Įkraunama...
Įkraunama...

Ar imanoma Lietuvoje pagimdyti namuose?

gimdymai namuose "neorganizuojami". Jų ieško ir randa moterys, kurios tam jaučia poreikį. Jei tau, Giedruttte, norisi gimdyti pas gydytojus - juk tai ir renkiesi. Kodėl toks sunkus kitas pasirinkimas? Kodėl jį reikia tuoj pasmerkti?
Olandijoj, Belgijoj - perinatalinis mirtingumas vienas mažiausių, mažiausias -Skandinavijoj (kur gimdymus priima beveik išimtinai akušerės, be gydytojų).
Tai oficiali statistika. Pasiskaityk WHO ir kitose oficialiuose websaituose. Kitokios nerasi.
Yra ir gydytojų, ir pribuvėjų ir Lietuvoje (žinau tik teoriškai). Gimdyti namuose yra nedraudžiama. Tik nesureguliuota įstatymais.
Man rodos, daug įdomiau, ne smerkti naminius gimdymus, o diskutuoti.
Žinau, kad gimdymas be medikamentinio ir instrumentinio kišimosi - yra daugelio svajonė, ir ji kartais labai lengvai daužoma "visažinės" medicinos. Padėti moteriai pagimdyti oriai ir gražiai daugelis medikų tiesiog nesugeba, jie išmokyti kištis, kažką daryti, tikrinti...
Būtina alternatyva.
Ar kas gimdėt Klaipėdoj, tame minimalios rizikos skyriuje?
Atsakyti
Noriu ir as ikisti savo trigrasi blush2.gif
Gimdziau ligoninej susitarusi. Atsvaziavau su dideliu atsidarymu (7 - 8 cm), namie ir vaziuojant i ligonine jauciausi pakyletai, smagiai, saugiai, jaukiai...nemoku apsakyti to jausmo.O zinia, kad vaikiukas jau ateina, man buvo tiesiog pasakiska wub.gif ....nuvaziavom i ligonine ir prasidejo...priemimas doh.gif ... Dieve Dieve...Gaila, kad liudininku nera... vyra isvijo... doh.gif , mane nuklizmavo saltu vandeniu... doh.gif vos iki gimdyklos nuejau... saremiai suletejo....vandenis nuleido, skaudziai krapste ir prasidejo KOSMARAS...Jautemes kaip kokie ikaitai. Mano vyras medikas buvo nustumtas i sali, jei butu pratares bent zodi ir kazko pareikalaves, greiciausiai butu isvytas is gimdyklos doh.gif
Zodziu, jei tureciau drasos, tai gimdyciau namie, kur galeciau dejuoti, buti apsikabinusi savo vyra wub.gif (is ko buvo laaabai saipomasi ir kitaip "bajeruojama", kas man ziauriai nepatiko).Ir apskritai man labai nepatiko tas tarybinis ligonines poziuris "stoika smirna"...
Aisku, man suteike pagalba, fizine pagalba, bet man to mazai.
Tokia mano asmenine nuomone, dziaugiuosi uz visas, kuriom pasiseke ligonineje.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo elfyte: 01 kovo 2008 - 09:28
QUOTE(elfyte @ 2008 03 01, 10:26)
Noriu ir as ikisti savo trigrasi  blush2.gif


Kokiam čia mieste taip? blink.gif
Atsakyti
Kaune verysad.gif
Atsakyti
Kokioje ligonineje?
Atsakyti
Temą pavadinau - ar įmanoma pagimdyti su profesionalia pagalba - dabar galiu pasakyti, kad tikrai įmanoma, bet yra labai mažai tikrų patikimų profesionalų, kurie gali padėt ax.gif Ir... mano krašte tai neįmanoma - galima tik Vilniuje ir Kaune, o kviesti pribuvėją iš Vln į Šilutę aš neišdrisčiau turbūt - per didele rizika, kad ji nespės ir nenorisi taip varginti žmonių blush2.gif. Dėl to kolkas pasirinkau gimdymus Kauno Kriščioniškuose, pas gydytoja Banga - tikiosi, kad ji padės susikurti gimdykloje JAV gimdymo centro aplinką. ax.gif Turėsiu gimdymo planą, daug ruošiosi.... būtinai papasakosiu, kaip viskas vyko, tuolab kad gal būt šis vaikas būs jau paskutinis... taip norisi, kad viskas būtų tobulai šį kartą blush2.gif

Giedrutte
Ačiū kad pakelei diskusiją 4u.gif
Būtent šis gimdymas, kurį pakelei (turėjau trys) buvo gana komplikuotas, bet ir komplikacijas galima buvo nuspėt - gimdžiau po persileidimo ir valymo, greičiausiai gimdoje buvo randų, dėl to ir placenta neatsiskirė taip kaip turėjo.

Pirmo gimdymo aš "neturėjau" - buvo skatinamas, tai gi visai nežinau, kaip būtų buve jeigu buvę kitur.

