Įkraunama...
Įkraunama...

Ar imanoma Lietuvoje pagimdyti namuose?



Matai, tavo nupasakotam atvejui koja pakiso pati pribuveja. ko gero ji turejo pasiruosti geriau priimant kudiki, o ne taip atmestinai, atejus kaip i svente ax.gif
Laimei viskas baigesi gerai, tik nesupratau to momento, kam reples, jei virkstele apsisukusi aplink kakliuka? ar as ko nesupratau? g.gif
[/quote]
Na, dėl pribuvėjos, tai čia mūsų žymioji Jurga Š. gimdymą turėjo priiminėti. Tikrai iš jos nesitikėjau toookio neprofesionalumo. Pakaitos buvo įdomios, naudingos...Kalbėjo išsamiai... visgi, apie pačio gimdymo komplikacijas ji išviso kalbėjo tik pusę lupų... Tikiu, kad tai teikia daug giedrumos, optimizmo ir pasiryžimo...Visgi, man atrodo,. kad BŪTINA pasakyti pliką tiesą, be jokių vyniojimų " į vatą"
O su replėm traukė, nes nebebuvo kur dėtis... gimdymas ėjo į pabaigą, per stangas mergytė jau buvo veik einanti... todėl, jei būtų darę cezario pjūvį, reikėtų ta mano mažylę " atgal sukišti" ax.gif iš ten, kur ji buvo pastrigus...
Su ligonine...aš pati baisiausiai nenorėjau gimdyti joje...labai daug buvau girdėjus nemalonių atvejų...išties, kai pribuvėja pasakė, kad, vis dėl to, teks keliauti ligoninėn, išsigandau...
Mane ir dabar tas popierizmas erzina...kai kurie dalykai tokie akivaizdūs ( ypač, kai laukiuosi jau trečio leliuko),bet ten reikia viso to popierizmo, tos, kaip vyras sako " RAIDĖS" tų darbo vietų toms raidėms prirašinėti... doh.gif Visgi... nė už vieną savo gimdymą nemokėjau jokių kyšių...priešingai...kai ištraukiau dovaną, kuri buvo nedideliam vokely ( tikrai ne pinigai) , mačiau gydytojos reakciją, ji pradėjo purtyti galvą...pasakiau, kad tai mano pačios rankų darbo dėkingumo dovanėlė...
Dėl gydytojų norų...Putlute, tai tikrai nėra taip... turiu kelias išmintigas drauges gydytojas, apie tai daug kalbėdavom... ir tikrai gimdymas namuose nėra priežastis, dėl kurios gygytojai taip gviešijasi pinigų...Dievaži( ar įsivaizduojat, koks adrenainas kaskartą joms pačioms išsiskiria darant savo darbą.) ... Pas mus nėra dar JOKIOS tardicijos, jokio saugaus būdo gimdyti namie, nes kritiniais atvejais net ir pačios ligoninės veža į Santariškes ar Antakalnio gimdymo namus...ką jau kalbėti apie namus... Dar viena statistika...šiais laikais padidėjęs procentas vaikelių apsisukusių aplink virkštelę. Gyvenimo būdas, tempas, miestas ir t.t. Tai statistika.
O klaidas mėgsta slėpti VISI, ar tai gydytojas ar pribuvėja- juk jie visi žmonės. Ir, kuo didesnis jų pasitikėjimas savimi, kuo labiau jie mano, kad klysti negali ( nes darė tai daug kartų), tuo dažniau savo klaidas dangstys...
Ir dar..labai gaila, kad išmintingų žmonių, dirbančių savo MĖGSTAMĄ darbą ypač šitoj srity , kuri, mano manymu, yra stebuklinga, yra LABAI MAŽAI...
Atsakyti
QUOTE(svirplele @ 2009 08 29, 11:38)
Mane ir dabar tas popierizmas erzina...
Dar viena statistika...šiais laikais padidėjęs procentas vaikelių apsisukusių aplink virkštelę. Gyvenimo būdas, tempas, miestas ir t.t.  Tai statistika.

Ir dar..labai gaila, kad išmintingų žmonių, dirbančių savo MĖGSTAMĄ darbą ypač šitoj srity , kuri, mano manymu, yra stebuklinga, yra LABAI MAŽAI...

Taip, buchalterija pas mus tikrai gerai ,,isvysyta" biggrin.gif Na, bet is kitos puses, juk jeigu kas, kaip teisiskai irodyti, kad tu TIKRAI GIMDEI ar pan. akivaizdzius dalykus
Ne tik virksteles apsisukimu aplink kakliuka daugeja. Daugeja ir kitu blogesniu atveju, apsigimimu, kai reikia jau po gimimo vaikuciams skubios pagalbos.

