Įkraunama...
Įkraunama...

Ar imanoma Lietuvoje pagimdyti namuose?

QUOTE(Leticija @ 2008 06 27, 18:49)
del sito pasakymo kiekvienas turi savo nuomone. kas vienam -normalu, kitam gal visai ne  smile.gif

manau, kad dabar yra isigalejusi gana iskreipta nuomone del to, kas yra normalu ir kas ne. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(laurin22 @ 2008 06 27, 18:32)
, tai tikrai nemazai vaizdu skirtu medicinos studentam pavaizduotas virksteles tampymas ir placentos istraukimas vos gimus kudikiui  g.gif


Jei rimtai, tai nei vienam gimdyme, kuriame buvau AK, nemaciau, kad kas virkstele tampytu. Ja tik prilaiko, kol pajaucia, kad ji smuktelejo zemyn ir kvepavimo metu nebejuda. O tai, ka Jus vadinate placentos istraukimu medicinoje vadinama aktyvia placentinio laikotarpio prieziura (bet kaip pavadinsi, taip nepagadinsi). Jo esme tokia, kad gimstant naujagimio kuneliui, sulasina ar suleidzia 10VV oksitocino, kuris sukelia gimdos susitraukima ir skatina placentos atsidalijima. Kai placenta atsidalija ir virkstele smukteli zemyn, gydytojas papraso gimdyves pasistanginti ir uzgimsta placenta, kuria gydytojas pagauna ir apziuri. Aktyvi prieziura taikoma tam, kad sumazinti ankstyvojo kraujavimo po gimdymo dazni del gimdos atonijos.
Is esmes turiu ir teigiamu ir neigiamu pamastymu sia tema... Nezinau, ar visoms to is tikruju reikia, bet pries kritikuojant dera isigilinti i reikalo esme. Nesidomejau, bet gal galima atsisakyti sitos aktyviosios prieziuros, jei ji netenkina.
Atsakyti
QUOTE(Leticija @ 2008 06 27, 17:32)
tai siais laikais ir galima rinktis sau patinkancia ligonine,  gydytoja ir pan.

Oi blin... doh.gif
Na, kuo toliau, tuo mažiau noriu ginčytis, bet ... Pasakysiu paprastai. Pirmiausia, tokie pasirinkimai kainuoja pinigus - apie tai, man regis, čia dar nieks nekalbėjo, nes juk tarytum aišku, kad sveikata - brangiausias turtas. Gal reiktų sakyt - PRAbangiausias? Tiek gimdymo priežiūra pas patinkančią gydytoją, tiek pats gimdymas patinkančioj ligoninėj patinkančiu būdu pas patinkančią gydytoją. Ir išvis, kyla klausimas, tiek kainuoja sveikata, ar apsisaugojimas, kad atsidavus į eilines rankas eilinėj vietoj tiesiog nebūčiau sužalota, aš ir mano vaikas? Arven, žinau, kad varnai varnai akį kirst sunku, bet tu pasiskaityk atidžiau, ką rašo Ragnez, ką rašo Natukė, ką rašo Laurin, jų patirtis - juk ne iš filmų... tendencingų, kaip tu sakai. Tai čia tik joms prasti daktarai pakliuvo, ar vis tik yra kažkokia esminė problema nėščiųjų, gimdyvių, naujagimių priežiūroj??
Papildyta:
QUOTE(Natuke @ 2008 06 27, 17:45)
tai matai, kad yra ddžiulis deficitas gydytojų - naturalistų, jeigu tenka dėl normalaus gimdymo per visą lt važiuoti ax.gif

Va būtent...
Nors ką jau ten - čia normalu norėt gimdyt atsitūpus be nuskausminamųjų?? Taigi siaubas, taigi kam medicina tiek į priekį žengė? Ir ne gėda jų dosnią ranką atstumt?? NENORMALU lotuliukas.gif
Atsakyti
Sazha, o tai tu nori pasakyt, kad pribuvejos pasikvietimas i namus nieko nekainuoja ar kaip tada iseina? Ligonine galima pasirinkti tikrai nemokamai, kur nori, ten ir gimdai, o jei nori patinkancio gydytojo, tada taip, turi moketi uz jo buvima gimdymo metu. Manau, kad ir Natuke mokejo Bangai, kad ja prieme is kito miesto, jei jau pradejom apie pinigus...
Atsakyti
As nesakau, kad viskas yra gerai. Bet ir nesakau, kad viskas yra blogai. Tarp juodos ir baltos yra daug atspalviu.

