Įkraunama...
Įkraunama...

Ar imanoma Lietuvoje pagimdyti namuose?

mano nuomone kad mūsų visų nutolimas nuo gamtos ir duoda tokias temas kaip ši: gimdyti namie ar ne? pati gimiau ligoninėj iš mano mamos pasakojimo kaip tuomet elgėsi seselės, susidariau įspūdį kad ligoninėj nenoriu gimdyt. pačios moterys bijo skausmo ne tiek fiziškai kiek psichologiškai ir neretai iš anksto nuaria gimdyt su dujomis ar epidūru. o anksčiau skausmo nebuvo? buvo jis visais laikais tik pribuvėjos sugebėdavo nuteikt psichologiškai būsimą mamą taip kad jai kuo mažiau skaudėtų.dėl sveikatos atžvilgio iš dalies sutinku kad jei vaikui arba motinai yra kokia patologija jau seniau nustatyta tai tada be ligoninės neapsieisi. bet man asmeniškai ligoninė primena nesustabdomą fabriko konvejerį ir savo ruožtu tikrai nevilioja tenai gimdyt nei vieno vaiko.
Atsakyti
labai nemegstu ligoniniu. isivaizduoju, kad ta ligonines aplinka, tarybiniu seseliu ir gydytoju komentarai prideda nereikalingo streso ir nervu, o namu aplinka tikrai sumazina itampa ir skausma...bet namie gimdyti bijau...buna, kad gydytojai ir perdeda, kalbedami apie "kelias minutes", o buna, kad ir ne...pvz., jei vaikas gimdymo metu pradetu dusti ir nebesuspeciau is namu nusigauti iki ligonines (juk gali ir visas pusvalandis susidaryti ar net daugiau)...tada turbut visa likusi gyvenima kaltinciau save, kad del mano komforto noro nukentejo vaiko sveikata ar gyvybe...
i senus laikus neziureciau, nes tada ir kudiniu, ir gimdyviu mirtingumas visai kitoks buvo...
Atsakyti
QUOTE(besteller @ 2010 07 12, 16:51)
labai nemegstu ligoniniu. isivaizduoju, kad ta ligonines aplinka, tarybiniu seseliu ir gydytoju komentarai prideda nereikalingo streso ir nervu, o namu aplinka tikrai sumazina itampa ir skausma...bet namie gimdyti bijau...buna, kad gydytojai ir perdeda, kalbedami apie "kelias minutes", o buna, kad ir ne...pvz., jei vaikas gimdymo metu pradetu dusti ir nebesuspeciau is namu nusigauti iki ligonines (juk gali ir visas pusvalandis susidaryti ar net daugiau)...tada turbut visa likusi gyvenima kaltinciau save, kad del mano komforto noro nukentejo vaiko sveikata ar gyvybe...
i senus laikus neziureciau, nes tada ir kudiniu, ir gimdyviu mirtingumas visai kitoks buvo...


čia įvairiai su tuo stresu. vieni vien iš pagarbos baltiem chalatam negali gimdyti namie...
Atsakyti
QUOTE(besteller @ 2010 07 12, 18:51)
labai nemegstu ligoniniu. isivaizduoju, kad ta ligonines aplinka, tarybiniu seseliu ir gydytoju komentarai prideda nereikalingo streso ir nervu, o namu aplinka tikrai sumazina itampa ir skausma...bet namie gimdyti bijau...buna, kad gydytojai ir perdeda, kalbedami apie "kelias minutes", o buna, kad ir ne...pvz., jei vaikas gimdymo metu pradetu dusti ir nebesuspeciau is namu nusigauti iki ligonines (juk gali ir visas pusvalandis susidaryti ar net daugiau)...tada turbut visa likusi gyvenima kaltinciau save, kad del mano komforto noro nukentejo vaiko sveikata ar gyvybe...
i senus laikus neziureciau, nes tada ir kudiniu, ir gimdyviu mirtingumas visai kitoks buvo...

nuo jusu parasymo, atrodo kad vaziuojat i karviu gimdykla gimdyt.
Atsakyti
QUOTE(sileste @ 2011 01 12, 14:33)
nuo jusu parasymo, atrodo kad vaziuojat i karviu gimdykla gimdyt.

