Įkraunama...
Įkraunama...

Ar imanoma Lietuvoje pagimdyti namuose?

QUOTE(dange @ 2008 03 12, 18:18)
Į veiną klasifikaciją "sumetei" streptokokus ir stafilokokus. Šiuo atveju kalbama apie B grupės hemolizinį streptokoką  ax.gif

doh.gif O taip, višta aš, supyliau apie stafilokokus blush2.gif Ačiū dange už pataisymus.

O steptokokai klasifikuojami ir pagal hemolizę kraujo agare (kas nežino tokioje mitybinėje terpėje) Tai tie beta streptokokai ir yra pavojingiausi.
O siaip tai streptokokai aplamai plačiai paplitę gamtoje, daugelis yra komensalai, lokalizuojasi viršutinių kvėpavimo takų, šlapimo, lytinių takų gleivinėse.
Taip kad nesam sterilūs lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Linutas: 12 kovo 2008 - 18:32
QUOTE(Linutas @ 2008 03 12, 18:31)
doh.gif O taip, višta aš, supyliau apie stafilokokus  blush2.gif Ačiū dange už pataisymus.

O steptokokai klasifikuojami ir pagal hemolizę kraujo agare (kas nežino tokioje mitybinėje terpėje) Tai tie beta streptokokai ir yra pavojingiausi.
O siaip tai streptokokai aplamai plačiai paplitę gamtoje, daugelis yra komensalai, lokalizuojasi viršutinių kvėpavimo takų, šlapimo, lytinių takų gleivinėse.
Taip kad nesam sterilūs  lotuliukas.gif

Bet būtent B grupės hemolizinis streptokokas yra dažniausia naujagimių sepsio priežastis.
Atsakyti
QUOTE(Kukuruku @ 2008 03 12, 18:31)
Todėl esu labiau už buvimą medicinos įstaigoje. O aplinką ir pan. mūsų dienomis leidžiama rinktis - ne ten, tai ten gali ją koreguoti pagal save jei yra poreikis.
Dažnas argumentas būna, kad moteriai pagimdyti duota gamtos, tik reikia tuo tikėti, pasitikėti ir pan. Dar būna tiesa įsiterpia prakalbos apie minties galią ir t.t.

Dabar apdalinu balionais visas ir iki  4u.gif  4u.gif  4u.gif  4u.gif  4u.gif  4u.gif  4u.gif

ačiū už balioniukus.
Na taip, mes čia ir diskutuojame, kas kaip, ką ir kodėl daryti ir taip nagrinėjam kalusimą: namie ar ligoninėje.
Asmeniškai man, tai tos sienos tikrai dzin. Nors ir teisybė, dabar gimdymo namuose tikrai gražu (bent jau daugumoje įstaigų).
Man asmeniškai baugoka yra tai, kad medikai gali kištis į gimdymo procesą per daug, tarsi norėdami padėti, bet bijau, kad taip gali pakenkti. Noėčiau kad duotų visišką gimdymo laisvę, kad nenuroinėtų ,,lipk ant stalo apžiūrėsiu" arba ,,na ar dar nereikia vaistukų nuo skausmo?" Nežinau ar patiks man gulėti aukštielnikai, ne kaip būsiu priverta taip gimdyti ligoninėje.
O jau jei tektų gulėti ištisai nejudant prie tų toniukų registravimo aparato (girdėjau, kad ir tai kai kuriom atrodė košmariška, kai negalėjo pakeisti padėties doh.gif )
Nenorėčiau net ir ligoninės nuskalbtų rūbų dėtis, nors pagal taisykles tai juo privalėsiu nori-nenori dėtis. Norėčiau pagimdžius savo mažių pirma ant rankų paimti, norėčiau, kad virkštelės taip greit nenukirptų, norėčiau, kad po gimdymo iš kart mažaiu neatimtų pamatavimams ir pasvėrimams.
Galų gale norėčiau placentą pati išstumti, o ne kaip teko matyti, kad medikai ją išlupa bemaigydami pilvą.
Na ar aš neteisi su savais norais? blush2.gif Jeigu jie būtų patenkinami pilnai, tai nesvarstyčiau kur gimdyti... rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Linutas @ 2008 03 12, 19:50)
Man asmeniškai baugoka yra tai, kad medikai gali kištis į gimdymo procesą per daug, tarsi norėdami padėti, bet bijau, kad taip gali pakenkti. Noėčiau kad duotų visišką gimdymo laisvę, kad nenuroinėtų ,,lipk ant stalo apžiūrėsiu" arba ,,na ar dar nereikia vaistukų nuo skausmo?"
Nenorėčiau net ir ligoninės nuskalbtų rūbų dėtis, nors pagal taisykles tai juo privalėsiu nori-nenori dėtis. Norėčiau pagimdžius savo mažių pirma ant rankų paimti, norėčiau, kad virkštelės taip greit nenukirptų, norėčiau, kad po gimdymo iš kart mažaiu neatimtų pamatavimams ir pasvėrimams.
Galų gale norėčiau placentą pati išstumti, o ne kaip teko matyti, kad medikai ją išlupa bemaigydami pilvą.
Na ar aš neteisi su savais norais?  blush2.gif Jeigu jie būtų patenkinami pilnai, tai nesvarstyčiau kur gimdyti...  rolleyes.gif