Beje, akuseres ar pribuvejos iskvietimas i namus tikriausiai irgi kainuoja...
Papildyta:
Vienu metu parasem mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Arven @ 2008 06 27, 22:33)
ar pribuvejos iskvietimas i namus tikriausiai irgi kainuoja...



Lt nekainuoja, bet tik todėl, kad nesutvarkyta įstatyminė bazė...


Papildyta:
QUOTE(Arven @ 2008 06 27, 22:33)
Tarp juodos ir baltos yra daug atspalviu.



Taip, tas tiesa smile.gif Bet kartais turi praeiti visiškai baltą ir visiškai juodą, kad pradėtum matyti ir pilką...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo flight: 27 birželio 2008 - 22:00
QUOTE(Leticija @ 2008 06 27, 22:31)
Sazha, o tai tu nori pasakyt, kad pribuvejos pasikvietimas i namus nieko nekainuoja ar kaip tada iseina? Ligonine galima pasirinkti tikrai nemokamai, kur nori, ten ir gimdai, o jei nori patinkancio gydytojo, tada taip, turi moketi uz jo buvima gimdymo metu. Manau, kad ir Natuke mokejo Bangai, kad ja prieme is kito miesto, jei jau pradejom apie pinigus...

aš sumokėjau, bet ne dėl to, kad prašė, o tiesiog pagal sažinę, maniau kad priklauso ax.gif Norėjom padekoti, kad ji iš tikrųjų tokia yra ir kad dėl jos mes galėjom taip laisvai pagimdyti ax.gif Ir sumokėjau mažiau, negu pagal sm yra mokama gydytojoms, nes mes daug pinigų neturim blush2.gif

Dar vienas dalykas - atsimenu, mūsų dvimetis įkišo sau į nosį akmenuką. Vyras nuvežė jį į ligoninę, kai grįžo, buvo be galo dekingas gydytojui, kuris jį ištraukė, sakė - būtinai reikia atsinešti kokį tortą, nes išgelbėjo mūsų vaiką... Po gimdymo nejaučiau būtent tokio dekingumo gydytojai. Buvau dekinga, kad man netrukdė pagimdyt pačiai blush2.gif, o buvo šalia tik kaip pagalba, parama, "straxovke" biggrin.gif - negimdžiau viena, bet padariau tai pati. cool.gif
Papildyta:
O man įdomu, Rusijoje tai taip pat nelegalu, bet "pribuvejos" ohoho kokius pinigus ima blush2.gif.

Dėl placentos - Ačiu, Arven už paaiškinimus. ax.gif Šiaip smalsu - o žvakutes kam deda? ax.gif Jos taip pat skatina placentos atsidalinimą, ar kraujavimą mažiną? Gavau tokį, kai per vieną gimdymą neatsidalino placentą blush2.gif


Atsakyti
QUOTE(Leticija @ 2008 06 27, 21:31)
Sazha, o tai tu nori pasakyt, kad pribuvejos pasikvietimas i namus nieko nekainuoja ar kaip tada iseina? Ligonine galima pasirinkti tikrai nemokamai, kur nori, ten ir gimdai, o jei nori patinkancio gydytojo, tada taip, turi moketi uz jo buvima gimdymo metu.

