Įkraunama...
Įkraunama...

Ar imanoma Lietuvoje pagimdyti namuose?

natuke, kiek supratau, tas gimdymo padalinys klaipedoje kaip tik ir siekia "ekologisko" gimdymo. manau, verta juo daugiau pasidometi, jei esi arciau pajurio rolleyes.gif
Atsakyti
manai jie priimtų gimdymą, pvz ne ant stalo? g.gif
Atsakyti
As pati gimdziau ligoninej, buvau nusiteikus gerai, ramiai, apsiskaicius, zinojau kas ir kada vyksta. Bet gimdymas buvo labai sunkus ir labai ilgas. Norejau gimdyti pati, ruosiausi tam... Bet buvo taip, kad be skatinamuju as nebuciau pagimdzius. Jutau nubegus vandenims saremius kas minute, kentejau, bet kaklelis neatsidarinejo. Buvo kaip ir pries 3 dienas vos 2 cm. atsidarymas. Zodziu po to seke epiduras, skatinamuju ne viena porcija, ilgos laukimo valandos. Atvaziavau i ligonine is pat ankstaus ryto, pagimdziau jau nakciai beprasidedant. Nemanau kad buvau pati labai kalta, kad neatsidarinejo gimdos kaklelis, kad vaikutis sunkiai gime.
Nieko nesakau apie moteris pasiruosusias ir gimdancias namuose. Kiekvienos yra teise rinktis, ir kodel ne jei ji cia jauciasi saugiai, ramiai. Tik man neaisku kaip buna del vaikucio prieziuros, Olandijoj atvaziuoja vaikuciu gydytojas kuris ir atlieka visus tyrimus maziukui, o kaip Lietuvoje? Maniskis po paros susirgo sunkesne kudikiu gelta, ko pasekoje turejom kiek ilgeliau uzsibuti ligoninej ir paguleti inkubatoriuje. Man idomu kaip elgiamsi su vaikuciu jam gimus namuose? Ar ir pas mus atvaziuoja i namus gydytojai ar mamai su maziuku reikia vaziuoti ligoninej?
O siaip nematau nieko bloga gimdyti ten kur mama nori. Nors man paciai saugiau ligoninej ax.gif
Atsakyti
Suprantu mamas, gimdancias namie arba pvz. miske: ramybe, palaikymas, susikaupimas, meile wub.gif Bet as antraji (kaip ir pirmaja) gimdysiu tik ligoninej, nes nezinia kaip gali viskas pasisukt... g.gif Mano gimdymas buvo tiesiog idealus - gydytoja aikciojo kaip pas mane viskas gerai einasi, kokia saunuole ir t.t., o finele prireike reanimacijos, pilnos narkozes ir t.t. As nerizikuociau gimdyti ne gydymo istaigoj, nors aplinka ten doh.gif doh.gif doh.gif Sekmes visoms mamytems ir leliukams 4u.gif
Atsakyti
Na saunuoles ir drasuoles tos, kurios tam ryztasi. thumbup.gif
Tik as to noredama dar noreciau uzsitikrinti, kad gydytoju komanda laukia kur nors uz duru su paruostu renemobiliu jai butu kas blogai.
As pati bijociau rizikuoti, abu saviskius gimdziau ligoninej ir neisivaizduoju, kad galetu buti kitaip.
Atsakyti
Perskaičiau viską ir susidarau sau tokias išvadas (sorry, pati negimdžius, tad realiai gal kiek ir klysiu). Pirma, kada jau skubėti į ligoninę gimdyti, jeigu ir esu apsisprendusi tai atlikti ligoninėje? Žinau, vienoms iš kart nubėga vandenys, kitoms tik prasideda sąrėmiai ir jau lekia pas gydytojus. Man tiesiog įdomu iki kiek, iki kokios paskutinės minutės galėčiau būti namie?
Kitas dalykas, man kaip pačiai šiokiai tokiai medikei ligoninės aplinka nėra atgrasi, juo labiau, kad dabar yra tikrai prašmatniai įrengtų gimdyklų, bet... jei man kas pusvalandį lįstų ,,ten" ir tikrintų kiek yra atsidaręs kaklelis, arba, lieptų atsigulus aukštielnika gulėti ir nejudėti, nu tai turbūt kad ir su sąrėmiais bet parbėgčiau namo, kad galėčiau ramiai ir tyliai sau iškentėti (taip manau, nes kai sergu ir labai blogai jaučiuosi tenoriu vieno - RAMYBĖS ir būti viena niekieno netrukdoma, nes taip geriau jaučiu kas man geriau, ko mano organizmas nori). Ir dar esu priešiškai nusiteikus prieš visokius medikamentus (kuriuos, patikėkit, pastebėjau gydytojai kartais ir papiknaudžiauja). Todėl įsivaizduoju, kad nesileisčiau statyti jokios lašelinės, jokių skatinamųjų, jokių epidųrų ir tt. Nebent jau be sąmonės būčiau... unsure.gif
