Nuolatinės statistinės ataskaitos apie Europos (ES28 + Norvegija, Islandija, Šveicarija = viso 31 Europos šalis) plačiajuosčio ryšio situaciją yra įvertinimas, kiek ir ką liko padaryti, kad įvykdyti ES Skaitmenizavimo Dienotvarkės tikslus (Digital Agenda goals (i.e. 30Mbps for all, with 50% subscribed to 100Mbps+ by 2020)).
Nuorodą pateikiau į paskutinę ataskaitą. Už 2017 metus.
Galimai netrukus pasirodys nauja ataskaita už 2018 metus.
Nesugebantiems atsidaryti nuorodos ir susirasti ataskaitos, dar kartą įdedu jau tiesioginę nuorodą į pačios ataskaitos
tekstą:
http://knjiznica.sab.....rope 2017.pdfAtaskaitoje lyginamas plačiajuostis ryšys. Pagal susitartas 9 technologijas.
Spartusis plačiajuostis ryšys - tai pažangiausios technologijos. Tačiau jos brangios ir todėl šalys derina įvairias technologijas, kad pasiektų susitartą tikslą. O ne į kiekvieną atokų kaimą vienam nemokiam klientui atveda prabangų šviesolaidį.
Lietuva lyderiauja ne vien šviesolaidžio bei 4G įdiegime (primenu: tai
spartusis plačiajuostis ryšys, pažangiausios technologijos), bet ir WiMAX, kuri
nėra spartus plačiajuostis, tačiau "WiMAX technology generally provides a viable broadband solution for less-densely populated and harder-to-reach areas."
Jau minėjau, kad Lietuvoje
rural proportion yra 30,4%. Mus lenkia tik mažytė Islandija 35,5%, panaši į mus Airija 33,8% bei Vengrija 31,7%. Dar poroje šalių yra panaši situacija: Slovakia 28,8%, Latvia 28%.
Net neturtingoje Rumunijoje tik 21%. Visose kitose šalyse - ženkliai mažiau.
Tačiau WiMAX naudoja ne vien Lietuva.
Čekija 79,8%, Rumunija 67,3%, Ispanija 57,5%, Slovakija 49,9%, Italija 46,9%, Latvia 41,3%, Airija 28%, Vokietija 10,3%, Danija 5,1%, kitos.
Ispanijoje ir Danijoje augimas (nors rural density yra mažesnis nei Lietuvoje).
Lietuva atsilieka tik
rural overall NGA coverage.
(39,4%, kai keliamas tikslas 50%).
[NGA coverage includes VDSL, FTTP, DOCSIS 3.0]
Kaip jau minėjau, po mūsų dar eina 10 valstybių, tarp jų tokios kaip Prancūzija, Švedja, Suomija, Estija, Ispanija, ne vien Rumunija ar Italija.
T.y. ne tik Lietuva nekiša prabangių technologijų į less-densely populated and harder-to-reach areas, nes neatsipirks, bet ir less-rural and richer countries.
Apie VDSL. 2017 ataskaitoje Lietuva įdiegusi 0%. 2018 sausį Telia pristatė S-VDSL (https://www.vz.lt/informacines-technologijos-telekomunikacijos/2018/01/26/telia-investuoja-i-dsl--daugiau-nei-10-kartu-padidino-variniu-interneto-liniju-sparta).
2018 ataskaitos dar neturime.
Britku, kai nesugebėjus perskaityti statistinės analizės, kišamos subjektyvios patirtys ar menkaverčiai įkainiai ir iš savo nepagrįstų emocijų daromos neadekvačios išvados bei nepagrįstai dergiamasi - ir iš Lietuvos, ir iš argumentus pateikiančių oponentų. Fe.
***
mementoo, puikiai paaiškinta!