Įkraunama...
Įkraunama...

Sodyba

Mano pirmoji darbovietė buvo kolūkyje, daržininkystės brigada.Daugybė šiltnamių, augino agurkus, pomidorus ir gėles: gvazdikus ir rožes pagrinde.Taip pat daržoves lauke.Rudenį, kai pasibaigdavo šiltnamiuose derlius, tai tie patys žmonės raugdavo kopūstus į tokias mažas gal kokių 10-20 litrų medines bačkutes.Raugdavo senoviškai, su tais čatkais pjaustydavo, su medinėm kūlėm sumušdavo tose pačiose bačkutėse.O druską ir prieskonius visada viena moteris dėdavo, matyt ranką atidirbusi buvo.Labai švariai ruošdavo, niekas su guminiais batais po kopūstus nelaipiojo.Kolūkis turėjo savo nuosavą parduotuvę Plungėje, tai ten ,ir daržoves, ir bulves ,ir kopūstus tose bačkutėse pardavinėdavo.Kainos būdavo pagal paklausą, ne tokios kaip kitose parduotuvėse.Nes tais metais pomidorai visą liepos mėnesį po 3 rublius už kg kainavo, ir mes laaaabai gerai uždirbome.Todėl ir įsiminė, už liepos mėnesį gavau daugiau negu 400 rublių algos, kai minimali alga buvo 80 rublių.Hm, bet po 10 metų mokykloj etatas valytojos -budėtojos buvo tik 70 rublių.Tai dabar ir pasimečiau kiek ta minimali alga tada buvo. biggrin.gif
Šviežių kopūstų turiu dar daug, ir savo bandai laikas nuo laiko galvą supjaustau.Raugintų turėjau 15 litrų kibirą, bet jau pabaigėm.Keletą kartų jau pirkau raugintų.IK, kokių nepirkti? mirksiukas.gif biggrin.gif Nelabai mėgėjai raugintų, kitais metais to kibiro užtekdavo per visą žiemą, ir dar išmesdavau pavasarį.O šiemet kažkaip kitaip. biggrin.gif
Atsakyti
Bangele, nepirkčiau to iš vidurio Žemaitijos. Nedetalizuosiu , kas ir kaip. biggrin.gif
Bačkutėse raugia nebent turginiai. Sunku mechanizuoti. Visa Europa raugia tose loviuose, tokiomis pačiomis "lovatiesėmis" su vandeniu prispaudžia ir taip pat su guminiais laipioja.
Bet jūs gražiausiai perkate visus pusgaminius : koldūnus, cepelinus, kukulius. Va jau ko negaliu prisiversti valgyti, tai jų. Prisižiūrėjau pramoninio bulvių skutimo ir tarkavimo. Dievai nematė, jeigu bus nuskusta ir sutarkuota kokia papuvusi bulvė ( nespėja gi kartais moterys išgraibyti visko). Man baisesnis tas konservantų kiekis. Kai pamatau praėjimuose sustatytas konservantų bačkas ir išgirstu nervacijas " Mol per silpnus šį kartą atsivežėme. Va, vokiečiai turi , porą mėnesių kaip ledas tarkiai išsilaiko "... ax.gif
Atsakyti
vartotojo įkelta nuotrauka
Labas rytas.
Aš sugriešyju ir koldūnais ir žemaičių blynais pirktiniais. ax.gif Kartais taip reikia ant greičio skrandį užkišti. mirksiukas.gif
Atsakyti
