Įkraunama...
Įkraunama...

Ar imanoma Lietuvoje pagimdyti namuose?

QUOTE(aldyte @ 2009 09 30, 08:32)
na ir paprasta jums viskas: "... noriu elgtis kaip tinkama, ...pribuvejos profesija reikia iteisinti, ... jas reikia apmokyti" - ir ka? tada gimdysim namuose?...
o kas nusilenks Stebuklui? Tam mistiskam virsmui, kuriam reikia ir aplinkos, ir laiko, ir zmoniu. Ne bet kokiu. Reikia Meiles ir Atsidavimo.
Anatomijos, akuserijos, neonatologijos zinios  mazai reiskia (ju turi daugelis), bet Pasaukimo ateiti (pributi) stokojame ziauriai.
Kam viska kaisioti i ribotas istatymu, mokslo tyrimu (irodyta/neirodyta) lentynas? kam? Juk tai tik irankiai musu tikejimui paramstyti. Ta, kuri tiki gimdymu kaip stebuklu, ji randa.

Ir tik visai antraeiliais dalykais tampa ligoniniu aplinka, aplinkiniu kvalifikacija ir laipsniai, teisines reguliacijos.

Kalbekime apie ne vien fizini gimdyma.


Siaubas...tokie pasisakymai mane gasdina... biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Atsakyti
As esu grieztai pries gimdyma namuose. Ypatingai pirmojo vaiko. Niekada nezinosi kokiu gali tureti savyje patologiju, kol nepagimdai. Pavyzdziui pas mane yra susiaurejusi gimdos sienele ir po kiekvieno gimdymo man reikalingas skubus kraujavimo is jos sustabdymas. Po pirmojo gimdymo gydytojai nezinojo tokio dalyko, taigi kol buvo sureaguota, nukraujavau gan gausiai, ir tai ligonineje buvau, ir su prieziura. Vis tiek po to teko kraujo perpylima daryti. Namie tikrai buciau nukraujavusi mirtinai. Po antro gimdymo gydytojui jau buvau pasakiusi tokia problema ir kraujavima sustabde greitai. O kur dar situacijos kai moteriskems neatsiskiria placenta. Zinau nesena istorija gimdymo namie, kuri vos nesibaige tragiskai del neatsiskiriancios placentos. Del etiskumo nepasakosiu sios istorijos, ne man ji nutiko. Tik dziaugiuosi, kad vaikutis turi mama, o grazus ir isliaupsintas gimdymas namuose manau seimai liks atmintyje kaip kruvinas ir ligonineje pasibaiges kosmaras.
Atsakyti
O, ir temutė dar ta pati, kur prieš dvejus metus - neužbaigta, neprikalbėta, ir natos vis tos pačios skamba biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Sazha @ 2010 01 25, 17:36)
O, ir temutė dar ta pati, kur prieš dvejus metus - neužbaigta, neprikalbėta, ir natos vis tos pačios skamba  biggrin.gif

kas neturesit tukstantuko gimdyt Kaune ar vilniui, unsure.gif tai visos kaimietukes gimdysim po velyku namie schmoll.gif , nes kaimuku ligonines uzdarys ir gales didmiesciai apsiss su tokia kruva ubagikiu kaip jos ten sako, blush2.gif tai taip ir bus saugu irne, bus nauja temikė, kiek po gimdimo namie liko gyvu blink.gif
Atsakyti
QUOTE(eglaite1201 @ 2010 01 21, 17:33)
Siaubas...tokie pasisakymai mane gasdina... biggrin.gif  biggrin.gif  biggrin.gif  biggrin.gif  biggrin.gif


Eglaite, pirmiausia linkiu tau sulaukti trokstamos gimdymo pagalbos, kokios tu nori ir tikiesi. Juk jau greitai!

O dabar gal paaiskintum, kodel siaubas ir kodel tau taip juokinga? Truksta informacijos tavo pasisakyme. Jei nesupratai manojo, tai klausk...

Sazha, as beveik tikra, kad gimdancioms ne ligonineje SM ne saltinis. Ju cia maza. Tema laikosi ant atsitiktiniu ir pasipiktinusiu viesniu. Tikiu, kad gimdymo namuose katilas kurenamas ne sita ugnimi ir kitur. Turbut gerai. Tai jautri ir ne superamamiska tema.
Kur tu semiesi isminties? koks tavo planas dvynukams? Sveikinu!
Atsakyti
QUOTE(Sazha @ 2010 01 25, 17:36)
O, ir temutė dar ta pati, kur prieš dvejus metus - neužbaigta, neprikalbėta, ir natos vis tos pačios skamba  biggrin.gif



