Įkraunama...
Įkraunama...

Ar imanoma Lietuvoje pagimdyti namuose?

QUOTE(vitalija... @ 2007 03 21, 13:37)
Kazkodel nei viena medike, kad ir kokia profesionali butu, pati namuose negimdytu



Esi tuo tikra? O jei pasakyčiau, kad gimdytų ir pagimdė? biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(ursule @ 2007 03 20, 16:07)
as manau. kad greitoji turi teise net ir nevaziuoti, nes jau tada atsakomybe per didele,,,


Greitoji privalo važiuoti, o medikai - padėti, toks jų darbas, jie patys jį tokį rinkosi, na, o jei per sunku - visada galima keisti profesiją tongue.gif

Jei žmogui ūmus apendicitas, jis kviečiasi greitąją ir važiuoja į ligoninę. Tačiau niekas, būdamas sveikas, profilaktiškai neguli ligoninėje tam, kad apsidraustų - o jeigu netyčia apendicitas? bigsmile.gif

Atsakyti
QUOTE(vitalija... @ 2007 03 20, 17:10)
.Norejau labai labai pati pagimdyti bet po  viso teko staigiai operuoti nes vaikas neisistate i gimdymo takus!


Vitalija, kitoje temoje rašei:

"Mane operavo , nes kaip sake"Kliniskai per siauras dubuo" kai tik pastojau gyd uzsimine kad gali buti visko...
Tai va ir sakau, gerai kad epidura buvo padaryta..."

Jei jau nėštumo metu gydytoja užsiminė apie galimas komplikacijas ir siaurą dubenį, vadinasi, priklausei rizikos grupei.

Be to, gimdei su epidūru - o ar žinai, kad viena iš (galimų) epidūro komplikacijų - gimdymo veiklos sustojimas?

Pasakojant apie netikėtas komplikacijas ir ekstrinius atvejus, derėtų užsiminti ir apie galimas tų komplikacijų priežastis, o ne spekuliuoti pamokslavimais apie riziką gimdant namuose... g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo flight: 21 kovo 2007 - 13:23
QUOTE(flight @ 2007 03 21, 14:21)
Vitalija, kitoje temoje rašei:

"Mane operavo , nes kaip sake"Kliniskai per siauras dubuo" kai tik pastojau gyd uzsimine kad gali buti visko...
Tai va ir sakau, gerai kad epidura buvo padaryta..."

Jei jau nėštumo metu gydytoja užsiminė apie galimas komplikacijas ir siaurą dubenį, vadinasi, priklausei rizikos grupei. 

Be to, gimdei su epidūru - o ar žinai, kad viena iš (galimų) epidūro komplikacijų - gimdymo veiklos sustojimas?

Pasakojant apie netikėtas komplikacijas ir ekstrinius atvejus, derėtų užsiminti ir apie galimas tų komplikacijų priežastis, o ne spekuliuoti pamokslavimais  apie riziką  gimdant namuose... g.gif

Tai dabar nori pasakyti kad esu pati kalta????Cia kalbama apie gimdyma namuode, o ne apie nora ir nenora pagimdyti pavciai bei epidurini. dar karta sakau lengviausia kitus apsaukti kvailiais, kad parodytum koks esi protingas! lotuliukas.gif
Ar nepavargai issniukstineti apie mane visos info? thumbup.gif
Gimdyti namuose galima, bet ar verta sitaip rizikuoti ir net aukstinti toki gimdymo buda?
Atsakyti
QUOTE(vitalija... @ 2007 03 21, 13:37)
Dieve mano ir kaip apsivercia liezuvis sitokias nesamones malti!Aisku as savo vako pati pagimdyti nenorejau,kursus lankem siaip sau ant durniaus su vyru apie gimdyma irgi ir prieziura skaiciau ir domejausi siaip sau!Lengviausiai kitus apsaukti kvailiais kad pasirodytum protingas.Jus pati geriausia mama nes norejot ir pagimdet???????O mes tai va durnelytes kurios nenorejo pagimdyti pacios ir pasipraso pjaustomos????Dziaukites kad viskas pavyko gerai, nes buna visko ir ne nuo "NORO" priklauso!Kazkodel nei viena medike, kad ir kokia profesionali butu, pati namuose negimdytu, nes zino kokiu kartais buna baisiu komlikaciju, nors ir labai "NORI" kad butu gerai....Ir negalima skirstyti va tu norejei o tu ne.Gimdyti namuose nesaugu ir pavojinga, tiek mamai tiek vaikui!!!!!!!!!!!!!!!