Ir dar, na, kai jau pasigimdai vaikelį, jį paima pamatuoti, pasverti. Oij, jaučiu neatsiplėščiau nuo jo aš bent jau valandžiukę. tos kelios minutės šiai procedūriai atrodo užsitęstų amžinybę ir varytų didelį stresą, kai mažius ne pas tave ant pilvo tavo glėbyje, o klykiantis yra ,,minkomas" svetimų rankų. Įdomu, kaip yra patliekama visa ši procedūra pas gimdančias namie? g.gif
Na ir paskurtinis dalykas, jeigu, sakykim, pasigimdau namie, kaip yra išrašomi gimimo dokumetai? g.gif
Prašau supraskit, tai tik mano, dar neturinčios savo leliaus ir nepraėjusios šio gyvenimo etapo, pasvarstymai. rolleyes.gif
Atsakyti
Linutas, kai bus laikas gimdyti, kai lauksi vaikelio, siulyciau nueiti i kursus, akd suprastum, kas su tavim vyksta, kokie saremiai, kiek gali laukti ir kada tikrai reikia i ligonine.
Niekas tau neliepia nejudant guleti, gali vaikscioti, net patariama, kad geriau atsidarinetu kaklelis, tik kazkaip po 7 cm, jau to nebesinori. Salai buna vyras, jei nenori, nebus, niekas kas 2 minutes "ten" neziuri, tik kas kiek laiko matuoja vaiko sirdies tonus, kaip jis tvarkosi pries ejima gimdymo takais, o kai pagimdai, tai tau paduoda vaikeli, po kiek laiko kerpa virkstele (beje vaikai verkia, nes jiems gimus pirma syki plauciu olveoles prisipildo oro ir tai skausmingas procesas), o paskui dar turi gimti placenta, taigi tuo metu, ta vaikeli ir pasveria ir suvysto tavo akyse, ir tau paduoda maitinti, na nebent tave reikia dar susiusti ar kokia kita procedura atlikti, bet tuo metu vaika gali vyras nesioti, nes paskui vis tiek reikes pamaitinti pabandyti. taigi, kol kas tavo baimes yra is nezinojimo. be to ligonine ir gydytoja irgi gali pasirinkti, apsiziureti aplinka ir susitarti, kad butu ramu ir galetum ramiai saremiauti.
Del gimdymo namie...zinau, kad lt yra ne vienas vaikas gimes namie su pribuveja, bet...zinau ir aveju, kai pribuveja deja negali padeti, vaikui gal nieko ir negresia, bet jei motinai neatsidalija placenta, ar nustoja kreseti kraujas, tam reikia skubios pagalbos, nes mama gali nukraujuoti, o kur dar n+k situaciju..taip Olandijoje, kitose salyse, kur yra sistema su reanimobiliais ir visa komanda, tai imanoma, pas mus man atrodo siule gydytojai paslaugas pribuvejoms uz simbolini mkesti bendradarbiauti, kad bent jau greituske budetu, bet kiek zinau sis projektas nepavyko verysad.gif tisiog manau, kad jei gali rizikuoti del savo gyvybes tai bent del vaiko gyvybes nereiktu rizikuoti..juolab, kad kuri laika tai labai smarkiai susije zmones ir net jei vaikas isgyvena, o mamayte mirtu (neduok sviete) vis tiek tai labai didele trauma ir t.t.gyvenimas trapus
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Alchemie: 07 vasario 2008 - 22:11
QUOTE(Alchemie @ 2008 02 07, 23:09)
pas mus man atrodo siule gydytojai paslaugas pribuvejoms uz simbolini mkesti bendradarbiauti, kad bent jau greituske budetu, bet kiek zinau sis projektas nepavyko verysad.gif


