Įkraunama...
Įkraunama...

METŲ mezginiai

:(jo kad sviesto kaina auga pastebėjau..siutas ima

Visoj Europoj sumažėjo pieno dėl bandų mažinimo. 

Ir dar augs. Čia ne pabaiga :(

Atsakyti

pasidalinsiu vienu receptu, man labai skanu, mano dukroms irgi, vyrui ne itin.

nors maniškis biškį iš kitos knygos, truputį kitaip gaminamas, bet principas panašus.

http://www.beatosvir...oviu-troskinys/

aš nededu obuolių ir razinų, neturiu šafrano, dedu daugiau cinamono ir malto imbiero, o ne šaknies. gaunasi toks macnus, turtingas skoniais troškinys, valgom mes jį su smulkiais makaronais arba ryžiais.

suprantu, akd moliūgams ne sezonas, nu bet pirkti galima, yra tie tokie kriaušės formos.

Atsakyti

Sveikumas, sakyčiau, irgi sąlyginė savoka. Šių dienų darbinė aktualija - visam pasauly auga sviesto vartojimas. Taip auga, kad jūs patikėkit..Ir kainos iš paskos. Nes tai biržinė prekė. O juk prieš kelis metus visi žviegė kaip sviestas nesveika. Ir metėsi ant margarino...

Reikia didelio domėjimosi ir protavimo, kad atskirti sveikumą nuo mados, kad nepasiduoti masinėm psichozėm.

Ir klausytis savo organizmo :)

O aš kaip tik ir norėjau pasidžiaugt, kad iš diskusijų atrodo, jog pažįstat save ir kreipiat dėmesį į tai, ką kūnas sako (nuo ko pučia, kas plyta stovi, kas trupinius renkant neprivalgo, bet užtenka dviejų sočių pavalgymų ir pan.). Man taip smagu skaityt kiekvienos individualius pojūčius ir požiūrį!  :victory2: Ir dar tikrai džiugu, kad norisi kažką keist. Nuo noro viskas prasideda. Ir katukas, kiek pamenu po mažą žingsnelį iki dabartinės mitybos ėjo. Prasidėjo lyg nuo pilvo pūtimo ir pieno produktų atsisakymo? O paskui jau palaikymas ir net kraštutinai atrodę dukrų idėjos atsisakyt mėsos virto įpročių pasikeitimu :)

Liniukos receptų idėjai pritariu. Nereikia gi čia metus laiko užsibrėžt kasdien po receptą. Galim pradėt nuo savaitės, pažiūrėsim, kas gaunas. Nepavyks, tai vis kelios naujos idėjos gal bus išbandytos  :mirksiukas: Kartais tikrai tiek užsikuičiam rutinoj ir nuvargstam, kad reikia kokio genialaus priminimo ar idėjos pietums. O ir pasikoreguot gi galima pagal savo šeimos įpročius, jei kažkas labai jau netiks. Pvz., mes tikria nevalgom aštriai, tai nematau problemos pasikeist prieskonius kitais :) dar gal įdomiau išgirst visokių variacijų ir atsiliepimų  :ax: čia gi kaip su mezgimu, pas kiekvieną kitos razinkos ir kiti siaurinimai/platinimai to pačio modelio  :mirksiukas:​ 

Atsakyti

pasidalinsiu vienu receptu, man labai skanu, mano dukroms irgi, vyrui ne itin.

nors maniškis biškį iš kitos knygos, truputį kitaip gaminamas, bet principas panašus.

http://www.beatosvir...oviu-troskinys/

aš nededu obuolių ir razinų, neturiu šafrano, dedu daugiau cinamono ir malto imbiero, o ne šaknies. gaunasi toks macnus, turtingas skoniais troškinys, valgom mes jį su smulkiais makaronais arba ryžiais.

suprantu, akd moliūgams ne sezonas, nu bet pirkti galima, yra tie tokie kriaušės formos.

Nu va ir pirma idėja!  :mirksiukas: Ir jau žinau, ką pamodifikuosiu  :victory2: tik darysiu ne šinadien, nes vaikai prašė "koketukų" (kotletukų) :) o ryt grįžus po budėjimo. Tai galit laukt atsiliepimo  :mirksiukas:​ 

Atsakyti

Biržai. Karvės ola. Kirkilų apžvalgos bokstas. Pesčiųjų tiltas per Širvenos ežerą ir Astravo ansamblis

Turėk mintyje kad nuo Pasvalio važiuojant remontuoja kelią už Pabiržės iki Kirdonių  nebent pro kitur važiuojat

Atsakyti

man tai tas troškinys skaniai bet labai žiemiškai atrodo...kaip čia nepamiršt iki kol atšals :)

aš savo receptu su avinžirniais pasidalinau vakar :)

