Įkraunama...
Įkraunama...

METŲ mezginiai

Abelo galiu pakartot nes taip ten tekste pasislėpę jei pražioplinai gali ir nerast

 

paprika

svogūnas

cukinija arba baklažanas

avinžirnių skardinė arba mirkytų ir virtų per nakt kiek norisi

česnako, kumino ar kmynų, petražolių, druskos, pipirų, balzamiko acto šaukštelis

daržoves pakepinam paeiliuj keptuvė, arba jei negaila laiko orkaitėj, dar skaniau. apibarstom česnakais kol pradės kvepėt, beriam prieskonių, acto (galima ir nedėt) suberiam avinžirnius dar pašildom, apibarstom kapotom petražolėm :)

šitas man priminė tokias salotas :D  skanias

http://www.nidosrece...lotos-su-suriu/

tik aš jas modifikuoju pagal save. kepinu sūrį-tofu ir cukinijas grilinėj. dedu konservuotus žirnelius

 

 

apskritai, man šitas puslapis žiauriai patinka, ten daug skanių įdomių ir gana paprastų receptų. nors yra ir patiekalų, su keistais, negaunamais musyse produktais.

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo katuks: 06 birželio 2017 - 09:51

Nu klausykitės, man valgyt dar tikrai nelaikas, o seilės jau tįsta. Argi galima taip tyčiotis, a?

Atsakyti

Nu klausykitės, man valgyt dar tikrai nelaikas, o seilės jau tįsta. Argi galima taip tyčiotis, a?

kenčiančiam dangus :D

Atsakyti

kenčiančiam dangus :D

:bebe:​ 

Atsakyti

Pačios bulvės gal ir ne mirtis, nors anot kai kurių sveikuolių, krakmolas - mirtis, bet šiaip virtos bulvės gal dar pusė bėdos, bet gi visi skaniausi bulviniai patiekalai, tai jau kas kita - tikras lietuviškas paveldas :D 

Man daržovės vasarą labai skanu arba ant laužo, arba troškiniai : cukinija, baklažanas, paprika, brokoliai/kalafijorai aišku galima ir žiemai, bet jau tada viską iš eilės reik pirkt :D 

Laimei, man jau pietus, tai varau ištysusiom seilėm savo vakarykščio plovo iš raudonų ryžių valgyt :D

Atsakyti

Nepyk, Katuk, tu tik iššaukei norą išsakyti , kas seniai kažkur tvyrojo. Labiau turėjau omeny tokius, kuriuos lyg Šarangė aprašė, nebenoriu dabar grįžt atgal.

Dėkui už receptus. Tik visokie marmalai skanūs nuo daug prieskonių, o kai kurie tipai būten dėl jų būna labai įtarūs....

Turiu labai skubėt, bet esu dėkinga ir už diskusiją, ir už pasidalinimą apie maitinimąsi, receptus. Padeda pabusti.

O Kerpenai norėsiu parašyti atskirai.

Atsakyti

Taigi vaa, skanios snekos pries pietus, o man dar tuos pietus uzsidirbt per pilatesa teks, tik paskui valgysiu..gerai kad datuliu turejau siek tiek numalsinau zveri, nenumirsiu gal is bado

Trenere vakar pasakojo kaip jinai praeita vasara maitinos - sake 2-3 pyragai ir dubenelis sriubos per diena  :D 

Atsakyti

beje, apie bulves ir jų naudą.

šiaip, anais laikais, kai tik pradėjau šį maisto etapą, buvau suradusi tokį patarimą. kad verdamos bulvės bus mažiau kaloringos ir išsaugos daugiau vitaminų, jeigu bus verdamos su lupena ir puode bus užpilamos verdančiu vandeniu. t.y. sudedi plautas bulves į puodą, užsiverdi arbatinuke vandens ir tik tada įjungi virti.

Atsakyti

beje, apie bulves ir jų naudą.

