Įkraunama...
Įkraunama...

Ar imanoma Lietuvoje pagimdyti namuose?

Atsiprasau del savo nuomones, bet negimdyciau namuose niekada. Gimdymas vis delto nenuspejamas dalykas ir idomu ka pribuveja darytu, jei atsitiktu kas nenymatyta? Ar galetu padaryt ekstra cezari? Nemanau... O jei vaikelis priduses butu? Ar sugebetu gaivinti...ir dar daug ,,jeigu,,...
Atsakyti
Aš už gimdymą namuose, bet ne Lietuvoje. Aš įsivaizduoju kokios reakcijos aplinkinių sulaukčiau iš medikų jei prireiktų skubios pagalbos smile.gif neduok Dieve. Plius greitosios neišsikviestum. Čia visgi Lietuva smile.gif Kas kitur norma, pas mus - tabu smile.gif
Atsakyti
As isvis nesuprantu mamu, kurios nori gimdyti namuose. Tai gal tada ir apendicito operacijai pasikvieskim chirurga i namus, bus malonesne aplinka.
Atsakyti
Tabu nėra, bet pagalvoti apie pasekmes reikia. Jei buvo komplikuotas gimdymas namuose, moteris atvežta į ligoninę, išoperuota, gimė "traumuotas" vaikas - kalta ligoninė ir gydytojas (aišku, aš visiškai suprantu, kad UŽSIENYJE visi vaikai gimsta namuose, visi sveiki, gydytojai patys geriausi, oras pats gryniausias). Jei ligoninėje moteris neklauso, elgiasi, kaip nori, gimsta nesveikas vaikas - kalta ligoninė ir gydytojas. Ek, trumpiau.. Kiekvienos moters valia spręsti dėl savęs ir savo vaiko. Tik... gerai būtų, jei atsakomybę dėl pasekmių ji taip pat galėtų nors iš dalies prisiimti.
Atsakyti
Man kaip tik atrodo, kad tos moterys kurios ryžtasi gimdyti namuose, yra labai atsakingos 4u.gif Gyventume mes ne daugiabučio butuke, o name ir aš tikriausiai tam ryžčiausi ax.gif Dabar nėra kaip: sienos plonos (žinom kada viršutiniai kaimynai eina miegot, kada skalbia ir t.t blush2.gif), negalėčiau laisvai elgtis, o namie dar metukų sūnelis... Bet žinau, kad gimdant namie man nereikėtų pakęst "šustrekės" sanitarės, ar seselės, kuri nieko nesakius leidžia man vaistus, o kai paklausiau kas čia per vaistai, kam ir kodėl, pažiūrėjo kaip į kažkokią išsišokėlę, be to nuolat bambėjo doh.gif ir skatinimo, kurio, kaip vėliau paaiškėjo visai nereikėjo... mano vaikučiui nebūtų į akytes prilašinę graužiančių vaistų nuo gonorėjos ar kokio ten brudo, kuriuo aš tikrai nesergu schmoll.gif, po gimdymo nebūtų reikėję 2 naktis klausytis svetimo vaiko spiegimo ir jo mamos bambėjimo, šviesos degiojimo, kęsti jos lankytojų, kurie nežino kada laikas namo ir t.t., žodžiu visur gerai, bet namuose - geriausia. O namuose gimdo tos moterys, kurių nėštumai nerizikingi. Jos nebijo pačios sau prisiimti atsakomybę už save ir savo vaikutį. O profesionali pribuvėja tikrai ne blogesnė pagalbininkė, nei akušerė ar gydytoja. Svarbu ne teorija, o praktika. Visiškai pasitikėčiau diplomo neturinčia moterimi, jei tarkim, žinočiau, kad ji priėmė 700 vaikų.
Atsakyti
Zinoma as sutinku,,namie geriausia,, bet jei ne paslaptis kiek kainuoja pribuveja? Nes gimdant toj pacioj Lietuvos ligoninej ir bunant susitarus, ta prasme uz atlygi gyd, viskas vyksta taip kaip jus mielosios pageidaujat...ir muzikyte gali grot kokia tik norit ir smilkalus deginkit ir viena palatoje gulekit.... Kaune tas imanoma , manau kituose miestuose taip pat ir uz 600lt.
Tuo labiau, dabar labai populiareja gimdymas ligoninej tik su akusere-mazytej grazioj palatoj, kurioje nematysit nieko daugiau tik akusere...
As manau yra dalyku kuriuos reikia atlikt ten kur reikia...
Jeigu ka izeidziau, labai atsiprasau.
Atsakyti
QUOTE(Puccha @ 2008 09 08, 23:35)
Man kaip tik atrodo, kad tos moterys kurios ryžtasi gimdyti namuose, yra labai atsakingos 4u.gif

