Įkraunama...
Įkraunama...

Ar imanoma Lietuvoje pagimdyti namuose?

Natuke, kazin kokia mamyte rinktusi ligonine, kurioje ant jos butu saukiama, butu elgiamasi grubiai g.gif Nedaug tokiu atveju Lietuvoje pasitaiko, manyciau.

Be to, gimdymas per daug atsakinga, kad rizikuotum savo ir vaiko sveikata, jam pasiruost reikia is anksto. Taigi siais laikais didzioji dauguma mamu is anksto tariasi del gimdymo su gydytoju (aisku ligonineje), tuo paciu uztikrindamos sau ir jaukuma, ir sauguma, ir pacia geriausia prieziura gimdymo metu, ir pagalba komplikaciju atveju.

O del tos statistikos, kuri cia buvo pateikta... teko skaityt visai priesinga statistika visai neseniai, vienam is populiariu zurnalu apie vaikus. Taigi... g.gif
Atsakyti
QUOTE(Atlantida @ 2006 08 18, 12:14)
O del tos statistikos, kuri cia buvo pateikta... teko skaityt visai priesinga statistika visai neseniai, vienam is populiariu zurnalu apie vaikus. Taigi... g.gif

su statistika yra taip, kad PSO teigimu, gimdymas ligonineje nera saugesnis uzh planuota gimdyma namuose. pabrezhiu, PLANUOTA. nes "nespejau i ligonine" atvejai yra visai kitas reikalas... itraukus juos i skaichiavimus rezultatai bus ishkreipti.

tam, kad statistika butu tiksli ir pagrista, reikia lyginti mazhos rizikos gimdymus ligoninej (neiskaichiuojant atveju, kai ligonineje gimdoma, nes neshchioji patenka i rizikos grupe ir ish anksto apsidraudzhiama nuo galimu komplikaciju) ir planuotus gimdymus namuose (neiskaichiuojant atveju "nespejau i ligonine"). ir faktas yra tas, kad ligonineje gimdyves patiria daugiau intervenciju ir komplikaciju, nei namuose.

manau, kad PSO shiaip sau nesishvaisto tokiais pareishkimais. o sakychiau, ishsivyschiusios ir kulturingos shalys, kaip JAV, Olandija ar Shveicarija, kur gimdymo namuose priezhiura yra legali ir organizuota, atsisakytu tokios praktikos, jei butu nustatyta, kad ji per daug rizikinga ir kelianti pavoju.

ish kitos puses, naminiu pribuveju veikla lietuvoje yra nelegali ir nereglamentuota, o pozhiuris i gimdyma namuose labai vienpusishkas ir nepagristas, todel jau vien tai kelia papildoma rizika.
Atsakyti

Pirmiausia, sveikinu visas, kurios turi drasos ir noro gimdyti namie, naturaliai. Bent jau tuo dometis. Na bent jau to nesmerkti ir toleruoti.
Rekomenduoju perskaityti knyga "Gimdymas ir gimimas" (autores - Kiskune ir Pociute). Tai neseniai knygynuose pasirodziusi knyga. Joje rasite puikiu ziniu apie naturalu gimdyma be intervenciju ir kisimosi, suzinosite apie pribuvejyste. Man si knyga labai patiko - norejosi, kad ji niekada nesibaigtu.
Karstu diskusiju nereikia - turekime ramia ir protinga diskusija.
Atsakyti
Pirmas mano nėštumas baigėsi persileidimu. Antrąkart pastojus vėl buvo persileidimo grėsmės, placenta buvo įsitaisiusi žemai. Gimdžiau nesunkiai, bet vos gimus dukrai placenta plyšo ir teko atlikti skubią reviziją. Namie būčiau nukraujavusi. Trečias nėštumas problemų nekėlė, bet sūnus užsimanė atvykti į šį pasaulį atvirkščiai - buvo sėdmeninė pirmeiga. Nei namuose, nei kokioje prastesnėje ligoninėje gimdyti aš nedrįsčiau.
Atsakyti
Aš taip pat kai gimdžiau po persileidimo, kraujojau. Gal yra susiję dalykai ax.gif

Šiaip, turbūt būtumem pataikę į rizilos grupę ir su mumis vis tiek jokia profesionali akušerė nesutiktų gimdyti. schmoll.gif