Man taip pat nepatinka, kai mamytes natūralistes pradeda kitas smerkti:oh . Neimk galvon cool.gif padarėi tai, ką galėjai savo aplinkybėse. Svarbiausiai viskas baigėsi gerai bigsmile.gif

Aš pajaučiau skirtumą tarp gimdymo LT ligoninėje ir ramioj aplinkoj, kai teko gimdyti JAV. Jau kaškur rašiau apie tai - saugi naminė aplinka, procedurų nebuvimas, prigasinta šivesa... Sąremių metu aš JAUČIAU ko reikia man ir mano kūnui tuo metų - tai buvo pirmas kartas per visus 3 gimdymus, kai t.t. metų gimdyti man buvo gera, nes radau tinkamą padėti ir jaučiau, ką turiu daryti...

Tiesa, pasimečiau, nes pripratau daryti tai, ką man liepia... ir nesugebėjau perduoti savo akušerėms savo jausmus. O jos buvo nusiteikusios visai kitai gimdymo eigai ir kitokiems veiksmams - taremės, kad gimdysiu vandeny, o man begalo norėjosi suptis sausumoj rolleyes.gif

Tik vėliau kaškur internete suradau M Odeno straipsnius ir supratau, kas man buvo. Jeigu kada nors gimdyčiau ketvirtą, norėčiau viską išjausti iki galo, be gydytojų bei akušerių spaudimo... Dėl to ir atidariau šia temą.

Beje, aš nemanau, kad natūralus gimdymas yra kaškas pranašesnio už tokį, koks dažnai būna ligoninėje, jis tiesiog yra kitoks. Bet be abėjo yra mažiau streso ir komplikacijų galimybių. Ir tai tik jeigu mamyte neišsigąsta ir nepasimečia. Nes įsijungia t.t. mūsų kūno mechanizmai, kurie tiesiog dėl streso, kurį patiriam ligoninėje "miega".
Atsakyti
QUOTE(Margareta @ 2007 03 20, 16:26)
kalbedamos apie gimdyma namuose kalbekim apie normalu gimdyma o ne komplikuota, prieslaikini ir kai gimdyve turi sveikatos problemu... normaliai moteris gali pagimdyti ir namie...zinoma iskilus pavojui visada vaziuojama i ligonine..


ka tik apturejom atveji kai nestumas buvo superinis, vos ne pavyzdinis, ir jokiai rizikai nepriklause arba tiesiog ta rizika nebuvo pastebeta ( kas matyt pasitaiko), o vaikuti skubiai prireike reanimuoti verysad.gif
sunku ir isivaizduoti kas butu buve jeigu toks gimdymas vyktu namuose unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(vitalija... @ 2007 03 21, 14:56)
Tai dabar nori pasakyti kad esu pati kalta????


Tikrai ne.
Tiesiog kaip pavyzdį pateikei savo netikėtai komplikuotą gimdymą, o aš pabandžiau atsakyti, jog negimdoma namuose, jei apie galimas komplikacijas (kaip tavo atveju) žinoma iš anksto, ir kad tavo atveju tai buvo ne taip jau ir netikėta.
Taip [pat pabandžiau pasvarstyti, kad galbūt tos komplikacijos - epidūro pasekmė, na, yra toks nedidelis procentas, kad taip gali nutikti.