blink.gif Tikrai nieko apie tai neteko girdėti, man atrodo, kaip tik priešingai - gydytojai nieku gyvu nesutinka bendradarbiauti . Tai suprantama - tokio gimdymo metu visa teisinė atsakomybė tektų ne pribuvėjai, bet gydytojui, kuris sutiko padėti ir juolab už mokestį.
Atsakyti
QUOTE(Linutas @ 2008 02 07, 12:58)
Prašau supraskit, tai tik mano, dar neturinčios savo leliaus ir nepraėjusios šio gyvenimo etapo, pasvarstymai. rolleyes.gif

sakyciau, gana pagristi pasvarstymai.
tokius dalykus, kaip galimybe judeti per saremius, galimybe pasirinkti gimdymo poza, medikamentu (ne)vartojimas, tik gimusio kudikio guldymas ant motinos pilvo ir kt. galima numatyti gimdymo plane ir aptarti su tais zmonemis, su kuriais ketintum gimdyti.

dideli ispudi paliko, kad supranti pirmuju minuciu svarba po gimdymo - taip, tas laikas auksinis mamai ir kudikiui ir idealiu atveju tik gimes vaikelis turi buti nuogutis paguldytas ant nuogo motinos pilvo, pats susirasti kruti ir pradeti zysti. po medikamentu nesutrikdyto naturalaus gimdymo naujagimiai sugeba tai padaryti patys mazdaug per valanda.
man to neteko patirti, bet noreciau, jei dar kada gimdyciau rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2008 02 08, 10:21)
sakyciau, gana pagristi pasvarstymai.


Tai parasčiausiai man išsiliejo iš vidaus, gal tai ir yra tas dar neprabudęs ,,motiniškas inkstinktas". blush2.gif O kaip medikė, aš kartais matau, kad daug kas yra daroma prieš patį žmogaus norą/valią. Va tai to aš ir nenoriu. Nes gydytojai dažnai daro kaip jiems patogiau: ,,pavargau su tuo pacientu (šiuo atveju gimdyve) terliotis, baigiasi pamaina ir tt.. Ir tas pats pacientas/gimdyvė būna kartais įtikinama, kad tai ką daro gydytojai yra kaip tik geriau/patogiau pačiam pacientui/gimdyvei, o iš tikrųjų.. deja... schmoll.gif Na, nepasitikiu 100 proc tai medikais ir tiek. unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Lapyna @ 2007 03 25, 07:04)
Sutinku. Ir dar nėra specialiai ruošiamų akušerių naminiams gimdymams priimti.

Aš dabar gimdysiu Belgijoje, čia naminiai gimdymai yra laikomi normaliais ir teisėtais, nors nėra populiarūs, o ir gydytojų nemėgstami... Bet čia galioja visa reikalavimų sistema, kada ir kokius tyrimus turi būti pasidarius ir kokie turi būti jų rezultatai, kad galėtum gimdyti namie. Bet kuriuo atveju privalai būti užsiregistravus ir bent kartą apsilankius pas ginekologą ligoninėj, į kurią ekstra atveju važiuosi.
Kai sistema tokia, tai jaučiuosi visiškai saugiai rinkdamasi gimdymą namie, nors dar nežinau, ar gausiu teisę į jį, nes mano vaikas neapsisprendžia dėl padėties...


Lapyna, kaip tau sekesi? Idomu, nes turiu pazistamu Belgijoje, tai sake, kad pas juos beveik niekas negimdo namie (skirtingai nuo Olandijos), taip pat ir Prancuzijoje, nepopuliaru gimdyti namie. Matyt cia priklauso nuo susiklosciusiu tradiciju. Ten populiariau gimdymo centrai. Va tokie centrai Lietuvoje galetu atsirasti, tai butu lyg ir kompromisas tarp naminio ir ligonines gimdymo.
Atsakyti
nu idomus klausimas: ar galima gimdyt namie....
Galima.. Galima ir tarpuvartej, ir tvarte... Kur tik nori, bet tikrai nepatartina!!!!
Dabar labai tai populiaru Olandijoj - tai mirstamumas gimdymo metu vaikelio arba mamytes zymiai padidejo...
Juk niekas tau neuztikrins sklandzios eigos! O kilus komplikacijoms - iki ligonines gali nespeti nuvaziuoti.
Man, asmeniskai, butu blogai baigesi... Leliuko tai tikrai nebutu pavyke isgelbeti jei ne ligonine mirksiukas.gif

QUOTE(Linutas @ 2008 02 08, 20:13)
Tai parasčiausiai man išsiliejo iš vidaus, gal tai ir yra tas dar neprabudęs ,,motiniškas inkstinktas".  blush2.gif  O kaip medikė, aš kartais matau, kad daug kas yra daroma  prieš patį žmogaus norą/valią. Va tai to aš ir nenoriu. Nes gydytojai dažnai daro kaip jiems patogiau: ,,pavargau su tuo pacientu (šiuo atveju gimdyve) terliotis, baigiasi pamaina ir tt.. Ir tas pats pacientas/gimdyvė būna kartais įtikinama, kad tai ką daro gydytojai yra kaip tik geriau/patogiau pačiam pacientui/gimdyvei, o iš tikrųjų.. deja...  schmoll.gif Na, nepasitikiu 100 proc tai medikais ir tiek.  unsure.gif

del to ir yra tariamasi su gydytoju, kad nekiltu tokie klausimai: ar nesibaigs pamaina, ar tikrai priims tau tinkama sprendima ir pan... mirksiukas.gif as savo gydytoju su kuriuo tariausi pasitikejau 100 proc.
Atsakyti