Įkraunama...
Įkraunama...

Ar imanoma Lietuvoje pagimdyti namuose?

Man irgi viskas buvo ne visai taip, kaip norėjau. ne taip estetiškai, ne taip lengvai. Bet tai ir yra gimdymas, kai gimsta ir vaikas, ir nauja moteris. Gimti nėra lengva. Manau, kad reikia susisvajoti sau gimdymą tokį, kokio tu nori, ir pasiruošti priimti jį tokį, koks jis bus, nes jis ir bus būtent toks, kokio reikia tų dviejų (o gal ne tik dviejų) žmonių gimimui.

O ligoninės neturėtų būti nei gimimo, nei mirties vieta. Mirtis man yra tokia pat sakrali, kaip ir gimimas. Mirti, kaip ir gimti, žmogus turi tarp 'savų sienų'. Bet čia ne į temą smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Rani @ 2008 07 03, 13:42)
seniai jau niekias neziuri i nescias kaip i ligones, o nestuma kaip liga (na nebent kokioj kaimo gludumoj)

Niekas? Kaimo glūdumoj?? Džiaugiuos, kad tau taip sekasi.
Papildyta:
QUOTE(flight @ 2008 07 02, 21:53)
svarbiausia yra ne susikurti sau tobulo gimdymo įvaizdį (oi kaip gali nuvilti), bet nusiteikti VISKAM.  Būti pasiruošusia viskam, kas bebūtų.

Nelabai įsivaizduoju, kaip tai įmanoma... blush2.gif

Papildyta:
QUOTE(Žiogelis @ 2008 07 03, 14:49)
O ligoninės neturėtų būti nei gimimo, nei mirties vieta. Mirtis man yra tokia pat sakrali, kaip ir gimimas. Mirti, kaip ir gimti, žmogus turi tarp 'savų sienų'. Bet čia ne į temą smile.gif

Čia gal į mano žodžius. Labai sutinku, bet, deja, yra kaip yra... Kažkaip dingtelėjo, kad gmdymo žmonės bijo panašiai kaip mirties, net reakcija į gimdančią moterį ir mirštantį žmogų, manau, daugumos būtų/yra panaši. Ir pati perėjimo situacija panaši. Man labai patiko vienos mamos pasakotas anekdotas apie tai, kaip vienas dvynukas įsčiose klausia kito - "kaip manai, ar egzistuoja pogimdyminis gyvenimas?", o tas jam atsako - "nežinau, iš TEN dar nieks negrįžo"... smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Sazha @ 2008 06 27, 21:05)


Va būtent...
Nors ką jau ten - čia normalu norėt gimdyt atsitūpus be nuskausminamųjų?? Taigi siaubas, taigi kam medicina tiek į priekį žengė? Ir ne gėda jų dosnią ranką atstumt?? NENORMALU  lotuliukas.gif



Hmm.. Bet kai is venos ima krauja - narkozes neprasome. Nors medicina toli pazengusi, kam kenteti skausma smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Žiogelis @ 2008 07 03, 14:49)
Man irgi viskas buvo ne visai taip, kaip norėjau. ne taip estetiškai, ne taip lengvai. Bet tai ir yra gimdymas, kai gimsta ir vaikas, ir nauja moteris. Gimti nėra lengva. Manau, kad reikia susisvajoti sau gimdymą tokį, kokio tu nori, ir pasiruošti priimti jį tokį, koks jis bus, nes jis ir bus būtent toks, kokio reikia tų dviejų (o gal ne tik dviejų) žmonių gimimui.

O ligoninės neturėtų būti nei gimimo, nei mirties vieta. Mirtis man yra tokia pat sakrali, kaip ir gimimas. Mirti, kaip ir gimti, žmogus turi tarp 'savų sienų'. Bet čia ne į temą smile.gif


thumbup.gif
nenoreciau mirti ligonineje, apraizgyta vamzdeliais.. ir vaikus noreciau i pasauli atvesti namuose.. pamenu, kai mazoji gime, as galvojau: "kaip gera, kad nereikia vaziuoti namo.. nes namie as"..
Papildyta:
QUOTE(Egle22 @ 2008 06 30, 16:16)
Saunuole tu! Sekmes tau! Manau, kad turetu butu ramus ir paprastas gimdymas.

Gyvenu ne LT. Beveik visos mano drauges nuo 27metu iki 44metu gimde namuose. Viena is ju net apsivertusia dukryte be problemu pagimde.  biggrin.gif

Manau kad Lietuvoje vis dar ziurima i nesciasias kaip i ligones, i nestuma - kaip i liga, i gimdyma - kaip i operacija.
As ir pati labai labai noreciau pagimdyti namuose!
to Leticija: Tikriausiai, as galiu tureti savo nuomone apie gimdyma, nes esu gimdziusi  - ar ne? Gal net labai svarbia nuomone, nes gimdziau net du kartus ir  artimai bendrauju su namie gimdziusiomis moterimis  g.gif



Is dalies pritarciau. Su nestumu moteris gauna daugybe NEGALIMA. Ir as pakerta ja. Kur cia nesusirgsi ir netapsi ligone smile.gif
Atsakyti
QUOTE(flight @ 2008 07 02, 21:53)
Tokia manoji patirtis 4u.gif Manau, svarbiausia yra ne susikurti sau tobulo gimdymo įvaizdį (oi kaip gali nuvilti), bet nusiteikti VISKAM.  Būti pasiruošusia viskam, kas bebūtų.

