Įkraunama...
Įkraunama...

Ar imanoma Lietuvoje pagimdyti namuose?

QUOTE(Linutas @ 2008 07 05, 15:31)
Va dar pastebejimas - kokiom svarstyklem yra sveriamas naujagimis namuose? Vis del to, ligoninese svarstykles daugumoje yra patikimesnes nei buitines-namines.


Galbūt. Pas mus namuose elektroninės, gramus rodo, tai pasverti nesunku - sveriasi mama be vaiko, paskui mama su vaiku ir viskas aišku biggrin.gif

Sazha, aišku, svarbiausia mylintis santykis. Nenorėjau pasakyti, kad pradžia yra visiškai nesvarbi (svarbus turbūt yra ir prenatalinis periodas) ar kad smulkmenos tokios nereikšmingos kaip galėtų pasirodyti. Norėjau pasakyti, kad, jeigu šitaip skrupulingai, su toookiu pasiruošimu, sąmoningumu ir meile ne vien gimdytume, bet ir augintume, tai būtų išvis neblogai wink.gif
Beje, ką reikšia "auklėti" be meilės, nežinau. Auklėjimas, koks jis bebūtų dar nerodo meilės stokos. Meilės stoką dažniausiai parodo abejingumas.
Papildyta:
QUOTE(Sazha @ 2008 07 04, 23:08)
Pamenu juokingiausią patarimą: nenugriūkite beeidama Buvo žiemos pradžia... Tada vos neleptelėjau, kad aš gi ne girta, o tik laukiuos...


Nėštumo metu gerokai pasislenka svorio centras, tad pargiūt nesunku. Aš tai važinėjau dviračiu biggrin.gif Ir šiaip labai nesusireikšminau. Bet noras žūtbūt susilyginti su nenėščia man toks...kiek linksmai atrodantis, nes kai esi su nosį remiančiu pilvu, viskas kiek kitaip - ir bėgi lėčiau, ir pavargsti greičiau, ir rizikų naujų prisideda.
Atsakyti
Sazha, kazkaip labai jau tu cia savim pasitiki ir kalbi su dideliu sarkazmu. Paziuresim, ar taip pat kalbesi po savo naminio gimdymo. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Linutas @ 2008 07 05, 14:31)
Naujagimis netenka tiek svorio del to kad isitustina pirmuoju mekoniju (liaudiskai tariant kakuti  blush2.gif ). tai ir turetu sudaryti tie keli netekti kuno svorio procenteliai.
Va dar pastebejimas - kokiom svarstyklem yra sveriamas naujagimis namuose? Vis del to, ligoninese svarstykles daugumoje yra patikimesnes nei buitines-namines. Tad cia irgi gali buti paklaidele  mirksiukas.gif
noreciau sio teiginio pagristumo, ne tik keliu mamyciu pastebejimo isvadu  rolleyes.gif


Turejau namie elektronines svarstykles. Geresnes nei ligonineje smile.gif
Speju, kad viena svorio praradimo priezasciu - medikamentu naudojimas gimdymo metu. Ju gave naujagimiai buna vangesni. Be to, namie gimdziusios mamos paprastai ramesnes. Kas persiduoda ir maziesiems. Vis del to galiu palygintis - vienas gimdytas ligonineje, kitas namie. Galiu kalbeti is abieju barikadu pusiu smile.gif
Atsakyti
Nenoriu nieko izeisti, cia tik mano nuomone, taciau as niekada negimdyciau namuose, manau tai neatsakinga tiek kudikio, tiek gimdyves atzvilgiu schmoll.gif Gerai jei gimdymas skalndus ir be komplikaciju, o jei iskyla pavojus, kartais ir kelios sekundes gali tureti didele reiksme... as tik uz gimdymo namus 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo gooda: 05 liepos 2008 - 18:21
QUOTE(ievalota @ 2008 07 05, 19:04)
Turejau namie elektronines svarstykles. Geresnes nei ligonineje smile.gif
Speju, kad viena svorio praradimo priezasciu - medikamentu naudojimas gimdymo metu. Ju gave naujagimiai buna vangesni. Be to, namie gimdziusios mamos paprastai ramesnes. Kas persiduoda ir maziesiems. Vis del to galiu palygintis - vienas gimdytas ligonineje, kitas namie. Galiu kalbeti is abieju barikadu pusiu smile.gif

Įdomus spėjimas ax.gif Gal galėtumėt nurodyti, kokie vaginalinio gimdymo metu vartoti medikamentai sąlygojo naujagimio vangumą?
Atsakyti
QUOTE(flight @ 2008 07 05, 16:46)
Beje, ką reikšia "auklėti" be meilės, nežinau.
Papildyta:
Nėštumo metu gerokai pasislenka svorio centras, tad pargiūt nesunku.
noras žūtbūt susilyginti su nenėščia man toks...kiek linksmai atrodantis, nes kai esi su nosį remiančiu pilvu, viskas kiek kitaip

