Įkraunama...
Įkraunama...

Ar imanoma Lietuvoje pagimdyti namuose?

QUOTE(Arven @ 2008 06 28, 22:15)
Ech, i asmeniskumus nesu linkus veltis. Forumas laisvas ir ne Jums mane siuntineti.
Beje, gimdymu priiminet ir nesisiulau, tik siulau mastyt logiskai, paziuret i abi puses pries einant per kelia.

4u.gif
Visi yra drąsūs, kai nežino, kokios gali būti pasekmės. Ačiū Dievui, kai viskas baigiasi gerai. To galima visiems palinkėti. Kai viskas gerai - gydytojai, akušerės - veltėdžiai, kai kažkas blogai - jie - kaltininkai. Be abejo, galima gimdyti namuose, kai tam yra parodymai, kai su nėštumu viskas gerai, kai galima stebėti vaikiuko būklę. Tačiau.. kas gali tai užtikrinti čia, Lietuvoje?
Atsakyti
beee.gif
Aha. O aš siūlau įsiskaityt į tai, kas rašoma. Tai gerai, kad dar neįsivaizdini, Arven, kad gali gimdymus priiminėt. Netoli ir pasiunčiau, karūna nenukrito, gali neįsižeidinėt.
Trudeme, niekur niekas nieko šiam gyvenime garantuot negali - Lietuvoj ir nelietuvoj. Net kai yra visi parodymai, kad "nėštumas žemos rizikos" ir t.t.
Na, nesuprantu... kodėl man neatsakingo naminio gimdymo idėjos kažkaip iškart nesukėlė neigiamos reakcijos, kai pirmą kart apie jas išgirdau prieš septyneris metus?.. Ai. Viskas. Neberašysiu čia, kol nepagimdysiu, o tai jaučiu, kad per daug leidžiuos į bereikalingas kalbas. blush2.gif
bye1.gif sėkmės visoms.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sazha: 28 birželio 2008 - 21:30
QUOTE(Arven @ 2008 06 28, 18:42)
Ech, tai isnaikinkim visus gydytojus, sukiskim i kalejima uz moteru demoralizavima ir zalojima. Kam metyti pinigus ir gadinti zmonems gyvenimus?

Zodziu, nereikia pereiti prie fanatizmo.

Arven, o tu nežiūrėjai to filmo, į kurį nuorodą Natukė davusi? Kaip galima pavadinti tuos kadrus iš Amerikos gimdymo istorijos? Pagarba ir pagalba moteriai? Berods ir SM yra tema "ar gimdyves pririša prie lovos". Ir Natukės gimdyme pasitaikė gydytoja sugebėjusi per durų plyšį pakomentuoti "Kokie mes jautrūs" - tai irgi tikriausiai atspindi gydytojos pagarbą ir pagalbą gimdyvei?

Arven, tai mes ir dėliojam pliusus ir minusus. Vienoms pliusų daugiau gaunasi ligoninei, kitoms - namuose.

Dange, skaityti reikėtų čia http://www.homebirth...ebirthindex.htm dabar jau neatrenku kuriame tekste radau tą info, seniai tas buvo.
Atsakyti
Sazha, man rodos tu per daug kategoriska. Ir apskritai nelabai suprantu to kategoriskumo, kai nesi dar apskritai gimdzius ir viska zinai tik is "vadoveliu", kaip pati sakai apie Arven.
Atsakyti
QUOTE(Raideles @ 2008 06 28, 23:33)
Natukės gimdyme pasitaikė gydytoja sugebėjusi per durų plyšį pakomentuoti "Kokie mes jautrūs" - tai irgi tikriausiai atspindi gydytojos pagarbą ir pagalbą gimdyvei?



Na, ne Jums taikiau fanatizma, nesijaudinkit. Ir nesakau, kad gydytojai visada viska padaro teisingai. Kita vertus dazniausiai visgi viskas buna gerai, nes jei ligonines butu gimdyniu naikinimo vieta, jos butu ekonomiskai nenaudingos ir butu atsisakyta tokios praktikos.
Matau tas problemas: gydytojai per mazai aiskina, kartais per grubiai bendrauja, nepripazista klaidu ir t.t. Taip pat matau sistemines klaidas: nera istatytmu reglamentu del gimdymu namuose, gimdyklos netinkamos, gydytojai pervarge ir dirbantys per tris darbus, neskatinamas pasitikejimu ir bendradarbiavimu gristas rysys tarp gydytojo ir pacientes, neformuojamas visuomenes poziuris i naturalius gimdymus, is viso nera gimstamumo ir motinystes skatinimo politikos ir pan. Bet matau ir gimdymo namuose trukumus: nelicenzijuota prieziura Lietuvoje, nenumatyta taktika komplikaciju atveju, netinka komplikuoto nestumo atveju ir pan.
Zodziu, mano pagrindine mintis: kad pliusu ir minusu yra visur ir negalima kategoriskai nuspresti, kad geri tik gimdymai namuose ar tik gimdymai ligoninese, kad cezario pjuvis yra absoliutus blogis, o gimdymas vandenyje absoliutus geris ir pan.
Atsakyti
QUOTE(Arven @ 2008 06 29, 10:00)
Bet matau ir gimdymo namuose trukumus: nelicenzijuota prieziura Lietuvoje, nenumatyta taktika komplikaciju atveju, netinka komplikuoto nestumo atveju ir pan.
Zodziu, mano pagrindine mintis: kad pliusu ir minusu yra visur ir negalima kategoriskai nuspresti, kad geri tik gimdymai namuose ar tik gimdymai ligoninese, kad cezario pjuvis yra absoliutus blogis, o gimdymas vandenyje absoliutus geris ir pan.

