O jei rimčiau dar, tai aišku, kad nuotaikų svyravimai gali būt susiję su apčiuopiamais organizmo pokyčiais. Nors iš to minimumo, kiek suprantu apie ilgalikius ingriduskos reikalus,tai man panašiau šiuo metu į psicholiginį barjerą/ribą, maratonininkų vadinamą "sieną". ..
Abelo, tu taip gražiai parašei paie tą maratoną ir visa kita,kad net apsiverkiau.
Taip nešiojuosi su nerimu širdy Ingriduskos liūdesį ir nežinau net ką pasakyti, nes nemoku guosti, o ir pati esu labai paskendus.
Gal tas liūdesys turi ir daugiau komponentų, bet mano nerimas susijęs su tuo ką parašė Abelo. Aš kai pati bandžius bėgti ta maratoną ir nenubėgus, o dabar gulinti pakelės purve ir neturinti jėgų net atsikelti, ką ten kalbėti apie naują maratoną, taip džiaugiausi Ingriduškos sėkme, kad atrodo dabar patempčiau, pastumčiau, kad tik jai pavyktų iki galo.
Taip, visiškai pritariu, nes aš kaip mama tikrai daug šokinėju, tėtis irgi stengiasi finansiškai nieko panai netrūksta, o dar visada girdim tik nusiskundimus kaip jai yra sunku, tai vyras išvis kažkada įpykęs sako, nesimokink, eik į maximą kasoj padirbėti, tada ir pašnekėsim, nu kartais tikrai trūksta ta kantrybė. Juk sukamės kaip tik galim, ji jokiais darbais neužkrauta, jau nežinau ko dar gali norėti
Labai pritariu, kad reikia nubrėžti ribas, nepersistengti ir duoti pačiai pajusti, kiek kas "kainuoja"
Bet dar noriu pasakyti vieną dalyką apie dejavimą. Kažkurioj psichologinėj knygoj apie vyrų ir moterų skirtumus perskaičiau, kad dauguma moterų turi poreikį periodišką padejuoti, nori tuo metu būti išklausytos, apkabintos, paguostos. Objektyviai gali atrodyti, kad tikrai nėra kuo skųstis, bet tas skundas ne apie tai. Psichologiškai netgi lengviau toms, kurios iš tiesų turi dėl ko skųstis.Man labai įstrigo ten aprašytas pavyzdys šeimos, kuri iš pradžių gyveno labai sunkiai ir moteris vis skųsdavosi vyrui, jis suprato, kad sunku, bet tuo metu nieko pakeisti negalėjo, tiesiog ją paguosdavo, išklausydavo ir ji vėl kuriam laikui gyvendavo ir susidorodavo su sunkumais. Bet metams bėgant, padėtis pagerėjo, vyras pradėjo gerai uždirbti ir tie dideli sunkumai išnyko. Ir tada šeima pradėjo pyktis, nes vyras nebesuprato moters dejavimų ir pradėdavo ją kaltinti, kad nežino ko nori.
Tai manau kažkuria prasme gali būti ir jūsų dukrai taip.
Mano vyresnioji irgi labai mėgsta skųstis ir žinau, kaip tėvams sunku priimti tuos dejavimus,kai atrodo nėra dėl ko, arba norisi greiti viską išspręsti, patarti, bet aš dažnai prisimenu tą istoriją ir stengiuosi suprasti, kad tikriausi jai irgi tas poreikis stiprus ir stengiuosi išklausyti, per daug nepatarinėdama, tik parodydama kad girdžiu ir suprantu. Aišku, ne visada, niekada nebuvau labai gera mama, nepagalvokit, kad čia giriuosi.
Dar iš savo patirties prisimenu, kaip kai vaikai buvo maži, kartais pradėdavau skųstis, kaip man sunku, kaip mane jie pribaigė per dieną, kaip nebeturiu jėgų. Ir vyras kartą pasakė - jei tau sunku leisk į darželį. Tada atsimenu mane sukrėtė tas jo pasakymas, supratau, kad viskas logiška, bet kad kažkas čia visai ne tai, kad aš visai nenoriu leisti į tą darželį ir apstulbusi ilgai negalėjau suvokti, kas vyksta. Tik po kiek laiko susidėliojau, kad man tiesiog labai norisi pasiguosti, norsi, kad vyras apkabintų, kad pripažintų kad ir tas mano vaikų auginimas vertingas ir taip tarsi įgaučiau jėgų tolesniam gyvenimui, nes būnant su vaikais labai daug sunaudodavau emocinių jėgų.