Įkraunama...
Įkraunama...

Ar imanoma Lietuvoje pagimdyti namuose?

QUOTE(turbo sraige @ 2008 03 04, 13:32)
bože bože moterys  doh.gif  bet tolerancijos jums tikrai stoka  doh.gif
kas kaip nori tas taip gimdo, juk savo vaikus gimdo, ne jūsų. jūs negimdytumėt namie ir puiku, jūsų reikalas, kažkas gimdytų ir tai jų reikalas.
nu biški pagarbos vieni kitiems rodykim 4u.gif

Alia tikrai... Tolerancijos nulis...

Tikrai gerbkime kitų pasirinkimą ax.gif
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2008 03 03, 20:09)
kai jau gimdai, nelabai yra laiko dar su gydytojais gincytis  unsure.gif

bet kol dar ruošiesi gimdymui tai nori visus variantus išsiaiškinti, galimus ir negalimus. be to, manau reikia nusiteikti gimdymui, kaip kokiam gyvenimo etapui, o ne jaustis kaip prieš kokią operaciją - oij, kaip bus baisu rolleyes.gif
p.s. koba mažai prisikenčia kai kurios moteris per menstruacija - igi alpsta is skausmo ir pykina nuo per dideles kancios. O kai jau taip blogai buna per gimdyma, tai manu ir tris kartus labaiu iskesciau, nes tuoj turesiu savo vaikeli (o menstruaciju skausmas atrodo tikrai beprasmis, nors ir atrodo, kad nuo jo tuoj tuoj mirsi)
Atsakyti
QUOTE(Linutas @ 2008 03 04, 19:23)
bet kol dar ruošiesi gimdymui tai nori visus variantus išsiaiškinti, galimus ir negalimus. be to, manau reikia nusiteikti gimdymui, kaip kokiam gyvenimo etapui, o ne jaustis kaip prieš kokią  operaciją - oij, kaip bus baisu  rolleyes.gif

ta ir norejau pasakyti - kad aiskintis reikia pries gimdyma, pvz., sudaryti gimdymo plana (jau vien todel, kad norint ji sudaryti, reikia daug suzinoti) rolleyes.gif nes kai jau gimdai, darba dirbt reikia, o ne diskutuot apie epidurines nejautros salutinius poveikius ar pan... rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(aldyte @ 2008 03 01, 01:04)
mirtingumas vienas mažiausių, mažiausias -Skandinavijoj (kur gimdymus priima beveik išimtinai akušerės, be gydytojų).
Tai oficiali statistika.


Teisybe, kad Skandinavijoje didzioji dalis gimdymu vyksta be mediku isikisimu (as pati tik su akuseremis gimdziau). Bet visa tai vyksta ne namuose, o ligoninese. Ir nors ligoninese neprobleminiuose gimdymuose gydytojai nedalyvauja, jie yra akimirksniu iskvieciamim, jei staiga kyla problemos, ko pvz. neimanoma padaryti gimdant namie. Todel tik nedidelis procentas skandinaviu gimdyviu ryztasi gimdyti namuose.
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2008 03 04, 21:34)
ta ir norejau pasakyti - kad aiskintis reikia pries gimdyma, pvz., sudaryti gimdymo plana  (jau vien todel, kad norint ji sudaryti, reikia daug suzinoti) rolleyes.gif nes kai jau gimdai, darba dirbt reikia, o ne diskutuot apie epidurines nejautros salutinius poveikius ar pan...  rolleyes.gif

o man idomu, ar tas gimdymo planas turi kokį nors svorį? ar jis galėtu kap pvz JAV būti oficialiu dokumentu, įsegiamu į gimdvybės kortelę?

Aš gimdydama JAV gimdymo plano neturėjau, nes neįsivaizdavau, kad galiu kašką spresti - juk aš ne miedikė blush2.gif Akušerės nustebo ir buvo net pasimetusios. blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Germante @ 2008 03 04, 21:07)
Ir nors ligoninese neprobleminiuose gimdymuose gydytojai nedalyvauja, jie yra akimirksniu iskvieciamim, jei staiga kyla problemos, ko pvz. neimanoma padaryti gimdant namie. Todel tik nedidelis procentas skandinaviu gimdyviu ryztasi gimdyti namuose.

Aha, tai pagalvokime, kodėl tos ,,ligoninės" ir vadinamos gimdymo namais? cool.gif Nors, dabar jau daugumas tokių ligoninių - gimdymo namų ir nori būti kuo panašesnės į namus, tik kad va laisvė vis vien suvaržyta ne tokia kaip namuose...

QUOTE(Natuke @ 2008 03 04, 21:42)
o man idomu, ar tas gimdymo planas turi kokį nors svorį? ar jis galėtu kap pvz JAV būti oficialiu dokumentu, įsegiamu į gimdvybės kortelę?