mano manymu, viskas buvo labai teisingai parasyta, nes is gimdziusiu draugiu esu girdejusi, kad elgesi su jomis ligonineje ne ka geriau nei su karvemis doh.gif
Atsakyti
Po tokiu gimdymu namuose, reikes nauja tema uzvest '' ar gyvu dar liko''.
Atsakyti
QUOTE(Žalvarinė @ 2010 07 11, 19:19)
mano nuomone kad mūsų visų nutolimas nuo gamtos ir duoda tokias temas kaip ši: gimdyti namie ar ne? pati gimiau ligoninėj iš mano mamos pasakojimo kaip tuomet elgėsi seselės, susidariau įspūdį kad ligoninėj nenoriu gimdyt. pačios moterys bijo skausmo ne tiek fiziškai kiek psichologiškai ir neretai iš anksto nuaria gimdyt su dujomis ar epidūru. o anksčiau skausmo nebuvo? buvo jis visais laikais tik pribuvėjos sugebėdavo nuteikt psichologiškai būsimą mamą taip kad jai kuo mažiau skaudėtų.dėl sveikatos atžvilgio iš dalies sutinku kad jei vaikui arba motinai yra kokia patologija jau seniau nustatyta tai tada be ligoninės neapsieisi. bet man asmeniškai ligoninė primena nesustabdomą fabriko konvejerį ir savo ruožtu tikrai nevilioja tenai gimdyt nei vieno vaiko.

labai teisingai paraset thumbup.gif
Atsakyti
Sveikos,
o ka galvojate apie gimdyma namuose po CP operacijos? (praejo beveik 3 metai)
As i ligonine planuoju vaziuoti, bet kazkodel turiu nuojauta kad nespesiu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(wytaute69 @ 2011 01 24, 00:56)
Sveikos,
o ka galvojate apie gimdyma namuose po CP operacijos? (praejo beveik 3 metai)
As i ligonine planuoju vaziuoti, bet kazkodel turiu nuojauta kad nespesiu smile.gif

Viskas įmanoma 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(besteller @ 2010 07 12, 17:51)
labai nemegstu ligoniniu. isivaizduoju, kad ta ligonines aplinka, tarybiniu seseliu ir gydytoju komentarai prideda nereikalingo streso ir nervu, o namu aplinka tikrai sumazina itampa ir skausma...bet namie gimdyti bijau...buna, kad gydytojai ir perdeda, kalbedami apie "kelias minutes", o buna, kad ir ne...pvz., jei vaikas gimdymo metu pradetu dusti ir nebesuspeciau is namu nusigauti iki ligonines (juk gali ir visas pusvalandis susidaryti ar net daugiau)...tada turbut visa likusi gyvenima kaltinciau save, kad del mano komforto noro nukentejo vaiko sveikata ar gyvybe...
i senus laikus neziureciau, nes tada ir kudiniu, ir gimdyviu mirtingumas visai kitoks buvo...


wow, laiko masina turit? bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Mergiona @ 2011 01 29, 00:10)
wow, laiko masina turit?  bigsmile.gif

patikek, nereik net laiko masinos. Visos (na gerai, dauguma) seseles su lygiai tokiu pat mastymu ir "maloniu" priemimu. Gal dabar net blogiau.
Atsakyti
QUOTE(aldyte @ 2010 07 10, 15:03)
labai teisingai. Juk nesakys gydytojas - oi prapjovem be reikalo. VISADA KA NORS sugalvos. tai jiems virkste trumpa, tai vel kas nors... Apendiksu kiek ispjauna normaliu - sako, "iraudes" buvo.
Sakau tai, ka zinau - esu medike.

"Kelios minutes" - irgi mistika skleidziama klano gydytoju. Greiciai ir ligonineje juokingi - kartais juk nespeja ateiti kas kam kur reikia... kavute ar pan. geria.

Niekada gydytojai nepripazins, kad kazka netaip padare. Ginsis is paskutiniu.

O silpstantys vaisiaus tonai dazniausia epiduro pasekme. Namie jie taip "nesielgia" beveik. Be to, tonu suretejimas stipriu saremiu ir stangu metu - fiziologija, ne patologija.

Pilnai sutinku, kad pasitiketi gydymo istaigu paslaugu kokybe reikia didesnio optmizmo negu savo kunu ir savo pasirinkta padejeja...

drinks_cheers.gif Mane kirpo ligoninėje, nes vaiko širdies tonusai pradėjo kristi, nu, išspjoviau tą vaiką lengvai, ne taaaaip kirpo,kad iš dviejų skylučių viena liko, o paskui sako, ne, nu žinokit nebijokit, jūsų vaikas nepridusęs, čia įranga sustreikavo. doh.gif Net nežinau ar gerai, kad pasakė, ar blogai... Jei gimdysiu (tikuosi labai), tai tik namie. wub.gif
Atsakyti