Aciu uz nuosirdu patirties pasidalinima.
Suprantu ka norejai pasakyti.
Suprantu ka reiskia viskam pasiruosti. Tai puikiai atskleidei pasakodama apie antra gimdyma. tik baimes ,,is saraso" isbraukciau hihihi.gif

Shaza, tavo vyrui reikejo 7 metu, kad priprastu prie minties - ,,gimdysiu namie!"?
Va, kazi, kaip maniskis sureaguotu lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Linutas @ 2008 07 04, 21:25)
Shaza, tavo vyrui reikejo 7 metu, kad priprastu prie minties - ,,gimdysiu namie!"?
Va, kazi, kaip maniskis sureaguotu  lotuliukas.gif

Prireikė septynerių metų, kad nuo reakcijos į pasakojimą apie namie pagimdžiusią kaimynę bei filmą "Lengvas raganavimas" už ką mes kovojom?!!! tiek pastangų medicinoj padėta, kad sukurt sąlygas moterims gimdyt ligoninėse ir bla bla bla..., pereitų prie konkretaus veiksmo - baseiniuko gimdymui parnešimo ir surinkimo savom rankom biggrin.gif
Ir tikrai negaliu pasakyt, kur buvo lemiamas posūkis. Gal patikėjimas, kad gimdymas ir gimimas - tai natūralu? Kažkada jam pasakiau, o paskui girdėjau pakartojant draugui: "juk mylėtis neinam į ligonines" smile.gif
Be to, jo išsilavinimas susijęs su ekonomika. Gali pasirodyt keista, bet manau, kad praktiniai, tarp jų ir ekonominiai argumentai nebuvo paskutiniai - juk, pasirodo, ligoninėms apsimoka nenatūralūs gimdymai - kaip LT, taip ir Amerikoj - tame ir žaismas filmuko pavadinime "business of being born". O kai dar suvoki, kad tas biznis daromas tavo sveikatos sąskaita... Na, bet aš čia vėl nepopuliariai kalbu... Kažkaip nenoriu tos įtampos diskusijose, "a poluchaetsya kak vsegda.."
Va, IevaLota malonią mintį pakišo - niekur nereiks važiuot - nei prieš, nei po... Ir po visko atneš vyras ledų su žemuogėm man į mano lovą... thumbup.gif
Papildyta:
QUOTE(ievalota @ 2008 07 04, 18:51)
Su nestumu moteris gauna daugybe NEGALIMA. Ir as pakerta ja. Kur cia nesusirgsi ir netapsi ligone smile.gif

Oi, tie draudimai ir vadinama "nėščiųjų priežiūra", tai cirkų cirkas (kai atgal žiūri... nes man tai visos, išskyrus vieną konsultaciją, baigdavos geru paraudojimu; tikiu - viskas mano ir mano vaiko labui doh.gif ) Pamenu juokingiausią patarimą: nenugriūkite beeidama Buvo žiemos pradžia... Tada vos neleptelėjau, kad aš gi ne girta, o tik laukiuos...
Atsakyti
Iš tiesų, tai nuostabu, kai pagimdai vaikelį ir nereikia niekur važiuoti nei prieš nei po. Ir vaikai kiti šalia, nereikia jų atskirti nuo mamos.
O kam ledų su žemuogėm į lovą? Pasiruošk trikertės žvaginės su medum wink.gif

Linutas, noriu į tavo palyginimų sąrašą įtraukti dar vieną gimdymo namuose privalumą. Namuose gimę vaikai numerta labai mažai arba iš viso nenumeta svorio nuo gimimo (ligoninėsi gimę paprastai numeta 3-5 proc., iki 10 proc. gimimo svorio). Kodėl taip yra - nežinau. Gal dėl to, kad vaikams ir mamoms mažiau streso? Vaikas neatskiriamas nuo mamos, gali žįsti dažnai, mamai priešpienis lengviau atsileidžia dėl ramios namų aplinkos?

čia dar toks įdomus procedūrų, atliekamų ligoninėse ir namuose palyginimas http://shenandoahdaw...homebirth7.html
Atsakyti
Pagalvojau, vis tik gimdymas yra toookia smulkmenėlė palyginus su žmogaus statymu ant kojų tuos aštuoniolika ar kiek metų. Pagimdyti namuose, be jokių med.intervencijų, kuo natūraliausiai bent jau man - visiškai nesunku. Bet kur paskui išgaruoja tas preciziškumas, bekompromisis dėmesys vaikui, tos visos gražios, brandžios nuostatos? Namuose skamba ne mano dainos, o telikas su Tabiais ir Pokemonais, priklauso nuo auditorijos - kad turėčiau nors kiek laisvo laiko; į burną kemšamos ne šviežios uogos, o šokoladas (nes uogų jie nenori, šokolado - reikalauja, o aš nebeturiu jėgų įrodinėt ir ginčytis), kieme įsodinus dukrą į sūpynes skaitau Literatūrmenį vietoje švelnaus ulbėjimo "o čia paukščiukas...o čia gėlytė" (nes dar truputis pastangų būti gera mama ir išprotėėėsiu nuo tų mama-baba-noniu...). Žodžiu, nėra tęstinumo, o pradžia buvo tiek daug žadanti . Mea culpa blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo flight: 05 liepos 2008 - 11:47
QUOTE(flight @ 2008 07 05, 11:42)
nėra tęstinumo, o pradžia buvo tiek daug žadanti . Mea culpa  blush2.gif

