QUOTE(uzsiemusi @ 2017 02 04, 13:41)
<p>Su artėjančiu pavasariu visas sodybietes ! Na ir kas, kad ateinančią savaitę vėl šaltis laukia...
vis po dienele kas dieną artėjam link šiltesnio sezono
</p><p></p><blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Dusia37" data-cid="71356845" data-time="1484244883"> O dėl tos "ekologijos" kai nusipirkom sodybą buvau pamišus - netręšiu , nepurkšiu ... Bet vis skaičiau protingų žmonių pasisakymus , dar nuosavas "biologas" smegenis "praplovė" tai per 5 metus mąstymą pakeičiau
</blockquote> Bet gi galima tiek tręšti, tiek ir purkšti naturaliomis, organinės kilmės priemonėmis...<p></p><blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Iš Kaimo" data-cid="71377386" data-time="1484941382"> Ko jau ko, o česnakų neauginu. Lenkų ūkininkai sakė " Česnakai , kaip ir ožka, tik prasigyvenimui arba nusigyvenimui"
</blockquote> Nevalgot česnaku visai ? Gi toks nuostabus prieskonis ir be viso ko vinas is geriausių natūraliųjų vaistukų
...O ir pardavimo kaina visad pardavėjui palanki...<p></p><blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Iš Kaimo" data-cid="71413741" data-time="1486135804"> </blockquote> Gal patarsit dėl ekonomiško t.y. pigiausio būdo paruošti apžėlusi sklypą darzininkavimui ? Gal sakau bandyti viskam tas pakeltas lysves daryt tiesiog po visos žolės nusienavimo ( aišku nusienavimo žolės ir krūmynų teks kažką samdyt) Sklypas kolkas nebus aptvertas ir randasi , kaip čia pasakius, apgyvendintoje teritorijoje..Niu bet šiltnamio šiais metais nedarysiu tai gal labai i akį nekris ir man visko praeinantys "nenurinks"....Gal...Ar čia aš ryškiai per optimistiškai mąstau ? Ar yra auginančių Mirtą ? Kur jos galima rast pirkt ? O kodėl vietoje vienokio ar kitokio moliūgo konservavimo related tiesiog laikymą rūsyje ? Koks to privalumas?
Česnakus valgau, bet neauginu. Pardavimo kaina kaip tik labai nepalanki augintojui. Palanki tik prekybcentriui.
Priveža kiniškų popigiai, tai Europoje kaip kultūra baigia išnykti.
Tręšimas tik ekologinėmis priemonėmis nebūtinai bus labai sveikas. Kad ir dėl to 'baubo" nitratų. kaip taisyklė, tik kiek daugiau mėšlo ir nitratų kiekis aukštyn šauna. Gerai kad daržovių reikia suvalgyti tiek, kad pažaliuosi, kol nitratais apsinuodysi.
Pigiausias būdas šimtametį šabarkštyną paversti dirbama žeme :
iškirsti krūmus
nupurkšti pavasarį viską roundapu.
Po trijų savaičių suarti. Išrinkti šaknis, velėnas, palaukti kelias savaites, kol sužels nenusprogę piktžolės ir vėl viską pakartoti.
Rudenėjant jau bus daugmaž panaši į dirbamą žemė. Rudenį giliai suarti, prieš tai iškračius mėšlo. Tada pavasarį jau galima sodinti.
Čia panašiai kaip pasakoje apie artoją ir vilką, kuris užsinorėjo duonos.