Gimdymas namusoe pats savaime nėra nei geresnis, nei blogesnis už gimdymą ligoninėje, tik manau, kad turime teisę (gal ne visada - galimybę) rinktis smile.gif


Papildyta:
QUOTE(Bufeto vedėja @ 2007 03 21, 15:14)
ka tik apturejom atveji kai nestumas buvo superinis, vos ne pavyzdinis, ir jokiai rizikai nepriklause arba tiesiog ta rizika nebuvo pastebeta ( kas matyt pasitaiko), o vaikuti skubiai prireike reanimuoti  verysad.gif


O kas nutiko?
Atsakyti
QUOTE(flight @ 2007 03 21, 13:59)
Jei žmogui ūmus apendicitas, jis kviečiasi greitąją ir važiuoja į ligoninę. Tačiau niekas, būdamas sveikas, profilaktiškai neguli ligoninėje tam, kad apsidraustų - o jeigu netyčia apendicitas?  bigsmile.gif



thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(flight @ 2007 03 21, 15:25)
O kas nutiko?


vaikutis gime su diafragmos isvarza verysad.gif nenoriu labai plestis ir pasakoti, tik tiek, kad mamyte gimde privacioje klinikoje, o teko greit lekti su vaikuciu i reanimacija. Situacija vos ne analogiska gimdymui namuose, nes niekas nesitikejo sitos komplikacijos, tik tiek kad gimdyma prieme geri gydytojai ir viskas buvo atlikta laiku. Vaikutis kovoja dabar uz savo gyvybe ir mes labai meldziames uz ji wub.gif
Atsakyti
QUOTE(Bufeto vedėja @ 2007 03 21, 15:43)
vaikutis gime su diafragmos isvarza  verysad.gif nenoriu labai plestis ir pasakoti, tik tiek, kad mamyte gimde privacioje klinikoje, o teko greit lekti su vaikuciu i reanimacija. Situacija vos ne analogiska gimdymui namuose, nes niekas nesitikejo sitos komplikacijos, tik tiek kad gimdyma prieme geri gydytojai ir viskas buvo atlikta laiku. Vaikutis kovoja dabar uz savo gyvybe ir mes labai meldziames uz ji  wub.gif


nuo tokiu atveju ne vienas nesame apsaugoti...stiprybes tam mazyliui
soske.gif

visuomet gimdant net gimdymo namuose iskilus nenumatytom komplikacijom ligoniukus veza i klinikas...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Margareta: 21 kovo 2007 - 14:58
QUOTE(vitalija... @ 2007 03 21, 12:37)
.Gimdyti namuose nesaugu ir pavojinga, tiek mamai tiek vaikui!!!!!!!!!!!!!!!


Kas taip sako? Kokie tyrimai tai įrodo? Pasaulinė sveikatos organizacija, apibendrindama pasaulio patirtį, teigia, kad namuose gimdyti tyra taip pat saugu, o gal net ir saugiau negu ligoninėse smile.gif Ir tikrai tą saugumą užtikrina ne reanimobiliai po langais 4u.gif Paskaitykit daugiau, ne tik mūsų gydytojų tarybiniais laikais įskiepytas baimes aprašomas žurnaluose 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Raideles: 21 kovo 2007 - 15:10
QUOTE(Margareta @ 2007 03 21, 15:57)
nuo tokiu atveju ne vienas nesame apsaugoti...stiprybes tam mazyliui
soske.gif

visuomet gimdant net gimdymo namuose iskilus nenumatytom komplikacijom ligoniukus veza  i klinikas...


tai sakau kad nesame apsaugoti ir gal todel as visgi esu uz gimdyma ligonineje, o ne namuose, nepriklausomai koks tas nestumas geras bebutu. Nezinau kaip ten tiksliai viskas vyksta, bet jeigu priimantis gimdyma namuose vienas gydytojas ar akuseris neivertintu teisingai situacijos, tai gal daug liudniau tokia istorija baigtusi ax.gif o kai priima gimdyma gydytoju komanda, ar bent jau visada yra ka pasikviesti, tai bent esi tikras, kad susigaudys kas su vaikuciu ne taip ir tuoj paruos ji ar tai operacijai, ar tai reanimacijai.
Atsakyti
Kuo greičiau išsikapstyti vaikiukui 4u.gif

Atsakyti