Gera pradžia - pusė darbo, byloja liaudis biggrin.gif
Dauguma ir jos neturi. Aš, pavyzdžiui, neturėjau. Užtat savo vaikui noriu duot, nes prastos pradžios ženklai pačiais netikėčiausiais momentais gyvenime išlenda. Be to, manau, svarbiausia - teisinga nuostata ir asmeninis pavyzdys bei mylintis santykis su vaiku... O tai pastebiu, atsiprašau, kad ne viena trydalioja trydalioja, kol nėščia, ar kol iki metų vaiką paaugina, o paskui, kai jau ima reikštis to ŽMOGAUS tikrieji ženklai, charakteris, kad imasi "auklėti" apsiputojus, net mylėt pamiršta...
Raideles, visko turiu, ale kad žvaginė tai feeee blush2.gif Tai aš ją ledais su žemuogėm bandysiu užkąst biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Sazha @ 2008 07 04, 23:08)


Oi, tie draudimai ir vadinama "nėščiųjų priežiūra", tai cirkų cirkas (kai atgal žiūri... nes man tai visos, išskyrus vieną konsultaciją, baigdavos geru paraudojimu; tikiu - viskas mano ir mano vaiko labui  doh.gif ) Pamenu juokingiausią patarimą: nenugriūkite beeidama Buvo žiemos pradžia... Tada vos neleptelėjau, kad aš gi ne girta, o tik laukiuos...


o tai ka, nugriuti gali tik girta? nori pasakyt, kad niekad ziema nebuvai paslydus ir nugriuvus? o nugriuvus gali atsokti placenta ir tada jau good bye baby. manau, neverta saipytis is tokiu gydytoju perspejimu.
Atsakyti
biggrin.gif oi oi... kaip baisu. Kaži, kokiu smarkumu reikia griūti, kad placenta atšoktų? Be to, ne, nepamenu, kad labai griuvinėčiau. Tiksliau - moku griūti teisingai, ne kaip pakirsta eglė ax.gif Tiesa, tai buvo vienintelis patarimas, rekomendacija, po pirmosios konsultacijos. Moteriai, kuri laukiasi pirmą kartą - esminis patarimas - nenugriūti biggrin.gif Profesionalu išties. Vėliau sužinojau, kad esminiai patarimai, ypač ankstyvuoju laikotarpiu, kai formuojasi placenta, yra susiję su mityba. Na, bet tą jau teko savarankiškai išsiaiškint, kaip ir visus svarbiausius dalykus apie nėštumą ir gimdymą.
Atsakyti
QUOTE(Raideles @ 2008 07 04, 22:20)
Linutas, noriu į tavo palyginimų sąrašą įtraukti dar vieną gimdymo namuose privalumą. Namuose gimę vaikai numerta labai mažai arba iš viso nenumeta svorio nuo gimimo (ligoninėsi gimę paprastai numeta 3-5 proc., iki 10 proc. gimimo svorio). Kodėl taip yra - nežinau. Gal dėl to, kad vaikams ir mamoms mažiau streso? Vaikas neatskiriamas nuo mamos, gali žįsti dažnai, mamai priešpienis lengviau atsileidžia dėl ramios namų aplinkos?

Naujagimis netenka tiek svorio del to kad isitustina pirmuoju mekoniju (liaudiskai tariant kakuti blush2.gif ). tai ir turetu sudaryti tie keli netekti kuno svorio procenteliai.
Va dar pastebejimas - kokiom svarstyklem yra sveriamas naujagimis namuose? Vis del to, ligoninese svarstykles daugumoje yra patikimesnes nei buitines-namines. Tad cia irgi gali buti paklaidele mirksiukas.gif
noreciau sio teiginio pagristumo, ne tik keliu mamyciu pastebejimo isvadu rolleyes.gif
Atsakyti
O koks skirtumas? Va, šito dar nesuprantu - to svorio sureikšminimo. Ar svarbu jį sekt, kad matytum, ar auga vaikas? Paskaito girdėjau, kad jaudintis reikia tada, kai vaikas praranda 20% svorio - čia kritinė riba, išskaičiuota medikų, bet tai uk labai daug! Tai ir plika akim turėtų matytis. O jei sveri vis tom pačiom svarstyklėm, tai jokių paklaidų neturėtų būt - tik faktinė klaida - į vieną ar į kitą pusę... Oi, kažkaip man dar taip "toli" nesimąsto blush2.gif
Atsakyti