O trečias namuose vyktų daug geriau ir lengviau negu ligoninėje - vėl gi nelabai noriu plestis, nes jau apie tai rašiau ir atrodo šioje temoje cool.gif Sutriko gimdymo eiga, kai akušerės pradėjo siulyti skausmo malšinimo metodus, kurie man nelabai tiko ir kurių aš tuo metų nenorėjau. O aš per vielai supratau, kad galiu pasakyti ne. Aplamai nuolatinis jų buvimas ir spaudimas bei skubėjimas - daryk taip, o dabar taip.... migdantys vaistai, horizontali gimdymo poza - visa tai gimdymus tikrai apsunkino, o man ir taip nelengva buvo pagimdyti 4.3 kg kudikį.

Aš tiesiog atsimenu, kai buvo, kai aš ramiai sedėjau atsipalaidavus - man daug mažiau skaudėjo, aš ilsejausi... kol prasidėjo pastovus vedimas-tampymas-įrodinėjimas.. nes supranti, jie jau įpilė į vonią vandienį (planavau gimdyt vonioje ligoninėje), tai dėl to jau norėjo manę ten nuvesti, ir būtinai nuleisti vandenys... gimdykloje su vandeniu ir prasidėjo visos linksmybes, kad jau galėjau su angelais kalbėtis... gimda neatsidarinėjo,buvo 7-8 sm visas dvi ar trys valandas, skausmas nežmoniškas, nes dėl streso gimdos raumenys veikė neteisingai.... man atrodė, kad manę kaškas muša... na žodžiu, gerai kad viskas baigėsi gerai. Bet kitą kartą nenorėčiau to patirti - ir nebūčiau, jeigu viskas vyktu visai kitu scenariju...

Žinai, sakai, kad ligoninė neįtakuoja komplikacijas... Matai, gimdymui reikia visiškos ramybės, privatumo - pagalvok, mūsų kunai nelabai skyriasi nuo gyvunu, o žinai, kad patelė visada jieško ramios saugios vietos gimdymui.. Jeigu užpuola priešai, gimdymo veikla sustoja, tam kad ji galėtų apsiginti, arba pabėgti kitur. Tai veikia hormonų ligyje. Tai gi jeigu kaškas tavę erzina arba stresuoja gimdymo metu, taip pat gali sustuoti gimdymo ega - dažniausi gimdymo sutrikimai ligoninėje ir yra - užsitęses labai skausmingas gimdymas kai kaklelis neatsidarinėja arba neisistačiusi galvute...

Plius ligoninėje nelabai laukia tavęs, neleidžia gimdyti ramiai, savo ritmu, esi stebima svetimu žmonių, reiškia vis tiek automatiškai įsitempi - kaip pasitempi, kai esi lauke arba darbe tarp svetimų. O tai taip pat trikdo gimdymo eigą.

Ir dar - kalbant apie aparatą kuris matuoja saremius ir širdutės ritmą - gimdymo metu sunkiausia yra gulėti ant nugaros, tada labiausiai skauda ir tai nesveika nei kudikiui nei mamai. Ant šono taip pat ilgai nepagulėsi.... plius aparatas gana dažnai klysta ir tikrai nevisada signalas, kad "dingsta kudikio tonai" tikrai tai reiškia - kartais gimdvybė tiesiog pakeičia padetį ir tonai sugrižta "į normą"...

Paskutinis dalykas - sakai susitarti iš anksto.... ar pažįsti daug gydytojų LT, kurie sutiktų priimti gimdymus gimdvybei tupint arba kitoje, natūralioje, bet gydytojams nepatogioje pozicijoje? Susitartų su ligoninės personalų, kad niekas neskubėtų vaikos apžiurėti po gimimo, o leistu pirmą mamai su juo susipažinti ir pažindyti? Aš pažįstu vieną, bet gal tu žinai daugiau? Vilniuje arba Klaipėdoje?

Aldyte - bandžiau čia išsiaiškint dėl to skyriaus.. Priima akušerės, bet iš anksto lyg tai nieks neleidžia apsispresti, susitarti su akušerė, nes kai atvažiuoji tik jeigu viskas yra gerai, tau gal būt pasiulo gimdyt su akušerė g.gif ir viskas vyksta ten pat kur yra priimami kiti gimdymai. Dar - mūsų šalyje ir taip viską padaro akušerė, o gydytoja paprastai tik stebi. Aš jaučiu, kad akušerės dirba taip pat kaip visur, tik niekas jų nestebi lotuliukas.gif jos turi daugiau laisvės - man atrodo, kad vienintelis privalumas yra tai, kad būs mažiau vaistų, ir tai jeigu akušerei kaškas nepatiks, ji yra laisva pakviesti budintį gydytoją.... Žodžiu, aš kolkas šį variantą atmečiau.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Natuke: 01 kovo 2008 - 12:23
QUOTE(Natuke @ 2008 03 01, 13:21)
Ir... mano krašte tai neįmanoma - galima tik Vilniuje ir Kaune, o kviesti pribuvėją iš Vln į Šilutę aš neišdrisčiau turbūt - per didele rizika, kad ji nespės ir nenorisi taip varginti žmonių blush2.gif.


