Įkraunama...
Įkraunama...

METŲ mezginiai

Aš tai kankinuosi šiuo metu sunkiuos pasirinkimuos. Nes negaliu apsispręsti, ką pirkti. Istorija: atitarnavo mano blenderis, kokteilinė ir prieskonių/riešutų smulkintuvas viename, Braun buvo, tai peiliai atšipo, tai plastmasės pabiro, žodžiu, nei vienu nebegaliu naudotis. Dabar jau 3 savaitės iš eilės skolinuosi kaimynės blenderį tėvo sriubai ir jau gėda, reikia būtinai pirkti savo. Ko man būtinai reikia, tai visų šitų 3-ijų dalykų, bet galvoju, kad gerai būtų ir daržovių pjaustyklė dar. Tai gal kombaino tada reikia? Niekada tokio neturėjus, bijau kokio griozdo, o ir to, kad kai daug viename, tai gal nieko gero? Bet kelis aparatus man ir brangu, o vietos irgi nemažiau užims... Žodžiu,  per didelis pasirinkimas arba kaina :). Žinau, kad kalbėjot apie tai, ale neaktualu buvo :). Gal kas turit ką gero parekomenduot? Ar nerekomenduot? Žinau, kad galios reikia ne mažiau 600 w, nes tiek turėjau ir norėčiau dar daugiau. Kokteilinės talpa svarbu kuo didesnė, o toliau - tamsus miškas. Ir permokėt nenoriu :). Šiandien Senukuose norėjo parduot man Kenwood kombainiuką už 159 eur, kai jų pačių elektroninėj parduotuvėj tas pats aparatas 52 eur mažiau kainuoja:). Buvau beveik susigundžius, nors dabar jau suabejojau, kai toks kainos skirtumas galimas.

Atsakyti

:) hm... tai sakot, diskutuojat dėl vandens :) ir ką galiu psakyt, nu gi visos esat teisios priklausomai nuo situacijos (kaip ir viskas gyvenime, vieno teisingo kelio nėra)  :mirksiukas: Dviejų litrų atsiradimo teorijos yra kelios.

Viena, kad vandens buteliukų išradėjai ir gamintojai taip didina pardavimus.

Kita, kad buvo tokia Stilmano (ar kažkaip panašiai) dieta (amerikoniška), kurioje buvo akcentuojamas būtent toks vandens kiekis dietos metu, kad išplautų iš organizmo krentant svoriui atsirandančius metabolitus.

Dar vienas paskaičiavimas atėjo iš ligoninių. Atsiradus intraveniniams skysčiams pradžioje buvo labai neaišku, kiek gi ten saugiai galima tų skysčių pripilt ir pasitaikydavo visko. Vėliau sekė krūvos skaičiavimų ir tyrimų, kurie nustatė, kad vidutiniam (t.y. apie 70kg sveriančiam) žmogui normalioms funkcijoms palaikyti, negaunant kitų skysčių ir maisto (!), reikia 2l per parą įvairių tirpalų (lašinamas ne tik vanduo). Vaikams viskas perskaičiuojama pagal kg. Jei yra koks nors skysčių netekimas (vėmimas, viduriavimas, karščiavimas ir pan.), reikia ir didesnio kiekio. 

BET :) sveikiems skysčių poreikis tikrai labai individualus (mūsų visų organizmai skirtingai kaupia ir šalina skysčius, kaip ir kitas medžiagas) ir taip, gaunami skysčiai priklauso nuo mitybos. Ir dar vienas toks niuancėlis :) jei tikrai atsigertume VISADA, kai jaučiame troškulį (nebūtinai gryno H2O, bet geriau ir ne sulčių), daugeliui 1,5 ar 2 litrai tikriausiai būtų visiškas niekis  :mirksiukas: va, pvz., Terezzos vien sultinio puodas tikriausiai buvo apie litrą puikaus skysčio su visokiais mikroelementais  :mirksiukas:​ 

Atsakyti

 BET :) sveikiems skysčių poreikis tikrai labai individualus (mūsų visų organizmai skirtingai kaupia ir šalina skysčius, kaip ir kitas medžiagas) ir taip, gaunami skysčiai priklauso nuo mitybos. Ir dar vienas toks niuancėlis :) jei tikrai atsigertume VISADA, kai jaučiame troškulį (nebūtinai gryno H2O, bet geriau ir ne sulčių), daugeliui 1,5 ar 2 litrai tikriausiai būtų visiškas niekis  :mirksiukas: va, pvz., Terezzos vien sultinio puodas tikriausiai buvo apie litrą puikaus skysčio su visokiais mikroelementais  :mirksiukas:​ 

Va va va, Abelo, būtent. Tik nesuprantu vieno - kodėl gydytojai (ne visi, žinoma) sako, kad su maistu gaunamas vanduo nesiskaito? Sąmoningai meluoja ar tiesiog neišmano?

