Įkraunama...
Įkraunama...

Ar imanoma Lietuvoje pagimdyti namuose?

na gal but ikisiu savo trigrasi, bet pradejau vartyti viena tokia knygute Zarskaus ,,Gimimo slepinys". Galvojau, ir ka ten tiek apie gimdyma rasyti - knyga apie 300 ps. doh.gif Bet isigilinus pamatau, kad vis del to, kol ligoninese nebus suteiktos salygoms mamoms pacioms aktyviai reikstis gimdymo procese, tol samomingos motinos gimdymo ligonineje nesirinks.
Jau buvo diskutuota, kad namuose esi pats sau virsininkas - ka nori ta darai, ir gali kenteti (jei nori), kad ir 24 val. Ligoninese, deja, viskas yra skatinama ir procesas pagreitinamas skatinamju doze doh.gif O kas issaukia jau nenaturaliai skausmingus, bet ir nepakeliamus skausmus, taigi reikia nuskausminamuju. Susidaro uzburtas ratas - nuskausminamieji slopina saremius, todel didinama skatinamuju doze. Kai jau viskas isbalansuojama iki maksimumo ir procesas nutruksta - moteriai skubiai perreziamas pilvas ir islupamas vaikiukas lauk.
Dar vienas idomus ir svarbus dalykas su virkstele. Teigiama, kad pulsuojanti virkstele dar duoda naujagimiui su krauju apie 30 proc. deguonies. O ka daro ligoninese - ja nukerpa is karto doh.gif
Trumpai tariant, jeigu ligininese nebus suteiktos man tokios salygos:
* saremiu metu nebusiu varzoma ir darysiu ka noriu, jei noresiu valgysiu ir gersiu.
* stumimo metu pasirinksiu SAU (ne medikams) priimtina poza
* nebus siuloma jokiu nuskausminamuju ir kategoriskai atsisakau skatinamuju
* atsisakau kirpimu
* naujagimiui nebus siurbiamos gleives, nebus nukerpama virkstele kol nenustos pulsuoti;;
* naujagimis is karto bus paguldytas man i glebi ir sveriamas bei matuojamas ne anksciau kaip 2 val po gimimo.
Tikrai gimdysiu namuose cool.gif
Atsakyti
Linutas thumbup.gif thumbup.gif wub.gif
Atsakyti
na aš gimdyčiau tik namuose g.gif
Atsakyti
Linutas

labai palaikau tavo nuomone ir gerbiu toki apsisprendima,puikiai suprantu ka reikia iskesti(ir isklausyti doh.gif ) pasirinkus gimdyma namuose.as pati asmeniskai gimdziau ligonineje,su daktaru tariausi is anksto-jokiu kirpimu,jokiu nuskausminimu,jokiu skatinimu ir kitu nepakeiciamu XXa. isradimu rolleyes.gif taip ir pagimdziau...ligonineje,bet salyginai naturaliai biggrin.gif
kol laukiausi svarsciau galimybe gimdyti namuose,bet pas mane siek tiek kitokia situacija...pastojau 18metu,19m. su puse jau supavau naujagimi..ir nors i mano sprendimus aplinkiniai ziurejo gana skeptiskai(pvz:nevalgau mesos,neskiepyju vaiko...),bet priimti tvirta sprendima del gimdymo vis neziryzau..dvejojau ir blaskiausi,kol galiausiai nusprendziau pirmagimi gimdyti ligonineje.dabar,kai jau turiu sunu ir galima sakyti perrejau ta gimdymo "mesmale" biggrin.gif vis daugiau domiuosi gimdymu namuose ir esu beveik 70% isitikinusi,kad antra(tikiuosi dukrele) pasitiksiu su vyru jaukiai namu aplinkoj blush2.gif ir tie procentai su metais,nauja informacija ir kitu mamu patirtim(mano teta abu vaikus gimde namie..) vis dideja thumbup.gif

