Įkraunama...
Įkraunama...

Sodyba

Labas rytas, Liniukai užuojauta dėl vištų. Aš kai jų.neauginu tai man gražu lapės  :hmm: . Dabar šunį vedžioju, einam lapiukų ieškot pasigrožėt, žinau kur šeimyna auga. Man tik bėda, kad po klėtim žiemą urvą išsiknisa, paskaičiau, kad išjudint atraminius akmenis gali, klėtis tai be pamatų. O ką daryt, nežinau. vakar mamos jubiliejų sodyboj atšventėm, laužą susikūrėm, lapė net du kartus atėjus buvo. Matyt per mūsų sodybą ėjo vietinių vištų pjaut :blink: . Prie ežerų buvau, voveraitės tiltais dygsta, tik dar mažutės. Baravykai ir lepšiai didelį ir sukirmiję, vieną tik sveiką radau. Pienuko kaime gaunu, geriu tik kol šiltas. Paskui gali nebebūt. Na reikia manų košei. Ir dar rūgpienį mėgstu, gabalais kabinamą, naminį, vasarą kai šilta. Braškes šiemet pirmą kartą braškių ūkyje skyniausi pati. Patiko. Žiemai apsirūpinau. Tik šaldytos. Virtų nevalgom. Stovi. O vakar man kiek laimės buvo, graikiškas riešutmedis tris riešutus augina :wub: . O žirginių taip ir nemačiau. Nei kabančių,nei nukritusių. O kada juos kinti reikia? Priminkit kada česnakus raut? Žiedkotis išsitiesęs, bet išrauto česnako luobelė dar labai tvirta, stora.

 

P.s. IK siųsk lietų man.Nelyja. dykuma. Užsiknisau liet net savo mikro daržiuką.

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Niurzga: 24 birželio 2024 - 07:56
vartotojo įkelta nuotrauka
Labas rytas.
Niurzgiuk,Dembavoje skaičiau trešnės išsiskinti patiems po 3.5,geltonos po 1 eurą.Gyvenčiau mieste tikrai nuvažiuočiau.Kovok su tais paukščiais. biggrin.gif Įdomu kaip ten kovoja?MB vis laksto pasiimti iš paukščių,pusraudones. bigsmile.gif
Atsakyti

Trešnių man mažai reik. Tik pavalgyt kol šviežios. MB jas mėgsta. Tai prekybcentry nusiperka ir ramu jam. Aš jau šilkuogių parsivežiau. Medžio viršuj varnėnai, strazdai, manęs visai nebijo. Aš su kopėčiom apačioj skinu, jie viršuj, medis iki dangaus.

Braškes kur skynėm patranka garsinė veikia, šaudo, dunksi, bet sakė nepadeda. Na nebent tiek, kad ramiau jog kažką daro. Sakė kokią toną braškių paukščiai nurijo.

Atsakyti
Niurzga, jei luobelė tvirta, stora, tai nerauk. Pas mane nieks nesitiesia, šiaip tai anksti dar.
Atvažiavo medžiotojas, sėdi. Vakar ir ryte, ir vakare pakanaly buvo. Šiandien ryte irgi atėjusi, nuginiau. Ravėjau daržą, ganiau vištas, paleistas į aptvarą. ot laikai
Atsakyti
Liniuk,Jus kažkas užkalbėjo,ne kitaip.Pradėčiau burtais tikėti. blink.gif

Niurzgiuk,šilkmedžio uogas lesa paukščiai?Tai Tavo juodos,gal todėl?Mano baltų niekas neliečia.Svečius vaišinu,daugelis net nematę. mirksiukas.gif
Mano jaunas vyšnaites,ačiū Gladijui,jau prisisodinau medelių,toliau platinu, nulesė,bet senovinės vyšnios pilnos pilnos,tik pradeda nokti.Tai jau jie būna atsilesę.
Liniuk,pomidorus jau valgote?Tu gi moki anksti užauginti?Pas mane du betaliuksaI raudoni,skinsiu jau. ax.gif Kaip gerai,daigai pirkti iš pažystamos ir kuo įvairesnių prašiau.Tai dabar laukiu įvairiausių formų,spalvų,bent įdomu. mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo IngridaB: 24 birželio 2024 - 19:06
Ingrida, lapių daug, kaimas nedidelis, pas ką išpjovė, kas labiau saugo, ir visi burtai. Miestely pjauna, tai ko norėti kaime. Kiek važiuojam, visad pakely bent vieną lapę pamatom, o ėsti tai nori.
Jau pradedam valgyti pomidotus, žiūriu ryt galės ir agurkų nusiskint lauke. Šiemet kelias sėklas betalux pasėjau likusias iš anksčiau, o kelias iš naujo pakelio. Tai iš naujo, matyt, ne tos sėklos, tokie agrastų dydžio. Kad sunervino, net 6 krūmai tokie. Išmečiau lauk tą pakelį, kad neužmirščiau, kad šūduks biggrin.gif
Atsakyti
Niurzga, šiaip graikinių skinti nereikia, patys nukrenta. Bet jei keli ir godojami, tai pasižiūrėk, bent vienas turės būti įtrūkusia luobele. Tada kur šiltai padedi, kad luobelė galutinai sutrūktų sudžiūtų ir išlukšteni iš to žalėsio. Gaunasi riešutas. Smirda tos luobos ir labai rankas dažo. Kai pas mane daug, tai palaukiu, kol visi nukrenta ir ant žemės kiek apipūva, tada pusiau išsilukštenusius nurenku.
Atsakyti
vartotojo įkelta nuotrauka
Labas rytas.
Atsakyti
vartotojo įkelta nuotrauka
Labas rytas.
Atsakyti
vartotojo įkelta nuotrauka
Labas rytas.
Atsakyti
vartotojo įkelta nuotrauka
Labas rytas.
Atsakyti
Labas iš ryto 4u.gif
geltoni jurginukai (kur pusryčių nuotr ) pas mane auga palei garažo sieną. Šiemet žemesni, matyt per karšta ir drėgmės mažai. Vėl karšta diena, vakare lietaus žada METEO. Nu gal ir bus.
Bet visumoj labai geri orai, tikra lietuviška vasara- šiek tiek gaunam lietaus, o ir šilumos pakankamai. Auga viskas kaip ant mielių biggrin.gif
Darau exsperimantą, nežinau kas gausis ax.gif Pasėjau kelias rugio sėklas pavasarį, įdomu, ar subrandins derlių. Žiemkenčiai gi ax.gif Juodgrūdės ir burnočio dar, net nežinau kaip atrodo maži sudygę daigeliai. Piktžolių lysvėj daug, neraviu . Bijau išravėt tą, ką pasėjusi biggrin.gif Margainis į agurkus panašus savo pirmais lapeliais. Nu vnž, eksperimentuoju ax.gif
Pirmus pomidorus ir kelis agurkus jau nuskynėm. Derliaus sezonas pradėtas. Tik bulvių dar neieškojau šviežių, sklepe dar senų gerų yra.
Stirnoms varpelių ,sumirkytų kraujo skystyje, prikabinau, nes naujoj vietoj daržas, tai net vėlyvų aviečių viršūnes nuėdė parazitkos unsure:
Atsakyti