Atsakyti

Negaliu atsakyt. Gal tiesiog užsiciklinimas, nes tai "ant bangos" ir labai lengva pasakyti, gal kad pas mus dažniausiai ateina tokie, kuriems trūksta to vandens :) pvz., diedukai ir babytės gi specialiai beveik negeria, kad nereikėtų į wc vaikščiot :) bet pastoviai svigsta galvos ir alpsta, krenta spaudimai vos saulei pašvietus ir lauke padirbėjus, kai išgsruoja paskutinės atsargos  :oh:  be to, labai daug žmonių ir vaikų turi užkietėjusius vidurius, nes pagrindinė mityba rafinuoti visokie miltai ir produktai iš jų, o ne vaisiai ir daržovės, tai bent vandens skatinam gert. Žodžiu, visokių priežasčių galima prigalvot. O gyvenam kiekvienas pagal savo įsitikinimus  :mirksiukas:​ 

Tiesa, jokių mokslinių tyrimų apie tuos 2 litrus sveikiems ir per burną atlikta nėra (nes neįmanoma rast homogenišką imtį), tik dėl skysčių į veną  :ax:

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Abelo: 22 gegužės 2017 - 22:58

Negaliu atsakyt. Gal tiesiog užsiciklinimas, nes tai "ant bangos" ir labai lengva pasakyti, gal kad pas mus dažniausiai ateina tokie, kuriems trūksta to vandens :) pvz., diedukai ir babytės gi specialiai beveik negeria, kad nereikėtų į wc vaikščiot :) be to, labai daug žmonių ir vaikų turi užkietėjusius vidurius, nes pagrindinė mityba rafinuoti visokie miltai ir produktai iš jų, o ne vaisiai ir daržovės, tai bent vandens skatinam gert. Žodžiu, visokių priežasčių galima prigalvot. O gyvenam kiekvienas pagal savo įsitikinimus  :mirksiukas:​ 

Tiesa, jokių mokslinių tyrimų apie tuos 2 litrus sveikiems ir per burną atlikta nėra (nes neįmanoma rast homogenišką imtį), tik dėl skysčių į veną  :ax:

Va ir sudėlioti taškai ant i. Šitos rekomendacijos ne tiems, kurie sveiki.

Atsakyti

Va ir sudėlioti taškai ant i. Šitos rekomendacijos ne tiems, kurie sveiki.

Mano nuomone, tikrai taip. Bet kaip sakoma, sveikas, tai tik ligonis be diagnozės  :D 

Sveiko proto reikia visur ir pažindintis su savo organizmu, klausyt ir atsiliept į jo kasdienius poreikius, o ne tik lėkt ir skubėt  :mirksiukas:​ 

Atsakyti

Nu va pas mus neseniai buvo gyd. dietologe darbe, apie sveika mityba pasakojo..daug visokiu veju priprasakojo mano supratimu (baubu kai kuri maista paverte nors is klausanciu buvo tik gal 2 zmones kuriems reiktu svorio numest) bet, apie skyscius tai sake taip, arbata tikrai skaitosi i isgertu skysciu kieki, nebutinai grynas vanduo..nu bet sulciu geriau negerti, vaisius valgyti...

Labas rytas

A o sriubu ana is vis nerekomendavo..zodziu buvo kazkokia ne sveikos mitybos o visuotinio tautos kudinimo paskaita 

Atsakyti

Tai sultyse labai daug cukraus, del to ir nerekomendavo. Bet atmetus papildomas kalorijas (ne visi gi svori meta), vanduo, esantis sultyse, organizma drekina lygiai taip pat, kaip ir vanduo is krano arba butelio.

Labas rytas.

Atsakyti

Labas rytas  :4u: 

Aš kurį laiką sekiau savo išgeriamo vandens kiekį spec programėle telefone. Tai mečiau, nes pasirodo geriu daug daugiau, nei tos normos (normos - po 0,03 l kiekvienam kūno kg  :hmm: ). Be jokios prievartos išgeriu tarp 3 ir 4 l kasdien, skaičiuojant tik vandenį. Ir visad buvau tokia pagerianti, reklamos manęs neįtakoja  :)​ 

Atsakyti

Pas mane irgi didesni kiekiai susidaro. Tik tiek, kad man grynas vanduo yra neskanus.

Atsakyti

Labas rytas.

Qqte, o kodėl sriubos nerekomendavo? Įdomu išgirst argumentą :)

Atsakyti

nu mazdaug jei sriuba pietums ir dar antras tai jau per daug, jei vien sriuba tada per mazai

nu atseit galima sriuba valgyt vakarienei bet yra geresnių pasirinkimų

aš negaliu pasakyt kad jinai visai neteisi, nes atsimenu save vaikystėj, liepdavo pietums suvalgyt sriubą, nes gi taip reikia, o paskui jau antras (kotletas, karbonadas ir t.t. bulvės...)nu ir kas gaudavosi, antras paprasčiausiai netilpdavo..nu tai ar stebuklai kad šakaliukų rinkinys buvau? :D

dėl to savo vaikui niekad sriubos nekišu, daržely auklėtojų prašydavau kad nekištų sriubos jei anas nenori, tegu tik antrą valgo

mokykloj pats sriubos paprašė tai užsakau, bet sakė jau viskas nebenori

dabar gi kartais verdu sriubą bet tokią tirštą su mėsytės kukuliais, kokių ankštinių ar panašiai, praktiškai dėl vaiko, jis tirščius iškabina, valgo kaip troškinį vakarienei :) pati poreikį kokį kartą į mėnesį pajaučiu sriubai, bet irgi kaip atskiram patiekalui tai jau prisidedu visko ten, kad pavalgyt būtų galima

Atsakyti