Na as tai neizvelgiu kame tas atsakingumas. Jei, tarkim, kudikio gimimas komplikuotas, nuo ko ne viena nera apdrausta, arba jau gimusiam kudikiui staiga prireikia extra pagalbos, kurios namuose nera salygu suteikt, ka tada daryt?
Atsakyti
Na, moterys, jūs labai kategoriškai svaidotės epitetais tų, kurios nori gimdyti namuose atžvilgiu... Aš esu baigusi mediciną (slaugą), pati dirbu medicinos centre, metus dirbau akušeriniame skyriuje, kol mokiausi. Ir vis dėl to - noriu gimdyti namuose. Be abejo, saugiai, atsakingai, pasiruošusi iš anksto. Susipažinusi su Rytų medicina, sužinojau, kad labai daug priklauso ne nuo medikų, o nuo pačios moters, to, kas vyksta jos galvoje. O dar prisiminus, ką pati mačiau, ką pasakojo gimdžiusios draugės... kartais ta medikų pagalba ir skubėjimas išvirsta į antipagalbą...
Jei žinote, kur Lietuvoje rasti gerą pasiruošimo gimdymui mokyklą, prašau pasidalinti patirtimi. Gal kas susidūrėte su Jurga Švediene, žinote, kokiais kontaktais ją rasti?
Atsakyti
QUOTE(tamosiuke @ 2008 09 09, 09:40)
Zinoma as sutinku,,namie geriausia,, bet jei ne paslaptis kiek kainuoja pribuveja? Nes gimdant toj pacioj Lietuvos ligoninej ir bunant susitarus, ta prasme uz atlygi gyd, viskas vyksta taip kaip jus mielosios pageidaujat...ir muzikyte gali grot kokia tik norit ir smilkalus deginkit ir viena palatoje gulekit.... Kaune tas imanoma , manau kituose miestuose taip pat ir uz 600lt.
Tuo labiau, dabar labai populiareja gimdymas ligoninej tik su akusere-mazytej grazioj palatoj, kurioje nematysit nieko daugiau tik akusere...
As manau yra dalyku kuriuos reikia atlikt ten kur reikia...
Jeigu ka izeidziau, labai atsiprasau.

Oi yra dalykų, kurios pinigais nenupirksi... ir neviskas vyksta kaip pageidauji net susitarus... Kiek klausinėjau, taip ir nesupratau, kokie gydytojai Lietuvoje išskyrus Bangos ir dar vienos kgn gydytojos būtų leidę man pagimdyti taip, kaip aš pagimdžiau dukrą - gimdymo istorija paraše 4u.gif. O tarp kitko iš manęs pinigų nereikalavo, imti nenorėjo ir kai įkalbėjau paemė vokelį net nežinant kiek ima ax.gif

Pribuvėja nekainuoja - jai atsiliginama kitaip - ne pinigais ax.gif Kaip tokios "stafkes" nera.
Atsakyti
QUOTE(Jazzas @ 2008 09 22, 14:25)
Na, moterys, jūs labai kategoriškai svaidotės epitetais tų, kurios nori gimdyti namuose atžvilgiu... Aš esu baigusi mediciną (slaugą), pati dirbu medicinos centre, metus dirbau akušeriniame skyriuje, kol mokiausi. Ir vis dėl to - noriu gimdyti namuose. Be abejo, saugiai, atsakingai, pasiruošusi iš anksto. Susipažinusi su Rytų medicina, sužinojau, kad labai daug priklauso ne nuo medikų, o nuo pačios moters, to, kas vyksta jos galvoje. O dar prisiminus, ką pati mačiau, ką pasakojo gimdžiusios draugės... kartais ta medikų pagalba ir skubėjimas išvirsta į antipagalbą...
Jei žinote, kur Lietuvoje rasti gerą pasiruošimo gimdymui mokyklą, prašau pasidalinti patirtimi. Gal kas susidūrėte su Jurga Švediene, žinote, kokiais kontaktais ją rasti?