Na, paskutinis sakinys, tai man labai patiko drinks_cheers.gif Nes manau, nera sventesnio darbo, kaip priimti ateinancia nauja gyvybe i si pasauli. wub.gif Ir dar padaryti taip, kaip imanoma lengviau ir svelniau ne tik tam naujam zmoguciui, bet tiek ir jo motinai-gimdytojai wub.gif
Atsakyti
QUOTE(svirplele @ 2009 08 25, 23:34)
Putlute, nesupyk, bet tu irgi naiviai tiki, kad pribuvėjos yra 100 procentų pasiruošusios... Gražus tavo požiūris... kad nuo žmogaus pasiruošimo, nusiteikimo priklauso... Vaival, kad ir su ironija, bet teisi... Aš pirmąją mergaitę planavau gimdyti namuose, su taip gražiai daugelio išgirta pribuvėja...paskaitas lankėm abu su vyru, lankiau baseiną -spec. nieštukių kursai, nieštukių jogos kursus lankiau, knygas skaičiau, taip norėjosi natūralumo, namų...gražu buvo...kol nepamačiau kitos realybes pusės...buvo vasario 16, taigis, tądien pribuvėja daug reikaliukų turėjo ( interviu, kursai...)... nors kalbėjom, tarėmės, kad SU JA gimdysim namuose. Visgi sunkiai patikėjo, kad jau gimdau, atvažiavo prieš pat stangas beveik NIEKO su savimi nepasiėmusi...ir ką...vitamino c siūlė įdurt...nes vaikelis nelindo...vandenys nenutekėjo... aš, su visom savo stangom ( jau prasidėjo) išvažiavau į ligoninę - vaikelis buvo apsiviniojęs virkštele, duso...dar kelios minutės ir būtų viskas pasibaigę liūdnai... kadangi cezaris buvo jau per vėlu, mergytę traukė replėm. Šauni gydytoja, jokių komplikacijų... niekas iš manęs vaikelio neatėmė, net  ir su deguonies kauke gulėjo šalia... suprato ką bandėm padaryti ( gimdyti namuose), neteisė, nesmerkė...
Mūsų pribuvėja, net nesiteikė pasiteirauti, kaip mums pasisekė... o taip mėgstama ja sudvasinti... visgi... net mano ginekologė paskambino pasiteirauti, kaip viskas pavyko...
Tikiu, jeigu viskas gerai, žmonės atsiliepia gražiai. Visgi, norėčiau sužinoti tos tyliosios statistikos- kiek tokių kaip aš, rizikuojančių vaikelio gyvybę atvežama į ligonines paskutinę minutę. Kiek dėl tokios rizikos pakenkiama vaikeliui...
Ligoninės- ne namai... tačiau tikrai pasisekė, abu mano gimdymai, skirtingose vietose buvo priimti stiprių žmonių, greit ateis trečiasis, žinau, kad važiuosiu į ligoninę.
Linkiu tikrai dideliausios nuoširdžios sėkmės toms, kas pasiryžusios namie gimdyti...visgi...pasidomėkite ta, kita šio reikalo puse, kaip ir rašiau - koks procentas yra atvežamas į ligoninę kritiniu momentu, kokiam procentui yra pakenkiama negrįžtamai...tiesiog žinoti verta...tada verta ir rinktis... nesivadovaukite vien gražia propaganda...  visa kita jūsų pasirinkimo ir ATSAKOMYBĖS reikalas...


Si problema vis astreja. Jau garsiai tarp akuseriu ginekologu keikiamos tokios a la pribuvejos, net medicininiu mokslu nebaigusios. Del ju profaniskos veiklos gydytojai susiduria su nemazai komplikaciju, tampa "alergiski" gimdymui namie. As nieko pries gimdyma namuose, jei tam yra normalios salygos. Taciau Lietuvoj legaliu pribuveju nera.
Niekaip nesuprantu... Ar zmones eitu operuotis pas savamoksli kardiochirurga? Ko gero ne. Bet pas savamoksles akuseres - pribuvejas gimdyt eina.

