Įkraunama...
Įkraunama...

METŲ mezginiai

Nu va, Donstop, daug pomėgių neturi, tai ir nepriims į tą akademiją :). Iš kitos pusės, tai gal kaip tik ten jam būtų įdomu. Žodžiu, pildyk anketą ir lauk, o bus kaip bus. Liūdna, bet mano dičkis toks - buvo ypač gabus, smalsus, mokykloj nevykusi mokytoja buvo, po pusmečio noras mokytis dingo. O tėvai dvynukais buvo užsiėmę... Iš būrelių - visokių lankė, visus metė gana greitai, metų neišlankydavo. Tik gitara buvo PATS užsikabliavęs, net porą metų sąžiningai lankė ir mane džiugino, deja, deja, nebepaima į rankas seniai.

Mergička, kaip ir Šarangės :). Panaši į mane, išskyrus knygų skaitymą. Skaityt neturi noro absoliučiai, o aš ir priversti nesugebu. Bet šalia muzikos mokyklos ir teatro akademijos, dailės būrelio, dar ir baletą lankyt labai nori. Aš irgi norėčiau, kad lankytų, bet sakau, na, pažiūrėkim į tavo dienotvarkę, kada tu galėtum lankyti? Tai noras laikinai praeina :).

Brolis dvynys orientuotas į mokslą ir sportą, pastovus, kuo mane labai džiugina. Jo būreliai - matematika (Miksike), anglų kalba, krepšinis.

Nežinau, kuo bus mažė ir kur ją pakreipt.

Atsakyti

Dėl požiūrio... Turiu savo teoriją, kad jei negali daryti įtakos situacijai, tai nėra ko ir nervuotis dėl jos. O jei gali, tai daryk, keisk kažką. O jei gali, bet nedarai, tai pats kaltas. Kartais truputį ne iš šio pasaulio jaučiuosi, kai aplink visi nuolatiniam strese, o aš rami :D

Aš dažniausiai apie tai net nemastau, kol nepakalbu su kuo nors, kas pastoviai "deda į kelnes" arba labai smulkmeniškai nagrinėja situaciją, planuoja, strateguoja ir pan, tada man akys jau ant kaktos iššoksta, kaip tokioj niekinėj situacijoj galima tiek visko prigalvot, tiesiog tada ir nusinervinu dėl kitų nervingumo :D

O šiaip ir aš rami  :D 

Atsakyti

aš tai kabinete nuolat prisiklausau, kartais man taip juokinga kai iš musės dramblį daro, bet kartais tai vargina, nu ištisai žmogui problemos, skundai, bėdos, "šūdinas gyvenimas" stresai dėl autobusų pvz ir t.t. ir t.t.

būna kad jau "užsikemšu" ausis, ausinėm, įsijungiu kokią muziką kad negirdėčiau tokio sunkaus gyvenimo

Atsakyti

Pas maniškę irgi su knygom bėda... Skaito tik per prievartą. Mokykloj kasdien po pusvalandį būna skaitymo metas, o namie tik per pykčius. Bet skaityt vistiek turi, nes kas mėnesį klasėje būna knygų klubas, kur kiekvienas turi parengti pristatymą apie perskaitytą knygą. Kai to neliks, tai jaučiu visai reikalai suprastės.

 

 

Dėl požiūrio... Turiu savo teoriją, kad jei negali daryti įtakos situacijai, tai nėra ko ir nervuotis dėl jos. O jei gali, tai daryk, keisk kažką. O jei gali, bet nedarai, tai pats kaltas. Kartais truputį ne iš šio pasaulio jaučiuosi, kai aplink visi nuolatiniam strese, o aš rami :D

 

Ar gali būti taip, kad tos privalomos knygos jai paprasčiausiai neįdomios? Aš iki trečios klasės irgi neskaitanti buvau. Na neįdomu man tos vaikiškos knygos buvo, daryk ką nori. O va trečiokė būdama kažkaip netyčia paėmiau į rankas A. Diuma Tris muškietininkus, ir taip užsikabinau, kad skaitau iki šiol.  :D  Ir mokykloj atsiskaitinėdavau už tas knygas, kurios man buvo įdomu, o ne už sąrašines.