P.S.o tu gimdysi vonioj?ar baseina specialu pirksite?beje,koks vyro i tai poziuris?
Atsakyti
Aš taip pat pritariu toms, kurios nori gimdyti namuose: galų gale vyks natūrali atranka mirksiukas.gif . Stiprūs kūdikiai išgyvens, o silpnesni jei žus, tai žus (niekas jų nereanimuos ir mamos žinos, kad taip turėjo būti. Jei joms pačioms tas gimdymas baigsis liūdnai, reikia tikėti, kad toks likimas 4u.gif .
Mes juk patys savo likimo kalviai ar ne ?
Atsakyti
QUOTE(vaival @ 2009 08 23, 15:20)
Aš taip pat pritariu toms, kurios nori gimdyti namuose: galų gale vyks natūrali atranka mirksiukas.gif . Stiprūs kūdikiai išgyvens, o silpnesni jei žus, tai žus (niekas jų nereanimuos ir mamos žinos, kad taip turėjo būti. Jei joms pačioms tas gimdymas baigsis liūdnai, reikia tikėti, kad toks likimas 4u.gif .
Mes juk patys savo likimo kalviai ar ne ?


jei jus kalbate ironiskai,tai nepamirskite pamineti ir komlikaciju kurios tiketinos butent ligonineje.reiktu keisti poziuri-ne smerkianciai teisti ir saipytis is moteru,o isiklausyti i ju argumentus ir paneigti,jei jos klysta mirksiukas.gif

P.S.negi jus taip naiviai tikite,kad pribuvejos nera pasiruosiusioc gaivinimui skirtu priemoniu? blink.gif
Atsakyti
QUOTE(Putlutė @ 2009 08 25, 09:07)
jei jus kalbate ironiskai,tai nepamirskite pamineti ir komlikaciju kurios tiketinos butent ligonineje.reiktu keisti poziuri-ne smerkianciai teisti ir saipytis is moteru,o isiklausyti i ju argumentus ir paneigti,jei jos klysta mirksiukas.gif

P.S.negi jus taip naiviai tikite,kad pribuvejos nera pasiruosiusioc gaivinimui skirtu priemoniu? blink.gif

