Įkraunama...
Įkraunama...

Cukinijos

QUOTE(Zirzle @ 2008 10 04, 12:44)
puikiai tinka maistui ir geltonos. Sekmingai valgom, net ausys lapsi lotuliukas.gif


Tai papasakokit, kaip? mirksiukas.gif Viena karta tik esu nusipirkus normaliu geltonu cukiniju- jaunuciu, nepernokusiu, bet ir tai skonis nusileido zalioms. Kiek bandziau daugiau pirkti- vis beskones, sumedeje. Gal man tiesiog nepavyksta issirinkti? O dar viena drauge pasiguode, kad pirma kata nusipirko geltona cukinija, tai neskani buvo. g.gif
Atsakyti
QUOTE(alfa159 @ 2008 10 04, 12:24)
Tai papasakokit, kaip? mirksiukas.gif Viena karta tik esu nusipirkus normaliu geltonu cukiniju- jaunuciu, nepernokusiu, bet ir tai skonis nusileido zalioms. Kiek bandziau daugiau pirkti- vis beskones, sumedeje. Gal man tiesiog nepavyksta issirinkti? O dar viena drauge pasiguode, kad pirma kata nusipirko geltona cukinija, tai neskani buvo.  g.gif


as neperku, vezuosi is kaimo. Pernai uzderejo zalios, o siemet tik geltonos. Nematau skirtumo. DEl pirktu nesiginciju. Gal ir neskanios 4u.gif
Atsakyti
sveikos mirksiukas.gif
atnese man teta cukinija geltona dar kokiu tai sakniavaisiu sake pavadinima ale as nepamenu lotuliukas.gif bet lygtais rope tongue.gif
tai va ka as vakar padariau apkepinau svogunus tuomet ten pat suberiau burokine tarka sutarkuotas morkas ta pacia gal rope gal nerope smile.gif pakepinau tuomet kai apkepe sudejau kubeliais pjaustyta cukinija. papipirinau padruskinau siek tiek vegetos, aitriuju papriku papjausciau, patroskinau. taip kaip as megstu astriai i pabaiga idejau dar cesnako sukapojusi. dar siek tiek patroskinau. atvaziavo netycia per greit Mb tai as jam ta savo ale troskini ale kepta idejau
tai jis pavalges vakare ir sako klausyk gal ir rytoj galetai ta pati pagaminti mirksiukas.gif tai va mes vel ta pati snd valgem tai maniskis net pirstus laize ax.gif dar prie sito lasisa patiekiau po gtriezineli maza citrinoje tik marinavau ir siek tiek druskos smile.gif vat kaip buvo, vyras stebisi nes siaip as nelabai megeja gaminti smile.gif
tyta dar bandysiu nepamenu kurios cia kur kepta po to prie tos pacios arbatos kutr sake niam niam ax.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(alfa159 @ 2008 10 04, 13:24)
Tai papasakokit, kaip? mirksiukas.gif Viena karta tik esu nusipirkus normaliu geltonu cukiniju- jaunuciu, nepernokusiu, bet ir tai skonis nusileido zalioms. Kiek bandziau daugiau pirkti- vis beskones, sumedeje. Gal man tiesiog nepavyksta issirinkti? O dar viena drauge pasiguode, kad pirma kata nusipirko geltona cukinija, tai neskani buvo.  g.gif

nu mano tokios buvo,kurios gavo šalnų doh.gif .O šiaip geltonos trumpiausiai laiko.Auginu pati,tai geltonos,tik ankstyvam auginimui,nes kia šalčiau jos medėja,nu bent jau taip man būna,tad pirkti geriau žalias,ar dryžuotas...
Atsakyti
Aš iš cukinijų atradau labai skanaus apkepo receptą, sonatinos svetainėje.

