Įkraunama...
Įkraunama...

~Mišrainių marinavimas~

QUOTE(Eima @ 2005 08 31, 12:23)
Turiu labai daug burokeliu ir cukiniju. Gal ka zinote idomesnio ziemai is situ darzoviu blush2.gif


Cukinijas aš dažniausiai tarkuoju ir pridedu į obuolienę ar slyvienę.

Na, o burokėlius labai mėgstame. Esu išbandžiusi įvairiausių receptų. Siūlau:

Švelni burokėlių mišrainė
Burokėlių, morkų, rūgščių obuolių imu po lygiai, svogūnų- perpus mažiau. Burokėlius ir morkas išverdu, sutarkuoju, taip pat sutarkuoju ir obuolius. Susmulkintus svogūnus pakepinu. Viską sudedu į puodą, užpilu aliejumi, pasūdau, įmetu kelis pipiriukus, lauro lapelį ir troškinu 20-25 min.

Burokėlių troškinys su pupelėmis
2 kg virtų burokėlių
0,5 l virtų pupelių
po 300 g morkų ir svogūnų
po 1 stikl. pomidorų padažo ir aliejaus
druskos, pipirų
Puode su aliejumi apkepinu susmulkintus svogūnus, vėliau sudedu visus likusius produktus ir maišant troškinu apie 45 min.
Atsakyti
O gal kuri žinot pomidorų skanią mišrainę, tik be agurkų.
Atsakyti
"Dono salotos" (pomidorų mišrainė be agurkų cool.gif )

1 kg pomidorų
400 g paprikų
300 g svogūnų
100 ml aliejaus
30 ml acto
50 g druskos

Pomidorus ir svogūnus supjaustyti žiedais, paprikas - šiaudeliais. Daržoves sumaišyti, pasūdyti ir 8-10 val laikyti vėsioje patalpoje (galima šaldytuve). Po to sudėti į paruoštus stiklainius, užpilti actu, sumaišytu su aliejumi. Stiklainius pridengti dangteliais ir sterilizuoti 25-30 min.
Atsakyti
4kg pomidorų,
1kg svogūnų
200g česnakų
1kg morkų
300g cukraus
100g druskos
300g aliejaus
200g acto
paprikos,lauro lapelių,pipirų pagal skonį.
Viską supjaustyti ir virti dideliame puode apie 50min.[nuo užvirimo] ir sudėti karštus į stiklainius.
Gaunasi truputį aštroka,bet prie mėsytės tai tik pirštukus apsilaižyti. drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(*Smilga* @ 2005 09 07, 16:30)
"Dono salotos" (pomidorų mišrainė be agurkų cool.gif )

1 kg pomidorų
400 g paprikų
300 g svogūnų
100 ml aliejaus
30 ml acto
50 g druskos

Pomidorus ir svogūnus supjaustyti žiedais, paprikas - šiaudeliais. Daržoves sumaišyti, pasūdyti ir 8-10 val laikyti vėsioje patalpoje (galima šaldytuve). Po to sudėti į paruoštus stiklainius, užpilti actu, sumaišytu su aliejumi. Stiklainius pridengti dangteliais ir sterilizuoti 25-30 min.

o vandens nereikia -na cia kur uspilt darzoves actu+aliejum? doh.gif
Atsakyti
QUOTE(bonda @ 2005 09 12, 11:18)
o vandens nereikia  -na cia kur uspilt darzoves actu+aliejum? doh.gif



nu as nzn, bet manau, kad gal per tas 8-10 val. issiskiria sultys is paciu darzoviu, ir beje cia yra misraine mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(bonda @ 2005 09 12, 10:18)
o vandens nereikia  -na cia kur uspilt darzoves actu+aliejum? doh.gif

Ne, vandens nereikia. Iš pomidorų išsiskiria pakankamai sulčių. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(irmante @ 2005 08 16, 10:28)
Gal kas marinuojate žalius pomidorus?
Noriu pasigaminti tokių, kur parduotuvėse žali konservuoti būna. Labai skanūs  smile.gif

Tik nežinau marinato recepto. Agurkų manau netiktų.