Nors trečia karta gimdžiau be komplikacijų, manau, namuose viskas vyktų daug sklandžiau ir geriau tiek man tiek vaikui g.gif
Atsakyti
QUOTE
manau, kad PSO shiaip sau nesishvaisto tokiais pareishkimais. o sakychiau, ishsivyschiusios ir kulturingos shalys, kaip JAV, Olandija ar Shveicarija, kur gimdymo namuose priezhiura yra legali ir organizuota, atsisakytu tokios praktikos, jei butu nustatyta, kad ji per daug rizikinga ir kelianti pavoju.


Tai ir yra problema, kad pas mus neorganizuota, o tai reiškia, kad yra pavoingiau, ir rizikos daugiau... blush2.gif Neseniai radau www.vaikas.lt, tai jie lyg tai organizuoja naminius gimdymus, bet turbūt tai pusiau legali veikla...

O dėl LT gimdymo namų - nekenčiu aš to jausmo, kai nuo tavęs nieko nepriklauso, nepatinka nuolatinis kišymasis į gimdymą... Na, ir turiu nuoskauda ant VGN. Aišku, pati buvau kalta - nesusitariau normaliai, su gydytoja blogai susikalbėjau ir galima pasakyti, savo žioplumu ją į nepatogią padėtį pastačiau...

Bet vis gi... nors komanda dirbo sklandžiai, jokių rimtų komplikacijų... iki šiol jaučiuosi, taip, kad kaškas spjautų man į veidą...Grubi akušerė - "mokytoja", protingų knygų prisiskaičiusi bet atrodo, nieko neišmokusi... Gidytojos žvilgsnis, kai žiuri į tavę kaip į mesos gabalą, su tokiu pasibjaurėjimu... Nereikalingas nuskausminimas, gulėjimas, mažai vietos, narkozė-valymas, po to kai atsigavom - net neleido prie durkytės prisilėsti... Nuvežė į palatą ir paguldė gulėti visą naktį savo kraujose... Net ne leido įkloto įsidėt... Vaiką pamačiau antrą dieną... Kitai mamai atnešė iš karto ir paguldė kartu į lovą - gulėjo kartu kraujotoje lovoje... schmoll.gif

Nors, tai buvo prieš trys metus, gal kas pasikeitė... Bet jeigu tektų gimdyti LT, į VGN tikrai nevažiuočiau. Jau geriau namuose...
Atsakyti
Čia viskas priklauso tiek nuo gydytojo, tiek nuo gimdyvės. Mano santykiai su gydytoja susiklostė taip, kad su ja jaučiausi lyg namie (dar ir vyras abu kartus dalyvavo), tik saugumo buvo kur kas daugiau - nes skirtingai nei namie, čia gydytojai po ranka buvo ir visa reikalinga įranga, ir anesteziologų komanda.
Kas dėl gulėjimo kraujo klane - tas jau taip, nemalonus jausmas... Bet jei tokia saugumo kaina - tiek jau to, galima sumokėti. Vis dar stovi akyse ta scena - neiškentusi to gulėjimo po revizijos šiaip ne taip atsistojau, kad nusiprausčiau, ir nuplaukiau prie pat lovos. Tada buvo nejuokinga, o dabar prisiminusi šypsausi.
Atsakyti
Aišku čia jau oftopas blush2.gif , bet VGN yra vieninteli gimdymo namai (aišku kiek susiduriau), kur gimdvybėi neleidžia sedėti ir "saugumo" labui po gimdymo ji guli savo kraujose.... Kitur apiplauna ir aprengia sanitares tiesiai po gimdymo ir siuvimo...

Ir dar - iki paskutinės dienos maniau, kad konsultacija prie ligoninės ir yra - konsultacija, o gidytojos ten šiaip papildomai dirba (iš ligoninės gauna už tai pinigus). Niekas nepaaiškino, kad gidytoja gauna pinigus už tavo priežiurą, kai tu jai sumoki už gimdyma...

