Įkraunama...
Įkraunama...

Vyresnių mamyčių jaukus 149 kampelis

QUOTE(žollia @ 2017 09 07, 21:03)
BJ, tai ir ten gali pasidaryt varškės iš pieno pati  4u.gif  O va, per  daug  varškės ir sūrių  gamina EU, kad net sviesto pradėjo trūkt  ax.gif  Pigiausias sviestas 1,49 € pakelis  blink.gif  Gąsdino per radiją, kad prieš Kalėdas gali būt visai liūdnai ax.gif  O juk tada sviesto poreikis dar padidėja - didieji kepimai  prasideda  bigsmile.gif 
Aš seniau duoną kepdama dėdavau visko.  Be tų sėklų ne tokia skani .  ax.gif  Bet galvoju, kad kepalo vidury temperatūra nesiekia 200 C.  O kenksmingos sėklos pasidaro  lyg ir virš 200 C?  Bet tiksliai nežinau, gal ir klystu . ax.gif

jo, jo, dėl sviesto ir aš apakau, dabar kitą kart ir sviesto namo tempsiu ko gero blink.gif Nes dabar tik tą dėžutėse panoms parvežu, jį jos mėgsta ax.gif
Yra tren tos varškės, tik ji tokia kreminė , man irgi skanu visai, bet pasiilgstu ir šitos, nes iš anos kepiniai kažkokie kitokie gaunasi, nors keksiukai ir iš anos tobuli biggrin.gif
O iš to pieno kaži ar išeitų, jis gi ten ilgo vartojimo, kažkaip abejoju rolleyes.gif
Papildyta:
turiu duonkepę, stovi gal antri metai, planuoju mest ją lauk unsure.gif
Gal kuri esst kepę ir pasidalinti receptu galit, bandysiu dar prieš metat panaudoti, neišeis, tada tikrai velniop. Kepiau iš tos knygutės, iš interneto receptais, nu niekas ten neiškepa man
Atsakyti
BJ turiu recepta, bet namuose bet ten raugo reikia,

del seklu tai pas mus praėjo spaudoj tongue.gif banga kokios nuodingos kepant pasidaro linų sėklos , o kitos lyg ir nieko smile.gif

ot pusryčiai, čia man visai dienai užtektų, nors karta pagal mano skoni biggrin.gif

pažiurejau internete va labai panašus ar net toks pat:
https://tadas.wordpr...uonos-receptas/
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lyžuka: 08 rugsėjo 2017 - 07:13
BJ, tik nemesk duonkepės - aš nupirksiu 4u.gif
Aš maišydavau rankomis tešlą duonai irgi su raugu, tai duonkepei nežinau ar tiks? Kiek žinau, ten su mielėmis reik kept joje .
Lyžuka, ir aš pagal tokį receptą kepu bigsmile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo žollia: 08 rugsėjo 2017 - 08:25
QUOTE(žollia @ 2017 09 08, 09:21)
BJ, tik nemesk duonkepės - aš  nupirksiu  4u.gif 
Aš maišydavau rankomis tešlą duonai irgi su raugu, tai duonkepei nežinau ar tiks? Kiek žinau, ten su mielėmis reik kept joje  .
Lyžuka, ir aš pagal tokį receptą kepu  bigsmile.gif

Labas rytas,
žolyte, gal turi raugo lyšnai. jei meete būsi, gal įdrėbtum dėžutėn. Praganiau savą.
Atsakyti
Labukas

Is visu agregatu,duonkepe ir man nepasiteisino,atidaviau draugei...Ka gerai ji dare,tai minke tesla..Bet kiek as ten is tos teslos gaminu ax.gif Duonos nei viena nepatiko,nei is ju knygeles,nei is intiko...Su raugu nebandziau ax.gif O drauge kepa is pirktiniu gatavu misiniu-supila,ten ta duonkepe viska pamakaluoja ka reikia ir sake,kad labai skanu bigsmile.gif

BJ,Lidle buna tokia varske dezutese,tai labiausiai panasi i lietuviska varske mirksiukas.gif VA pas mus tokia

vartotojo įkelta nuotrauka

Atsakyti
QUOTE(ate42 @ 2017 09 08, 09:50)
Labas rytas,
žolyte, gal turi raugo lyšnai. jei meete būsi, gal įdrėbtum dėžutėn. Praganiau savą.

