Įkraunama...
Įkraunama...

Ar imanoma Lietuvoje pagimdyti namuose?

QUOTE(Linutas @ 2008 03 04, 22:04)
Lt manu, kad tikrai neturėtų ir neturės greitu laiku. Medikai, aišku ir be tokių ,,raštiškų" gimdyvės išsakytų pageidavimų pasistengtų įvykdyti ir žodiniu susitarimu prasytu noru, jeigu tik jiem būtų tai įmanoma ar ne per sunku atlikti (va kad su tokiu prašymu, kad norėčiau gimdyti man patogioje padėtyje, o ji sakykim butu... atsitūpus! Ir ką, akušeriai atsigula ant grindų ir gaudo vaiką  lotuliukas.gif , kaip gi kitaip matysi, kas ,,ten" vyksta?  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif )

jei leisit, pacituosiu akuseres olgos (is vgn) atsakyma i si klausima: "svarbu, kad gimdyvei taip patogu, o as jau rasiu, kur pasideti" smile.gif
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2008 03 06, 10:57)
jei leisit, pacituosiu akuseres olgos (is vgn) atsakyma i si klausima: "svarbu, kad gimdyvei taip patogu, o as jau rasiu, kur pasideti" smile.gif

ragnez, parašyk man (galima ir į a.z su kuo vgn galima tartis dėl natūralaus gimdymo - na kad ir aplinką ir poziciją galima būtų keist. Ir gimdyti ant grindų, ne ant stalo g.gif
Atsakyti
skirtumas nuo sulaužytos kojos ir gimdymo tas, kad siuo atveju nėra pasirinkimo laisvės g.gif , tokie argumetai tik juoka kelia

jei as zinau kad man apendicitas ir tikiu bobutem kad jsi pats praeis,,o po menesio nueinu pas gyd,,tai ka jie kalti kad man labai blogai,,taigi jei as vaiak gimdau namie, o siuo atveju,,ir minute reiskia daug- ir jei blogai GYD atvaziuoja po 0,5 val, TAI KA JIE KALTI doh.gif
Atsakyti
QUOTE(maure @ 2008 03 06, 13:16)
skirtumas nuo sulaužytos kojos ir gimdymo tas, kad siuo atveju nėra pasirinkimo laisvės g.gif , tokie argumetai tik juoka kelia

jei as zinau kad man apendicitas ir tikiu bobutem kad jsi pats praeis,,o po menesio nueinu pas gyd,,tai ka jie kalti kad man labai blogai,,taigi jei as vaiak gimdau namie, o siuo atveju,,ir minute reiskia daug- ir jei blogai GYD atvaziuoja po 0,5 val, TAI KA JIE KALTI  doh.gif

o kas juos kaltina? g.gif
Atsakyti
QUOTE(maure @ 2008 03 06, 12:16)
skirtumas nuo sulaužytos kojos ir gimdymo tas, kad siuo atveju nėra pasirinkimo laisvės g.gif , tokie argumetai tik juoka kelia

jei as zinau kad man apendicitas ir tikiu bobutem kad jsi pats praeis,,o po menesio nueinu pas gyd,,tai ka jie kalti kad man labai blogai,,taigi jei as vaiak gimdau namie, o siuo atveju,,ir minute reiskia daug- ir jei blogai GYD atvaziuoja po 0,5 val, TAI KA JIE KALTI  doh.gif

OK, nepatinka sulaužytos kojos ir apendicitas,

Gydytojų rekomendacijomis nutekėjus vandenims reikia iš karto lėkti į ligoninę, nes tekant vandenims gali iškristi virkštelė ir jeigu ją užspaus besileidžiančio vaiko galva, tai jis negaus deguonies ir mirs.

Dabar įsivaizduokim situaciją, kad virkštelė iškrito ir vaikas ją užspaudė. Kiek laiko jis išgyvens negaudamas deguonies? 2-3 min? gal 5? Į jokią ligoninę nespėtum nuvažiuoti, kad išgelbėtum vaikui gyvybę. Tai reiškia, kad, žinodama, jog gimdymas dažnai prasideda vandenų nubėgimu, turėtum nuo 7-8 mėn gulėti ligoninėje, kad būtų galima laiku ir efektyviai suteikti pagalbą virkštelės iškritimo atveju. Priešingu atveju gydytojai turi teisę nesuteikti pagalbos (juk žinojo mamka, kad nėščia, ir kad gali iškristi virkštelė) ir nebūti kaltinami kad nepajėgė padėti (realiai ir nekaltinami, nes negalėjo padėti).

