Įkraunama...
Įkraunama...

Sodyba

vartotojo įkelta nuotrauka
Labas rytas.
Atsakyti
Žolia, tos Donuts spurgos man vaikyste pakvipo. Mama dažnai mielines darydavo, užmaišydavo , suformuodavo ir palikusi ant koklinio pečiuko viršaus eidavo šertis. Paskui vakare didelis puodas taukų ir dar karštos su cukraus pudra ir ką tik pamelžtu pienu....
Atsakyti
Man kažkaip iš paauglystės išlikę mielinės tešlos vyniotinis su varške ir žagarėliai. Augom 3 vaikai, tai prarydavom ore biggrin.gif Mama nelabai mėgo virtuvę, tik tiek kiek reik , tai pyragai būdavo kažkas tokio ax.gif
Atsakyti
vartotojo įkelta nuotrauka
Labas rytas.
Mano mama iš viso nieko nekepė,vienintelį kartą atsimenu kaimiškus sausainius.Tai teko viską išmokti pačiai. ax.gif
Atsakyti
Mano tetos iš tėčio pusės buvo baigusios tuos prieškario laikų šeimininkių mokyklas. Kokių jos tik stebuklų nekepdavo.... Kalėdoms meduoliniai pyragai su šokoladiniu glaistu, sausainiukai su išlydyta karamele viduje, visokie grybukai, voveraitės , vyniotiniai "Medžio šaka" , Velykoms mozūrai su daug džiovintų vaisių , Babkos tokiose aukštose formose su nutekėjusiu glajumi ( dar į vidų statydavo konjako butelį), varškinės paskos su razinomis. . O kasdienai spurgos, žagarėliai, mielinės bandelės su uogiene. Iš mėsos : kepti šonkaulių kelmai, zrzai su grybais, vyniotiniai su kiaušiniais, morkomis, žirneliais. Tokie mini netikri zuikiai su įkeptu virtu kiaušiniu.
O kokioms šventėms tai būdavo sviestinis avinėlis, visokie kaštonai, kukurūzai, braškės.
Specialiai važiuodavo į Kalvarijų turgų pirktis prieskonių ir dažų, nes parduotuvėse tai nelabai būdavo.
Mama stengdavosi neatsilikti. Paskui jau man pavesdavo kokių spurgų pavakariams išvirti.
Kūčių stalui stengiuosi iki smukmenų viską daryti kaip mama darė, jokių naujovių ar bandymų. O Kalėdoms tai jau galiu paleisti fantaziją.
Atsakyti
O tai kaip, Iš Kaimo, ne tuo keliu pasukai, išeina? mirksiukas.gif Tiek tetų kulinarių pavyzdys aplink, nesusigundei į maisto technologus kokius?
Dar prisiminiau, kad grybukų keptuvę nusipirko, kai buvau kokių 14-15 metų, tai tada jau aš pati grybukų išsikepdavau, jei grietinės būdavo. Nes receptas buvo su nemažu kiekiu grietinės. bigsmile.gif Todėl buvo laaabai skanūs ax.gif Dabartinė Migirio grybukų keptuvė kažkokia sufeilinta unsure.gif Jau tokio mažumo tie grybukai , sunku kept ax.gif Nu bet kartais kepu karsta.gif Man lengviau skruzdėlyną iškept, nei tuos mažiukus grybukus biggrin.gif
Atsakyti
Kūčiu stalas ir pas mane lygiai toks koki aš pamenu iš vaikystes mirksiukas.gif

iš naujoviu man ypač nepriimtina sušiai kučiu stalui mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lyžuka: 05 gruodžio 2023 - 07:58
vartotojo įkelta nuotrauka

Labas rytas.
Dukra du metai vis atsiveža padėklą sušių.Jie silkės nevalgo grybų,tai mažai kas lieka valgomo. ax.gif
Atsakyti
Žolia, aš nuo vaikystės svajojau apie agronomės darbą. Kai man buvo gal 5-6 metai, netoliese davė butą jaunai agronomiukei, dirbo brigadininkė. Pasiutusiai graži merga. Dabar būtų tokia ilgakojė koks modelis. Miniakas, šukuosena . žiauriai nepanaši į kaimo moterėles, nors ir mano mama dar buvo jauna ir madingai rengėsi. Bet miniakas tai buvo toks vos virš kelių, o anos tai 10 cm nuo subinės. O dar jodinėjo tokiu juodu žirgu. Aišku, be miniako, su kelnėmis. Kolūkio pirmininkas irgi buvo gan jaunas, tai vis jo mašina stovėdavo vakarais. Su kontracepcija tais laikais buvo ne kažką, tai netruko vaiką jai užtaisyti. Bet vesti neketino. Pasidarė abortą ir kitur išvažiavo.
Paskui tėvui kliuvo toji gražuolė juoda lenktyninė kumelė, galėjau lakstyti laukais su ja kiek noriu. O svajonė sustiprėjo ir išsipildė.

Dėl sušių pritariu Lyžukai. Neįsileisčiau. Taigi be silkės ir grybų dar yra 10 patiekalų. O be to, valgyti nebūtina daug, užtenka trupinėlį paragauti. Yra gi ant Kūčių stalo ir žuvis, ir visokios kruopos. Man rodos, čia vaikų maištas prieš tradicijas. Na, šioks toks išsidirbinėjimas. Pas mus būna virtos pupos. Sūnus jų juodai nemėgsta, tai pasiima vieną, pusę atsikanda. Bet tradicija išlaikyta.
Atsakyti
vartotojo įkelta nuotrauka
Labas rytas.
Atsakyti
QUOTE(IngridaB @ 2023 12 05, 09:33)
Labas rytas.
Dukra du metai vis atsiveža padėklą sušių.Jie silkės nevalgo grybų,tai mažai kas lieka valgomo. ax.gif


jau tada geriau krevėts kokios mirksiukas.gif, beto tai pasninko diena vienas iš 3-jų pagrindinių pasninkų pas katalikus tai nebūt ir nuostolis mažiau aplamai valgyt arba ir visai nevalgyt bigsmile.gif biggrin.gif
QUOTE(Iš Kaimo @ 2023 12 05, 13:48)
Dėl sušių pritariu Lyžukai. Neįsileisčiau. Taigi be silkės ir grybų dar yra 10 patiekalų. O be to, valgyti nebūtina daug, užtenka trupinėlį paragauti. Yra gi ant Kūčių stalo ir žuvis, ir visokios kruopos. Man rodos, čia vaikų maištas prieš tradicijas. Na, šioks toks išsidirbinėjimas. Pas mus būna virtos pupos. Sūnus jų juodai nemėgsta, tai pasiima vieną, pusę atsikanda. Bet tradicija išlaikyta.

pupos pas mano tevus budavo Kūčių dieną valgomos, ne vakare, ir avižų kisielius dieną , aš visada virdavau bet šiemet pupu neužsiauginau keli metai jau ankštys vidury vasaros pajuoduoja ir nebeužauga smile.gif reiktu dar į turgeli kuria diena užbegt gal močiutes tures smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lyžuka: 06 gruodžio 2023 - 11:39
vartotojo įkelta nuotrauka
Labas rytas.
Pas mane irgi šiemet pupos neužaugo. ax.gif Pas mane tik vyriausia mėgsta.Reiks irgi pas bobutes pasidairyti.O gal mama turės?
Atsakyti