Tik po dvėjų savaičių sužinojom, ką padarėm. doh.gif kai atsisakėm kviesti gidytojos... (gidytoja buvo ta pati, kaip ir tavo...) Tada supratau, už ką "mokėjome" savo sveikata aš ir mano dukrytė. Aišku atsiskaitėm, bet prisiminimai nekokie. verysad.gif
Atsakyti
Kiekviena turi savo patirties. Vienoms patinka vienoje ligoninėje, kitoms kitoje. Vėl pasikartosiu, priklauso nuo žmogaus, nuo pasitikėjimo tarp gimdyvės ir gydytojos - va štai ir mudvi, Natuke - visiškai skirtingos nuomonės apie tą pačią gydytoja ir tą pačią ligoninę. Bet mes vis tiek vienoje barikadų pusėje - gimdėme ligoninėje.
O ar sulauksime bent vieno gimdžiusios namie mamytės pasakojimo?
Atsakyti
Beje, dėl saugumo. Turėjau omeny saugumą gimdant. Vos pradedi kraujuoti, tau suteikia pagalbą, o ir gimdant vaiką užpakaliu į priekį komandos "palauk, nestumk, dabar stumk" - oj kaip reikalingos. O priežiūra iki ir po gimdymo valdiškoje ligoninėje namų aplinkai neprilygsta. Ką pasirinkti - komfortą ir baimę, atsakomybę už galimas komplikacijas namie ar saugų gimdymo procesą ir nemalonumus iki ir po gimdymo - sprendžia gimdyvė.
Atsakyti
QUOTE
O ar sulauksime bent vieno gimdžiusios namie mamytės pasakojimo?

Pilnai pritariu 4u.gif MAMYTES, AU rolleyes.gif rolleyes.gif biggrin.gif smile.gif

Dėl saugumo - dažnai ligoninėje yra žaidžiama su gimdvybės organizmu - jaudinasi per daug - suleisim nuskausminančius, oi, dėl nuskaustminimo suletėjo eiga.. unsure.gif na nieko, tuoj pastatysim lašalinę. doh.gif
Arba pirma daromas epidurinis, o po to, kai dėl jo gimdvybė negali stumti, atliekamas cezaris...Manau kaškur žmogus peržengė ribą tuo, kas jam galima ir kur geriau nesikišti ... schmoll.gif

Dėl stumimo - jeigu yra profesionali akušerė, ji taip pat sakys kada reikia stumti, ir vaikiuko kojas palaikys... Per paskutinius du menėsius skaičiau mažiausiai apie du atvėjus kai gymdė užpakaliuku namuose... cool.gif Bet vėl gi, Rusijoj. Ten gimdymo namai yra manau daug blogiau organizuoti negu pas mus. Žmones jų bijo...ypatingai kur nors provincijoje.

O aplinka ir emocinė gimdvybės busena taip pat paveikia gimdyma, motinos ir vaiko sveikatą. Užsenyje gydytojos švelnesnės tiesiog dėl to, kad žino - viena replika jiems kainuos valandą papildamo darbo... Musiškiai mano, kad gali daryti ką nori, nes gimdvybė - na kaip koks mechanizmas - nuo jos emocijų niekas nepriklauso, nebent jos nuotaika... Dėl to emocinis komfortas perkamas tik už papildomus pinigus...

Na gerai, viskas, viskas, tegul rašo mamytes, kurios turi ką pasakyti apie NAMŲ gimdymus...


Atsakyti
QUOTE(Natuke @ 2006 08 26, 09:08)
Na gerai, viskas, viskas, tegul rašo mamytes, kurios turi ką pasakyti apie NAMŲ gimdymus...


merginos, chia jau trechia tema apie naminius gimdymus. apie tai buvo diskutuota daug ir karshtai. pirmosios temos. berods, nebera, bet antroji chia.

gimdymo istorijose yra ne vienas pasakojimas apie gimdyma namuose. netingekit perskaityti.
pavyzdzhiui:
Myliu savo gimdyma
Zmogaus gimimas
Mano dukrele jau chia
Zvirbliukes gimdymo istorija


o shtai keletas istoriju apie "kitoki" gimdyma ligonineje:
Gimdymas apie koki svajojau
Pro sherkshno ruba
Kaip ishplauke mano anchiukas
Taip gimsta tikri vyrai
Auges gimdymo istorija
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ragnez: 26 rugpjūčio 2006 - 12:35