Aš tai turiu vieną marinato receptėlį, kuris tinka viskam. Nes mano mama vieną vasarą gamino žalius pomidorus ir buvo skanu. Tokiu marinatu aš marinuoju štai ką : agurkus, pomidorus, šparagines pupeles, aguročius, burokėlius, grybus, paprikas, daržovių asorti nu praktiškai viską mirksiukas.gif

receptukas būtų toks: 1 l vandens
100 g. cukraus
50 g. druskos
100 g. acto
bet aš acto pilu mažiau 80 g. švelnesnis gaunas marinatas. Prieskonius (krapus, pipirus, lauro lapus, česnaką, kalendrą ir pan. ) dedu į stiklainius.
Grybus prieš marinuojant išverdu, o po to nukošiu, sudedu į marinatą ir dar maždaug 10 min. paverdu.
Burokėlius išverdu, nulupu, supjaustau į kelias dalis jei dideli , kad tilptų į stiklainius, užpilu marinatu ir neuždengus pakaitinu stiklainiuose (5-10 min. ) priklausomai kokio dydžio stiklainis. Uždarau dangteliais ir viskas. Žiemą arba ir ne, juos tik išimi sutarkuoji ar susipjaustai ir nuostabiausios mišrainės ar salotos gaunas. thumbup.gif
Agurkų ir pomidorų nekaitinu stiklainiuose su marinatu, nes sudėjus į stiklainius paruoštas daržoves užpilu virintu vandeniu maždaug 90 laipsnių karščio, jos pastovi 5-10 min., tada nupilu tą vandenį lauk ir užpilu paruoštu karštu marinatu. Uždengiu ir šiltai apkloju vienai nakčiai mirksiukas.gif .
Šparagines pupeles nuvalius ir nuplovus reikia apvirti, minkštenes gaunas ir geriau pasisavina marinato skonį. Tada sudedu į stiklainius ir kaitinu stiklainiukuose užpylus marinatu. (0,5 l. stikl. -5-7 min. maždaug).

Štai ir viskas iš mano marinavimo-konservavimo užrašų. ax.gif
Atsakyti
QUOTE(*Saulyte @ 2005 09 13, 10:34)

receptukas būtų toks: 1 l vandens
                                100 g. cukraus
                                50 g. druskos
                                100 g. acto
bet aš acto pilu mažiau 80 g. švelnesnis gaunas marinatas.


Nelabai aišku dėl acto: ar čia tikrai gramai? Gal mililitrai? Jei gramai- tai išeitų tik 6 valg. šaukštai. Ar ne per mažai?
Atsakyti
QUOTE(mildux @ 2005 09 13, 22:27)
Nelabai aišku dėl acto: ar čia tikrai gramai? Gal mililitrai? Jei gramai- tai išeitų tik 6 valg. šaukštai. Ar ne per mažai?


smile.gif seniau dažniausiai gramus rašydavo vietoj ml ir niekam nekilo abejonių nes pildavo 100 gr. ir matuodavo kaip gėrimus ( pvz.: 100 gr. vyno, degtinės, sulčių ir pan.), ir dabar kavinėse dažnai pilstant gėrimus vartojamas žodis gramai, o ne mililitrai, bet matuoja ml. Aš matuoju mililitrais, kaip vandenį, vadinas ,jei jau taip neaišku, tai bus 100 ml 9 % acto. mirksiukas.gif

Atsakyti
Gal žinot pomidorų su svogūnais drebučiuose receptą?ar tinka jam žali pomidorai nes žalių daug turiu? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(mildux @ 2005 09 04, 23:15)

Burokėlių troškinys su pupelėmis
2 kg virtų burokėlių
0,5 l virtų pupelių
po 300 g morkų ir svogūnų
po 1 stikl. pomidorų padažo ir aliejaus
druskos, pipirų
Puode su aliejumi apkepinu susmulkintus svogūnus, vėliau sudedu visus likusius produktus ir maišant troškinu apie 45 min.

Ar nereikia acto?ar laikosi ziema be rugsties,o gal pomidoru padazas parugstina? g.gif
Atsakyti