 

*Va va, draugė mano būsi. Dažnai jaučiuosi, lyg iš kitos plabetos būčiau. Tik ir girdžiu aplink - nerimas, stresas ir t.t. O aš pakaušį krapštausi ir galvoju, apie ką čia jie šneka? :hmm:

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Terezza: 10 gegužės 2017 - 10:09

nu maniškis ir susikaupimo ir suinteresuotumo ir dėmesio koncentravimo turi pakankamai, tai musėt dar ne Z, tiesiog, tėvo vaikis :) ale interesų tai daugiau turi už aną, įdomu jam visokie eksperimentai, bandymai...


tai vat tau ir požymis: eksperimentai.  z kartos nedomina sausos žinios, informacija, kurią reikia įsiminti. domina viskas, kas susiję su technologijom

aišku, kad negali visų vaikų sukišti po vienu apibūdinimu. gi ir aplinka ir šeima turi įtakos.

man šiek tiek keistas apskritai tas susitelkimas į gabumų paieškas.

ne visai seniai viena dukra man papriekaištavo, kad neleidau jos į kokius tai būrelius, kad tipo neugdžiau. nu bet priekaištas tai toks iš lubų. nes realiai tai nei vienas užsiėmimas, į kuriuos bandžiau leisti, nesudomino, po mėnesio lankymo dingdavo noras. o pati nežinodavo, kas jai įdomu. tai vat ir gaunas, kad turėjau prievarta kažkur įtaisyti ir neleisti persigalvot :hmm: ale kaip čia taip sugalvoti į ateitiį, kuris užsiėmimas bus įdomus po 10 metų

Atsakyti

Bet tikrai, kaip keista, kad gabus vaikas, tačiau neranda pomėgio, gal tie gabumai jam ir trukdo? gal jis visur tikisi kažko waw, o jam ten tiesiog viskas per paprasta ir lengva atrodo? Aš čia tiesiog šiaip svarstau.... Gal yra koks nors mokslininkų, atradėjų, ar laboratorinių būrelis? :)

Oi nu tiek nėra gabus, kad viskas per lengva jam būtų  :D  Daugiau drovus, jautrus, baikštus, su savo kaprizais, sunkaus charakterio... Būreliuose visad randa minusų, tai kolektyvas, tai vadovas, tai pati veikla, tai tas, tai anas nepatinka, laikausi nuomonės, kad per prievartą nieko nereikia, bet kai absoliučiai niekur nepatinka  :hmm:  Tada jau būna biškį su prievarta  :blush-anim-cl: Turi nors vieną sportinį būrį lankyt, bet kokį savo nuožiūra, nes visiškai nejudrus jo gyvenimo būdas ...

Laboratorinių bandymų būrelis yra toks Kaune, bet toli vežiot... Pažiūrėjo būrelių mugėje, pabandė kažką ir irgi ne itin susižavėjo  :wink: 

Bet skaityt vistiek turi, nes kas mėnesį klasėje būna knygų klubas, kur kiekvienas turi parengti pristatymą apie perskaitytą knygą. 

Pas mus irgi taip yra  :) 

Papildomas vaiko lavinimas man mįslė :D

Mįslė ir man  :hmm: 

Mokytoja ne vieną kartą yra manęs klausus, ar aš su juo papildomai užsiimu namuose. Man labai gėda, aš nedirbu, bet ne, neužsiimu, net nenutuokiu kaip ir kuo jį lavinti  :hmm: 

Atsakyti

Man atrodo, kad papildomai lavint kaip tik labiau reikia vidutinių gabumų vaikus, kad neliktų už brūkšnio.... O gabius  galima lavint aišku, jei tikrai žinai kaip ir kurioj srity, bet šiaip gabiems skaitau, kad pasisekė, vien kad jie gabūs ir gali tiesiog plaukt pasroviui be vargo :D 

Atsakyti

Nu va, Donstop, daug pomėgių neturi, tai ir nepriims į tą akademiją :). Iš kitos pusės, tai gal kaip tik ten jam būtų įdomu. Žodžiu, pildyk anketą ir lauk, o bus kaip bus.  :hmm:

