QUOTE(virga @ 2017 09 15, 23:56)
Pritariu.
Moonte kaip gerai, kad tu esi sitoje temoje. Tave D. atsiunte.
skausmoašara nesisielok del draugiu taip. Gyvenimas nestovi vietoje. Kaip vienas protingas zmogu pasake: Draugai, tai yra kaip traukinio pakeleiviai. Vieni islipa, kiti ilipa.
O tikri draugai, kad ir po keliu nebendravimo metu, ateina, kai tau sunku ir jie tau reikalingi.
Aciu virga
Viliuosi nors taip padeti.
Pritariu del draugu. Neturiu as daug draugu, o ir nemegstu "virtuviniu" draugysciu, valandu valandomis telefonu aptarineti dienos, seimos aktualijas. Galimai esu per daug uzsiemusi, tikrai neturiu nei jegu nei galimybiu. Mane pacia vargintu, kas savaitinis, menesinis susibegimas, bendravimas kiekviena dienta man jau butu tragedija.
Taip jau isejo mes visi esame uzsieme, gal kaip toj patarlei toks toki traukia. Tad turime sustiarima, susitinkam du kartus per metus. Bet, as visada zinau, kad i savo draugus galiu kreiptis bet kada, kaip ir jie. Musu santykius senaties terminas neitakoja.
Velgi su tom draugsytem, viskas individualu.
QUOTE(skausmoašara @ 2017 09 16, 10:57)
Tikrai kad... Prieš kelias minutes vyras paskambino, ako kodėl sūnus nekelia ragelio, aų net nežinojau, kad jam skambino, matyt garsą išsijungęs. Sako, taigi aš nebuvau jam blogas... Sakau pasakysiu, kad paskambintų ir padėjau ragelį. Nežinau ar sakyti. Suaugo per kelias dienas....
Jus saunuole, kad neaptarinejate su vaiku tecio elgesio, kad nedraudziate su juo bendrauti.
As jusu vietoje paklabeciau su sunumi, paaiskinciau kad seima istiko krize, kad su teciu bandote ja spresti. Bet betkokiu atveju, nesvarbu kad jus su teciu siuo metu nerandate sutarimo, jus abu ji mylite, ir mylesite visada, nepriklausomai nuo aplinkybiu.
Padekokite jam, uz jo parama, uz jo rupesti, bet tuo paciu paskatinkite ji toliau bendrauti su teciu. Taip jau buna gyvenime kad zmones nustoja vienas kita myleti, isblesta jausmai, bet del to jie netampa blogais tevais.
QUOTE(Ubuntu*** @ 2017 09 16, 12:57)
Zinoma, kad dauguma normaliu mamu masto apie vaikus, tik as ne apie tai. Apie vaikus mastyti viena, bet pasitelkti vaika, kaip preteksta skirtis ar nesiskirti tai jau visai kas kita, tai jau nastos vaikui sukrovimas, egozimas, nemokejimas paciai prisiimti atsakomybes uz savo gyvenoma ir tik dangstymasis vaiku.
Nuo tikru draugu neatitolsti tiek, kad 10m nebendrauti, ypac jei toje pat salyje ar mieste gyveni.
Jei rado laiko vyro draugu zmonom, manau, butu atradusi ir savom draugem, bet cia nuo zmogaus asmenybes priklauso, kazkoks isikibimas i viska kaip vyras nori, ju pati sako kiek sau neleido, o kodel?
Man visiskai nekeista, kad sunus artimas su mama, taip ir turi buti, man keista, kad jis isduoda teva, kad ir mamai, kad neturi rysio su tevu. Ir dabar savo galvoje kazin ar netaps tevu skyrybu priezastimi, kazin ar vaikas negalvos, kad jei nebuciau mamai pasakes, gal tevai nebutu issikyre, stai kur pavojus, o dar mamos mintys tokios pat mintys, kad jei vaikas nebutu suzinojes ga lir atleisciau, nu ka gaunasi vaikas atsakingas, kad tevai skiriasi ar ne?
