Įkraunama...
Įkraunama...

Ar imanoma Lietuvoje pagimdyti namuose?

Labai gerai atsimenu Per Marijono "penktadienio sou" ar kaip ten vadinasi buvo tokia tema apie gimdyma namuose.Gyd Usoniene man rodos viska labai aiskiai isdeste mintis kodel negalima ir pavojinga gimdyti namuose.pamenu jos zodzius "...nors esu medike niekada nedrisciau su dukra gimdyti namuose..."

Man tokios moterys net i mozohistes panasios, tik neisivaizduoju ka norima sitaip irodyti?Kokia tu saunuole kad gimdei namuose?Vonioje?Turejot rysi su kosmosu?Labiausiai issilavinusios moterys???Issilavinimas proto deja neprideda.Jei norite gimdykite namuose duok Dieve kad niekada per mamos kvailuma nenukentetu kudykis!
Atsakyti
Gal aš ir ne mozochistė, bet snobė tai jau tikrai, nes man labai sunku diskutuoti, kai kiekviename sakinyje norisi taisyti klaidas blush2.gif


P.s. gimdoma ne tam, kad kažkam kažką įrodyti mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(vitalija... @ 2007 03 21, 13:37)
Dieve mano ir kaip apsivercia liezuvis sitokias nesamones malti!Aisku as savo vako pati pagimdyti nenorejau,kursus lankem siaip sau ant durniaus su vyru apie gimdyma irgi ir prieziura skaiciau ir domejausi siaip sau!Lengviausiai kitus apsaukti kvailiais kad pasirodytum protingas.Jus pati geriausia mama nes norejot ir pagimdet???????O mes tai va durnelytes kurios nenorejo pagimdyti pacios ir pasipraso pjaustomos????Dziaukites kad viskas pavyko gerai, nes buna visko ir ne nuo "NORO" priklauso!Kazkodel nei viena medike, kad ir kokia profesionali butu, pati namuose negimdytu, nes zino kokiu kartais buna baisiu komlikaciju, nors ir labai "NORI" kad butu gerai....Ir negalima skirstyti va tu norejei o tu ne.Gimdyti namuose nesaugu ir pavojinga, tiek mamai tiek vaikui!!!!!!!!!!!!!!!

vat butent,kad ne skaityme ir ne kursuose esme smile.gif zinoma"buna visko"(cituoju biggrin.gif )-ir man pirma karta nuo didelio pasiskaitymo ir domejimosi pirmas vaikas is tos baimes "nesistate i takus"(geriau jau buciau maziau skaicius biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif )-ir kai visa tai pasibaige ekstra cezariu,tai kazkaip antra karta tikrai ne-be-si-no-re-jo buti ta protingaja ir geraja biggrin.gif ,o NOREJOSI PACIAI PAGIMDYTI SAVO VAIKA(o ne gauti ji velniazin is kur istraukta po 12-os valandu) ir antra kart padejau visus protingumus i lentyna,buvau ta "durnelyte",klausiausi savo intuicijos ir VISKAS BAIGESI GERAI thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif -pajauciau ta ESMINI SKIRTUMA,kai vaika isima is taves ir kai vaikas GIMSTA PATS 4u.gif O kartu su juo ir tu GIMSTI KAIP MOTERIS 4u.gif -siaip tikrai nenoriu nieko skaudinti(zaizdas-visokias-gydo vien tik laikas smile.gif ) ir is visos sirdies linkiu patirti TIKRA GIMDYMA-tada pasikeicia viskas aplink.ir viduje....
Atsakyti
QUOTE(vitalija... @ 2007 03 21, 22:07)
Labai gerai atsimenu Per Marijono "penktadienio sou" ar kaip ten vadinasi buvo tokia tema apie gimdyma namuose.Gyd Usoniene man rodos viska labai aiskiai isdeste  mintis kodel negalima ir pavojinga gimdyti namuose.pamenu jos zodzius "...nors esu medike niekada nedrisciau su dukra gimdyti namuose..."

Man tokios moterys net i mozohistes panasios, tik neisivaizduoju ka norima sitaip irodyti?Kokia tu saunuole kad gimdei namuose?Vonioje?Turejot rysi su kosmosu?Labiausiai issilavinusios moterys???Issilavinimas proto deja neprideda.Jei norite gimdykite namuose duok Dieve kad niekada per mamos kvailuma nenukentetu kudykis!