Dar yra ten toks niuansas, kad jei pakvies į ekzaminą ir jis jį išlaikys, tėvai jau įpareigoti mokėti tuos 350 eur. O jei persigalvos ir nenorės mokėti, reikės sumokėti 30 eur  :oh:  Žodžiu, prieš važiuojant reikia jau apsispręst, ar norim tą reikalą sau užkraut, ar tikrai lankys, ne šiaip pabandymui važiuot   :happy: 

Na bent anketą užpildyt nieko nekainuoja  :D 

Atsakyti

Ar gali būti taip, kad tos privalomos knygos jai paprasčiausiai neįdomios? Aš iki trečios klasės irgi neskaitanti buvau. Na neįdomu man tos vaikiškos knygos buvo, daryk ką nori. O va trečiokė būdama kažkaip netyčia paėmiau į rankas A. Diuma Tris muškietininkus, ir taip užsikabinau, kad skaitau iki šiol.  :D  Ir mokykloj atsiskaitinėdavau už tas knygas, kurios man buvo įdomu, o ne už sąrašines.

Pas mus bent kol kas nėra jokio privalomo knygų sąrašo, renkasi vaikai patys ką nori tam užklasiniam skaitymui  :) 

Atsakyti

Dar yra ten toks niuansas, kad jei pakvies į ekzaminą ir jis jį išlaikys, tėvai jau įpareigoti mokėti tuos 350 eur. O jei persigalvos ir nenorės mokėti, reikės sumokėti 30 eur  :oh:  Žodžiu, prieš važiuojant reikia jau apsispręst, ar norim tą reikalą sau užkraut, ar tikrai lankys, ne šiaip pabandymui važiuot   :happy:

Na bent anketą užpildyt nieko nekainuoja  :D

keistai susirodė, Kaune į kitą galą miesto vežioti toli, o į Vilnių tai jau nebe :D

bet šiaip, jei galit sau leisti, tai gal pabandyt, kad paskui nesigailėt :hmm:  o ta akademija tik metus? t.y. įsipareigojat mokėt tik 1 metus? siūlyčiau atidžiau sutartį paskaityt, nes tokie įsipareigojimai tai man biškį neadekvatūs. taip išeina, kad egzaminas yra mokamas, kainuoja 30 pinigo

Atsakyti

Pas mus bent kol kas nėra jokio privalomo knygų sąrašo, renkasi vaikai patys ką nori tam užklasiniam skaitymui  :)

Bandyčiau kokį Žiulį Verną ar Main Ridą pakišt. Nuotykiai, artadimai, pavojai, kovos su blogiečias. (Mano neskaitančiam bernui Ž.Vernas suveikė stebuklingai. Per naktis nemiegodavo, kad tik daugiau paskaitytų  :D).

Atsakyti

keistai susirodė, Kaune į kitą galą miesto vežioti toli, o į Vilnių tai jau nebe :D

bet šiaip, jei galit sau leisti, tai gal pabandyt, kad paskui nesigailėt :hmm:  o ta akademija tik metus? t.y. įsipareigojat mokėt tik 1 metus? siūlyčiau atidžiau sutartį paskaityt, nes tokie įsipareigojimai tai man biškį neadekvatūs. taip išeina, kad egzaminas yra mokamas, kainuoja 30 pinigo

Aš nevairuoju, tai nuvežt viešuoju transportu ir dar su mazge ant rankų būtų sudėtingoka  :blush-anim-cl: 

O į Vilnių šeštadieniais reikia vežt, vyras galėtų vežiot  :)  Aišku baisu tie važiavimai, o ir ne visad pavyktų, kartais vyras iš komandiruočių grįžta sekmadienį... Man be šansų būtų į Vilnių nuvežt, jei aš net Kaune į kitą rajoną negaliu.

Akademija ta tik metus. Ir taip, gaunasi, kad egzaminas mokamas, jei paskui tėvai nemokės tų 350 už patį mokslą  :unsure: 

Atsakyti