Lt manu, kad tikrai neturėtų ir neturės greitu laiku. Medikai, aišku ir be tokių ,,raštiškų" gimdyvės išsakytų pageidavimų pasistengtų įvykdyti ir žodiniu susitarimu prasytu noru, jeigu tik jiem būtų tai įmanoma ar ne per sunku atlikti (va kad su tokiu prašymu, kad norėčiau gimdyti man patogioje padėtyje, o ji sakykim butu... atsitūpus! Ir ką, akušeriai atsigula ant grindų ir gaudo vaiką lotuliukas.gif , kaip gi kitaip matysi, kas ,,ten" vyksta? lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif )
Atsakyti
QUOTE(Linutas @ 2008 03 04, 23:04)
norėčiau gimdyti man patogioje padėtyje, o ji sakykim butu... atsitūpus! Ir ką, akušeriai atsigula ant grindų ir gaudo vaiką  lotuliukas.gif , kaip gi kitaip matysi, kas ,,ten" vyksta?  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif )


Atsigulti gal ir nereikėtų, atsiklaupti - taip.
Linutai, kaip supratau, dar nesilaukiat? Domėtis yra gerai, bet siūlyčiau per daug neprisirišti prie vienos idėjos ar minties - pats nėštumas gali pakoreguoti ir "nurodyti" gimdymo būdą ir vietą...
Atsakyti
Na, dar nesilaukiu. Ir praktiškai buvo smegenys ,,užsiblokavusios", kad neturėsiu vaiku, bes bijau gimdymo. Dieve, kokia kvaiša aš doh.gif
Aišku, aš nesakau, kad tik taip ir gimdyčiau, gal bus gerai ir aukštielnikai, bet žinot, dažnai su tradiciniais medikais nesutinku (nors ne su visais ir ne visada). Todėl galvoju, kaip čia padarius, kad man būtų geriau, o be medikam, kurie priiminėtų gimdymą. g.gif
Vat, kokia aš savanaudė, ar ne? biggrin.gif
Atsakyti
Aš abu kartus gimdžiau namuose. Ir abu kartus beveik iki paskutinės akimirkos dvejojau, abejojau ir blaškiausi tarp "namai-ligoninė" variantų. Galvojau, ne tik kad man būtų geriau, bet ir mano vaikui. Ir dar, prieš gimdymą lankiausi pas kelis daktarus (neslėpdama nuo jų, kur ruošiuosi gimdyti), kad nuodugniai apžiūrėtų ir atsakingai palaimintų mano pasirinkimą biggrin.gif Bet kokia kilusi abejonė būtų pakeitusi tą mano apsisprendimą, nes puikiai žinojau (iš savo pirmojo gimdymo), kokia tai rizika ir kokia tai atsakomybė.

Kartais tikrai geriau aukštielininkai ir medikų rankose (dar yra variantas privatus gimdymas, jei ką ax.gif ). Nei skatinu, nei atkalbinėju gimdyti namie, tik linkiu, kad bet kokiu atveju ir procesas, ir rezultatas būtų pats nuostabiausias 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo flight: 05 kovo 2008 - 18:27
QUOTE(aldyte @ 2008 03 01, 03:04)
gimdymai namuose "neorganizuojami". Jų ieško ir randa moterys, kurios tam jaučia poreikį. Jei tau, Giedruttte, norisi gimdyti pas gydytojus - juk tai ir renkiesi. Kodėl toks sunkus kitas pasirinkimas? Kodėl jį reikia tuoj pasmerkti?
Olandijoj, Belgijoj - perinatalinis mirtingumas vienas mažiausių, mažiausias -



as uz toki GIMDYMA TIK TOKIU ATVEJU, KAI pati gimdyve ir lieka atsakinga uz savo vaika, ir greitoji jau nebevaziuoja,( tada jau visa atsakomybe ant mamos peciui- NES JI TAIP APSIRINKO) nes po to dar gydytojai liks kalti kad nespejo atvaziuoti bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(maure @ 2008 03 05, 20:41)
as uz toki GIMDYMA TIK TOKIU ATVEJU, KAI pati gimdyve ir lieka atsakinga uz savo vaika, ir greitoji jau nebevaziuoja,( tada jau visa atsakomybe ant mamos peciui- NES JI TAIP APSIRINKO) nes po to dar gydytojai liks kalti kad nespejo atvaziuoti  bigsmile.gif

Gydytojų pareiga suteikti pagalbą tada, kad jos prašoma ir reikia, o ne tada, kada jiems patogu ir atsakomybės nereikia prisiimti.
Čia kaip sakyti "arba atvažiuok į ligoninę prieš susilaužydamas koją, nes tada mes greitai ir efektyviai tau ją pataisysim, arba iš viso nevažiuok, nes pats ir kaltas esi."
Atsakyti
QUOTE(maure @ 2008 03 05, 21:41)
as uz toki GIMDYMA TIK TOKIU ATVEJU, KAI pati gimdyve ir lieka atsakinga uz savo vaika, ir greitoji jau nebevaziuoja


Gal tada tegul ir pas jus nevažiuoja dėl pvz. apendicito, o tai paskui medikai dar liks kalti, kad nesuspėjo. Ir šiaip, jeigu turėdama akląją žarną profilaktiškai negulite ligoninėje - juk visados yra apendicito rizika! - vadinasi, pati esate atsakinga už savo būklę ir gydytojai jokios pagalbos jums nebesuteiks. cool.gif

Raidelės, sinchronizavomės mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo flight: 05 kovo 2008 - 21:33