Nežinau ar važiuosiu. Nebent kas mane vežtųsi iš mano kraštiečių 4u.gif Genda mašina, tai bijau toli su ja bevažiuot. Kai savo rajone, tai galiu sėst į autobusą ir grįžt namo, arba partemptų kas.
Ate42, pasidaryk raugo pati bigsmile.gif Aš kelis kartus irgi buvau pamarinus, tai užsiauginau iš naujo. 4u.gif

50 g rupių ruginių miltų (rupių, ne bet kokių) su 50 - 100 ml. šilto vandens.
Miltus ir kambario temperatūros vandenį maišyti šaukštu, kol pasidarys grietinės tirštumo masė. Ją uždengti rankšluostėliu ir padėti šiltai (apie 25 laipsnių temperatūros patalpoje) rūgti . Šiltai stovinčią kiekvieną dieną lengvai pamaišyti. Gerai išrūgusi masė suskystėja, joje susidaro burbuliukų, jaučiamas švelnus raugo kvapas. Tada dadedam dar 50 g miltų ir 50 ml vandens šilto ir sumaišius vėl palikti rūgti. Taip dapildau rūgstant, kol puslitriuko pusė prirūgsta.
Galima ir kvietinių miltų raugo užsiaugint 4u.gif
Yra buvę, kad ir apipelijo berūgstant , tai manu, kad kažkokios zarazos pateko. Tada iš naujo raugiau 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo žollia: 08 rugsėjo 2017 - 09:28
Ačiū die, kad aš jos neįsigijau biggrin.gif, o kažkada jau bais reikėjo tongue.gif

užtat turiu net tris garpuodzius bigsmile.gif ir nei vienu nesigailiu , visi naudojami mirksiukas.gif
Atsakyti
Nu aš vis pasižvalgau tose naudotų temose, nes noriu skruzdėlynui tešlą joje minkyt biggrin.gif Rankom baisiai sunku - limpanti tešla. Bet ir daug investuot nenoriu ax.gif Nes tik tam reikalui ir ieškau 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Lyžuka @ 2017 09 08, 08:11)
BJ turiu recepta, bet namuose bet ten raugo reikia,


per daug vargo su tuo raugu dėl kelių kepimų, pastoviai keopčiau, tada kas kitas reikalas ax.gif

QUOTE(žollia @ 2017 09 08, 09:21)
BJ, tik nemesk duonkepės - aš  nupirksiu  4u.gif 
Aš maišydavau rankomis tešlą duonai irgi su raugu, tai duonkepei nežinau ar tiks? Kiek žinau, ten su mielėmis reik kept joje  .
Lyžuka, ir aš pagal tokį receptą kepu  bigsmile.gif

maišymui, tai ji tikrai tinka, bet negi tik tam laikysi

QUOTE(giega @ 2017 09 08, 10:01)
Labukas

Is visu agregatu,duonkepe ir man nepasiteisino,atidaviau draugei...Ka gerai ji dare,tai minke tesla..Bet kiek as ten is tos teslos gaminu ax.gif Duonos nei viena nepatiko,nei is ju knygeles,nei is intiko...Su raugu nebandziau ax.gif O drauge kepa is pirktiniu gatavu misiniu-supila,ten ta duonkepe viska pamakaluoja ka reikia ir sake,kad labai skanu bigsmile.gif

BJ,Lidle buna tokia varske dezutese,tai labiausiai panasi i lietuviska varske mirksiukas.gif VA pas mus tokia

vartotojo įkelta nuotrauka


o kokie tie mišiniai? Bandyčiau su jais, gal ir išeitų g.gif
Aldi perku varškę, bet ji man tokia , kaip grūdėta rolleyes.gif

QUOTE(Lyžuka @ 2017 09 08, 10:16)
Ačiū die, kad aš jos neįsigijau biggrin.gif, o kažkada jau bais reikėjo tongue.gif

užtat turiu net tris garpuodzius  bigsmile.gif ir nei vienu nesigailiu , visi naudojami  mirksiukas.gif

stovi ir garų puodas, ir smulkinuvas elektrinis, ir keksinė elektrinė. Kas pasiteisino, tai jogurtinė, vienu metu labai naudojom, dabar jau irgi stovi, nes mažai gaminam, o ir nėra kam užsiimti. Kai būnu, pro retą panaudoju, o ką susiplakti ar susitrinti reikia, pasidarau su mažiukais rankiniais prietaisais. Kas su šeimynom, tada tie visi kombainai gal ir pasiteisina, o mums dabar nelabai reikia

QUOTE(žollia @ 2017 09 08, 10:30)
Nu aš vis  pasižvalgau tose naudotų temose, nes noriu  skruzdėlynui tešlą joje minkyt  biggrin.gif  Rankom baisiai sunku - limpanti tešla. Bet ir daug investuot nenoriu  ax.gif  Nes tik tam reikalui ir  ieškau  4u.gif

Atsakyti
Na ką,matau visos tik kepat,tik ragaujat tongue.gif O as vat su pomidorų padažu vargstu frusty.gif uzkniso,ale kur juos det,reik sudorot.
Atsakyti
Isivaizduoju,kad kazka tokio panasaus tie misiniai..Cia baltai duonai,bet maciau ir juodai yra..

vartotojo įkelta nuotrauka

Kombainas man nepatiko,bet atskirus prietaisus tai beveik visus naudoju..Ir blenderi,ir mesmale,ir mikseri,ir garu puoda..Retkarciais cirviniu blynu el keptuvej iskepu..VA tik duonkepe neprilipo..
Atsakyti
vartotojo įkelta nuotrauka
Labas rytas.
Atsakyti