Įkraunama...
Įkraunama...

Ar imanoma Lietuvoje pagimdyti namuose?

QUOTE
Neperdėkit visko- medicina civilizuotame pasaulyje turi tarnauti ŽMOGUI

svarbiausia, kad tas ŽMOGUS būtų gimdvybė, o ne med personalas wink.gif
Atsakyti
QUOTE(Natuke @ 2009 12 11, 19:20)
svarbiausia, kad tas ŽMOGUS būtų gimdvybė, o ne med personalas wink.gif

atsiprašau jei ką įžeidžiau, 4u.gif bet man gimdyvė yra ŽMOGUS ir joms atidaviau savo 30 darbo metų ir gimdo jau antra karta, ,o atvežusi gimdyvę mama pasako, ar atsimenat mane, kai jūs man priėmėt gimdyma , ir sakėt, reikia tik ramybės ir viskas bus gerai. Tai buvo šita mergaitė ir kokios mes laimingos. Laiminga ir aš. Apie namų sąlygomis gimdymą negaliu net galvoti, esant šiandieninei gimdyvių sveikatai ir kliedesių knygoms apie saugų gimdymą namuose. verysad.gif
Atsakyti
aš neįsižeidžiau ir nieko prieš jus arba jūsų darbą neturiu smile.gif Šiaip būtų įdomu padiskutuoti šia tiema, tiesiog kodėl aplamai gimdvybes renkasi gimdymus namuose - juk dauguma gimdžiusių namuose pasirenka namus būtent po nesekmingo, skausmingo gimdymo ligoninėje - po nereikalingų įsikišimų...
bet gal ne čia, nes namai - ne svarbiausia natūralių gimdymų sąlyga. Geriau čia:
http://www.supermama...?...=287974&hl=
Atsakyti
Turiu toki klausima...

Nors dar nesu nescia, bet savo gimdyma jau planuoju ir noreciau gimdyti vandenyje. Pvz vonioje. Ar kas taip gimde? Kur suradote akusere? Kaip viskas praejo?
Atsakyti
As esu pries gimdyma namuose, bet manau
- Lietuvoje paprasciausiai truksta normaliu nedideliu privaciu gimdymo centru. Visai suprantu hospitalines aplinkos baime, pati bijau ir nekenciu ligoniniu - visu, bet gimdysiu vis del to tik ten.

- pas mus nera iteisinta ir vystoma "doula" profesija kaip USA. Visai noreciau tokios profesionalios priziuretojos, kuri viska zinotu ir moketu teisingai nuteikti ir patarti ir padeti tvarkytis su skausmu.
Atsakyti
O mano gimdyme JAV akušerės nesitraukė nuo manęs. Manę tai trikdė, nes jos vis rodė man ką daryt, dėl jų mano gimdymo veikla užstrigo, galvojau, kad numirsiu...
Atsakyti
QUOTE(Natuke @ 2010 01 20, 20:52)
O mano gimdyme JAV akušerės nesitraukė nuo manęs. Manę tai trikdė, nes jos vis rodė man ką daryt, dėl jų mano gimdymo veikla užstrigo, galvojau, kad numirsiu...

mielos nestuke.gif , nepergyvenkit dėl gimdymo namuose, nes taip sparčiai uždarinėjant rajoninių ligoninių gimdymų skyrius tuoj dauguma rinksis gimdymus namuose. Ne ne dėl to, kad ten teigiama aplinka, kad sienos ir aura aplinkui padeda, dar išvardinčiau 50 priežasčių dėl kurių moterys rinktųsi gimdyti namuose. Tai yra viskas daug sudėtingiau. Tik mažas pavyzdėlis pradžiai: iš rajono atvyksta gimdyvė i vieno taip save išsireklamavusio iš perinatalinių centrų priėmimo skyrių ir vietoj laba diena, malonu kad pas mus atvykot (taip pas mus pasisveikina gimdyvę sutikusi akušerė ar gydytoja) pirmas klausimas" Ar susitarus su gydytoju, kuris dalyvaus gimdyme. Moteris pasimeta, nes ji atvyko su siuntimu, bet to jos net neklausia. Moteris pasimeta, ji galvojo kad susitarti,(visos žinot to stebuklingo žodžio reikšmę ) galima atvykus, nes rankoje SIUNTIMAS. Apie tai jos niekas neklausia, net neužrašę vaisiaus kardiotokogramos o tik vaisiaus tonus paklausę stetoskopu pridėjus ausį, ji skubiai savo pačios transportu išsiunčiama į 2 klinikinę ligoninę, tokio pat rajoninio statuso ligoninę, iš kurio ji atvyko, nes jai pasakė, kad viskas perpildyta ir dar nesusitarus...Jai buvo toks šokas, žinoma ji neliko negimdžiusi, bet kitą gimdyti gal ji tikrai kad ir su digele rizika norėtų gimdyti namuose, kur jos niekas šaltai neatstums kaip antrarūšės iš rajono "nesusitarusios". kai iš jos išgirdau tą istoriją, jos žodžiai buvo tokie, ir kam mane daktarė į tą prakeiktą Kauną siuntė. Galėjau pasakyti tik tiek, kad tuoj visos turėsit važiuot, nes rajonines nuo balandžio uždarys, jūs įsivaizduokit kas darysis didžiuosiuose centruse. Ji pasakė gimdysiu namie , kad ir mirsiu. Ją supratau gal prie to ir einam su tokia reforma. Ar gimdyti namuose saugiau. Jau NEŽINAU. GAL verysad.gif
Atsakyti
Kaip bebutu gimdymas namuose man atrodo baisiai. O jeigu kas nors su leliuku. Ir STAIGIAI reiktu pagalbos. Kas tada? Nors kita vertus pagal siandienine Lietuvos situacija, musu politikai tik dziaugtusi......
Atsakyti
Na va, o Soleo svajuoja apie mažas ligonines... jeigu rajonines uždarys.. bus iš viso liūdna.. nes tos mažesnės ligoninės kartais būna daug draugiškesnės mamoms ir kūdikiams, nei dideli gimdymo centrai, tokie, kaip Kauno klinikos

