Įkraunama...
Įkraunama...

Sodyba

Nebloga ta Vengrija. Buvau prieš kelis metus, patiko. Bet mes pas kolegas lankėmės, tai ėdėm gėrėm nachaliavu. Na, vakarais dar vietinio vyno pasipirkdavome.

Tai prie gero kaip pripratome. Pernai važiavau į Lvovą, labai erzino ant sienos žmonės su automatais ir spygliuota viela.
Atsakyti
[quote=bangelee,2020 03 11, 12:05]
[quote=Gladijus,2020 03 11, 09:26]
Na taip. Pagyventi reikėtų. Žmonės Vengrijoje labai patiko. Policija ne smile.gif
Bet visose šalyse visko pasitaiko. Ispanijoje lidlo darbuotoja įrodinėjo, kad privalome ispaniškai kalbėti, o kitoj vietoj vaikinukas atnešė ir padovanojo visą dėžę pomidorų. Sako - pas jų tokių nėra - ne raudoni, bet tamsiai žali ir labai saldūs. Prancūzijoje policija uždarė kelią ir nukreipia į vienpusį apvažiavimą. O ten už posūkio už kokio puskilometrio kelias užtvertas. Važiuojam atbuli atgal, tai vėl ta pati policija nubaudė 90€ už tai, kad važiuojam "prieš eismą". Bandėme paprieštarauti, tai jie nieko prieš. Tik automobilį "laikinai areštuos"... smile.gif Ir net į viešbutį nuveš..! Bosnijoje ir Hercegovinoje kavinėje neėmė pinigų už kavą ir dar butelį kažkokio alkoholinio gėrimo padovanojo. O kitame mieste apibarė, kad norėjau kažką nufotografuoti, o fone buvo dar nuo jų karo sušaudyta namo siena. Aš ir dėmesio net nebuvau atkreipęs... smile.gif
Budapešte pažįstamos brolis jau ne vieni metai gyvena, tai net labai patenkintas.
Atsakyti
vartotojo įkelta nuotrauka
Labas rytas.
Atsakyti
O man Vengrija pasirodė Europos šiltnamis smile.gif Gal todėl kad keliavau vasara - birželį ar liepa ? Šilta, po pietų lyja . Saulė tokia blausi na nedegina augalų , vėjuota ( apdulkina) biggrin.gif ax.gif . Budapeštą teko aplankyti , nakvoti gražiuose miesteliuose. Pagrindiniame kelyje policijos nematyti , jei išlenda tai stabdo kažką konkretaus . Kameros sukabintos greitkeliuose, matyt gaudo tuos kas nenusiperka kelių vinjetės . Bet jau jų kalba ... Paukščių kalbą labiau suprasi - nei vieno žodžio kažkuo panašaus į žinomus bigsmile.gif Važiavau per ją 3 kartus - pirmyn ir atgal ( tai iš viso 6 biggrin.gif ).
Kokius šakų smulkintuvus turite? Kokio nepirkti ? Prisireikė ...
Atsakyti
Dusia, na taip, kalba, kurios net poliglotai neišmoksta, kuriems japonų ar kinų heroglifai yra palyginti lengva prieš vengrų kalbą.Nors aš ten nieko nesuprantu, bet man patinka toks jų nacionališkumas, jie gerbia savo kalbą, o mes suanglėjomDukra irgi dar nemoka,nors gyvena jau 5 metai kursus lanko.Turguje apsipirkti sugeba, su gydytojais susikalba angliškai, darželio auklėtojos sugeba tik pasakyti, kad viskas vaikams gerai, bet kai ateina pasiimti tėvas, tai jam visas blogas žinias pasako, kuo vaikai nusikalto biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Didysis dabar pirmokas, tebesimoko vengrų abėcėlę, bet jau turi ir anglų pamokas.Anūkas dažnai tarpininkauja, kai mokytoja nemoka ko angliškai biggrin.gif Dukra dirba tarptautinėje IS kompanijoje, tarp savęs bendrauja angliškai, programuoja kažkokia kitokia JAWa kalba, nei programuodavo Lietuvoj.Augina kačiuką, kurio vardas Šiuni, išvertus iš vengrų reikštų ežys biggrin.gif
Smulkintuvą turim krumpliaratinį, šakeles sukramsnoja kąsniais, gabaliukais, paskui juos naudojam kurui ar šiltnamio tarpams mulčiuoti.Mums toks labiau patiko, nei kur į drožles , pjuvenas susmulkina.

