Įkraunama...
Įkraunama...

Ar imanoma Lietuvoje pagimdyti namuose?

Nu nezinau, gal cia man taip nuskilo g.gif as saremiavau duse, kol sotvet galejau, paskui su vyru dviese gimdykloje, karts nuo karto uzeidavo akusere. pagimdziau greitai, rekti ir dejuoti nebuvo kada, reikejo kvepuoti. O pagimdzius ir vaika is karto ant krutines pagulde ir pamatinau ir paskui visi isejo, mes likoe tryse ten tas pora valandu, kol paaiskeja, kad nekraujuoji ir viskas gerai.
Na taip i trecia auskta mane vyras ant ranku nunese is gimdyklos, kitas nese nestuvais, lipti laiptasi neliepe.
Palatoje ir vaikas su manim buvo, tik kadangi jau buvo 2 val. nakties, tai vyras namo isvaziavo, o mes likome miegoti. Paskui as dar likau diena ligoninej, kad butu ramu del maitinimo. Siaip po gimdymo palieka trims dienoms, taigi i mano drauge, kuri vidurdieni pagimdziusi 4 dienos jau norejo namo, i ja biski kreivai ziurejo, bet israse.
Demesio ir prieziuros man tikrai netruko tuo labiau silumos is personalo, nors nieko nemokejau, ir tai buvo valstybine Jokubo ligonine.
Dabar matyt jei gimdyciau tai rinkciausi arba mokama BAK arba koki Raudona kryziu. Cia kiekvieno pasirinkimo reikalas..tik noriu apsakyti, kad ginekologijos sektoriuje ligoninese yra dirbanciu be galo siltu geru zmoniu ir kol kas kazkodel as ant ju visa laika papuolu (ir liudnomis ir linksmomis aplinkybemis), delto gal dar neteko nusivilti sios srities gydytojais ir delto as asmeniskai negalvoju apie pribuvejas namie.
Atsakyti
QUOTE(Alchemie @ 2008 03 16, 11:52)
Nu nezinau, gal cia man taip nuskilo g.gif as saremiavau duse, kol sotvet galejau, paskui su vyru dviese gimdykloje, karts nuo karto uzeidavo akusere. pagimdziau greitai, rekti ir dejuoti nebuvo kada, reikejo kvepuoti. O pagimdzius ir vaika is karto ant krutines pagulde ir pamatinau ir paskui visi isejo, mes likoe tryse ten tas pora valandu, kol paaiskeja, kad nekraujuoji ir viskas gerai.
Na taip i trecia auskta mane vyras ant ranku nunese is gimdyklos, kitas nese nestuvais, lipti laiptasi neliepe.
Palatoje ir vaikas su manim buvo, tik kadangi jau buvo 2 val. nakties, tai vyras namo isvaziavo, o mes likome miegoti. Paskui as dar likau diena ligoninej, kad butu ramu del maitinimo. Siaip po gimdymo palieka trims dienoms, taigi i mano drauge, kuri vidurdieni pagimdziusi 4 dienos jau norejo namo, i ja biski kreivai ziurejo, bet israse.
Demesio ir prieziuros man tikrai netruko tuo labiau silumos is personalo, nors nieko nemokejau, ir tai buvo valstybine Jokubo ligonine.
Dabar matyt jei gimdyciau tai rinkciausi arba mokama BAK arba koki Raudona kryziu. Cia kiekvieno pasirinkimo reikalas..tik noriu apsakyti, kad ginekologijos sektoriuje ligoninese yra dirbanciu be galo siltu geru zmoniu ir kol kas kazkodel as ant ju visa laika papuolu (ir liudnomis ir linksmomis aplinkybemis), delto gal dar neteko nusivilti sios srities gydytojais ir delto as asmeniskai negalvoju apie pribuvejas namie.

Man Jokubo taip pat geriausa buvo gimdyt, tik nežinojau apie dušo galimybes - tik atsimenu, kad manę lydėjo į tualetą su lašalinę - aš buvau viduj, sesele už durų, o lašalinės šlangą prakišo pro tokią skilutę duryse lotuliukas.gif