Atsakyti
QUOTE(Kasema @ 2010 01 20, 22:26)
Kaip bebutu gimdymas namuose man atrodo baisiai. O jeigu kas nors su leliuku. Ir STAIGIAI reiktu pagalbos. Kas tada? Nors kita vertus pagal siandienine Lietuvos situacija, musu politikai tik dziaugtusi......


Pritariu drinks_cheers.gif Zinoma ir ligononej gimdant gali visko atsitikti, bet ten vaistai, aparatai, pagalba - viskas vietoj.. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(mokam-galim @ 2009 12 11, 19:12)
kadangi turiu daugiametę praktiką akušerijoje ir teko susidurti su komplikacijomis gimdžiusių namuose, mielos nėštukės nestuke.gif negrįžkit į praeitį, nebūkit tokios tikros kad geriausias pasirinkimas gimdymas namuose, kad jis tikrai jums pavyks be komplikacijų. Graudu darosi  kai žinai, kad buvo tas stebuklingas gimdymas namuose, kad vyras su žvakėmis sėdėjo ir dainavo šalia, akušerė mezgė.. ir tt. O netekusią daug kraujo po to graibė reanimatologai  ligoninėje .Gerai kad viskas gerai pasibaigė, suspėjo "per plauką" schmoll.gif  Dabartiniame toli pažengusiame pasaulyje ne tiek jau daug normalių gimdymų, mažai ir nėštumų savaeigių be jokių komplikacijų, ir kad tas gimdymas namuose prie muzikos ir žvakių nebūtų REQIEM. Tarp kitko gana žinomas žurnalistas- tą idilę  išbandė namuose ir sakė kad tai sutvirtina meilę, praėjus ne tiek jau daug laiko kitą meilę vežė gimdyti į gimdymo namus. Neperdėkit visko- medicina civilizuotame pasaulyje turi tarnauti ŽMOGUI. ax.gif  poetės jei nepatinka neskaitykit, unsure.gif  čia normalioms nestuke.gif


Apie marazmus, kuomet "vyras su zvakem, o pribuveja mezga" niekas ir nekalba. Kalbama apie normalu gimdyma, kuomet visas demesys skiriamas gimdyvei, kuomet ji sau gali leisti tokia prabanga, kaip gimdymas patogia poza SAU, o ne gerb. gydytojams. Nesakau, kad tokiu galmybiu nera apskritai jokiuose Lietuvos ligoninese, bet didziuosiuose centruose kaip KMUK, AK pan. gimdyves norai ir patogumas niekam neidomus (nebent isgali visiem primoketi premijas prie ju atlyginimu). Jei jau kalbam apie siuolaikine medicina ir toli pazengusi pasauli - kodel skandinavijos, beniliukso salyse, toje pacioje JAV apie puse gimdymu ivyksta namuose, o ne ligoninese? Cia didele musu salies problema, kad gimdymas namuose ir pribuvejos profesija nera istatymu iteisinti.

Atsakyti
QUOTE(Lazdu_Dama @ 2010 01 21, 09:57)
Pritariu  drinks_cheers.gif Zinoma ir ligononej gimdant gali visko atsitikti, bet ten vaistai, aparatai, pagalba - viskas vietoj..  4u.gif

drinks_cheers.gif
man gimdymas namuose yra visiskas marazmas, gryzimas atgal ir isviso.. doh.gif

Siais laikais yra medicina, gydytojai lengvai pasiekiami, tai dziaukimes ka turim mirksiukas.gif
Atsakyti