O man labai įdomus raštas yra gruzinų, armėnų, žydų(hidiš), arabų.Kaip jie ten gali perskaityti tekstą, kai ten visos raidės vienodos? biggrin.gif Ir kaip tas rašymo būdas vadinasi? Mes rašom lotyniškom raidėm, rusai kirilica, japonai , kinai hieroglifais, graikai vėl kitaip, o kaip vadinasi tas gruzinų raštas? Įdomu.
Atsakyti
Liniukai, Bangele, dar stogus turite ?
Sėdžiu ir fiziškai jaučiu, kaip mano ventiliatorinės lakštus lupa.

Na ką, nuo rytojaus pasaulio pabaiga ?
Atsakyti
Dar turim smile.gif Bet jau taip trata mūsų senučiukė, gal atlaikys.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo liniuxxxxx: 12 kovo 2020 - 21:47
La,isgyvenot?
Atsakyti

Labas rytas.
Penktas aukštas išbuvo,kaip kitur-matysime. mirksiukas.gif vartotojo įkelta nuotrauka
Atsakyti
QUOTE(bangelee @ 2020 03 12, 16:38)

Smulkintuvą turim krumpliaratinį, šakeles sukramsnoja kąsniais, gabaliukais, paskui juos naudojam kurui ar šiltnamio tarpams mulčiuoti.Mums toks labiau patiko, nei kur į drožles , pjuvenas susmulkina.

O man labai įdomus raštas yra gruzinų, armėnų, žydų(hidiš), arabų.Kaip jie ten gali perskaityti tekstą, kai ten visos raidės vienodos? biggrin.gif Ir kaip tas rašymo būdas vadinasi? Mes rašom lotyniškom raidėm, rusai kirilica, japonai , kinai hieroglifais, graikai vėl kitaip, o kaip vadinasi tas gruzinų raštas? Įdomu.


Dėkui Bangelee 4u.gif Žinosiu ax.gif

Raštas vadinasi Hebrajų .
Apie

Vengrijoje man patiktų gyventi ... Vien dėl daržų , ten viskas bujoja biggrin.gif Ir žemė ir klimatas tam tinka .

Atsakyti
IK, išgyvenom, vėjas baisus, bet stogai savo vietoje.Šiltnamiai irgi.Dėkinga jiems vieta yra, nes iš vakarų pusės už maždaug 10 metrų yra mūsų nemaži ūkiniai pastatai.Tad sušvelnina vėją, o ir visa gyvenvietė yra didlelio miškų masyvo rytinėje pusėje.Nors kaip vakar miškas kaukė,labai nejauku, net baisu buvo blink.gif blink.gif Labiau bijojau kad elektrinės sparnai atlaikytų, bet vyras kažkaip juos sugebėjo pasukti, tai tik lengvai besisuko.O kol jie nebuvo pasukti, tai per gūsius irgi kaukė, baisu buvo į kiemą išeiti.Nulūžus sparnui ir pataikius į žmogų, turbūt išgyventi šansai menki būtų.O bet, tačiau-nuo devintos vakar nebebuvo elektros, ir visą naktį nebuvo, ir šiandien jau kelis kartus, o mes turėjom šviesą virtuvėje, tvarte.Aišku kompas neveikė, interneto nebuvo, neveikė šaldytuvas, hidroforas.Orkaitės laikrodžio dar ir dabar nenustačiau, bet žibalinės lempos ar žvakių nereikėjo ax.gif Bet pas mus daug jungiklių ir lempų, nes viena lempa nuosavai elektrai, kita valdiškai biggrin.gif
Kokie nuostoliai kaime ar dar toliau, nežinau, nebuvau dar niekur iš kiemo išėjusi ax.gif
Dusia, ačiū.Ir gruzinų raštas hebrajiškas? Kad jame vien apvaliai vingiuoti kobiniukai biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(bangelee @ 2020 03 13, 13:32)
Dusia, ačiū.Ir gruzinų raštas hebrajiškas? Kad jame vien apvaliai vingiuoti kobiniukai biggrin.gif


Bangele mokykis smile.gif gal visai nesudėtingas ?
Gruzinų raidynas
Atsakyti