Noriu pasakyti, kad natūralus gimdymas yra mano teisė ir yra absurdas ir atsilikimas, kad šiuo metu Lietuvoj tai yra, tiesą sakant, prabangos daiktas, kurį moterys turi išsikovoti - pinigais ir nervais. schmoll.gif
Nėštumas trunka devynis mėnesius. Aš gal įvesiu konkrečius skaičius, kad būtų aiškiau. Vidutiniškai "prisižiūrinčios" moterys jo metu pas gydytoją lankosi kartą per mėnesį. Jei sudauginsim, tarkim, 250 (privati konsultacija su tyrimais maždaug tiek man ir kainavo; į kišenę mokant valdiškoj klinikoj dirbančiam gydytojui išeina mažiau, kol kas) iš 9 - gausim apie 2300 Lt; supermamoj įvardijamos vidutiniškos "stavkės" patinkančiuose gn su patinkančiu personalu Vilniuj jau siekia 1000Lt. Prie viso to priskaičiuokim, kad aš tuo pat metu po senovei, kaip priklauso, moku trečdalį algos SoDrai (taip, išlaikau pensininkus ir našlaičius, bet dalis to eina ir valdiškajai medicinos sistemai, kuria nesinaudoju - vadinas - šuniui po uodega). O juk puikiai žinot, kad dar reikia ruoštis vaikelio atėjimui, - daiktais daikteliais; pirmagimis apskritai yra brangus "daiktas"... wub.gif Ir save noris pamalonint, palepint tuo laikotarpiu... rolleyes.gif
Sąmata gaunas įspūdinga. Konkrečiai, manau, kad nė viena (iš dviejų) mano pažįstamų pribuvėjų niekad nepareikalautų net to tūkstantuko, be kurio, kaip teko girdėt, daugumo mėgiamas Vilniaus gydytojas, kurio pavardės pradžia J, o priesaga ir galūnė -ėnas, net į kalbas neina... Kiek žinau, šios moterys, laikydamosi tradicijos, dėkingai priima, keik žmogus duoda, ir niekad nieko nereikalauja. Tą patį teko girdėt ir apie Bangą. Ir aš tegaliu apgailestaut, kad savo pribuvėjai, deja, dabar neišgaliu sumokėt dr. J-ėno honoraro, nors tikrai ji ne mažiau verta...
Ligoninę tikrai galiu pasirinkt nemokamai - ir gaut tradicinį "paketą" paslaugų, kurių nenoriu, kurių atsisakinėdama vėl turėsiu kovot, o už tai, kad mano gimdymo planą pastebėtų - susimokėt. Kaip dainelėj dainuoja, "jis užkliuvo už varčios, ir pradėjo iš pradžios"...
Gal nebūčiau visos tos litanijos surašius, jei nemiga nekankintų doh.gif Nenoriu nieko niekuo įtikint - čia pasisakančių moterų labai skirtingas supratimas apie tai, kas daro nėštumą bei gimdymą gražiu, vertingu, pasisekusiu ir t.t. - kai kam, akivaizdu, svarbiausia yra ne procesas, o kūdikis, tai patį gimdymą galima išvis pamiršt CP pagalba... Na, mano nuomonė kitokia, kitokie norai - nenormalūs, gal kai kas pasakytų.
Vis gi, jei jau visos mes lygios pilietės, kodėl ligoninės žalią šviesą įjungia tik "tradiciniams" staliniams medikalizuotiems gimdymams ("kažko daugiau" sąmatas jau apžvelgiau)? Man tai yra akivaizdus moters teisių pažeidimas.
Atsakyti
Tai ir yra, kad gydytoja iš manęs neemė pinigų visą neštumą, teko tik porą kartų sumokėt ligoninėje - klinikoje už tyrimus ax.gif o ir po gimdymo kai atvirai paklausiau kiek? nenorėjo imti pinigų, paemė vokelį nežinodama, kiek mes įdėjom ax.gif


Vargu ar tie gydytojai - žvaigždunai, kurie taip aukštai savę vertina, sutiktu priimti naturalus gimdymus - turiu omeny pvz tokius kaip mano - nekontroliojamus, gan sumburiškus ir ne ant stalo ax.gif

Sazha - užjaučiu dėl nemigos - visai neseniai taip pat negalėjau miegoti naktimis 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Natuke: 28 birželio 2008 - 08:05
QUOTE(Sazha @ 2008 06 28, 05:56)
Ir aš tegaliu apgailestaut, kad savo pribuvėjai, deja, dabar neišgaliu sumokėt dr. J-ėno honoraro, nors tikrai ji ne mažiau verta...