Na iš tikrųjų - nereikia taip jaudintis 4u.gif
Neks gi tavęs asmeniškai neverčia gimdyti namuose. mirksiukas.gif O kad pavojinga - tai ir ligoninėje ne visada saugiau. Mano draugė pagimdė ligoninėje pati - kaip supratau, buvo staigus gimdymai. Ji šaukia - aš gimdžiu! O jie - gimdyk, gimdyk... Įeina gydytoją į gimdyklą, o ji jau pagimdė - gerai, kad dar negulėjo ant stalo (kiek atsimėnu, pritupė ir sugebėjo dukrytę prilaikyt) -nes nebūtų kam vaikelio priimti. O vyko tai VGN tik prieš dvėjus metus.
Papildyta:
QUOTE(klaara @ 2007 03 21, 23:22)
vat butent,kad ne skaityme ir ne kursuose esme smile.gif zinoma"buna visko"(cituoju biggrin.gif )-ir man pirma karta nuo didelio pasiskaitymo ir domejimosi pirmas vaikas is tos baimes "nesistate i takus"(geriau jau buciau maziau skaicius biggrin.gif  biggrin.gif  biggrin.gif )-ir kai visa tai pasibaige ekstra cezariu,tai kazkaip antra karta tikrai ne-be-si-no-re-jo buti ta protingaja ir geraja biggrin.gif ,o NOREJOSI PACIAI PAGIMDYTI SAVO VAIKA(o ne gauti ji velniazin is kur istraukta po 12-os valandu) ir antra kart padejau visus protingumus i lentyna,buvau ta "durnelyte",klausiausi savo intuicijos ir VISKAS BAIGESI GERAI thumbup.gif  thumbup.gif  thumbup.gif -pajauciau ta ESMINI SKIRTUMA,kai vaika isima is taves ir kai vaikas GIMSTA PATS  4u.gif  O kartu su juo ir tu GIMSTI KAIP MOTERIS 4u.gif -siaip tikrai nenoriu nieko skaudinti(zaizdas-visokias-gydo vien tik laikas smile.gif ) ir is visos sirdies linkiu patirti TIKRA GIMDYMA-tada pasikeicia viskas aplink.ir viduje....

Kaip suprantu, tau natūralus gimdymai yra labai ypatinga patirtis, kuri labai stipriai paveikė tavo asmenybė. smile.gif Kas tai yra per pasikeitimai?
Atsakyti
Vitalija, kartais kritiškiau pažiūrėk į gydytojus. Tai savotiška klika. Jie suinteresuoti, kad moterys gimdytų ligoninėse, kad nežinotų, bijotų ir kad jiems būtų daugiau laisvės. Tai ne taisyklė, bet taip dažnai pasitaiko. Todėl pasiskaityk apie naujus vėjus akušerijoje, apie geriausią pasaulyje naujagimių išgyvenamumą Švedijoje ir Danijoje, kur gimdoma vien tik su akušerėmis. Pamatyk, kad gimdymas - tai ne kaulo lūžis ar supūliavęs apendicitas. Jo nereikia gydyti.
Aišku, svarbiausia yra moters tikėjimas - savimi arba gydytoju. Ir, tikrai, nereikia vienos tiesos. Visur gali būti saugu, ir visur gali būti pavojinga. Bet į savo gimdymus turėtume eiti tikėdamos, kad tai mūsų kūno natūralus darbas, o ne liga.
Ir jei gydytojas kategoriškai teigia, kad be ligoninės nesaugu, tai man jis neatrodo kompetetingas.




Atsakyti
O aš atsakau į temos klausimą. Aš didžiuojuosi moterimis, kurios gimdo namie. Tai be galo stiprios asmenybės. Jos pasitiki savimi ir savo kūnu.
Esu pakankamai stipri ir aš, gal net stipresnė už bet kurią kitą, bet aš, deja, matyt neišdrįsčiau gimdyt namuose. Juo labiau, man gimdykla yra po langais ir visi ten pažįstami.
Bet mano nuomonė tokia. Kad jei gimdai kokiose Vilniaus Antakalnio klinikose, ar KMUK, kur yra super aparatūra, tada taip, motina ir vaikas yra pakankamai saugūs (nors nuo nelaimės neapsaugotas niekas), bet jei gimdoma kažkokio miestelio ligoninėje, kur vargiai yra inkubatorius ir visa kita, tai yra tas pats, kas gimdyti namuose su gera pribuvėja.
Ir aš manau, kad gimdyti namuose verta tik tuo atveju, jei nėštumo pabaiga yra normali ir prieš tai išsitiriant, ar viskas gerai kūdikiui, ar vaikas yra išnešiotas, ar pakankamai subrendę plaučiukai ir tt.
Atsakyti
QUOTE(flight @ 2007 03 21, 22:15)
P.s. gimdoma ne tam, kad kažkam kažką įrodyti  mirksiukas.gif


Būtent.

Galima ir kitaip paklausti: o ką siekią įrodyti gimdančios ligoninėse?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Raideles: 22 kovo 2007 - 09:02
priezastis del ko Lietuvoje tik labai nedaugelis moteru gimdo manuose, mano galva, ta kad gimdymo namuose procesas nera itvirtintas aiskias reikalavimais ir pan. si reikala reiktu reglamentuoti kaip ir kas turetu vykti. kol nera aiskios tvarkos, tai naturalu kad gimdyves nepasitiki.
Atsakyti
QUOTE(flight @ 2007 03 21, 23:15)
Gal aš ir ne mozochistė, bet snobė tai jau tikrai, nes man labai sunku diskutuoti, kai kiekviename sakinyje norisi taisyti klaidas  blush2.gif
P.s. gimdoma ne tam, kad kažkam kažką įrodyti  mirksiukas.gif

Aciu uz klaidu taisyma! clap.gif

Dabar ir ligoninese gali jaustis kaip namuose.Atsinesk savo patalyne, muzika zvakes.Visur grazu sterilu!!!O ir is gydytoju as jokio spaudimo "gimdyk" "greiciau" tikrai nejauciau.Vyras salia., o ko dar reikia?Ir inkubatorius ir sildomos sviesos vaikeliui ir t.t...

