Įkraunama...
Įkraunama...

Ar imanoma Lietuvoje pagimdyti namuose?

Aš dar papasakosiu apie gydytojų nuomones šiuo klausimu. smile.gif

Yra vienas gan žinomas, geras ginekologas LT (į jo kabinetą turbūt ir susirenka beveik visos besilaukiančios "naminukės"), kuris daugiau nei tolerantiškas šiuo požiūriu smile.gif
Pati per antrąjį nėštumą lankiausi ne pas jį, į nėštumo pabaigą pasakiau savo ginekologei, kad ruošiuosi gimdyti namuose, atsakymas buvo - OK, kitą kartą atėjusią mane išsamiai apžiūrės, kad dar kartą įsitikinti, jog jokių nukrypimų ar galimų rizikos veiksnių nėra. Jokių atkalbinėjimų, jokių gąsdinimų ir pan. - na, gal įtakos turėjo tai, kad pasisakiau, jog pirmas vaikas gimė namuose.

Dar buvau užsukusi ir pas kitą ginekologą, dar palyginti jauną ir čia, forume, labai mamų giriamą, pabandžiau jį kiek paprovokuoti, klausinėdama, na kas gi galėtų nutikti gimdymo namuose metu. Jo atsakymas po kelių klausimų man - daug jo kolegų gimdė namuose, svarbiausia šalia turėti mašiną, jeigų ką, o šiaip tai nereikėtų taip jaudintis biggrin.gif

Taigi...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo flight: 24 kovo 2007 - 10:44
Diskutuoti gali kiekviena ir dalintis savo nuomone ir patirtimi. 4u.gif

As nieko nepuolu ir nebandau irodyti, kas ir taip kiekvienam yra aisku.As destau savo nuomone siuo klausimu. Kiekvienas ja turime, o as gerbiu jusu. Tai jusu valia, jusu ryztas ir atsakomybe...As tik sakau,kad as taip nedaryciau, nes yra nesaugu, vien tik Dievu pasikliauti deja as negaliu.O pries kazka aiskintis kodel mane operavo, kodel as "NENOREJAU" pagimdyti pati tuo labiau. Vieninteli fakta kuri girdziu tai:"Reikia noreti ir viskas bus gerai..."
Deja deja ne visuomet taip buna...
Na sekmes, sekmingai ir laimingai gimdykite namuose... doh.gif

O del zindymo tai as sutinku, daug kas priklauso nuo mamos 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Margareta @ 2007 03 22, 15:46)
priezastis del ko Lietuvoje tik labai nedaugelis moteru gimdo manuose, mano galva, ta kad gimdymo namuose procesas nera itvirtintas aiskias reikalavimais ir pan. si reikala reiktu reglamentuoti kaip ir kas turetu vykti. kol nera aiskios tvarkos, tai naturalu kad gimdyves nepasitiki.

Sutinku. Ir dar nėra specialiai ruošiamų akušerių naminiams gimdymams priimti.

Aš dabar gimdysiu Belgijoje, čia naminiai gimdymai yra laikomi normaliais ir teisėtais, nors nėra populiarūs, o ir gydytojų nemėgstami... Bet čia galioja visa reikalavimų sistema, kada ir kokius tyrimus turi būti pasidarius ir kokie turi būti jų rezultatai, kad galėtum gimdyti namie. Bet kuriuo atveju privalai būti užsiregistravus ir bent kartą apsilankius pas ginekologą ligoninėj, į kurią ekstra atveju važiuosi.
Kai sistema tokia, tai jaučiuosi visiškai saugiai rinkdamasi gimdymą namie, nors dar nežinau, ar gausiu teisę į jį, nes mano vaikas neapsisprendžia dėl padėties...
Atsakyti
QUOTE(flight @ 2007 03 24, 11:41)
Yra vienas gan žinomas, geras ginekologas LT (į jo kabinetą turbūt ir susirenka beveik visos besilaukiančios "naminukės"), kuris daugiau nei tolerantiškas šiuo požiūriu  smile.gif

būk gera, išduok kas jis
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zozulia: 24 balandžio 2007 - 17:29
Rašau į privatą mirksiukas.gif
Atsakyti
imesk ir man - gal gyvenime prireiks ax.gif
Atsakyti
QUOTE(vitalija... @ 2007 03 21, 22:07)
Man tokios moterys net i mozohistes panasios, tik neisivaizduoju ka norima sitaip irodyti?Kokia tu saunuole kad gimdei namuose?Vonioje?Turejot rysi su kosmosu?Labiausiai issilavinusios moterys???Issilavinimas proto deja neprideda.