Bangele, tavo vietoj pasiraugčiau dabar šviežių, kai tiek daug turi dar 4u.gif Seniau ir aš raugdavau, bet dabar nebe, nes mažai jų valgom ax.gif O reikėtų daugiau, gi fermentų juose daug. Dažniausiai nusiperku Kvedarų - jie man pagal skonį geriausi. Nors apie tuos raugėjus esu girdėjus, kad ir nosį nusišnypščia ir prispjaudo unsure.gif , yra tokių , kurie jaučia malonumą kažką niekingo darydami. .. Kažkada youtubėj žiūrėjau, kaip restorane padavėjas, prieš nunešdamas įmantriausią patiekalą klijentui pirmiausia į jį įspjovė, o paskui su šypsena padėjo užsakovui panosėn. Nežinom, nuo ko tunkam biggrin.gif
Pas mus - 7 Cº. Vakar Ates rožę apdėjau kazokinio kadagio šakomis, nes jau visai sukvailiojus - lapelius naujus skleist pradėjusi blink.gif Gal nenušals
Atsakyti
IK,nepasakok t iek daug smulkmenu lotuliukas.gif pasidarysim visos gaspadinem...parduotuves bankrutuos biggrin.gif Maciau kaip kepami pyrageliai ir is ko blink.gif Nevalgau po siai dienai biggrin.gif
Atsakyti
Mes raugintų kopūstų suvalgom daug. Dviese virš 20 litrų . Labai skanu įpjaustai porą ( ar svogūna ) , avokadą ir geru alyvuogių aliejumi užpili ( turiu kas parveža tikro, graikų ūkininkų ) . Salotos per 2 minutes ... Kam per aštru galima į tarkuoti virto burokėlio . Irgi skanu ax.gif
Aš tikriausiai dinozauras, bet jokių ten šaldytų ir gamintų produktų neperku . Žemaičių blynų ar cepelinų nesu pirkusi niekada, koldūnus prieš kokį 10 metų gal kažkada vaikams , užsiprašė fritiūrinėj išvirti . Ir picą šaldyta prieš 10 metų esu pirkusi . Nei pagamintu salotų, nei pagaminto maisto ... Na vienas pirkinys buvo per pastaruosius kokius 5 metus : kepta karka Norfoje . Skani , tikrai gera , bet gal mano gaminta skanesnė biggrin.gif Aš net faršo niekada neperku , visada pati mėsą malu .
PS žemaičių blynai man aplamai nevalgomas dalykas . Pati esu tik kelis kartus gaminus . Bet malta permalta , perkepta . Vaikai buvo užsiprašę .
Dėl skubėjimo ir nespėjimo pasigaminti - visada turiu šaldytuve kiaušinių , šaldiklyje daržovių ... Daržovinė kiaušinienė tikrai neužima laiko daugiau negu pirktų koldūnų virimas . PS pirktų koldūnų pati negaliu valgyti nuo studijų laikų - kai barake virdavo tarybinius šaldytus visas aukštas smirdėdavo. Dėl greito gaminimo : visada galima išsivirti spagečių , padaryti padažą iš sūrio ir naminio kepčiupo ir tt. Esu žiauri planuotoja , pas mane nebūna namie bado smile.gif
Kavinėse geriau negalvoti ką valgai , ir neišsikalinėti iš padavėjų smile.gif PS niekada neimu jokių maltų , perdirbtų produktų . Man yra labai geri 2 patiekalai - salotos su kepta šilta lašiša ar steikas su daržovėm. Ten nieko neprikiši , jokių bulvių košių , miltinių ( aš vadinu mazgočių ) padažų ir tt
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Dusia37: 05 vasario 2020 - 09:36
Sutinku su Dusia. Ir pas mane nebūna bado. Tuo labiau, kad yra savos mėsos.
Faršo neperku ni ni... Bet kiaulės kumpienos nusiperku . Gal kokius kelis kartus sugriešiju : perkame šaldytų keptų mini čeburekiukų. Ir picos papločius.