Grįžtam prie to paties. Gal kvailuokas klausimas, bet man aktualu - kokį čiužinį ar kilimėli pasirinkti su savim atvežti į ligoninę jeigu nori būti ant grindu unsure.gif Gal šiaip paralono gabalą arba turistinį kilimuką.... gal kas turi idejų nes esu baisiai nepraktiška doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Natuke @ 2008 03 16, 12:20)
Grįžtam prie to paties. Gal kvailuokas klausimas, bet man aktualu - kokį čiužinį ar kilimėli pasirinkti su savim atvežti į ligoninę jeigu nori būti ant grindu unsure.gif Gal šiaip paralono gabalą arba turistinį kilimuką.... gal kas turi idejų nes esu baisiai nepraktiška doh.gif

turistinis kilimukas gali buti kietokas, nebent turi ta plona pripuciama. bet jis turi kita minusa - yra labai siauras. as labiausiai isivaizduociau toki ciuzini, kaip budavo senais laikais mokyklos sporto saleje - nelabai stora, aptraukta oda, kad butu lengva nuvalyti, jei prireiktu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ragnez: 16 kovo 2008 - 12:30
QUOTE(flight @ 2008 03 16, 09:11)
Man namuose reikėjo erdvės, privatumo, todėl net pribuvėja ilgai buvo ne šalia. Įdomu, kaip tokiu atveju būtų ligoninėje, jeigu pasakyčiau personalui, kad visi mikliai dabar išeinam iš gimdyklos, lieku tik aš su vyru, niekas nelandžioja ir nevaikšto, o kai reikės, pašauksim akušerę.  bigsmile.gif  g.gif

Va va, kai namie esi, esi šeimininkė, kai esi ,,svečiuose" ligoninėje - ten jau personalas šeimininkauja.
Bet, manau, gal įmanoma taktiškai susitari, kad personalas ramiai sau būtų, o jei kas, tai pasakyti, kad jau šauksitės patys (sakykim su vyru) pagalbos.

Dėl kilimuko, manu visai gerai būtų kaip tik koks turistinis. Pasiimk kokius 2 Jei reikes, galima bus viena ant kito sudėti, arba vieną šalai kito, jei bus per siaura.
Tik reiktų tokius, kurie lengvai nusivalo, nusidezinfekuoja, t.y. su slidžiu drėgmei atspariu paviršiumi (arba galima naudoti ant viršaus kokius vienkartinius patiesalėlius-paklodėlės (būna įv dydžių), jie turi sugeriama sluoksnį ir nepraleidžiamą drėgmei sluoksnį)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Linutas: 16 kovo 2008 - 13:31
QUOTE(Alchemie @ 2008 03 16, 11:52)
, kad ginekologijos sektoriuje ligoninese yra dirbanciu be galo siltu geru zmoniu ir kol kas kazkodel as ant ju visa laika papuolu (ir liudnomis ir linksmomis aplinkybemis), delto gal dar neteko nusivilti sios srities gydytojais ir delto as asmeniskai negalvoju apie pribuvejas namie.



kadangi pats tiki daktarais, ir zinai kad jie nori gera, tai jie ir elgiasi kaip zmones mirksiukas.gif
Papildyta:
QUOTE(nefertite2007 @ 2008 03 15, 23:53)
Nestovejo,ir nestoves,bent jau kol nebus Lietuvoj draudimines medicinos.Ir kaip jus isivaizduojate,kad gimdot namie,o kazkas atsako uz jusu ir jusu vaikelio bukle?! schmoll.gif  unsure.gif Cia brangioji,jau yra jusu teise rinktis:jeigu jus pasirinkot gimdyt namie,tai as nenoriu tiket,kad yra tokiu kvalifikuotu mediku,kurie pilnai pasitiki savo jegomis ir apsiima priimt5i naujagimi namu salygomis?! g.gif  schmoll.gif Gerai,jei viskas gerai,o jeigu nors menkiausia komplikacija?Taigi cia teisinis dalykas,baudziamas istatymu,be to,kam to reikia,zinoma,namu salygom pagimdysi,o jeigu kas blogai,nekaltinsi saves,kad taip rizikavai ir prisisaukei beda,bet kaltinsi medikus,kad va,tokie neprofisionalus,nesuteike pagalbos reikiamoj vietoj ir laiku...Taip kad netampykim liuto uz usu ir viskas bus taip,kaip turetu buti.O tie mitai...kad gime namie ir be stresu,naturaliom salygom...,tai jau gal tuscia jo,nebukim eksperimentiniai triusiai,gaukim pagalba ten,kur ji mums ir priklauso,ir negrizkim i viduramzius. 4u.gif