Teisi tu su savo norais bet ..ne visi kišasi per daug ir juo labiau ne visi puola nuskausminamųjų siūlyt (bent maniškė nuo to kai nebūtina atkalbinėja), gimdyti turėjau galimybę (jau prieš kelis metus) kokioje norėjau padėtyje (bandžiau keliomis): atsistojus, atsigulus ar baseiniuky (eiliniuose gimdymo namuose), virkštelę nukirpti jau ne pirmi metai laidžiama ir tėčiui, jei viskas gerai - vaikutis vių pirma paguldomas mamai ant pilvo, prie krūtinės, pacentas moterys pačios išstumti jei viskas gerai tikrai gali. Na kur aš buvau dar prieš 6 metus (o buvau eiliniuose gimdymo namuose) taip tikrai galima, medicinines intervencijas palieka tik tam atvejui kai išbandyta visa kita. Nežinau tik dėl rūbų, prieš ir po leido būti kokiais tik nori, t.y. savais, bet pačioje gimdykloje buvau duotaisiais (tiesą sakant nė nė nesvarsčiau), nes tie rūbai kurie duodami gimdyklon ar operacinėn yra sterilūs, tegu ir ne pagal autorinį užsakymą siūti. Prieš ir po buvaus savais.Tas pats ir su nuskalbtais vaikučių rūbeliais. Bet jei nori - leidžiama ir savais. Čia jei turi panašių pageidavimų, reikia domėtis kaip konkreti įstaiga į tai žiūri. Na aš nekeldama ypatingų sąlygų buvau pataikius tokion kurioje tai galėjo būti patenkinta. Tiesa be euroremontų ir puikiai atremontuotų palatų. Bet su tokiais pageidavimais kokie surašyti - drąsiai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kukuruku: 12 kovo 2008 - 19:15
Kukuruku, tai, ką norite pasakyti, viskas labai suprantama. Bent jau man daugybę kartų išsvarstyta, išabejota...Mano pirmasis gimdymas (namie) irgi nėjo kaip sviestu pateptas, nors viskas baigėsi gerai, tiek man, tiek vaikui. Paatviraučiau, bet...tiek to, ne forumui tai...
Bet antrasis namų gimdymas buvo tobulas smile.gif

Linutai, turite tiesiog idealias sąlygas namų gimdymui mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo flight: 12 kovo 2008 - 19:17
QUOTE(flight @ 2008 03 12, 18:14)
Kukuruku, tai, ką norite pasakyti, viskas labai suprantama.  Bent jau man daugybę kartų išsvarstyta, išabejota...Mano pirmasis gimdymas (namie) irgi nėjo kaip sviestu pateptas, nors viskas baigėsi gerai, tiek man, tiek vaikui.  .Paatviraučiau, bet...tiek to, ne forumui tai...
Bet antrasis namų gimdymas buvo tobulas  smile.gif


