Įkraunama...
Įkraunama...

Ar imanoma Lietuvoje pagimdyti namuose?

Na, siuo metu vadovaujamasi irodymais pagrista medicina (evidence based medicine), kuri siekia optimalaus saugumo. Tai nereiskia, kad jei nepagimdysit per 12 val. po vandenu nutekejimo, butent JUMS kas nors atsitiks. Tai reiskia, kad statistiskai rizika po tokio laikotarpio padideja.
Yra toks posakis "karve nuskendo upeje, kurioje vandens vidutiniskai iki keliu". Taciau visuomeneje, kurioje viskas skaiciuojame tik pinigais ir laiku (o laikas = pinigai, todel lieka tik pinigai), patogu yra viska standartizuoti, parengti algoritmus ir jais vadovautis, nes individualizmas kainuoja pinigus.
Nesiimu vertinti, kiek tai blogai, kiek gerai ir is anksto atsiriboju nuo kurio nors gimdymo budo propagavimo.

Flight, patiko man Jusu komentaras smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Žiogelis @ 2008 06 10, 15:44)
Manau, kad dauguma moterų sąmoningai išgyvena gimdymo prozą, o ne poeziją.


Jei apie mane, tai mano pirmas gimdymas buvo proza, antras - poezija smile.gif Na, o rezultatai panašūs - abu sveiki, gyvi, auga biggrin.gif
Atsakyti
wub.gif Žiogeli, kaip tu gražiai moki parašyti wub.gif wub.gif Lauksiu tavo mažylio gimimo istorijos wub.gif Linkiu, kad simfonija būtų gražiai sugrota wub.gif wub.gif
Atsakyti
Apie ką jūs čia mergaitės - proza, poezija? ax.gif Mano antras gimdymas buvo ko gero ir proza, ir poezija, ir dainuojamoji poezija, ir susitikimas su angelais ir demonais... Po jo, atrodo, supratau, kodėl norėčiau trečio gimdymo namuose ir žaviuosi tomis, kurios taip pagimdė wub.gif Aišku, nesakau, kad kada nors gimdysiu namuose, tik tiek, kad dašilo man kažkas doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Arven @ 2008 06 10, 17:58)
Na, siuo metu vadovaujamasi irodymais pagrista medicina (evidence based medicine), kuri siekia optimalaus saugumo. Tai nereiskia, kad jei nepagimdysit per 12 val. po vandenu nutekejimo, butent JUMS kas nors atsitiks. Tai reiskia, kad statistiskai rizika po tokio laikotarpio padideja.
Yra toks posakis "karve nuskendo upeje, kurioje vandens vidutiniskai iki keliu". Taciau visuomeneje, kurioje viskas skaiciuojame tik pinigais ir laiku (o laikas = pinigai, todel lieka tik pinigai), patogu yra viska standartizuoti, parengti algoritmus ir jais vadovautis, nes individualizmas kainuoja pinigus.

Na, štai ir į ligoninę nereikia važiuoti, net gimdyt ten nereikia, kad išsiaiškintum tenykščio darbo principus. Ačiū, Arven smile.gif
Žiogeli, kaip retai čia kas parašo iš esmės... Kas nori, manau, iš tavo žodžių supras naminio pasirinkimo esmę smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sazha: 10 birželio 2008 - 20:20
QUOTE(Sazha @ 2008 06 10, 21:17)
Žiogeli, kaip retai čia kas parašo iš esmės... Kas nori, manau, iš tavo žodžių supras naminio pasirinkimo esmę smile.gif

tik, kad tą pačią gimdymo esmę kiekviena skirtingai suprantam, nevienodus prioritetus išsikeliam. Ir vienos tiesos todėl nėra. Kiekvienai sava proza ir poezija smile.gif
Atsakyti
QUOTE(ūla @ 2008 06 10, 21:43)
tik, kad tą pačią gimdymo esmę kiekviena skirtingai suprantam, nevienodus prioritetus išsikeliam. Ir vienos tiesos todėl nėra. Kiekvienai sava proza ir poezija smile.gif

sutinku drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(Arven @ 2008 06 10, 18:58)
Na, siuo metu vadovaujamasi irodymais pagrista medicina (evidence based medicine), kuri siekia optimalaus saugumo. Tai nereiskia, kad jei nepagimdysit per 12 val. po vandenu nutekejimo, butent JUMS kas nors atsitiks. Tai reiskia, kad statistiskai rizika po tokio laikotarpio padideja.
Yra toks posakis "karve nuskendo upeje, kurioje vandens vidutiniskai iki keliu". Taciau visuomeneje, kurioje viskas skaiciuojame tik pinigais ir laiku (o laikas = pinigai, todel lieka tik pinigai), patogu yra viska standartizuoti, parengti algoritmus ir jais vadovautis, nes individualizmas kainuoja pinigus.
Nesiimu vertinti, kiek tai blogai, kiek gerai ir is anksto atsiriboju nuo kurio nors gimdymo budo propagavimo.

Flight, patiko man Jusu komentaras  smile.gif

Viskas turbūt dar priklauso nuo to, kaip moterys gimdo g.gif Man pvz tie 12val yra norma, nes paruošiamieji labai švelniai pereina į tikrosius ir visa veikla iki normalaus ritmiško atsidarinėjimo (tikiosi suprantamai parašiau) gali įsibiegti pvz per 8val pakenčiamų bet reguliarių "tikrų" saremių. Per juos išeina kamštis, gimda ruošiasi gimdymui, bet abų kartus po tokio gan. ilgo laikotarpio pataikiau į gimdyklą su tik 3cm atsidarimu blink.gif. Jau toliau viskas vyksta gan. sparčiai. Bet jeigu važiuoti į ligoninę reg. saremiams prasidėjus, niekas (ypatingai JAV) tavęs nelauktų....
Atsakyti
QUOTE(Natuke @ 2008 06 12, 00:28)
Bet jeigu važiuoti į ligoninę reg. saremiams prasidėjus, niekas (ypatingai JAV) tavęs nelauktų....


O kada lauktų g.gif
Atsakyti
Na, tame ir bėda, kad nieks ten laukt nenori - gi Arven aiškiai parašė - laikas - pinigai. VEIKLOS - paimti, pajungti, fiksuoti, registruoti, padėti, nuskausminti, paskatinti - kad veiksmas vyktų, kad procesas judėtų į priekį... Galų gale, tam gydytojai mokslus ėjo, tam ir gydymo įstaigos įkurtos. O čia - atvažiuoja, ir tereikia laukti... Gi netvarka smile.gif O jei dar laukimas viršija leistinus vidurkius, tai netvarka tiesiog tampa PAVOJUM. Galų gale gaunam statistiką, kad tiek Amerikoj, tiek LT nuo iškilusio pavojaus net ketvirtadalį moterų reikia gelbėt cp pagalba...
Atsakyti
Na, bent jau as tai pageidauju kuo greitesnes pabaigos, man svarbu pats rezultatas - leliukas, o jau laikas iki jo noriu, kad kuo greiciau pareitu ir saremiai ilgai neuztruktu
Atsakyti
QUOTE(Leticija @ 2008 06 12, 15:38)
Na, bent jau as tai pageidauju kuo greitesnes pabaigos, man svarbu pats rezultatas - leliukas, o jau laikas iki jo noriu, kad kuo greiciau pareitu ir saremiai ilgai neuztruktu

nuo proceso (gimdymo) kokybes priklauso ir rezultato (motinos ir vaiko sveikatos) kokybe. greiciau, deja, nereiskia geriau. doh.gif
Atsakyti