Kiekvina miesto ligonine turi visa reikalinga iranga vaiko ir mamos saugumui.Ir inkubatoriu taip pat!Miestietes gi mat doh.gif

Gimdymas yra tik pati pirma pakopa. Ir tikrai ne tai yra sunkiausia. Sunkumai yra tai vaiko auginimas ir rupestis, jo prieziura, zindymas, bet visa tai daryti malonu. Kazkodel persasi tokia mintis, gal mamos kurios gimdo namuose yra geresnes?Prie to kiekviena bando savaip "privest" , bet neisdrista pasakyti.Taciau taip tikrai nera, nejauciu jokio komplekso ar grauzaties' kad nepagimdziau pati, o man padejo. Esu labai gera mama, nepriklausomai ar pati pagimdziau ar ne.Vaikui irodineti savo meiles gimdymu namuose tikrai nereikia.
O jei as dvejociau kur man gimdyti?Tai issakytu komentaru man tikrai neuztektu...

gydytojais as labai pasitikiu, o kuo man tada pasitiketi?kodel gyd gali noreti pakenti?Ir is kur toks kategoriskumas ju atzvilgiu?O kur tuomet kreiptis jei vaikelis susirgs? tuomet ir "balti chalatai" pasidaro ne baisus!Manau mamos ne ligoninese cia esme ir ne chalatuose...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vitalija...: 23 kovo 2007 - 11:57
Vitalija,

niekas nebando skirstyti mamų į geras ir ne tokias geras. Čia tik bandoma apginti nuomonė, kad ir be gydytojų galima sėkmingai ir gražiai pagimdyti. Tame yra savų privalumų ir jais mes čia dalinamės. Kam įdomus toks gimdymas - tas randa geros informacijos, manau. Bent aš radau. Ir tikrai mažai kas nori taip gimdyti, mūsų mažuma. Ir kiekvienai toks noras ateina savaime, jei ateina. Todėl nieko nereikia įtikinėti. Tik papasakoti kaip tai gali būti gera ir gražu.

Ir kažkodėl susilaukti puolimo... kodėl?

Pasitikėti reikia atsargiai. Ligos atveju, aišku, reikia. Surasti kuo patikėti: kokiu žmogum, vaistu, metodu, Dievu... Alternatyvų visada daug. Pamatydamos jas tampame išmintingesnės, neigdamos - tik veltui pykstamės.

Ir dar pasikartosiu - gimdymas, tai ne liga.
Atsakyti
tikrai niekada nepasakyciau kad ne namie gimdziusi mama ar gimdziusi per cezari ar is vis auginanti ne savo vaikucius mama yra prastene ar maziau myli vaikucius...nu kam taip kalbeti, juk mamos meile cia nieko deta....kalba eina tik apie gimdymo procedura...
Atsakyti
Natūralus gimimas, žindymas pagal poreikį ir ilgai, ir kitos vaiko natūralių poreikių tenkinimas yra geriausia ką mes jam galim duoti.

Bet kartais nutinka taip, kad mama negali arba nenori (o tarp negali ir nenori jokiu būdu nėra lygybės ženklo, nes negali pagimdyti ta, kuriai placentos pirmeiga o nenori ta, kuri užsisako planinį cezarį, o tarp jų visas spektras negali ir nenori) duoti savo vaikui to, kas ir protu ir intuityviai suvokiama kaip teisingi dalykai.

Tada mama pasąmonėje ima jausti kaltę prieš savo vaiką ir prieš kitas mamas ir tada jau laikykis, kaip ima įrodinėti kitiem ir sau, kad ji nekalta... 4u.gif

Netgi kai tenka konsultuoti mamas, kurios mano, kad neturi pieno vaikui išmaitinti, aiškiai išsiskiria tos, kurios iš tiesų nori maitinti ir ieško galimybių ką pakeisti, ir tos, kurios ieško tik įrodymo, kad jos tikrai neturi pieno. Kad nesijaustų kaltos, jos po to sako, kad jos padarė viską, net konsultantėms skambino, o pieno nebuvo...

Dar vienas aspektas: čia nėra tema "Už ar prieš naminius gimdymus", o kvietimas pasidalinti info apie gimdymo namuose galimybes Lietuvoje. Jei neturite ką pasidalinti, tai gal nereikia rašyti. O jei norisi rašyti apie tai, kaip jūsų nuomone baisu namuose gimdyti - galima atskirą temą atidaryti ir dar daug bendraminčių sulaukti 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Raideles: 24 kovo 2007 - 10:27