Jei ir galėtum - nepaimtų wink.gif Nes teisiškai pribuvėja yra tik "pro šalį ėjusi ir atsitiktinai į gimdymo procesą papuolusi moteris" (kaip galėtų užsukti ir kaimynė pasiskolinti cukraus) , už savo paslaugas piigų ji negali imti, nes tokiu atveju prisiimtų ir atsakomybę su visom galimom pasekmėm (plius dar bauda už nelegaliai teikiamas medicinos palsaugas be licenzijos). T.y., visos namuose gimdančios puikiai žino, kad, jeigu kas - jos pačios ir tik jos pačios atsako už viską, taip pat pribuvėja neprivalo lydėti gimdyvės į ligoninę komplikacijų atveju, o atsidėkojama pribuvėjai kitaip, paprastai mielom dovanėlėm ar kita pagalba, ne pinigine forma.
Tai čia rakursėlis apie dabartinę situaciją Lt smile.gif

Natuke, minėtas dr. iš J radiės anksčiau netgi labai priimdavo visiškai natūralius gimdymus, kol nenutiko vienas tragiškas atvejis (neapsižiūrėjo ar nesuspėjo padaryti cezario). Vaikas mirė, medikai dirba toliau, nors neturiu jokios teisės ir kompetencijos teigti, kad viskas įvyko dėl kurio vieno gydytojo kaltės...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo flight: 28 birželio 2008 - 08:38
QUOTE(flight @ 2008 06 28, 08:28)
teisiškai pribuvėja yra tik "pro šalį ėjusi ir atsitiktinai į gimdymo procesą papuolusi moteris" (kaip galėtų užsukti ir kaimynė pasiskolinti cukraus) , už savo paslaugas piigų ji negali imti, nes tokiu atveju prisiimtų ir atsakomybę su visom galimom pasekmėm (plius dar bauda už nelegaliai teikiamas medicinos palsaugas be licenzijos). 

Gal ne imti, o reikalauti - susitarti. Neturi teisės lygiai taip pat, kaip ir gydytojai, kurie nuo gaunamų sumų juk nesusimoka, tarkim, pajamų mokesčio.
Jokia atsakomybė negali užgriūt žmogaus, jei jis kažkurią dieną po netikėto patekimo į pažįstamos gimdymą lotuliukas.gif gauna puokštę su vokeliu, o vokely pinigėlį... mirksiukas.gif Et, Lietuva...
Beje, buvo įdomu sužinot apie Rusijos pribuvėjas.
Natuk, ačiū už supratimą nestuke.gif Na, vakar sužinojau, kad "dar gerą savaitę nieko nebus", tai dar teks pabūt, kaip liaudy sako, diengula... o paskui jau kitokios nemigos prasidės... wub.gif
Atsakyti
QUOTE(flight @ 2008 06 28, 10:28)
Vaikas mirė, medikai dirba toliau,


Va cia dar irgi idomus poziurio niuansas. Jeigu vaikas mirsta priziurint gydytojui, tai jau jo kalte, o jei mirtu priziurint pribuvejai - ka gi, kartais taip nutinka, pati pasirinkau ir pan... Deja, realybe yra tokia, kar naujagimiai mirsta ir persileidimai vyksta ir naturaliai, gamtoje.
Gal del tokio poziurio, kad vaiko mirtis bet kokiu atveju yra gydytojo kalte dauguma gydytoju ir imasi maksimaliai saugios, bet nepatogios ir nenaturalios taktikos?
Atsakyti