Va ir kodel, kiek man zinoma, jau antra medike, kaip ir as noretu gimdyti namuose, a? g.gif Gal del to, kad mato daugiau, nei paprasta moteris, kas vyksta musu ligoninese, ir kokia ,,pagalba" suteikiama gimdyvems...
Tikrai, kol poziuris i naturalius (tikrus naturalius gimdymus, be jokiu vandens maisu prakirpimu, tarpvietes masazu, nekalbu jau apie skatinimus) poziuris nepasikeis, ir as noreciau gimdyti namuose su naturalumui prijauciancia pribuveja blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Jazzas @ 2008 09 22, 15:25)
Na, moterys, jūs labai kategoriškai svaidotės epitetais tų, kurios nori gimdyti namuose atžvilgiu... Aš esu baigusi mediciną (slaugą), pati dirbu medicinos centre, metus dirbau akušeriniame skyriuje, kol mokiausi. Ir vis dėl to - noriu gimdyti namuose. Be abejo, saugiai, atsakingai, pasiruošusi iš anksto. Susipažinusi su Rytų medicina, sužinojau, kad labai daug priklauso ne nuo medikų, o nuo pačios moters, to, kas vyksta jos galvoje. O dar prisiminus, ką pati mačiau, ką pasakojo gimdžiusios draugės... kartais ta medikų pagalba ir skubėjimas išvirsta į antipagalbą...
Jei žinote, kur Lietuvoje rasti gerą pasiruošimo gimdymui mokyklą, prašau pasidalinti patirtimi. Gal kas susidūrėte su Jurga Švediene, žinote, kokiais kontaktais ją rasti?


As irgi gimdyciau namuose, aisku jeigu tureciau laiko tam zingsiniui atsakingai pasiruosti. Labai gaila, kad nepavyko lankyti Jurgos Svedienes kursu, nors drauge labai rekomendavo, o dabar jauciu, kad siaip "is lubu" gimdyciau namuose tik tada, jeigu mano kieme stovetu reanimobilis su gydytoju brigada lotuliukas.gif , kitaip as pasimesciau, issigasciau ir zinoma nepasitikeciau kad ir pacia gerb. Jurga, kuri man asmeniskai yra tikrai autoritetinga asmenybe biggrin.gif
Nezinau kodel toks noras man uzejo, na ax.gif gimdyti namuose, galbut todel, kad mano kiemas mano tvirtove, galbut todel, kad nekenciu ligoniniu, jos man kvepia mirtimi ir vis tik nera dar tokios higieniskos, kokiu noretusi, kad ir BAK, tai vis tiek gydymo istaiga kur irgi zmones mirsta.
Atsakomybe g.gif ka mes galime kalbeti apie kito zmogaus atsakomybe vaiku atzvilgiu? Nieko, nes atsakomybe, tai labai plati savoka. Ar motina rukanti prie savo vaiku yra atsakingesne uz motina gimdancia namuose? Vargu. Bet teko matyti nemazai rukanciu nesciu busimu mamyciu gimdymo istaigoje blink.gif
Manau, kad siuo atveju yra labai svarbus moters psichologinis pasirosimas, jos noras pagimdyti sveika vaika, jos nusiteikimas ir begalinis pasitikejimas tais, kas svarbiu jai gyvenimo momentu pades iveikti sia uzduoti, nemaziau svarbus yra visi kiti dalykai, i juos reiketu atsizvelgti. Nepasikliauti beatodairiskai savo jegomis, ivertinti kudikio bukle, svori, dydi, kuriuos medikai nesunkiai nustato, savo sveikata, tai irgi labai svarbu, savo aplinkiniu (vyro, vaiku) reakcijas, galimybe nesunkiai gauti kvalifikuotu mediku pagalba, o tada priimti atitinkama sprendima.
Atsakyti
Mano pazistami gimde viskas praejo puikiai 4u.gif
Bet as ne uz ka nesugalvociau rizikuoti maziuko sveikata ar gyvybe, kad ir kiek moraliskai pasiruose butume, ne viskas priklauso tik nuo musu moralinio nusiteikimo smile.gif
As pries gimdyma namuose ax.gif
Atsakyti