Atsakyti

Ką galite papasakoti apie Biržų-Rokiškio kraštą? Nesu ten buvusi, o savaitgaliui MB liepė susiplanuoti maršrutą. Reiks googlint :)

Biržų RP pažiba - smegduobės, įžymioji Karvės ola  :bigsmile: Aplink smegduobes eina pažintinis takas. Toliau Biržų pilis, Astravo dvaras. Įdomus Smardonės šaltinis Likėnų parke, iš tikrųjų smirdi  :lol: Labai gražus įspūdingas 30 m aukščio apžvalgos bokštas prie ežero. Labai pigus vietinis pilstomas alus  :lol: 

Važiavom kažkada net su nakvyne palapinėje, puiki kelionė gavosi  :4u:​ 

Atsakyti

man tai tas troškinys skaniai bet labai žiemiškai atrodo...kaip čia nepamiršt iki kol atšals :)

aš savo receptu su avinžirniais pasidalinau vakar :)

Tai tada jau du receptai bandymui  :mirksiukas: (aš apsiblausius kažkaip praleidau, einu ieškot...)

O šitą nusifotkini arba nusikopijuoji nuorodą ir kokį spalio mėn kalendoriuj užsirašai priminimą su skambučiu "pažiūrėti katuko/Beatos receptą ten ir ten"  :mirksiukas:​ bus maloni staigmena :D

Atsakyti

Abelo galiu pakartot nes taip ten tekste pasislėpę jei pražioplinai gali ir nerast

paprika

svogūnas

cukinija arba baklažanas

avinžirnių skardinė arba mirkytų ir virtų per nakt kiek norisi

česnako, kumino ar kmynų, petražolių, druskos, pipirų, balzamiko acto šaukštelis

daržoves pakepinam paeiliuj keptuvė, arba jei negaila laiko orkaitėj, dar skaniau. apibarstom česnakais kol pradės kvepėt, beriam prieskonių, acto (galima ir nedėt) suberiam avinžirnius dar pašildom, apibarstom kapotom petražolėm :)

Atsakyti

man tai tas troškinys skaniai bet labai žiemiškai atrodo...kaip čia nepamiršt iki kol atšals :)

aš savo receptu su avinžirniais pasidalinau vakar :)

tikrai taip. dėl to man tragedija, ką gamint sotaus šiltuoju metų laiku, nes dauguma mano receptų žiemiški tokie....

nu bet man tikrai skanus tas troškinys. jei nepamiršiu vakare, ir jei rasiu laiko, pakomentuosiu tą knyginį receptą. jis yra knygoje berods"Vegetariški patiekalai kiekvienai dienai"

dar turiu kelis receptus, bet gal bus per daug vienu metu.

qqtei gal tiktų labiau :4u:  verdu tokią daržovinę sriubą. iš visokių likučių, kuriuos randu šaldytuve. pakepinu svogūną, salierą tam pačiam puode su šlakeliu aliejaus, ten keliauja kubeliais pjaustyti: morkos, cukinija, baklažanas, paprika, kopūsto likutis bet kokio, net ir kiniško esu dėjusi, ir brokolių ir kalafijorų, pievagrybių, žirnelių šaldytų dedu, bulvių ir saldžių bulvių - žodžiu, tikrai ko randu šaldytuve. ai, dar ir pomidorą kokį patrintą susmulkinu. prieskonių visokių beriu, dažniausiai žolinių. kažkiek pakepinu/patroškinu, nes daržovės išskiria skysčio. tada užpilu verdančiu sultiniu (žinau žinau, kad reiktų naminio, bet va dėl to ir nevadinčiau savęs sveikuole, nes sutrupinu pirktinio kubelį :rolleyes: ). kažkiek paverdu, kol  išverda daržovės, įsmulkinu ten svogūno laiško, krapuko, įmetu kartais čiliuko galiuką, ar šiaip pipiriuko. viskas. valgom su atskirai virtais ryžių makaronais. kai tingiu su tais terliotis, baigiant virti sriubai įmetu saują vermišelių. arba ryžių.  skanu, gaivu, kvepia. nu ir tiršta, nes ten daržovių kalnas :D

Atsakyti

Pas mus šiandien vakarienei šalta sriuba:

litras rūgpienio, 2 pomidorai, 2 agurkai, sauja ridikėlių, 2 virti kiaušiniai, 2 virtos bulvės (bulvių nebijau, mitas, kad nesveika, ar tukina ar dar ten kas nors), svogūnų laiškai, krapai, pipirai  :essen:​ 

Atsakyti

nu žodžiu tiek receptų prisidalinsim kad pasimesim ką gamint :) sriubą rezervuojuosi rytojui :) nes dabar šaldytuve pelė pasikorė

Atsakyti