Putlute, nesupyk, bet tu irgi naiviai tiki, kad pribuvėjos yra 100 procentų pasiruošusios... Gražus tavo požiūris... kad nuo žmogaus pasiruošimo, nusiteikimo priklauso... Vaival, kad ir su ironija, bet teisi... Aš pirmąją mergaitę planavau gimdyti namuose, su taip gražiai daugelio išgirta pribuvėja...paskaitas lankėm abu su vyru, lankiau baseiną -spec. nieštukių kursai, nieštukių jogos kursus lankiau, knygas skaičiau, taip norėjosi natūralumo, namų...gražu buvo...kol nepamačiau kitos realybes pusės...buvo vasario 16, taigis, tądien pribuvėja daug reikaliukų turėjo ( interviu, kursai...)... nors kalbėjom, tarėmės, kad SU JA gimdysim namuose. Visgi sunkiai patikėjo, kad jau gimdau, atvažiavo prieš pat stangas beveik NIEKO su savimi nepasiėmusi...ir ką...vitamino c siūlė įdurt...nes vaikelis nelindo...vandenys nenutekėjo... aš, su visom savo stangom ( jau prasidėjo) išvažiavau į ligoninę - vaikelis buvo apsiviniojęs virkštele, duso...dar kelios minutės ir būtų viskas pasibaigę liūdnai... kadangi cezaris buvo jau per vėlu, mergytę traukė replėm. Šauni gydytoja, jokių komplikacijų... niekas iš manęs vaikelio neatėmė, net ir su deguonies kauke gulėjo šalia... suprato ką bandėm padaryti ( gimdyti namuose), neteisė, nesmerkė...
Mūsų pribuvėja, net nesiteikė pasiteirauti, kaip mums pasisekė... o taip mėgstama ja sudvasinti... visgi... net mano ginekologė paskambino pasiteirauti, kaip viskas pavyko...
Tikiu, jeigu viskas gerai, žmonės atsiliepia gražiai. Visgi, norėčiau sužinoti tos tyliosios statistikos- kiek tokių kaip aš, rizikuojančių vaikelio gyvybę atvežama į ligonines paskutinę minutę. Kiek dėl tokios rizikos pakenkiama vaikeliui...
Ligoninės- ne namai... tačiau tikrai pasisekė, abu mano gimdymai, skirtingose vietose buvo priimti stiprių žmonių, greit ateis trečiasis, žinau, kad važiuosiu į ligoninę.
Linkiu tikrai dideliausios nuoširdžios sėkmės toms, kas pasiryžusios namie gimdyti...visgi...pasidomėkite ta, kita šio reikalo puse, kaip ir rašiau - koks procentas yra atvežamas į ligoninę kritiniu momentu, kokiam procentui yra pakenkiama negrįžtamai...tiesiog žinoti verta...tada verta ir rinktis... nesivadovaukite vien gražia propaganda... visa kita jūsų pasirinkimo ir ATSAKOMYBĖS reikalas...
Atsakyti
QUOTE(svirplele @ 2009 08 25, 22:34)
Putlute, nesupyk, bet tu irgi naiviai tiki, kad pribuvėjos yra 100 procentų pasiruošusios... Gražus tavo požiūris... kad nuo žmogaus pasiruošimo, nusiteikimo priklauso... Vaival, kad ir su ironija, bet teisi... Aš pirmąją mergaitę planavau gimdyti namuose, su taip gražiai daugelio išgirta pribuvėja...paskaitas lankėm abu su vyru, lankiau baseiną -spec. nieštukių kursai, nieštukių jogos kursus lankiau, knygas skaičiau, taip norėjosi natūralumo, namų...gražu buvo...kol nepamačiau kitos realybes pusės...buvo vasario 16, taigis, tądien pribuvėja daug reikaliukų turėjo ( interviu, kursai...)... nors kalbėjom, tarėmės, kad SU JA gimdysim namuose. Visgi sunkiai patikėjo, kad jau gimdau, atvažiavo prieš pat stangas beveik NIEKO su savimi nepasiėmusi...ir ką...vitamino c siūlė įdurt...nes vaikelis nelindo...vandenys nenutekėjo... aš, su visom savo stangom ( jau prasidėjo) išvažiavau į ligoninę - vaikelis buvo apsiviniojęs virkštele, duso...dar kelios minutės ir būtų viskas pasibaigę liūdnai... kadangi cezaris buvo jau per vėlu, mergytę traukė replėm. Šauni gydytoja, jokių komplikacijų... niekas iš manęs vaikelio neatėmė, net  ir su deguonies kauke gulėjo šalia... suprato ką bandėm padaryti ( gimdyti namuose), neteisė, nesmerkė...
Mūsų pribuvėja, net nesiteikė pasiteirauti, kaip mums pasisekė... o taip mėgstama ja sudvasinti... visgi... net mano ginekologė paskambino pasiteirauti, kaip viskas pavyko...
Tikiu, jeigu viskas gerai, žmonės atsiliepia gražiai. Visgi, norėčiau sužinoti tos tyliosios statistikos- kiek tokių kaip aš, rizikuojančių vaikelio gyvybę atvežama į ligonines paskutinę minutę. Kiek dėl tokios rizikos pakenkiama vaikeliui...
Ligoninės- ne namai... tačiau tikrai pasisekė, abu mano gimdymai, skirtingose vietose buvo priimti stiprių žmonių, greit ateis trečiasis, žinau, kad važiuosiu į ligoninę.
Linkiu tikrai dideliausios nuoširdžios sėkmės toms, kas pasiryžusios namie gimdyti...visgi...pasidomėkite ta, kita šio reikalo puse, kaip ir rašiau - koks procentas yra atvežamas į ligoninę kritiniu momentu, kokiam procentui yra pakenkiama negrįžtamai...tiesiog žinoti verta...tada verta ir rinktis... nesivadovaukite vien gražia propaganda...  visa kita jūsų pasirinkimo ir ATSAKOMYBĖS reikalas...

labai grazus, korektiskas ir nuosirdus komentaras 4u.gif deja, ne pirma istorija girdziu tokia apie sia pribuveja g.gif
sekmes ir sveikatos jums ir mazylems 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Putlutė @ 2009 08 23, 13:58)
Linutas
P.S.o tu gimdysi vonioj?ar baseina specialu pirksite?beje,koks vyro i tai poziuris?