Papildyta:
QUOTE(Linutas @ 2009 08 26, 23:31)
Laimei viskas baigesi gerai, tik nesupratau to momento, kam reples, jei virkstele apsisukusi aplink kakliuka? ar as ko nesupratau?  g.gif


Kaip medike turetumet zinot, kad virksteles apsisukimas gresmingas ne del to, kad spaudziamas kaklas ar kita kuno dalis, o del to kad spaudziama virkstele ir sutrinka deguonies tiekimas vaisiui - issivysto hipoksija. Tokiu atveju reiktu daryt cezari, bet kai gimdymas jau pazenges, cezaris atkrinta. Gimdyma reikia uzbaigt kuo greiciau, kad hipoksija nepazeistu vaisiaus - yra du budai: reples ir vakumine ektrakcija. Abu panasus komplikacijom ir kt. Gydytojas renkasi ta, kuri moka geriau.
Papildyta:
QUOTE(EgleMk @ 2009 02 18, 02:56)
O tai kaip senovej gimdydavo?


Gimdydavo namuose. 1/10 gimdyviu mirdavo.
Papildyta:
QUOTE(Elemire @ 2009 01 30, 17:59)
Na aš gyvenu Nyderlanduose ir kadangi čia ketinu ir gimdyti tai teko su sistema susipažinti išsamiai.

Gimdant namuose tikrai jokie greitosios automobiliai nestovi - tiesiog, yra greitukės pastotės, iš kurių greitoji ir prisistato jeigu yra reikalas. Nėštumą prižiūri akušerės - mes turim jų mobilius tel., jeigu kas bet kuriuo paros metu skambini ir sakai kad kas tai blogai. Kai prasideda gimdymas, tos pačios akušerės prisistato į namus ir žiūri kaip ten viskas einasi - į ligoninę važiuojama net ir planavus kai jau atsidarymas būna 5 cm. Nuskausminimo čia praktiškai netaiko - epidūrą gauni tik tada kai reikia (gimdymas labai ilgas ir pan.), kaip ir kad netaiko planinių cezarių.

Ligoninėj atvažiuoji, pagimdai, jeigu nėra komplikacijų, tą pat dieną važiuoji namo su visu vaiku. Tada į namus ateina vadinama kramzorg - spec. pasiruošus moteris, kuri padeda su vaiku, padaro valgyt, aptvarko vaiko ir gimdyvės kambarį ir pan. - priklausomai nuo draudimo, ateina nuo 5 iki 10 d. po gimdymo.

Apskritai, pačios olandės labai patenkintos tuo gimdymu namie, dažniausiai ligoninėj tik pirmą gimdo arba kai jau gresia komplikacijos. Bet ir skirtumas aišku yra kad namie gimdai tai su profesionalia akušere, ne kažin kokia pribuvėja, akušerės turi ir visus būtinus reikmenis, gimdymo lovą ir pan.  Plius ir su komplikacijom niekas tau namie neleis gimdyt, žali vandenys, bloga pozicija, dvynukai ar pan. ir viskas, supakuoja į ligoninę.


Vat tokios sistemos turetume siekt - nieks nepurkstautu pries gimdyma namuose, nebereiktu gincytis.
Taciau kol kas Lietuvoje gimdyti namuose man atrodo pavojinga drasa.
Atsakyti
http://www.theglobea...article1270829/

Įdomu, o kas turėtų siekti pribuvėjystės legalizavimo?
Atsakyti
QUOTE(Raideles)
Įdomu, o kas turėtų siekti pribuvėjystės legalizavimo?


Visuomene. Moterys, kurios tokio noretu. Susidariusi kritine mase turetu spausti sveikatos apsaugos ministerija.
Tiesa pasakius susidariusi aktyvisciu grupe galetu paruosti istatymo projekta ir pateikti ji vyriausybei. O jei dar surinktumete 50 000 parasu, tai vyriausybe privaletu ji svarstyti.

Taigi uzuot vysciusios foruminius gincus galite griebtis realios veiklos.

P.S. Straipsniukai is neaiskaus saltinio nieko neirodo.
nesaugus gimdymai namuose airijoje, gimdymu analizes rezultatai

Bukim bedni, bet teisingi: daugumoje tyrimu isvadu issakomos idejos, kad priziurint profesionaliai pribuvejai, esant mazos rizikos gimdymui rezultatai ligonineje ir namie vienodi. Bet kalbame apie grieztai apibreztas salygas, kuriu kol kas neturime.

bmj
british journal of medicine
bmj
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Arven: 09 rugsėjo 2009 - 19:44
http://www3.intersci...l...=1&SRETRY=0
http://www.cmaj.ca/c...pdf/cmaj.081869

O pvz. gydytojai negalėtų savo iniciatyva imtis priemonių apmokyti pribuvėjų? Juk jiems tenka po to nervuotis. Tokia praktika jau buvo, tarpukario Lietuvoje pribuvėjos buvo specialiai apmokomos pačių gydytojų iniciatyva.
Atsakyti
QUOTE(Raideles @ 2009 09 09, 21:34)
http://www3.intersci...l...=1&SRETRY=0
http://www.cmaj.ca/c...pdf/cmaj.081869

O pvz. gydytojai negalėtų savo iniciatyva imtis priemonių apmokyti pribuvėjų? Juk jiems tenka po to nervuotis. Tokia praktika jau buvo, tarpukario Lietuvoje pribuvėjos buvo specialiai apmokomos pačių gydytojų iniciatyva.