hmmm.. visos kalbat apie tą patį ir panašiai, tik nesutariat g.gif

Dabar gal pasvarstysiu apie TRŪKUMUS gimdant namuose:

* nelicenzijuota prieziura Lietuvoje - taip tikrai - tai nelegali veika, greičiau tai sakytumėm ne gimdymo priėmimas, o kaip kažkas rašė, teisiškai gali būti ,,nurašyta", kaip ,,kaimynė užbėgus cukraus...". Na, bet nuo to gimdymo veikla nei pagerės, nei pablogės, ar ne? Tik, mes gimdyvės, turim jaustis saugiai su tuo žmogum, kuris mus stebi šio didelio įvykio metu.
* nenumatyta taktika komplikaciju atveju - o kodėl neapsidraudus ir nesusiorganizavus nuosavu automobiliu, kuris galėtų tuoj pat nuvežti į ligoninę, jei pamačius mūsų pasirinktai ,,nelegaliai pribuvėjai", kad reikia rimtesnės pagalbos.
* netinka komplikuoto nestumo atveju - tokiu atveju nemanau, kad atsirastų tokia beprotiška drasuolė naminiams gimdymams;
* naminio gimdymo komplikacijos sunkesnės nei ligoninėje gimdant - taip, tačiau jos yra retos (būtų įdomu statistiškai pagrįsti, nes to nežinau. O gal net procentaliai palyginti ligoninės gimgdymas:naminis gimdymas)

Norėčiau, kad bandytume supildyti TRŪKUMUS ligoninės ir naminio gimdymo, o ne tik kad tuščiai ginčytumėmės.

p.s. Sazha jei tik sveikatėlė leidžia, nepabėk, labai įdomu būtų dar pabendrauti.
O jeigu daugiau negrįši - tai ką lengvo, gražaus tau gimdymo ir nuostabiausio pasaulyje leliaus wub.gif
Atsakyti
Turiu aš tos sveikatos, Dieve padėk, bet susinervinau, kad darbų krūvos stovi, o aš čia įrodinėju, kad balta yra balta žmogui, kuris plačiau žiūrėt bijo...
Beje, Leticija, mano kategoriškumas yra asmeninė savybė ir su patirtim nieko bendra neturi. Tai ne argumentas, kad negimdžius moteris negali turėt savo požiūrio į gimtį. Beje, SM ir kitur ši mintis dažnai skamba. Pavyzdžiui, perskaičiau neseniai straipsnį apie Liepą Kiauleikytę
http://www.moteris.l...i...&review=yes
Tai ten baisu skaityt komentarus - ir vienas iš argumentų - "Juk TIK VIENĄ tepagimdei. Gi juokinga. Logiškai mąstant, tegali tada trys žmonės diskutuot - Natukė, Ragnez ir Raideles, kurios pagimdė bent po tris ar keturis, ir bent po vieną ligoninėj... Gi nesąmonė. doh.gif Chi, na, kadangi aš vyrui sakiau, kad turėsim aštuonis vaikus, tai po penkiolikos metų galėsiu ateit čia pasireikšt kaip pilnavertė diskutuotoja. lotuliukas.gif
QUOTE(Arven @ 2008 06 28, 18:42)
Tik pries taip teigiant reiktu prisiminti, kad prieslaikiniu gimdymu daznis 5-6%, eklampsijos daznis apie 1%, sedmenu pirmeigu apie 3-5%, skersine vaisiaus padetis iki 0,5%, atlostines pirmeigos 1%, anatomiskai siauras dubuo 5%, placentos pirmeiga 0,2-0,8% visu gimdymu. O kur dar gimdos atonija, endometritai, gimdos plysimai ir kt., kuriu procentuku dabar greitai nerandu.