biggrin.gif as dar net nesilaukiu lotuliukas.gif
As pleciu savo zinias, pleciu paziuras, kitaip sakant renkuosi visur info. Vyras net nenutuokia, kad as mastau apie gimdyma namuose. Bet siaip jis issauksina medikus ir nedicina, taip, kad jauciu sunkiai ikalbesiu biggrin.gif
Kadangi pati esu medike, zinau, kaip buna is tikro. statistikos tikslios nezinau, bet medikais irgi 100 proc. pasitiketi neverta mirksiukas.gif
Kaip zinome, gimdymas - ne liga, kuria reikia ,,gydyti" ligonineje. Reikia tik STEBETI NESIKISANT doh.gif O isikisti - kai jau to reikia. Esu santuri, gal uzdaroka ir mogstanti privatuma motera. Mane net purto, kai skaitau kitu mamu pasakojimus, kad ci kas valanda ar pusvalandi tikrina TEN doh.gif ale koks atsidarymas ir tt. Jau isdesciau ko noreciau savo gimdymo metu, o kur gimdyti, man, ko gero, butu nesvarbu (nei tu sienu grozis, nei dar ten visokie pribambasai biggrin.gif )

QUOTE(svirplele @ 2009 08 25, 21:34)

tikrai grazus, argumentuotas nuomones isreiskimas thumbup.gif
Matai, tavo nupasakotam atvejui koja pakiso pati pribuveja. ko gero ji turejo pasiruosti geriau priimant kudiki, o ne taip atmestinai, atejus kaip i svente ax.gif
Laimei viskas baigesi gerai, tik nesupratau to momento, kam reples, jei virkstele apsisukusi aplink kakliuka? ar as ko nesupratau? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Linutas @ 2009 08 26, 21:31)
Mane net purto, kai skaitau kitu mamu pasakojimus, kad ci kas valanda ar pusvalandi tikrina TEN  doh.gif

kai skaitai, tai tikrai viskas baisu, bet kai jau gimdai, tai jau dzin kas kiek kartu kur lenda ir ka daro biggrin.gif nors ir istisai ten stovetu biggrin.gif

as neseniai perskaiciau knyga "gimdymo namai" mane suzavejo ir pakerejo, siulyciau visoms moterims, prijauciancioms naturalumui, bet pati niekada nesiryzciau. matyt esu baile. svajoju apie gimdyma namuose, bet niekada nepasiryzciau. na paskutini karta gimdymo palatoj tebuvau 48 minutes. bet kadangi iki tol laukimas buvo tik namuose, su mano pacios kuno jautimu ir darymu ka man reikia, ramiu vyro ir mazojo miegu, arbatos ruosimu, likusiu daigtu krovimu tai skaitau, kad beveik namuose ir pagimdziau biggrin.gif
del visu tu noru pagimdyti kuo naturaliau abu kartus laukiau namuose iki paskutiniuju. nuvaziavau tik i pati susitikima. 16 valandu vaiksciojimas ligonines 10 kvadratu palatikeje man irgi nepriimtinas.
Atsakyti
QUOTE(svirplele @ 2009 08 25, 22:34)
Putlute, nesupyk, bet tu irgi naiviai tiki, kad pribuvėjos yra 100 procentų pasiruošusios... Gražus tavo požiūris... kad nuo žmogaus pasiruošimo, nusiteikimo priklauso... Vaival, kad ir su ironija, bet teisi... Aš pirmąją mergaitę planavau gimdyti namuose, su taip gražiai daugelio išgirta pribuvėja...paskaitas lankėm abu su vyru, lankiau baseiną -spec. nieštukių kursai, nieštukių jogos kursus lankiau, knygas skaičiau, taip norėjosi natūralumo, namų...gražu buvo...kol nepamačiau kitos realybes pusės...buvo vasario 16, taigis, tądien pribuvėja daug reikaliukų turėjo ( interviu, kursai...)... nors kalbėjom, tarėmės, kad SU JA gimdysim namuose. Visgi sunkiai patikėjo, kad jau gimdau, atvažiavo prieš pat stangas beveik NIEKO su savimi nepasiėmusi...ir ką...vitamino c siūlė įdurt...nes vaikelis nelindo...vandenys nenutekėjo... aš, su visom savo stangom ( jau prasidėjo) išvažiavau į ligoninę - vaikelis buvo apsiviniojęs virkštele, duso...dar kelios minutės ir būtų viskas pasibaigę liūdnai... kadangi cezaris buvo jau per vėlu, mergytę traukė replėm. Šauni gydytoja, jokių komplikacijų... niekas iš manęs vaikelio neatėmė, net  ir su deguonies kauke gulėjo šalia... suprato ką bandėm padaryti ( gimdyti namuose), neteisė, nesmerkė...
Mūsų pribuvėja, net nesiteikė pasiteirauti, kaip mums pasisekė... o taip mėgstama ja sudvasinti... visgi... net mano ginekologė paskambino pasiteirauti, kaip viskas pavyko...
Tikiu, jeigu viskas gerai, žmonės atsiliepia gražiai. Visgi, norėčiau sužinoti tos tyliosios statistikos- kiek tokių kaip aš, rizikuojančių vaikelio gyvybę atvežama į ligonines paskutinę minutę. Kiek dėl tokios rizikos pakenkiama vaikeliui...
Ligoninės- ne namai... tačiau tikrai pasisekė, abu mano gimdymai, skirtingose vietose buvo priimti stiprių žmonių, greit ateis trečiasis, žinau, kad važiuosiu į ligoninę.
Linkiu tikrai dideliausios nuoširdžios sėkmės toms, kas pasiryžusios namie gimdyti...visgi...pasidomėkite ta, kita šio reikalo puse, kaip ir rašiau - koks procentas yra atvežamas į ligoninę kritiniu momentu, kokiam procentui yra pakenkiama negrįžtamai...tiesiog žinoti verta...tada verta ir rinktis... nesivadovaukite vien gražia propaganda...  visa kita jūsų pasirinkimo ir ATSAKOMYBĖS reikalas...