Cukinijų apkepas

Vienos cukinijos
Dviejų morkų (sutarkavus kad gautųsi pora saujų)
Svogūno
Šlakelio aliejaus
Fermentinio sūrio
3 kiaušinių
Miltų (apie stiklinę)
Džiuvėsių arba manų kruopų (skardai apibarstyti)
Prieskonių
Kepimo miltelių šaukštelis

Cukinijas sutarkuoti bulvių tarka, taip pat ir morkas. Morkas su smulkintu svogūnu apkepinti šiek tiek aliejuje. Pravėsintas sudėti į cukiniją. Įdėti tarkuoto fermentinio sūrio saujelę (pagal skonį, kiek norit;) Įpilti miltų, išmaišyti. Kiaušinius išplakti su keliais šaukštais aliejaus, druska ir prieskoniais (dėjau santa marijos aštrių mėsos prieskonių). Viską išmaišyti. Masė turi būti tokia gan tiršta, ant skardos "drėbtis":) Skardą ištepti aliejumi ir apibarstyti manų kruopomis arba džiuvėsėliais. Kepti apie
45 min. kol gražiai pagels. Kol šiltas, apkepas gali būti labai minkštas. Bet pravėsęs sukietės šiek tiek. Skanus ir pašildytas. Na dieviškas tiesiog:) Kai atradau, tai pirmas dienas gaminau kas savaitęsmile.gif Ir nebrangu.

Atsakyti
2 asmenims
500gr (30-45 cm) žalia cukinija
60gr (5-6 šaukštai miltų)
Alyvų aliejaus
Parmezano arba Džiugo sūrio
Druskos, pipirų

Cukiniją supjaustykite 7-10cm griežinėliais. Kiekvieną griežinėlį supjaustykite išilgai 0,5 cm pločio juostelėmis.
Į plačią lėkštę suberkite miltus. Kitoje lėkštėje sumaišykite druską su šviežiai maltais pipirais. Paimkite cukinijos gabaliuką. Iš abiejų pusių užberkite druskos-pipirų mišinio. Jo dėkite nedaug – atsiskleis cukinijos skonis, o, be to, druskos turi sūris. Kiekvieną griežinėlį apvoliokite miltuose nukratydami jų perteklių.
Įkaitinkite keptuvę. Įpilkite pakankamai alyvuogių aliejaus tiek, kad jis apsemtų kepamą cukiniją (tačiau nevirkite jos aliejuje). Labai svarbu prieš kepant įkaitinti keptuvę ant vidutinės ugnies, kad įdėtas cukinijos gabalėlis lengvai čirškėtų. Cukinijos gabaliukus ant vidutinės ugnies, kepkite 5-10 min. Kepimo procese apverskite 3-4 kartus, kad cukinija apskrustų iki geltonumo. Prieš dėdami į lėkštę, jei norite, padėkite cukinijos gabaliukus ant popierinės servetėles, kad susigertų aliejus. Apibarstykite šviežiai tarkuotu sūriu ir iš karto patiekite ant stalo.

thumbup.gif
Papildyta:
viosai idomiai butu isbandyti idarytu cukiniju receptuka smile.gif gal kas bandet ?
radau viena recepta, gan aiskiai viskas paaiskinta, plius ppavaizduota smile.gif
pasidalinu su jumis ir receptuku smile.gif

http://pragarovirtuv...italiskai/1633/

cool.gif
Atsakyti
yra nereali cukiniju sriubyte: skamba kazkaip vegetariskai bet valgo ja visi po 3 porcijas ir recepto praso: zalias mazesnes cukinija nuplaunam, lupti nereikia, pjaustom griezineliais. Puode ikaitinam sviesto, dedam pjaustyto svoguno, cesnako, kai jie pakepa suverciam cukinijas ir puode truputi dar apkepam. paskui uzpilam viska sultiniu, ir gausiai iberiam ciobreliu ir raudoneliu, tik gausiai!! dar + pipirai, druska. kai cukinijos suminksteja, viska sublenderiuojam (as turiu blenderi, arba galima tiesiog sutrinti); kas nesikudina - gardinam grietine ir tarkuotu parmezanu essen.gif clap_1.gif
Papildyta:
Dar blynelius kepiau pagal kazkuri cia matyta recepta, tik ten pamirso miltus irasyt tongue.gif
paprastos cukinijos tarkuotos burokine tarka+varske+kiausinis+miltai+cukrus.
gaunasi tokie svelnus ir purus purus blynai, valgem su grietine ir geltonu slyvuku uogiene thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Otava @ 2008 08 15, 20:03)
Nekaloringas ir gaivus cukiniju apkepas