na va mano mintys, juk medikai--irig zino kas yra ju atsakomybes ribose,,ir atvykimas pas gimusi kudiki namie ( jei jam prireikia skubios pagalbos) gali jiems baigtis labai liudnai unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(maure @ 2008 03 16, 23:33)
kadangi pats tiki daktarais, ir zinai kad jie nori gera, tai jie ir elgiasi kaip zmones  mirksiukas.gif

na ne visada taip būna

Papildyta:
na va mano mintys, juk medikai--irig zino kas yra ju atsakomybes ribose,,ir atvykimas pas gimusi kudiki namie ( jei jam prireikia skubios pagalbos) gali jiems baigtis labai liudnai unsure.gif

kam, gydytojams? Dėl to nevažiuos? na čia jau nesamone g.gif
ir dar - susitari su profesionalia gydytoja-akušere-pribuveja, kuri moka ir žino kaip gimdymus priimt, su ligonine, kur važiuosi nelaimės atvejų (nors lt tai yra sunku g.gif, nes žmones nesupras).. ir viskas.. jeigu JAV kur atstumai yra labai dideli, o žmones yra pakvaišę dėl saugumo taip yra daroma, nesuprantu kodėl negalima to organizuoti čia blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Natuke: 17 kovo 2008 - 21:58
Natuke, as tau pasiulyciau ne kilimeli, o toki kamuoli, kaip vaikai bunasokineja, su ragais. Ant jo sedint nereikes ant grindu sestis, atpalaiduoja nugara ir be to storos gumos ir bus galima dezinfekuoti. Cia tik siiap pagalvojau, nes pati labai megstu ant jo sedeti, kai skauda nugara. Tokius kamuolius galima nusipirkti zaislu parduotuvese.
O del kilimelio..nu buna ir tokiu, kur su "siurbtukais" i vonia, kad neslystu kojos, jis storos gumos, bet kietokas ir vesoka manau ant jo butu..manau, akd svarbiausia, kad nesusaltum sededama ant grindu
Atsakyti
Tikrai, kamuolys yra labai geras daiktas.

Ir dar - aš turiu tokį kilimėlį, panašų į turistinį, bet jis kitokios materijos, skirtas jogos pratimus daryti. Ant jo basa koja neslysta, geras sukibimas, bet to, nors ir plonas, jis yra minkštas ir šiltas. Tik išmatavimai tai kaip tradicinio turistinio kilimėlio: siauras ir ilgas.
Papildyta:
dr. Lennart Righard nuomonė apie gimdymo vietą:

Place of birth

The natural place for giving birth is your own home or a small birth unit which allows privacy. At home you are in charge and other people are your guests, and this will help you feel calm and relaxed. In a normal pregnancy your home or a small birth centre is as safe as a hospital for both you and your baby. If you intend to give birth at a hospital, it is advisable to wait until your labour is well under way. If you come to the hospital too early, it is more likely that there will be some form of intervention.
Atsakyti
QUOTE(Raideles @ 2008 03 17, 23:38)
Tikrai, kamuolys yra labai geras daiktas.



Ir kaip malšina skausmą thumbup.gif
Atsakyti
kamuolis - bus. Kaip jus jį naudojot?

dėl jogos kilimelio - Raideles, gal ir nebloga ideja g.gif o kur tu jį gavai?

man dar patiko ideja kaškur gauti čiužinį kaip iš sporto salės. Tik neįsivaizduoju kur tokį rast ax.gif
Atsakyti
Natuke, tiesiog priputi ir turi. Jie buna ivairiu dydziu. Tai manau tau reiktu pirkti toki didesni, nes ten pagal kg skaiciu ir skersmuo didesnis ir guma storesne.
Saiip dar yra tokie aerobikos kamuoliai, jie skirti suaugusiems, manau, akd sporto prekese buna. Tie vaiksiki, tai su ragais, skirti vaikui apsizergus isitverti i tuos ragus ir sokineti sukamuoliu, na tau sokineti gal nesiulysim doh.gif , bet tiesiog ant jo sedeti, ar truputi linguoti. Paskui galesi ta kamuoli su vaikiuku naudoti, zaidimams ir mankstelems, zodziu gyvenime pravers, o ir vietos nepripustas uzima nedaug. Kiek zinau tose gimdyklose, kur orientuotos i "svelnu" gimdyma ale Semetos pasekeju, tai tokie kamuoliai netgi ir buna.
Atsakyti
QUOTE(Natuke @ 2008 03 18, 11:44)
kamuolis - bus. Kaip jus jį naudojot?


Atsisėdi ir švelniai spyruokliuoji aukštyn žemyn smile.gif
Atsakyti