Auklėti be meilės reiškia tramdyti ir dresuoti. Troleibusai pilni pavyzdžių doh.gif
Žodžiu, aš kalbu apie save, ir man tos keturios "konsultacijos" kurias gavau iš savo poliklinikos ginekologės, tebuvo sugaištas laikas ir sugadinti nervai. Ačiū Dievui, dirbau tarp moterų - mamų, pagimdžiusių po 2 - 3 ar net 4 vaikus, kurios su manim dalinosi patirtim, patarimais, DŽIAUGĖSI mano nėštumu, visokeriopai drąsino. O gydytoja teieškojo ligų. Jos intonacija, Leticija, buvo tokia pat nemaloni kaip tavo. Ateinu aš konsultacijai, manęs klausia, kaip jaučiuosi. Aš pradedu džiūgaut, kaip gerai jaučiuosi, o ji man: tai dar nieko nereiškia, va!!!, pažiūrėsim, ką kraujo testas rodo... aaa... (nusivylusiai) viskas gerai... biggrin.gif Vėl gi, nesakau, kad visos gydytojos tokios, man pakliuvo tokia. Kadangi prie manęs nebuvo galima prikibti, tai tikrąja to žodžio prasme kabinėosi prie mano vaiko. Įsijungia echoskopą trečią mėnesį, - ten - na, balionėlis, ir ima porinti: tikrai reiktų genetinių tyrimų, kažkoks storokas, dabar gi visokių ligų pasitaiko, kokių net mes, gydytojai nežinom... doh.gif Ir taip kas kartą panašūs tekstai. Profesionalu? Iki šiol skaudu. Iš čia ir sarkazmas. verysad.gif Gal sąmonės srautą derėtų išliet dienoraščiui..? Negi aš turėjau reaguot į kiekvieną jos žodį ir darytis vis naujus ir naujus tyrimus, ir galų gale užsirašyt planinei CPO, kaip galų gale ji rekomendavo?.. nestuke.gif Oi, tada turbūt jau būčiau atsakinga savęs ir vaiko atžvilgiu... ax.gif
Vaikščiojau aš labai lengvai nuo - iki dabar, svorio nepriaugau daug, pilvas iš viso pasimatė gal septintam mėnesy, taip kad iš esmės niekas nepasikeitė - gal nuo to septintojo mėnesio ir atsirado didesnis poreikis poilsio ir ramybės... Bet juk jei nesi praradus kontakto su savo kūnu, tai atliepi jo poreikiam - natūraliai nebesiplėšai, prisižiūri... Mano pasitikėjimas (tiesa, iki šiol nei pozityvesnių gydytojų, nei tobulesnių jų aparačiukų nepaneigtas) kyla iš pasitikėimo savo gera savijauta (nors vienos profesionalės nuomone tai nieko nereiškia), savo kūnu, savo susitelkimu, galų gale - savo vaiku, Dievu, visų šventų iškeliavusių giminės moterų užtarimu - moterų, kurios jau praėjo tuos kelius, kuriais man gimdant teks eit... smile.gif Na, čia gal nebeaiškiai kalbu, tai sustosiu smile.gif Tik pridurčiau - ir tuo, aišku, vėl nepataikysiu biggrin.gif , kad esu įsitikinus, jog visais motinystės klausimais SAVĘS reikia labiausiai klausytis - ne kokių ten profesionalų. Bet aš skau - KLAUSYTIS, o ne tiesiog plaukt pasroviui ar strykčiot, makaluotis, elgtis pagal savo užgaidėles ir nuotaikėles...
Atsakyti
QUOTE(Sazha @ 2008 07 05, 20:07)
O gydytoja teieškojo ligų.


Nepasisekė tuomet...Mano gydytoja (beje, jai aš pasakiau, kad planuoju gimdyti namuose) kaip tik priešingai, labai palaikė, ramino ir nesikabinėjo. Gal todėl, kad lankiausi privačiai - po kiekvienos konsultacijos bėgdavau kaip ant sparnų, nes ir į klausimus būdavo atsakyta, ir nuotaika nesugadinta, ir kas kartą pasidžiaugdavo su manimi, kaip puikiai auga, vystosi ir kaip viskas gerai. smile.gif

beje, iš stebėjimų troleibuse nederėtų daryti tokių kategoriškų išvadų apie mamos meilę ar nemeilę savo vaikui. Nesiplėsiu, ateis laikas, suprasi, apie ką aš 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo flight: 05 liepos 2008 - 21:05
QUOTE(Linutas @ 2008 07 05, 14:31)
Naujagimis netenka tiek svorio del to kad isitustina pirmuoju mekoniju (liaudiskai tariant kakuti  blush2.gif ). tai ir turetu sudaryti tie keli netekti kuno svorio procenteliai.
Va dar pastebejimas - kokiom svarstyklem yra sveriamas naujagimis namuose? Vis del to, ligoninese svarstykles daugumoje yra patikimesnes nei buitines-namines. Tad cia irgi gali buti paklaidele  mirksiukas.gif
noreciau sio teiginio pagristumo, ne tik keliu mamyciu pastebejimo isvadu  rolleyes.gif