visu pirma tai labai jus uzjauciu del pribuvejos aplaidumo doh.gif tikrai negaliu jos pateisinti,bet velgi...juk net ir daktaru tarpe atsiranda tokiu bukagalviu,kad kai paskaitai kokios mamos patirti,net akis isverti blink.gif

tyliosios statistikos-pas mus LT manau nelabai rastume,delto,kad gimdymas namuose dar nera populiarus musu salyje,nera lengva susirasti profesionalia pribuveja...reikia kazkur paslapcia per mamas kaip kokiom snipem kodais klausineti-kur?uz kiek?ir pan doh.gif
visuomenes poziuris i toki mamu apsisprendima yra svelniai tariant smerktinas.o nepamirskime,kad visuomene-tai tu ir as,mes diktuojame toki poziuri.visu pirma reikia tureti daugiau tolerancijos siuo klausimu,daugiau informacijos,bet...valstybe yra suinteresuota,kad moterys gimdytu ligonineje tam,kad moketume i ju kisene.negimdytume-kur dingtu gydytojai?butu apkarpomos pamainos,etatai ir darbuotoju perteklius.jiems tai neparanku,delto ir skatina gimdyti ligonineje.koks banko darbuotojas jums pasakytu,kad nereikia imti paskolos?nebent saziningas ir geras draugas(kuriam is to nebutu jokios naudos)...kaip sakoma:"Ranka,ranka plauna."

P.S.zinokit,kad gydytojai savo klaidas(ir kolegu) dangsto ir neviesina.delto ju padarytos klaidos kazkodel nera minimos.
Papildyta:
QUOTE(linada @ 2009 08 27, 18:46)
16 valandu vaiksciojimas ligonines 10 kvadratu palatikeje man irgi nepriimtinas.



as gimdziau 10h ir man neleido is lovos pakilti doh.gif blink.gif o taip norejau eiti,lipti,judeti...bet ka-tik neguleti doh.gif ale galvute blogai isistatinejo...o po to kai pagimdziau,po kurio laiko suzinojau,jei galvute neisistato kaip tik reikia vaikscioti ypac patartina laiptais lipti,nes klubai juda,geriau vaikas isistato i dubeny doh.gif nu ir ka...aciu Dvievui viskas baigesi laimingai,be jokiu repliu,cezariu ar vakuumu schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Putlutė @ 2009 08 27, 20:06)
P.S.zinokit,kad gydytojai savo klaidas(ir kolegu) dangsto ir neviesina.delto ju padarytos klaidos kazkodel nera minimos.

drinks_cheers.gif
Atsakyti