Man greičiausias maistas : greitai mikrobangėje atšildau faršo iš šaldiklio, pakepus keptuvėje pasklaidydama su česnaku ir svogūnu. Užpilu kokiu naminiu padažu su daržovėmis ar tokia nevirta adžika iš šaldiklio. Greta verda makaronai arba ryžiai. na, blogiausiu atveju mikrobangėje kepa 3 bulvės.

Beje, visada pasitikiu IKi parduodamomis salotomis ar Kijevo kotletais. Kadangi šalia tas jų cechas ir kas antra ten dirbanti pažįstama, tai tikrai žinau, kad jokių ten pelės uodegų neprimala ir niekas nespjaudo. biggrin.gif
Atsakyti
Aš irgi neperku jokių pusgaminių.Nors pati žemaitė, bet žemaičių blynus pirmą kartą valgiau jau dirbdama, savo paskutinėje darbovietėje. biggrin.gif .Neperku ir salotų pagamintų.Ir ne todėl, kad neskanu, bet paprasčiausiai nereikia.Nesu gera šeimininkė, nemoku nieko mandro padaryti, pvz kokių Cezario salotų gyvenime nesu gaminusi, bet, kai marti padarė, valgiau ir buvo skanu.Kažkaip paprastesniu maistu maitinu namiškius.Ir mama gamino daugiausia iš bulvių, ir aš.Žinau, kad nėra tai gerai, bet.Mama ir šimtų stiklainių neprikonservuodavo.Būdavo didelė bačka raugintų kopūstų, beveik tokio pat didumo bačka raugintų agurkų, kubilas sūdytos mėsos, rauginti grybai, rauginti burokėliai ir ttŠaldytuvo, o tuo labiau šaldiklio iš vis neturėjom.Dabar aš pilną sklepą turių konservuotų daržovių, uogų, šviežių daržovių irgi daug, šaldikliai irgi pilni.Bet kartais atrodo, kad pas mamą sveikiau maitinomės, o dabar skaniau, bet ne taip sveikai.
IK, tas 15 min pyragas jau išbandytas.Tiko ir patiko, pertepiau slyviene.Gal kiek per saldu.Sakiau kitą kartą darysiu didesnę porciją, du vyniotinius, o kondensuoto pieno imsiu tik vieną skardinę.Nes ta slyvienė gal aitresnė, bet irgi saldi.O kitps uogienės tai dar saldesnės, manau.
Atsakyti

bangelee, pas mama buvo skaniau ,todel , kad buvo viskas naturaliau , viskas raugta. o dabar mes viska darom su actu.

Atsakyti
Bangele, kiek bandžiau man su serbentais tas pyragas geriausiai tinka. Jokių saldžių uogienių. Nes bus per saldu.
Atsakyti
IK, raudonuosius serbentus į sultis išvarvinau.tai slyvienė man pasirodė iš visų turimų pati rūgščiausia.Nes uogienių laaabai mažai naudojam.Ir tai dažniausiai tik kai kokį trupininį pyragą sugalvoju kepti.Nebėra vaikų, nebereikia blynų, nebereikia ir uogienių.O slyvų tyrę pasidariau iš skūpumo ax.gif .Irgi išvarvinau per garpuodį slyvas, tai tuos tirščius paskui dar per kiaurasamtį nutryniau, gavau gražios tirštos košės, dadėjau cukraus ir gavosi slyvienė.Net ilgai virti nebereikėjo.Net braškių uogienės šiemet nė vieno stiklainiuko nepanaudojom, o teturėjau 3 litrus išsivirusi.Iš viso uogų bereikia auginti tiek, kiek nuvalgom šviežių.Sultys biški eina, vaikai jų pasiima, o uogienių ne.
O šiemet ir sūnaus šeima neparvažiuoja-dukros ruošiasi Pirmąjai Komunijai, tai visi savaitgaliai bažnyčioj doh.gif Man kažkaip atrodo kad taip perlenkiama lazda, per prievartą bažnyčios nepamilsi.Atbaidys paskutinius žmones per prievartą reikalaudami lankyti bažnyčią.Aš katalikė, bet į bažnyčią einu kada noriu.O labiausiai patiko eiti, kai draudė biggrin.gif , tais senais laikais.Labai norėjau gelyčių barstytį, kai atlaidai buvo.Man taip gražu buvo.juk susiradau draugų, susižinojau, ir barsčiau.nors komjaunuolė buvau ax.gif
Kažko paskutiniu metu prisiminimais gyvenu.Kelintas tai senatvės požymis? mirksiukas.gif
Atsakyti
Nesuprantu aš to vaikų grūdimo pirmai komunijai. Nebent tėvai labai jau tikintys.
Maniškiai nė vienas nėjo. Jų reikalas, man tai vienodai.

Slyvas palieku supūti. Uogienių irgi niekas nevalgo. Tik bruknių-kriaušių. Šitą tai net pataupydama. Sulčių irgi mažai geria. Sau pasidarau pomidorų sulčių kokius 40 l , pavasarį stiprinu širdelę. Tai viena ir išgeriu. Na, po truputį sueina trintos uogos iš šaldiklio.
Kas eina - tai marinuotos paprikos, agurkai, pomidorų tyrė ir adžika (ir šaldyta, ir virta). Pavasarį dar burokėliai šaltibarščiams.
Atsakyti