Linutas, tai nėra mano pastebėjimas, aš savo vaikelių nesvėriau praėjus trims dienoms po gimimo. Bet tai yra pastebėtas dėsningumas šalyse, kur gimdoma namuose.
Manau, kad gimdžiusios namuose mamos patiria mažiau streso ir dėl to vaikai gali išžįsti priešpienio ir kompensuoti tai, ką iškakojo smile.gif
Atsakyti
QUOTE(flight @ 2008 07 05, 21:04)
beje, iš stebėjimų troleibuse nederėtų daryti tokių kategoriškų išvadų apie mamos meilę ar nemeilę savo vaikui. Nesiplėsiu, ateis laikas, suprasi, apie ką aš  :4u

Na, aš ne vien troleibusuose dienas leidžiu doh.gif tik pavyzdį daviau. Aš žinau, apie ką aš, o ar suprasiu, apie ką tu, nežinau.
Dar pagalvojau - o kas čia blogo, jei turi pasitikėjimą, kad ir nemotyvuotą, ar motyvuotą, tarkim, tik subjektyviai? Bet nuolat jis sutinkamas su "aaa, pagimdysi - pažiūrėsim, išmaitinsi - pakalbėsim, užauginsi - pašnekėsim"... doh.gif Va jei kalbėčiau kaip vargšė nieko nežinanti, drebanti mergaitė - tai garantuotai būtų sutikta su daugiau simpatijų rolleyes.gif Tik kad aš tokia nei esu nei jaučiuos... Su nėštumu prasidėjo kažkoks visai kitas savęs suvokimo tarpsnis. Geras toks tarpsnis smile.gif Et...
Bet tai dėl to svorio - kodėl svarbu jį sekti? Ir ar svarbu? Raideles, nelabai supratau - nesvėrei, kol nepraėjo trys dienos po gimimo, ar kaip? Mes, tiesą sakant, visai jokių normalių svarstyklių neturim, jas įsigyt svarbu vaiko svoriui stebėt, ar kaip?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sazha: 05 liepos 2008 - 22:35
QUOTE(Sazha @ 2008 07 05, 23:23)
Va jei kalbėčiau kaip vargšė nieko nežinanti, drebanti mergaitė - tai garantuotai būtų sutikta su daugiau simpatijų rolleyes.gif 


Bent jau man ir bent jau virtualiai ir taip esi pakankamai simpatiška pašnekovė wink.gif
O aš pasijutau lyg kokia moralizuojanti močiutė biggrin.gif blush2.gif
Pasitikėjimas visados gerai, o štai etiketės "dresuojančioms vaikus" mamoms gal ir nereikalingos (asmeniškai priimu, na nebūčiau mama ... ) )...Juk neįlįsi į kito širdį ir nepamatuosi, ko ir kiek ten yra...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo flight: 06 liepos 2008 - 00:24
QUOTE(Sazha @ 2008 07 05, 22:23)
Bet tai dėl to svorio - kodėl svarbu jį sekti? Ir ar svarbu? Raideles, nelabai supratau - nesvėrei, kol nepraėjo trys dienos po gimimo, ar kaip? Mes, tiesą sakant, visai jokių normalių svarstyklių neturim, jas įsigyt svarbu vaiko svoriui stebėt, ar kaip?

Galima nesekti. Ir mano namuose gimusius vaikus svėrė pribuvėja savo svarstyklėmis. O po trijų dienų nesvėrėm, juolab kad ir svarstyklių tų pačių nebūtume turėję.

Ligoninėje sveria tik gimusį, ir būtinai sveria po trijų dienų.

Kodėl svarbu sekti svorį? Kad pamatytum, ar vaikas auga smile.gif Ligoninėje svarbu pamatyti ir užfiksuoti kiek vaikas svorio numetė, nes tą svorį jis taip pat turės atgauti valgydamas mamos pienuką. Per pirmą mėnesį vaikutis turėtų priaugti bent 500 g nuo to svorio, kiek svėrė išleidžiamas iš ligoninės trečią parą Didelis svorio praradimas yra nesveika, tai rodo, kad vaikas negauna maisto arba negali jo pasisavinti. Ir jeigu vaikutis yra iš lėtai augančių, pvz., priauga per mėnesį 300 g nuo gimimo svorio, tai žinojimas kiek numetė per pirmas tris dienas (pvz, 200 g) gali mamą nuraminti, kad greičiausiai viskas su maitinimusi gerai.

O namuose užtenka pasverti gimusį (pribuvėja turi svarstykles, tai pasvers wink.gif ), o paskui svėrinėti nėra reikalo, nes namuose gimdyti vaikai svorio nenumeta smile.gif Matysi, kad kakoja, (nuo 2 paros bent du kartus), kad šlapinasi (nuo 6 paros bent 6 kartus), skruostai didėja, drabužius išauga - vadinasi viskas gerai smile.gif

Atsakyti
Aaa, tu mat kaip... mastau.gif
aciuks.gif labai dėkui. Mat paskaitas apie kūdikio priežiūrą praleidau, tai dabar skylė "išsilavinime" biggrin.gif Turiu knygelių, bet va apie tokią "smulkmeną" kaip svoris, net nekilo klausimas...
Atsakyti