Bet nė vienas gydytojas neguldo į ligoninę moters 7-8 mėn dėl to, kad viena iš galimų gimdymo komplikacijų yra virkštelės iškritimas.
Atsakyti
nu čia man kažkas nesiriša, arba aš nieko nesuprantu blink.gif Tai, jei gydytojai tyčia nuleidžia vandemis, taip išeitų, kad vaikutis turėtų gimti per 5 min? Nes kitaip yra pavojus, kad užsispaus virkštelė? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Linutas @ 2008 03 08, 12:15)
nu čia man kažkas nesiriša, arba aš nieko nesuprantu blink.gif Tai, jei gydytojai tyčia nuleidžia vandemis, taip išeitų, kad vaikutis turėtų gimti per 5 min? Nes kitaip yra pavojus, kad užsispaus virkštelė?  g.gif



Ne, su bėgančiais vandenimis galima laukti gana ilgai. Bet yra viena komplikacijų - labai retai, bet pasitaiko - kai kartu su vandenimis iškrenta virkštelė. Štai šiuo atveju reikalinga skubi medikų pagalba.

Beje, skaičiau (čia ), kad "beveik pusė visų virkštelės iškritimo atvejų sąlygojo akušerinės intervencijos, vandenų nuleidimas" g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo flight: 08 kovo 2008 - 11:25
QUOTE(Natuke @ 2008 03 07, 22:40)
o kas juos kaltina? g.gif


Tikrai, nei kaltina, nei ką. Jei gimdoma namuose, atsakomybę ir pasekmes prisiima tik tėvai. Bet tai nereiškia, kad tuo atveju, jei med. pagalba vis tik reikalinga, gydytojai gali atsisakyti ją suteikti.

Praktiškai viso nėštumo metu - net jei jis visiškai nerizikingas, nekomplikuotas ir mama pati sveikiausia -gali pasitaikyti situacijų, kai reikia skubios intervencijos, norint išgelbėti kūdikį, kartais - ir mamą. Tik kažkodėl vos pastojusios profilaktiškai negulame ligoninėn ar reanimacijon bigsmile.gif .
Gydytojai yra tam, kad gydytų. Ligoninė - ligoms. Namai - sveikam žmogui...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo flight: 08 kovo 2008 - 11:40
QUOTE(Linutas @ 2008 03 08, 11:15)
nu čia man kažkas nesiriša, arba aš nieko nesuprantu blink.gif Tai, jei gydytojai tyčia nuleidžia vandemis, taip išeitų, kad vaikutis turėtų gimti per 5 min? Nes kitaip yra pavojus, kad užsispaus virkštelė?  g.gif

Tai matai. ligoninėje jie visų pirma gali nustatyti iškrito ar ne. Ir tada imtis atitinkamų priemonių. Kad ir per 5 min vaiką ištraukti ir atgaivinti. O va iš namų nespėtum atvažiuoti. Sekant maurės filosofija, nuo kokio 7 mėn. būtų gerai gulėti ligoninėje, nes negali būti tikra, kad tau neprireiks pagalbos tokiu atveju. O jei negulėjai ir taip atsitiko, tada gyd turėtų neteikti pagalbos ir kaltinti tėvus už jų neatsakingumą - pagal maurės teiginius.
Atsakyti
namuose gimdyti nerizikuociau
Atsakyti
galvojau apie tuos visus atvejus, kai kilo komplekacijos... ir man atrodo, kad 90procentų problemų yra išsprendžiama ne aparatūros pagalba - tiesiog reikia gerų rankų, žinančių savo darbą. Kai vaikas negali išeiti dėl virkštelės, gimdymas būna užsitesęs ir vis tiek baigiasi ligoninėje. O dėl tonų - taip pat sekmingai (ir dar tiksliau) juos galima paklausyti ir be to ultragarso aparato
Atsakyti
QUOTE(Natuke @ 2008 03 08, 20:23)
O dėl tonų - taip pat sekmingai (ir dar tiksliau) juos galima paklausyti ir be to ultragarso aparato

Acha, ar paprasciausias fonendoskopas netinka? juk su juo paprastai gydytojai išklauso mums visiems ir širdutę ir plaučių alsavimą, tai negi nesigirdi vaisiaus tie vadinami vaisiaus toniukai? g.gif
Atsakyti