Įkraunama...
Įkraunama...

Ar imanoma Lietuvoje pagimdyti namuose?

Zinau ir ne viena mama, kuri pasirinko samoningai gimdyma namuose. Viena ju mano sesuo, du vaikus gimde ligoninej, du namie..viskas gerai aciu Dievui. Kita, mano pazistama...su vaiku viskas gerai, su ja..gerai, kad spejo vyras greitaja iskviesti ir spejo i artimiausia ligonine nuvesti...gyva liko, bet vaiku daugiau netures.naujagimis vaikiukas be mamos buvo menesi, nes mama ligoninej gaiveliojosi. Tiesiog dvi situacijos..beje kakodel kai gimdymas prasidejo, pribuveja ragelio nekele..na gyvenimo istorijos.
Kiek zinau pvz. Olandijoje tai tikrai po langais budi reanimobilis, ir paskui savaite ateina sesele, apdeti tevams susitvarkyti buityje ir su vaiku, kad tevai ramiai galetu atsigauti ir priprasti prie naujo gyvenimo ritmo...cia kaip kokia salis, kaip kkie istatymai ir galimybes.
As gal irgi namie gimdyciau, bet del vaiko nerizikuociau
Atsakyti
QUOTE(Alchemie @ 2008 03 15, 21:44)
Zinau ir ne viena mama, kuri pasirinko samoningai gimdyma namuose. Viena ju mano sesuo, du vaikus gimde ligoninej, du namie..viskas gerai aciu Dievui. Kita, mano pazistama...su vaiku viskas gerai, su ja..gerai, kad spejo vyras greitaja iskviesti ir spejo i artimiausia ligonine nuvesti...gyva liko, bet vaiku daugiau netures.naujagimis vaikiukas be mamos buvo menesi, nes mama ligoninej gaiveliojosi. Tiesiog dvi situacijos..beje kakodel kai gimdymas prasidejo, pribuveja ragelio nekele..na gyvenimo istorijos.
Kiek zinau pvz. Olandijoje tai tikrai po langais budi reanimobilis, ir paskui savaite ateina sesele, apdeti tevams susitvarkyti buityje ir su vaiku, kad tevai ramiai galetu atsigauti ir priprasti prie naujo gyvenimo ritmo...cia kaip kokia salis, kaip kkie istatymai ir galimybes.
As gal irgi namie gimdyciau, bet del vaiko nerizikuociau

Parašyk, kas draugei nutiko? unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Alchemie @ 2008 03 15, 21:44)
beje kakodel kai gimdymas prasidejo, pribuveja ragelio nekele..


Jei pribuvėja ragelio nekėlė, tai mama ryžosi gimdyti be jos pagalbos, ar kaip? g.gif
Atsakyti
Taip, mama pagimde namie, ir paskui nukraujavo, nes placenta neatsidalino.
Gimdymo nesustabdysi, o i ligonine nevaziavo
Atsakyti
Na, tada turėtume diskutuoti dar apie trečią variantą - neasistuotas gimdymas, be pribuvėjos.
Atsakyti
QUOTE(flight @ 2008 03 15, 21:32)
Na, tada turėtume diskutuoti dar apie trečią variantą - neasistuotas gimdymas, be pribuvėjos.

Būtent.

Alchemie, analogiškų istorijų galima rasti ir po gimdymo ligoninėje. Mano vieni pažįstami po pirmo vaikelio gimimo ligoninėje ir gyd aplaidumo daugiau savų turėti nebegali. verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Bremen @ 2008 03 15, 18:23)
taip ,man reikejo susirasti ligonine i kuria nelaimes atveju butume nuvesti  ax.gif .Prie namu  ligoninės personalo automobilis po langais tikrai nestovėjo  schmoll.gif

