Įkraunama...
Įkraunama...

METŲ mezginiai

Bus tų dalinimo vietų ir daugiau.

Pabaigę maišelius, pirksit naujus, svarbu kad būt oranžiniai.

Aš pvz baisiai ieškau normalaus dydžio, ne šuns kakučiams skirtų, kompostuojamų maišelių. Praktiškai laaabai sunkiai randami.

Atsakyti

O tai tie oranžiniai irgi kokie kompostuojami turi būt?

O jei šiaip šiukšles išmes kažkas oranžiniuose maišeliuose, tai kaip atskirs?

Atsakyti

Nepasiėmiau nes nesuprantu papildomų maišiukų prasmės. Jei kas sugebės įtikinamai paaiškint tai dar pagalvosiu

Tipo įrenginiai automatiškai atpažins oranžinę spalvą ir išrūšiuos į kompostą.

Atsakyti

Jei reiks pirkt, niekas nerūšiuos.

Atsakyti

Nepasiėmiau nes nesuprantu papildomų maišiukų prasmės. Jei kas sugebės įtikinamai paaiškint tai dar pagalvosiu

https://atliekuetiketas.lt/

Nebūtinai įtikins :D  

Bet aš tai manau, kad atsakingas šiukšlinimas :D  gali prailginti planetos gyvavimą. 

mano vaikystėj kaime irgi maisto atliekas atskirai mesdavom, nešdavom kiauliukam arba į komposto krūvą.

Dabartiniam mano kaime tai kartais patikrina, ar teisingai šiukšlinam ir tipo bausti gali

Atsakyti

Katuk, kaime, kai yra individualūs konteineriai, gali bausti. Ką nubaus už kvartalo konteinerį? Maišų šiukšlėms neperku, labai sėkmingai naudoju sukauptus parduotuvių maišus tam reikalui, o ir Barbora vis naujų atveža. :D

Atsakyti

Neįtikino. Aš ir taip į bendras šiukšles metu tik maisto atliekas o visa kita rūšiuoju. Tai gal geriau atskirus konteinerius pastatom. Galima bus be jokių maišų gyventi

Atsakyti

Pas mano tėvus, tai didžiąją metų dalį būna specialus konteineris žalioms atliekoms. Kadangi ten privačių namų kvartalas, tai daug kas turi daržus, tai meta nuravėtas žoles, sugrėbtus lapus, taip pat ir maisto atliekas. Pvz. mano tėvas labai tvarkingai viską rūšiuoja. Turi pasikabinęs grafiką, kada koks konteineris paimamas, viską stengiasi kompaktiškai sudėti. Pakuotes išplauna, išdžiovina.

Atsakyti

Pas mano tėvus irgi taip. Ir jei ten primest ko nereikia tai gali ir neišvežt atliekų

Nu plius jie turi savo komposto duobę dar

Atsakyti

Kiek metų turim savo sodą (jau gal 7?), tiek visas buitines atliekas vežam į sodo kompostinę. Turiu  3 specialius bokashi kibirus, nebeperku, o pati pasigaminu bokashi granules (kas paskatintų irimo procesą, nesmirdėtų). Vyro mama irgi renka, pakeliui pasiimam. Niekada mums savo komposto nebus perdaug :). Visa kita dar nuo seniau rūšiuojama, tai pagrindinė šiukšliadėžė rečiausiai išnešama. 

Kadangi žiemą važiuojam rečiau, tai papildomas kibiras nepakenks :).

Papirkau dar dovanėlių, nuvažiavus vienos pasiimt ir salyklo duonai pritrūkau.

Atsakyti

Kastasy bokashi ir kaip jį padaryt?

Atsakyti

Katuk, kaime, kai yra individualūs konteineriai, gali bausti. Ką nubaus už kvartalo konteinerį? Maišų šiukšlėms neperku, labai sėkmingai naudoju sukauptus parduotuvių maišus tam reikalui, o ir Barbora vis naujų atveža. :D

Nubaus visus. Padidindami mokestį už atliekų išvežimą.

Nežinau, man irgi tas visas reikalas toks neapgalvotas atrodo, nors apskritai idėjai pritariu.

Atsakyti