Ne, negalėtų bigsmile.gif Nes mokymui neužtenka savanorystės ar noro, dar reikia ir standartizuotos mokymo programos ir atestavimo sistemos, nes po tokio partizaninio mokymo iškilus problemoms gimdymo metu, liks neaišku, kas turi prisiimti atsakomybę- netikęs mokytojas ar nepakankamai mokslams dėmesio skyręs mokinys.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo dange: 09 rugsėjo 2009 - 20:56
QUOTE(dange @ 2009 09 09, 20:56)
Ne, negalėtų  bigsmile.gif Nes mokymui neužtenka savanorystės ar noro, dar reikia ir standartizuotos mokymo programos ir atestavimo sistemos, nes po tokio partizaninio mokymo iškilus problemoms gimdymo metu, liks neaišku, kas turi prisiimti atsakomybę- netikęs mokytojas ar nepakankamai mokslams dėmesio skyręs mokinys.

Ne, aš kalbu ne apie partizaninį mokymą, o būtent studijų programą smile.gif O studijų programas kuria ne mamos, kurios gimdo namuose, o gydytojai, mokslininkai, dirbantys aukštosiose ir aukštesniosiose mokyklose.
Beje, Banga yra gydytoja, dirba gimdymo namuose, taigi jau jos neišmanėle savamoksle pavadinti neišeina.
Atsakyti
MANAU, KAD MUMS DAR TOLI GRAŽU IKI ĮMANOMO NORMALAUS GIMDYMO NAMUOSE smile.gif TURIU DRAUGĘ, KURI NE TAIP SENIAI PAGIMDĖ NAMUOSE IR VISKAS BAIGĖSI GERAI, BET DAUGUMA GYDYTOJŲ LABAI SMERKIA TOKĮ MAMŲ PASIRINKIMĄ, NES JIS KOL KAS DAR LIETUVOJE TIKRAI PAVOJINGAS 4u.gif

O BŪTŲ GRAŽU, JEI TURĖTUMĖM PROFESIONALŲ, KURIE GALĖTŲ PADĖTI MAMYTĖMS GIMDYT NAMUOSE, NES KAIP SAKO, JAU VIEN SAVOS SIENOS KIEK DAUG REIŠKIA 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(mamakarolina @ 2009 09 10, 15:46)

O BŪTŲ GRAŽU, JEI TURĖTUMĖM PROFESIONALŲ, KURIE GALĖTŲ PADĖTI MAMYTĖMS GIMDYT NAMUOSE, NES KAIP SAKO, JAU VIEN SAVOS SIENOS KIEK DAUG REIŠKIA  4u.gif



tiesa pasakius,net jeigu musu ligonines butu geresnes(turiu omeny ne svara,o remontuotos,naujesnes,jaukesnes) ir daktarai siltesni,tai tikrai mamos daug mieliau ten gimdytu blush2.gif o privaciai gimdyti lietuvoj nelabai yra kur...nebent BAK,bet ten kaineles tai blink.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Putlutė @ 2009 09 10, 22:33)
tiesa pasakius,net jeigu musu ligonines butu geresnes(turiu omeny ne svara,o remontuotos,naujesnes,jaukesnes) ir daktarai siltesni,tai tikrai mamos daug mieliau ten gimdytu blush2.gif o privaciai gimdyti lietuvoj nelabai yra kur...nebent BAK,bet ten kaineles tai blink.gif  biggrin.gif

na po gimdymo puikioj tvarkingoj JAV ligoninėje su mandagiom gydytojom - akušerėm supratau, kad ne tame esmė doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Natuke @ 2009 09 10, 21:42)
na po gimdymo puikioj tvarkingoj JAV ligoninėje su mandagiom gydytojom - akušerėm supratau, kad ne tame esmė  doh.gif

tuomet ko dar truksta? g.gif
Aaa, kad namuose tvarka reguliuoji pati, o jau ligoninej yra savos taisykles, kuriom privalu laikytis, ar ne? bigsmile.gif
Atsakyti