Nestovejo,ir nestoves,bent jau kol nebus Lietuvoj draudimines medicinos.Ir kaip jus isivaizduojate,kad gimdot namie,o kazkas atsako uz jusu ir jusu vaikelio bukle?! schmoll.gif unsure.gif Cia brangioji,jau yra jusu teise rinktis:jeigu jus pasirinkot gimdyt namie,tai as nenoriu tiket,kad yra tokiu kvalifikuotu mediku,kurie pilnai pasitiki savo jegomis ir apsiima priimt5i naujagimi namu salygomis?! g.gif schmoll.gif Gerai,jei viskas gerai,o jeigu nors menkiausia komplikacija?Taigi cia teisinis dalykas,baudziamas istatymu,be to,kam to reikia,zinoma,namu salygom pagimdysi,o jeigu kas blogai,nekaltinsi saves,kad taip rizikavai ir prisisaukei beda,bet kaltinsi medikus,kad va,tokie neprofisionalus,nesuteike pagalbos reikiamoj vietoj ir laiku...Taip kad netampykim liuto uz usu ir viskas bus taip,kaip turetu buti.O tie mitai...kad gime namie ir be stresu,naturaliom salygom...,tai jau gal tuscia jo,nebukim eksperimentiniai triusiai,gaukim pagalba ten,kur ji mums ir priklauso,ir negrizkim i viduramzius. 4u.gif
Atsakyti
Nu cia butu pribuvejos saziningumo ir patikimumo klausimas, nes gi zmones taresi ir ruosesi. Tik klausimas ar pribuveja tokioj situacjoje butu galejusi padeti?
kiek zinau, tos pazistamos drauges gimde su ta pribuveja, kaip ir patikimas su patirtimi zmogus. nezinau kokios aplinkybes buvo, kad pribuveja nekele ragelio, buna gi, kad ir susitari su gydytoju, o jis negali atvaziuoti i gimdyma, bet tada vis tiek gimdai pas budinti gydytoja, ta prasme nelieki be prieziuros.
As tiesiog primeciau, akd gerai, jog vaikiukas gime sveikas ir tik mamai reikejo pagalbos, o jei butu reikeje ir vaikiukui? verysad.gif
nenoriu cia diskutuoti, visko visur nutinka, ir ligonineje prie kruvos gydytoju akiu iseina zmones, tiesiog bendrai situacija palyginimui, kad buna situaciju, kai visdelto galejo buti geriau, jei butu pasirinkta galimybe gimdyt ligoninej. Tokio dalyko kaip placentos neatsidalijimas ar kraujo nekresejimas sunkiai numatoma, nei sakysim zinant, kad vaikas priduses gali gimti ir pan.
Atsakyti
QUOTE(nefertite2007 @ 2008 03 15, 22:53)
Nestovejo,ir nestoves,bent jau kol nebus Lietuvoj draudimines medicinos.Ir kaip jus isivaizduojate,kad gimdot namie,o kazkas atsako uz jusu ir jusu vaikelio bukle?! schmoll.gif  unsure.gif Cia brangioji,jau yra jusu teise rinktis:jeigu jus pasirinkot gimdyt namie,tai as nenoriu tiket,kad yra tokiu kvalifikuotu mediku,kurie pilnai pasitiki savo jegomis ir apsiima priimt5i naujagimi namu salygomis?! g.gif  schmoll.gif Gerai,jei viskas gerai,o jeigu nors menkiausia komplikacija?Taigi cia teisinis dalykas,baudziamas istatymu,be to,kam to reikia,zinoma,namu salygom pagimdysi,o jeigu kas blogai,nekaltinsi saves,kad taip rizikavai ir prisisaukei beda,bet kaltinsi medikus,kad va,tokie neprofisionalus,nesuteike pagalbos reikiamoj vietoj ir laiku...Taip kad netampykim liuto uz usu ir viskas bus taip,kaip turetu buti.O tie mitai...kad gime namie ir be stresu,naturaliom salygom...,tai jau gal tuscia jo,nebukim eksperimentiniai triusiai,gaukim pagalba ten,kur ji mums ir priklauso,ir negrizkim i viduramzius. 4u.gif

Nefertite, Bremen ne Lietuvoje gimdė. Ir kitose šalyse jokie reanimobiliai nestovi 4u.gif

QUOTE(Alchemie @ 2008 03 15, 22:54)
Nu cia butu pribuvejos saziningumo ir patikimumo klausimas, nes gi zmones taresi ir ruosesi. Tik klausimas ar pribuveja tokioj situacjoje butu galejusi padeti?
kiek zinau, tos pazistamos drauges gimde su ta pribuveja, kaip ir patikimas su patirtimi zmogus. nezinau kokios aplinkybes buvo, kad pribuveja nekele ragelio, buna gi, kad ir susitari su gydytoju, o jis negali atvaziuoti i gimdyma, bet tada vis tiek gimdai pas budinti gydytoja, ta prasme nelieki be prieziuros.
As tiesiog primeciau, akd gerai, jog vaikiukas gime sveikas ir tik mamai reikejo pagalbos, o jei butu reikeje ir vaikiukui? verysad.gif
nenoriu cia diskutuoti, visko visur nutinka, ir ligonineje prie kruvos gydytoju akiu iseina zmones, tiesiog bendrai situacija palyginimui, kad buna situaciju, kai visdelto galejo buti geriau, jei butu pasirinkta galimybe gimdyt ligoninej. Tokio dalyko kaip placentos neatsidalijimas ar kraujo nekresejimas sunkiai numatoma, nei sakysim zinant, kad vaikas priduses gali gimti ir pan.