Cukinijos, supjaustytos kubeliais. Jei naudosit didele geltona cukinija su stora zieve, ja nulupti
Morkos, supjaustytos kubeliais arba tarkuotos
Svogunas, supjaustytas kubeliais
Pomidoras, apiplikytas karstu vandeniu ir nuluptas, supjaustytas kubeliais
Druska
Aliejus

Gilioj keptuvej su ikaitusiu aliejum apkepti svogunus ir morkas. Po to suberti cukinijas ir tusinti ant nedideles ugnies, kol cukinijos suminkstes. Neuzilgo pries baigiant cukinijoms tusintis sudeti pomidorus ir druska.

Galima valgyti karsta ir salta rolleyes.gif

Skanumėlis thumbup.gif Aš dar česnakiuko prieš baigiant troškintis įpjaustau smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Laukugelele @ 2008 12 19, 21:08)
yra nereali cukiniju sriubyte: skamba kazkaip vegetariskai bet valgo ja visi po 3 porcijas ir recepto praso: zalias mazesnes cukinija nuplaunam, lupti nereikia, pjaustom griezineliais. Puode ikaitinam sviesto, dedam pjaustyto svoguno, cesnako, kai jie pakepa suverciam cukinijas ir puode truputi dar apkepam. paskui uzpilam viska sultiniu, ir gausiai iberiam ciobreliu ir raudoneliu, tik gausiai!! dar + pipirai, druska. kai cukinijos suminksteja, viska sublenderiuojam (as turiu blenderi, arba galima tiesiog sutrinti); kas nesikudina - gardinam grietine ir tarkuotu parmezanu  essen.gif  clap_1.gif
Papildyta:
Dar blynelius kepiau pagal kazkuri cia matyta recepta, tik ten pamirso miltus irasyt  tongue.gif
paprastos cukinijos tarkuotos burokine tarka+varske+kiausinis+miltai+cukrus.
gaunasi tokie svelnus ir purus purus blynai, valgem su grietine ir geltonu slyvuku uogiene  thumbup.gif



viskas, einu bandyt sitos sriubos drinks_cheers.gif
Atsakyti
Stai cia mano receptas, kuri kelissyk gaminau smile.gif

Cukinija
Grybai
Svogunas
Grietine
Tarkuotas suris
Pipirai
Druska

Cukinija perpjauti isilgai, isskobti, itrinti vidu druska ir pipirais. Pasiruosti idara: pakepinti grybus su svogunu ir grietine. Sudeti idara i cukinijas ir apibarstyti virsu suriu. Kepti orkaiteje 180C, apie 25-30min. Skanaus 4u.gif
Atsakyti
labai megstu cukinijas. kaip tik vakar dariau plova ir cukinija pakepinau kartu su morkytem smile.gif viska sudejau i plova. skonis pasakiskas smile.gif dabar kai cukiniju metas, tai vezuosi ir vezuosi is kaimo jas smile.gif skanu yra ir su blynais, ir truskinys, ir salotos, ir pyragas, ir kompotas smile.gif niam niam
Atsakyti
QUOTE(uppity @ 2009 07 20, 16:59)
labai megstu cukinijas. kaip tik vakar dariau plova ir cukinija pakepinau kartu su morkytem  smile.gif viska sudejau i plova. skonis pasakiskas  smile.gif  dabar kai cukiniju metas, tai vezuosi ir vezuosi is kaimo jas  smile.gif  skanu yra ir su blynais, ir truskinys, ir salotos, ir pyragas, ir kompotas  smile.gif  niam niam

niors sodo su cukinijom neturiu, bet kompoto receptą laaabai išgirst norėčiau. 4u.gif

o plovas su cukinijom mums irgi laabai patiko. netgi skaniau už pamėgtą plovą su paprikomis. thumbup.gif

man dar nereali cukinijų ir citrinų uogienė wub.gif
reiks kada prei progos pasidaryt. thumbup.gif
Atsakyti