ne jokia šaunuolė ir ne protingesnė. tiesiog galima rinktis. sakyčiau, idealaus varianto nėra. na, nebent turėt namus klinikų patalpose lotuliukas.gif lotuliukas.gif

gimdymas man dar negresia, bet daug domiuos apie kūdikėlių pasitimą namuose, nes turiu nerealią fobiją ligoninėms doh.gif jei pasiseks kada gimdyti (duok, Dieve, man tokią laimę), svajoju (nors dar neplanuoju), daryti tai namie.

pažinodama save bijočiau vykti į ligoninę, nes net neįžengus į ligoninę imu drebėt ir įsivaizduot, kiek milijardų pavojingiausių bakterijų ligonių sunešta tiesiog į tų patalpų orą doh.gif galų gale, ar galėčiau pati pagimdyt tarp baltų chalatų , jei man ašaros rieda vos stomatologei apžiūrint veidrodėliu dantis? g.gif prisipažįstu, turi nerealią ir kvailą medikų baimę, todėl nerizikuočiau gimdymo metu tokį stresą užkrauti sau ir savo vaikui doh.gif tikriausiai mažesnė rizika, kad bėda ištiks gimdant namie, nei stresas sukels komplikacijas ir apsunkis gimdymo eigą būnant ligoninėj. mazochistiška gult į lovą kad ir su nenuodinga gyvate , kai paniškai jos bijai. taip pat žiauru ir atsidurt nejaukioj ir nekenčiamoj aplinkoj, kuri kelia akivaizdų stresą, kai ateina metas pasitikt savo vaiką. žinau, tai kvaila, betgi visokių atvejų būna.


niekad neužges diskusijos keliant klausimą, į kurį atsakymo nėra ir nebus, nes kad ir kokios natūralistės bebūtumėm, kad ir kaip atsiduotumėm medikų priežiūrai, visus taškus ant "i" sudės pati gamta.

prašau tolerancijos mano sapalionėms.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo donna bona: 03 sausio 2008 - 01:38
as kad ir kaip bijau ligoniniu, nu bet namuose tikrai nesiryzciau gimdyti schmoll.gif
Atsakyti
Labai gaila, kad Lietuvoje nėra tarpinio varianto gimdymui tarp ligoninės ir namų. Gimdymo centrai, kurie būtų artimi namų aplinkai ir į juos vykstama tik pagimdyti vaikutį, manyčiau, kad yra yra labai reikalingi. Tada atsirastų dar didesnė galimybė rinktis ir būtų daug saugesnės sąlygos.
Atsakyti
QUOTE(RVJ @ 2008 01 03, 22:51)
Labai gaila, kad Lietuvoje nėra tarpinio varianto gimdymui tarp ligoninės ir namų. Gimdymo centrai, kurie būtų artimi namų aplinkai ir į juos vykstama  tik pagimdyti vaikutį, manyčiau, kad yra yra labai reikalingi. Tada atsirastų dar didesnė galimybė rinktis ir būtų daug saugesnės sąlygos.

Kalbėjau apie tai su gydytoja Banga, sakė, kad per mažai LT gydytojų-bendraminčių, dėl to iki pirmo gimdymo centro įkurimo dar teks palaukti... verysad.gif
Atsakyti
Klaipedos gn veikia skyrius, kuriame gimdymus priima tik akuseres. manau, cia kaip tik toks "gimdymo centras".
Atsakyti
ragnez
Esme ne tame, kas priima gimdymus - gydytoja ar akušerė, o pačiame požiuryje. Aš manau (gal ir veltui, nzn), kad akušeres priima gimdymus taip pat tradiciškai, kaip ir ligoninėje, skritumas yra tas, kad yra skiriama mažiau vaistų, gal būt šiek tiek mažiau intervencijų ir mažiau medikų dalyvauja gimdyme. Bet esme lieka ta pati. g.gif Aš jau gimdžiau tradicineje ligoninėje su akušerėm ir be gydytojo. schmoll.gif
Atsakyti