Visiškai sutinku, kad viena - dvi pribuvėjos ant visos Lietuvos - per mažai. Gal ji kitą gimdymą priiminėjo? Esu skaičiusi, kad kitose šalyse pribuvėjos dirba poromis, o dar ir pamainą turi tam atvejui, jeigu kelios moterys kartu gimdytų. Taigi, vėl sugrįžtam prie to, kad Lietuvoje reiktų daugiau pribuvėjų, būtų saugiau. O daugiau nebus, kol nesusitvarkysim įstatyminės bazės....
Atsakyti
Aha Raideles, ne tik istatymine baze, manau, kad jei sutvarkytu ir svietimo bei sveikatos sistemas, tai...turetume ir gydytoju superiniu ir ligonines, kurios kaip namai ir namie profesionalia pagalba.
ka kalbeti, kai mane man nezinant perrase poliklinikoje pas kita terapeuta. Sakau, kokia teise turit, as pries 4 metus uzsirasiau, sako, jei epr 4 metus nesikreipet, reiksia jums ir nereikia blink.gif umn.gif o man tik anspaudelio reikejo is terapeuto
nors kitu atveju, kai Lazdynuose operavo, tai buvau maloniai nstebonyta, kad buvau apsupta demesio ir silumos..aisku gal cia nuo skyriaus priklauso, bet dziaugiausi, kad lt dar liko gydytoju, kurie ne tik kunu rupinasi, bet ir emocine paciento bukle.
nu bet sakysim kai gimdziau jokube, tai ten buvo labai gera komanda thumbup.gif gaila, kad dabar neber tos ligonines.
Tiesa, as pvz. manau, akd rinkciausi toki vidurini varianta, pagimdau ligonineje, atguliu kiek reikia, kad tikrai nekraujuoji ir viskas gerai ir isvaziuoji namo.
mano drauge antra vaikiuka gimdydama tap padare, tai kadangi antras gimdymas buvo greitas, tai namie ji jau po 3 valandu buvo..praktiskai ir nepatiri to ligonines jausmo.
Atsakyti
QUOTE(Alchemie @ 2008 03 15, 23:30)
Tiesa, as pvz. manau, akd rinkciausi toki vidurini varianta, pagimdau ligonineje, atguliu kiek reikia, kad tikrai nekraujuoji ir viskas gerai ir isvaziuoji namo.
mano drauge antra vaikiuka gimdydama tap padare, tai kadangi antras gimdymas buvo greitas, tai namie ji jau po 3 valandu buvo..praktiskai ir nepatiri to ligonines jausmo.

Jeigu viskas gerai, tai niekas ir nelaikytų ilgiau, kad ir norėtum.

Na va, o kaip buvo rašyta, kad ligoninėje atseit guli ir būni aptarnauta, tai nezamonė schmoll.gif , nes guli ne viešbutyje su tarnais, o ligoninėje, kuri tau geriausiu atveju gali tik padėti ką nors padaryti. Patikėkit, personalas nemėgsta mirštančių gulbių, kurios matosi, kad dėjuoja ir atseit negalinčios nieko padaryti ir laukia patarnavimų (aš nekalbu, kai tikrai reikia žmogui pagalbos).
Bet va namie, tai gali sulaukti šiokio tokio aptarnavimo iš mylimo ir susijaudinusio iš džiaugsmo vyro wub.gif
Atsakyti
QUOTE(Linutas @ 2008 03 16, 07:15)
Bet va namie, tai gali sulaukti šiokio tokio aptarnavimo iš mylimo ir susijaudinusio iš džiaugsmo vyro  wub.gif


Kartą ar du gyvenime galima ir ta mirštančia gulbe pabūti smile.gif Man namuose visiškai nieko nereikėjo daryti, net čiaupą voniai prileisti ne aš atsukau...Po gimdymo irgi, ne aš tvarkiausi - gulėjau sau lovoje, man buvo verdama arbatėlė, nešamas kisielius, (po antrojo gimdymo užsimaniau valgyti, tai staigiai buvo išvirta košė biggrin.gif ), šnekučiavomės su pribuvėja, buvau pamokyta, kaip žindyti, kaip elgtis su vaiku, su savimi, vyras buvo prainstruktuotas, kaip saugoti ir prižiūrėti žmoną smile.gif ...

Man namuose reikėjo erdvės, privatumo, todėl net pribuvėja ilgai buvo ne šalia. Įdomu, kaip tokiu atveju būtų ligoninėje, jeigu pasakyčiau personalui, kad visi mikliai dabar išeinam iš gimdyklos, lieku tik aš su vyru, niekas nelandžioja ir nevaikšto, o kai reikės, pašauksim akušerę. bigsmile.gif g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo flight: 16 kovo 2008 - 09:19