Natos skamba tos pacios, nes gimdymas namuose, musu visuominei - vis dar kazkas keisto, nesuprantamo ir bauginancio.
Linksmiausiai skamba pasisakymai, kad gimdymas namuose - grizimas i praeita amziu. Nors visose ekonomiskai gerai gyvenanciose salyse, gimdymas iprastas ir toks pat daznas, kaip ir gimdymas ligonineje. Anksciau man buvo keista, kodel niekas is seimo nariu moteru nepateikia svarstymams gimdymo namuose iteisinimo, taciau paklausius kai kuriu gydytoju pasisakymu sia tema ziniasklaidoje, patapo aisku, kad kiekviena gimdyve - pinigu suma, tiek ligoninei, tiek gydytojui i kisene. Kas gi nores keisti tokia patogia sistema.
Atsakyti
QUOTE(eglaite1201 @ 2010 01 21, 17:33)
Siaubas...tokie pasisakymai mane gasdina... biggrin.gif  biggrin.gif  biggrin.gif  biggrin.gif  biggrin.gif

biggrin.gif
Atsakyti
Manau, kad namuose gimdyti imanoma (siais laikais viskas imanoma), bet taip pat sekmingai imanoma negauti butinos medicinines pagalbos jei kas paeitu ne taip. Net ligonineje gydytojas sako, kad jis niekada nera optimistas ir nesako, kad viskas bus gerai. Cia viskas taip staigiai gali pasisukti, kad is visiskai tvarkingos gimdymo eigos gali tekti per 15 min padaryti operacija.
Tai jeigu taip atsitinka namie, tai as neisivaizduoju, kaip ta susiklosciusia situacija isspresti.
Atsakyti
QUOTE(Inga741 @ 2010 07 10, 07:28)
Manau, kad namuose gimdyti imanoma (siais laikais viskas imanoma), bet taip pat sekmingai imanoma negauti butinos medicinines pagalbos jei kas paeitu ne taip. Net ligonineje gydytojas sako, kad jis niekada nera optimistas ir nesako, kad viskas bus gerai. Cia viskas taip staigiai gali pasisukti, kad is visiskai tvarkingos gimdymo eigos gali tekti per 15 min padaryti operacija.
Tai jeigu taip atsitinka namie, tai as neisivaizduoju, kaip ta susiklosciusia situacija isspresti.


Tokiu atveju tektų važiuoti į ligoninę.
Atsakyti
QUOTE(klaara @ 2010 07 10, 10:29)
Tokiu atveju tektų važiuoti į ligoninę.



Gali ir nebespėti.... Mano nėštumas be jokių problemų buvo ir ligoninėje gydytojai manė, kad pagimdysiu nesunkiai. Bet teko skubiai operuoti, nes leliuko tonusai ėme silpti. Prapjovę gydytojai nustebo, kad pasirodo padėtis tokia, kad dar kelios minutės ir būtų viduje ėmę viskas plyšti.
Taip kad namuose gimdyti, mana, gali tik labai didelės optimistės....
Atsakyti
QUOTE(Asta @ 2010 07 10, 12:51)
Gali ir nebespėti.... Mano nėštumas be jokių problemų buvo ir ligoninėje gydytojai manė, kad pagimdysiu nesunkiai. Bet teko skubiai operuoti, nes leliuko tonusai ėme silpti. Prapjovę gydytojai nustebo, kad pasirodo padėtis tokia, kad dar kelios minutės ir būtų viduje ėmę viskas plyšti.
Taip kad namuose gimdyti, mana, gali tik labai didelės optimistės....

Neverta taip besąlygiškai klausyti ką kalba daktarai ir priimti tai tiesiogiai(apie tas "kelias minutes" turiu omeny).
p.s. As manau,kad ligoninėje gali gimdyti tik didelės optimistės ir labai stiprios moteriškės smile.gif
Atsakyti
QUOTE(klaara @ 2010 07 10, 13:53)
Neverta taip besąlygiškai klausyti ką kalba daktarai ir priimti tai tiesiogiai(apie tas "kelias minutes" turiu omeny).
p.s. As manau,kad ligoninėje gali gimdyti tik didelės optimistės ir labai stiprios moteriškės smile.gif


labai teisingai. Juk nesakys gydytojas - oi prapjovem be reikalo. VISADA KA NORS sugalvos. tai jiems virkste trumpa, tai vel kas nors... Apendiksu kiek ispjauna normaliu - sako, "iraudes" buvo.
Sakau tai, ka zinau - esu medike.

"Kelios minutes" - irgi mistika skleidziama klano gydytoju. Greiciai ir ligonineje juokingi - kartais juk nespeja ateiti kas kam kur reikia... kavute ar pan. geria.

Niekada gydytojai nepripazins, kad kazka netaip padare. Ginsis is paskutiniu.

O silpstantys vaisiaus tonai dazniausia epiduro pasekme. Namie jie taip "nesielgia" beveik. Be to, tonu suretejimas stipriu saremiu ir stangu metu - fiziologija, ne patologija.

Pilnai sutinku, kad pasitiketi gydymo istaigu paslaugu kokybe reikia didesnio optmizmo negu savo kunu ir savo pasirinkta padejeja...
Atsakyti