Jau daugybę kartų skambėjęs pasiūlymas pažiūrėt filmą "Business of being born", kur irgi aptariama Jūsų mėgiama statistika ir sakoma, kad būtent CP pagalba visų šių ir kitų problemų sprendimas iki vieno ketvirtadalio šoktelėjo per gerą dešimtmetį tarp 60 - 70 metų. Ar sakai, kad iki tol vienas ketvirtadalis moterų mirdavo? Jei ne, vadinas, buvo kitokie būdai toms problemoms spręst? O kokie? Štai ir namų darbai...
Beje, Linutas, ar turėtume tave sveikint su "gandrų startavimu", ar kaip? 4u.gif
Atsakyti
Dar vienas atsakymas į temos klausimą (ypač jei kam imponuoja "žvaigždės" biggrin.gif )
http://www.zmones24....muose-2223.html
Atsakyti
QUOTE(Linutas @ 2008 06 29, 21:36)

* nelicenzijuota prieziura Lietuvoje - taip tikrai - tai nelegali veika, greičiau tai sakytumėm ne gimdymo priėmimas, o kaip kažkas rašė, teisiškai gali būti ,,nurašyta", kaip ,,kaimynė užbėgus cukraus...". Na, bet nuo to gimdymo veikla nei pagerės, nei pablogės, ar ne? Tik, mes gimdyvės, turim jaustis saugiai su tuo žmogum, kuris mus stebi šio didelio įvykio metu.
* nenumatyta taktika komplikaciju atveju - o kodėl neapsidraudus ir nesusiorganizavus nuosavu automobiliu, kuris galėtų tuoj pat nuvežti į ligoninę, jei pamačius mūsų pasirinktai ,,nelegaliai pribuvėjai", kad reikia rimtesnės pagalbos.
* netinka komplikuoto nestumo atveju - tokiu atveju nemanau, kad atsirastų tokia beprotiška drasuolė naminiams gimdymams;
* naminio gimdymo komplikacijos sunkesnės nei ligoninėje gimdant - taip, tačiau jos yra retos (būtų įdomu statistiškai pagrįsti, nes to nežinau. O gal net procentaliai palyginti ligoninės gimgdymas:naminis gimdymas)


1.Licencijavimas iš esmės reikalingas ne tam, kad nelaimės atveju galėtum lengviau rasti kaltą ax.gif Jo buvimas užtikrintų, kad gimdymo priežiūrai pasirinkto žmogaus žinios ir įgūdžiai yra įvertinti kaip pakankami, taip pat reglamentuotų tų žinių tobulinimo tverką ir atestavimą.
2.Nuosavas automobilis tai tiesiog transporto priemonė, nusigauti iš taško A į tašką B. Kilus rimtesnėms komplikacijoms jame nebus jokių galimybių nei saugiai gabenti gimdyvę ar najagimį, nei suteikti jiems reikalingą pirmąją pagalbą.
Atsakyti
Sazha, as nenoriu pasakyt, kad tu negali turet savo nuomones apie gimdyma, bet manau, kad bent viena karta pagimdziusios gali placiau diskutuot apie tai, kokio noretu antro gimdymo, kas patiko/nepatiko per pirmaji ir pan. , nes jos tai jau patyre. Lauksim ziniu is taves, kaip tau praejo naminis gimdymas smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Sazha @ 2008 06 30, 07:37)
Tai ne argumentas, kad negimdžius moteris negali turėt savo požiūrio į gimtį.


Žinoma kad ne argumentas - priešingu atveju visos galėtume kalbėti apie labai nedaug ką wink.gif

Tik.. man atrodo beprotiškai drąsu taip...neperšokus per griovį, kartoti "op" smile.gif Gal todėl, kad pati esu truputį prietaringa ir tikiu ne vien savo, bet ir kitų žmonių minčių galia.

Linkiu kuo gražiausios Gimties, ir labai lauksiu pasidalijant įspūdžiais 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo flight: 30 birželio 2008 - 09:52
QUOTE(flight @ 2008 06 30, 09:50)
\Tik.. man atrodo beprotiškai drąsu taip...neperšokus per griovį, kartoti "op"  smile.gif Gal todėl, kad pati esu truputį prietaringa ir tikiu ne vien savo, bet ir kitų žmonių minčių galia.
Linkiu kuo gražiausios Gimties, ir labai lauksiu pasidalijant įspūdžiais 4u.gif

Pala, kokį "op"?? Kad Ligoninės skirtos ligoniams, o aš ja nesijaučiu ir išvis bjauriuos medicinos įstaigom? Kad man tai - prievartos, mirimo, o ne gyvybės ir gimimo vietos (na, tokia jau mano skaudi patirtis)?
Ir aš tikiu minčių galia - tik ne po pseudonimais pasislėpusių SM dalyvių minčių galia, o man galios turinčių moterų, artimų moterų, kurios nieko apie mūsų ketinimus nežino, nes ir be to žinojimo yra sukaustytos baimės dėl manęs, mano vaiko... Ir baisu, kai dėl tos baimės (klausimas - kur ji, kodėl?) negaliu kalbėtis apie vieną esminių savo gyvenimo įvykių su mama... nes tiesiog ją saugau.
O tai, kad gyvenimas suvedė su "naminukėm", tai, manau, dovana. Jos dabar yra tikroji mano bendruomenė, palaikymo komanda, bendrakeleivės. Manau, toj bendrystėj irgi slypi didelė galia, prieš kurią "internetinės kontra-natūralistės" beee.gif yra niekniekis. nestuke.gif Tad, flight, dėkui už perspėjimą, už linkėjimų magiją blush2.gif , bet šiuo momentu man - jūra iki kelių. biggrin.gif
Dar vieną straipsnį radau: http://www.valstieti...323-1-336s.html smile.gif
Atsakyti