Gerai ,kad viskas gerai baigesi 4u.gif
Esu tuos nuomones ,jeigu kyla nors maza abejone del gimdymo namuose geriau rinktis ligonine ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Bremen: 12 kovo 2008 - 19:20
QUOTE(Kukuruku @ 2008 03 12, 20:13)
gimdyti turėjau galimybę (jau prieš kelis metus) kokioje norėjau padėtyje (bandžiau keliomis): atsistojus, atsigulus ar baseiniuky (eiliniuose gimdymo namuose), virkštelę nukirpti jau ne pirmi metai laidžiama ir tėčiui, jei viskas gerai - vaikutis vių pirma paguldomas mamai ant pilvo, prie krūtinės, pacentas moterys pačios išstumti jei viskas gerai tikrai gali.


Jums labai pasisekė. Paskaitinėkite šiame forume gimdymo istorijas, sužinosite, kaip šiais laikais moterys ligoninėse gimdo smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo flight: 12 kovo 2008 - 19:20
QUOTE(flight @ 2008 03 12, 20:20)
Jums labai pasisekė. Paskaitinėkite šiame forume gimdymo istorijas, sužinosite, kaip šiais laikais moterys ligoninėse gimdo  smile.gif

na, nereikia manęs realybėj nesiorientuojančia naivuole laikyti. Kaip būna žinau ne tik iš forumų mirksiukas.gif Ir kad yra kur paisoma tokių gimdyvės norų irgi ne pasakų knygose skaičiau.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kukuruku: 12 kovo 2008 - 19:26
QUOTE(Kukuruku @ 2008 03 12, 20:24)
na, nereikia manęs realybėj nesiorientuojančia naivuole laikyti  mirksiukas.gif



Nea, tik gimdymno ligoninėse pozityviste mirksiukas.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Natuke @ 2008 03 12, 00:38)
o kokios technikos gali prireikti? g.gif


Na kad ir vakumo vaikeli istraukti jei moteris negali pati isstumti. Gali gi prireikti atlikti skubu kraujo tyrima, jei prasideda kokios komplikacijos (ypac pirmom dienom po gimdymo), jei naujagymis nekvepuoja reikia reanimaciniu priemoniu: spec siurblio, intubacines technikos- tikrai tokiu aparatu netures akusere priimanti gimdyma namuose, o pagalbos is ligonines galima ir nesulaukti laiku. g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rence25: 12 kovo 2008 - 19:30
QUOTE(flight @ 2008 03 12, 20:25)
Nea, tik gimdymno ligoninėse  pozityviste  mirksiukas.gif  biggrin.gif

Tepasakiau tik tiek, kad kai kuriose įstaigose šių pageidavimų jau ne pirmi metai paisoma. Jei jums atrodo, kad tai apie visas ligonines - tebūnie. Bet viena taip - tikrai labiau esu už jas, nei už namus. Šito lyg ir neslepiu. Tik reikia domėtis kur tų norų paisoma. Net ne konkrečiomis įstaigomis, o konkrečiais medikais.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kukuruku: 12 kovo 2008 - 19:31
QUOTE(flight @ 2008 03 12, 19:20)
Jums labai pasisekė. Paskaitinėkite šiame forume gimdymo istorijas, sužinosite, kaip šiais laikais moterys ligoninėse gimdo  smile.gif

va aš iš tų pasakojimų ir darau išvadas, kad kartais geriau jau namie.
nors yra bet. Gal tos pasakotojos perdėjo rašydamos, gal jos nežinojo, kad galėjo kitaip, o gal aš ko nors neperskaičiau tarp eilučių ir nesuprasdavau kad ne taip viskas buvo unsure.gif
Atsakyti