Skyrybos traumuos vaika, niekaip nepadarysi, kad traumuotu maziau ar daugiau, kaip tai sumazinti? tevai skiriasi ir tai yra trauma.
Tai reikia priimti ir suvokti. reikia galvoti, ne kaip maziau traumuoti, o ismokti su ta trauma tvarkytis, pvz susirasti gera psichologa ir nueti ir paciai, ir vaika nuvesti. O bet kokia auka yra pirmiausia nasta vaikui, kas noretu, kad del ju mamos aukotusi, paklekit rankas?
Nemaisykite ir nesvajokite, kad skyrybos netraumuotu. Jos traumuoja, o tevu elgesys tai jau atskiras dalykas, jie gali elgtis kulturingai , bet jei viduje bus pyktis tai irgi traumuos vaika, vaikas gi viduryje, jis turi dalele abieju tevu, ju savijauta , vidus yra vaiko dalis. Jei jie sugebes vienas kitam is tiesu atleisti ir gyventi draugiskai, kad ir atskirai, tada bent ju elgesys netraumuos vaiko.
Butent as nuejau pas ta psichologa.
Is savo patirties galiu pasakyti kad vaiku skyrybos netraumuoja, kaip rasiau traumuoja tevu elgesys. Vaikail greiciau nei suauge prisitaiko prie salygu. VAikui svarbiausia ne buvimas po vienu stogu, o zinojimas, kad jis yra saugus ir mylimas. Va tai turi uztikrinti tevai. VAikui svarbu gyventi saugioje, mylincioje aplinkoje, kur tuo momentu randasi vienas is tevu. Kad ir dabar, seima neissiskyrusi, tetis komandiruoteje, juos skiria nuotolis, negi nuotolis traumuoja...
Mes su vyru pasistengeme issiskirti civilizuotai, taikiai. Kas pasikeite sunaus gyvenime, tik tai kad tetis isvaziavo gyventi kitur. Mes vaikui paaiskinom, kad neziurint i tai, kad mes gyvename atskirai jis yra labai mylimas ir mums abiem labai svarbus. Todel jis puikiai zinojo, kad tetis, ir mama ji labai myli, kai atvaziuos i miesta tetis iskarto pas ji atbegs. Jie susirasinejo laiskais, pradzioje laiskus rasiau as, veliau jis pradejo rasyti pats. Mobilieji atsirado veliau, jau kai tetis grizo namo.
Paklausus sunaus, kuriam sukaks 30 metu, ar ji itakojo musu su tevu skyrybos, anot jo nei kiek as jutau jusu abieju meile, cia panasiai kaip su jureiviu, furistu ir t.t. vaikais.
Nereikia vaikams is anksto projektuoti traumu, taip juos traumuojant "ikalbant sveikiems liga". Mokyti reikia vaikus ne kaip pernesti traumas, o kaip iveikti krizes. TArkim kad skyrybos tai ne tragedija, o naujas gyvenimo tarpsnis, nes taip jau buna gyvenime, zmones daro klaidas, kurias reikia ir butina taisyti. Nereikia bijoti klaidu, o reikia is ju mokytis, kad ateityje ju nedaryti. Tas zinojimas mus nesilpnina, o atvirksciai sustiprina, mes tampame ismintingesni, todel ju jau nekartosime. Bet velgi tai nera garantas kad ateityje nedarysime klaidu, mes darysime jas, tik jos bus kitokios, ir vel mokisimes, vel taisysime ir t.t. Tai vadinama gyvenimu.
O jei projektuosite i traumu iveikima, tupmet i kiekviena klaida zmogus vertins kaip trauma, kuri butinai turi ji traumuoti. O tos traumos padarinius jis jaus pareiga heroiskai iveikineti. O ta neva kova su traumomis, itakoja zmogaus gyvenima t.y. zmogus samoningai leidzia praeiciai jaukti savo dabarti ir ateiti.
Tai yra du skirtingi i ta pacia situacija poziuriai. Pirmas nugaletojo, antras loser'io.