šiaip, anais laikais, kai tik pradėjau šį maisto etapą, buvau suradusi tokį patarimą. kad verdamos bulvės bus mažiau kaloringos ir išsaugos daugiau vitaminų, jeigu bus verdamos su lupena ir puode bus užpilamos verdančiu vandeniu. t.y. sudedi plautas bulves į puodą, užsiverdi arbatinuke vandens ir tik tada įjungi virti.

katuli, vandens temperatura bulvems pagal metu laika, sviezias bulves karstam vandeny virti, kuo arciau link naujo derliaus tik saltam, issiplauna tie dalykai kurie nuo sviesos kaupiasi ir bulves zaliuoja... smulkmenu nepamenu, bet kaip siek tiek mokiusis kulinarijos visam gyvenimui isidemejau, - pavasari bulves det tik i salta vandeni :)


Atsakyti

as tai dziaugiuosi, kad nereik vakarieniu gamint. nes man paciai geriausias maistas  kuo paprastesnis. jei jau receptas per visa puslapi, tai as skaityt tingiu, o kur dar tiek ingridientu atsimint :blink: 

ir kai ta maisto derinima pradedi studijuot, tai tas su tuo netinka, tai anas su anuo netinka, tai ta atskirai, tai ana po to ir t.t.  tai geriausia valgyt viena  produkta :D   nu arba baltymus su darzovemis

soja valydavom  kai vaikai mazi buvo, kai  jokiu problemu su svoriu  neturejom, ir kai 22 val  sesdavom vagyt batona su uogiene ir pienu :D  tiesiog, kad paivairint  raciona. ( tokia baltojo katino svetaine  laida budavo sekmadieniais :) tai ten vis koki recepta idomesni isgirsdavau)  sojos kubelius ( skanesni budavo sojos lakstiniai , pailgi gabaliukai)  pavirdavau sultinyje ir palikdavau isbrinkt. kepindavau svoguna, tarkuotas morkas  tuos sojos kubelius, dedavau pompadaza ir valgydavom su ryziais . vaikai irgi lapnodavo. 

budavo dar sojos  paploteliai, tai isbrinkine , apvolioje kaip karbonadus kepdavom.

sojos farsa maisydavom su  mesa ir kotletukus kepdavom.

bet kaip sakau, tada jokiu  svorio problemu nebuvo. su savo 176 cm sveriau 64 kg visa  gyvenima iki  ligos ( iki 35 metu)

Atsakyti

aš kažkada irgi seniai gamindavau soją tiesiog dėl ivairovės, labai panašiai kaip Lusasita...dabar tiesa sakant dėl visų tų modifikavimų aš jos neperku..ga;l ir be reikalo, visai skanu būdavo, nevaidindavom kad mėsą valgom, o Mb irgi patikdavo (jis apskritai visokių mano eksperimentų virtuvėj nesibaido, nes oj būna vyrų nieko naujo nepaduosi, duok kotletą bulvių košės ir kopustu :D)

ai MB sako kad pastaruosius keletą metų (kai pradėjau labiau žiūrėt ką valgom nes buvau virš 10 kg prisiauginus) jam rėmuo itin retai kyla, o anksčiau itin dažnas palydovas būdavo...bet tai ir patiekalai gerokai riebesni būdavo, dabar jei bulvės tai tik virtos ar keptos orkaitėj, bulvių košė tik pas mamą, jei guliašas tik iš kumpio ar išpjovos, kartais net nekepinu mėsos o troškinu iš karto, jei kotletai tai irgi tik iš liesos mėsos, neplaukia aliejuj kepinami, aliejų iš viso griežtai šaukštu mieruoju

anksčiau dar pvz tokį patiekalą labai MB mėgo kaip makaronai su kepintu faršu su svogūnais ir grietine (aš nemėgau bet valgydavau) dabar jaučiu nei jam neįsiūlyčiau tokio

 

nors man pvz labai skanu spageti tik su pomidoru padažu pagal Beata gamintu, bet skanu tik man tai retai gaminu

 

Ligvita tai ko gero bulbes pavasariop ir be lupenos reiktų virt kad tas solaninas nusiluptų :)

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo qqte: 06 birželio 2017 - 10:49

Makaronai siuo metu Manto einamiausias maistas, tai darau ir su farsu, ir su vistienos file, ir su tunu, nors pradzioj tai saukdavo, kad turi buti TIK makaronai, na dar su suriu...

Atsakyti