Žinau, kad važiuoja iš Vln į kitus miestus, tik nežinau, ar konkrečioje jūsų situacijoje sutiktų/galėtų...

Pagalvojau, kad baimė tikriausiai yra visur, ligoninėje - kad nepridarytų ko nereikia, namuose - kad kritiniu atveju nespėsi padaryti, ko reikia...Garantijų nėra niekur...
Atsakyti
QUOTE(flight @ 2008 03 01, 13:34)
Žinau, kad važiuoja iš Vln į kitus miestus, tik nežinau, ar konkrečioje jūsų situacijoje sutiktų/galėtų...

Pagalvojau, kad baimė tikriausiai yra visur, ligoninėje - kad nepridarytų ko nereikia, namuose - kad kritiniu atveju nespėsi padaryti, ko reikia...Garantijų nėra niekur...

toks jau mūsų gyvenimas - be garantijų ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Natuke @ 2008 03 01, 12:21)
Žinai, sakai, kad ligoninė neįtakuoja komplikacijas... Matai, gimdymui reikia visiškos ramybės, privatumo - pagalvok, mūsų kunai nelabai skyriasi nuo gyvunu, o žinai, kad patelė visada jieško ramios saugios vietos gimdymui.. Jeigu užpuola priešai, gimdymo veikla sustoja, tam kad ji galėtų apsiginti, arba pabėgti kitur. Tai veikia hormonų ligyje. Tai gi jeigu kaškas tavę erzina arba stresuoja gimdymo metu, taip pat gali sustuoti gimdymo ega - dažniausi gimdymo sutrikimai ligoninėje ir yra - užsitęses labai skausmingas gimdymas kai kaklelis neatsidarinėja arba neisistačiusi galvute...

Plius ligoninėje nelabai laukia tavęs, neleidžia gimdyti ramiai, savo ritmu, esi stebima svetimu žmonių, reiškia vis tiek automatiškai įsitempi - kaip pasitempi, kai esi lauke arba darbe tarp svetimų. O tai taip pat trikdo gimdymo eigą.

Ir dar - kalbant apie aparatą kuris matuoja saremius ir širdutės ritmą - gimdymo metu sunkiausia yra gulėti ant nugaros, tada labiausiai skauda ir tai nesveika nei kudikiui nei mamai. Ant šono taip pat ilgai nepagulėsi.... plius aparatas gana dažnai klysta ir tikrai nevisada signalas, kad "dingsta kudikio tonai" tikrai tai reiškia - kartais gimdvybė tiesiog pakeičia padetį ir tonai sugrižta "į normą"...

Paskutinis dalykas - sakai susitarti iš anksto.... ar pažįsti daug gydytojų LT, kurie sutiktų priimti gimdymus gimdvybei tupint arba kitoje, natūralioje, bet gydytojams nepatogioje pozicijoje? Susitartų su ligoninės personalų, kad niekas neskubėtų vaikos apžiurėti po gimimo, o leistu pirmą mamai su juo susipažinti ir pažindyti? Aš pažįstu vieną, bet gal tu žinai daugiau? Vilniuje arba Klaipėdoje?

Natuke, as su tavimi sutinku 100 proc. Graziai papasakojai. thumbup.gif Manau reikia gimdyvems reikalauti nesikisimo ir pacioms daugiau imtis iniciatyvos gimdyme ir nepasiduoti gydytoju vadovavimui.
Atsakyti
Taip, Natuke. Akušerės tikrai padaro beveik viską, o gydytojai pasiima pinigus, teigiamas/neigiamas emocijas, garbę/negarbę... Jiems to reikia, nes labai bijo netekti šių pajamų. jei akušerės išsikovoti daugiau savarankiškumo... Dalyvavau gimdyme Danijoj - jos susikvietė visas budėjusias akušeres, ir išsisuko be gydytojo. Tiesiog, man rodės, tyčia. Paskui suvokiau, kad tai ir yra seseriška, moteriška, suokalbiška pagalba. Man labai patiko.

Sveikinu su švente, ketvirtuoju 4u.gif pagarba tau. Linkiu gero gimdymo. Manau, tavo pasirinkimas labai geras. Ir kad skurdesni KGN, jie vistiek labiau krikščioniški, nei bet kurie kiti. O ypač Banga.

Atsakyti
QUOTE(Linutas @ 2008 03 01, 18:48)
Natuke, as su tavimi sutinku 100 proc. Graziai papasakojai.  thumbup.gif Manau reikia gimdyvems reikalauti nesikisimo ir pacioms daugiau imtis iniciatyvos gimdyme ir nepasiduoti gydytoju vadovavimui.

kai jau gimdai, nelabai yra laiko dar su gydytojais gincytis unsure.gif
Atsakyti
bože bože moterys doh.gif bet tolerancijos jums tikrai stoka doh.gif
kas kaip nori tas taip gimdo, juk savo vaikus gimdo, ne jūsų. jūs negimdytumėt namie ir puiku, jūsų reikalas, kažkas gimdytų ir tai jų reikalas.
nu biški pagarbos vieni kitiems rodykim 4u.gif
Atsakyti