Įkraunama...
Įkraunama...

METŲ mezginiai

DUONA

 

500g kvietinių miltų

500g ruginių miltų

100 g kvietinių sėlenų (arba imti rupius kvietinius miltus, tada sėlenų nereikia)

100g avižinių dribsnių (nuplauti)

180 g cukraus

2 arbatiniai šaukšteliai druskos

100g sėmenų (nuplikyti, nuplauti šaltu vandeniu)

2 saujos kmynų (nuplikyti, nuplauti šaltu vandeniu)

apie 50g sezamo sėklų pabarstymui

100g saulėgrąžų (nuplikyti, nuplauti šaltu vandeniu)

1 litras šilto vandens

0,5 litro raugo

 

Skardą patepti aliejumi ir pabarstyti sezamo sėklomis.

Visus produktus sumaišyti, minkyti apie 15-20 min. Atidėti tešlos į stiklainį (raugas kitam kartui). Dėti ne daugiau pusės stiklainio, nes paskui pakyla. Tešlą dėti į skardą, viršų išlyginti vis pasidrėkinant ranką, apibarstyti sezamu.

Uždengti ir 6 val. laikyti šiltai, kad pakiltų. Stiklainį irgi laikyti kartu.

Po 6 val. stiklainį padėti į šaldytuvą, o skardą dėti kepti.

Kepti 200o  C, 80 min. Likus kepti 10-15 min sumažinti temperatūrą iki 180o.

 

Dabar atkreipiau dėmesį, kad aš visada kepu 70 min. :) -  60+10 sumažinus.Dedu kiek daugiau druskos ir gerokai mažiau cukraus. Kai kada cukraus visai nededu. Ir saulėgrąžų nededu.

Pašteto tikslaus recepto nėra. Vištienos kepenėles pamirkau piene, nuplaunu, nuvarvinu. Keptuvėje aliejuje truputį pakepu svogūną, sudedu kepenėles, barstau druska,  prieskoniais ir troškinu. Kai kepenėlės iškepa, įpilu grietinėlės ir palaukiu, kol užverda.  Tada viską pertrinu blenderiu. Ir viskas.

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kerpena: 26 lapkričio 2017 - 20:36

Zuviuk, kazkaip tu prainformuota ne taip. Vejalis štilium netaps. Jei Vėjas auga jis tampa Uraganu 🤣😂 Smagu skaityt kodus. Teks dar vienus mokslus baigt. Antikodavimo. Nes nepabuves pirtyje nesuprasi

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Freke: 26 lapkričio 2017 - 21:05

Kad tuos antikodavimo mokslus tik pirty ir gali išeit. :)

Atsakyti
Sveikos gyvos!

Ašai, kadangi pas jus senai lankiausi, tai ir rašau senoj versijoj biggrin.gif kaži kaip jum ten rodys, niu, bet kaip sakoma soriuks biggrin.gif

Buvo labai miela, kaifova, nerealiai faina ir visaip kitaip gera Jus pamatyti (o katrų nemačiau siunčiu linkėjimus oro_buckis.gif )
Jau seniai neturėjau tokio gero mezginius apipliurpiančio ir pliurpalus apmezgančio savaitgalio. RELAX totalus ir visapusiškas smile.gif

Saulėlydi, oro_buckis.gif oro_buckis.gif oro_buckis.gif

Šarange, didelis ačiū už foto smile.gif

Beje, kepurė mažajai akivaizdžiai per didelė, o kadangi įdėmiai apžiūrėjus save nusprendžaiu, kad ji man tikrai visai neblogai, tai gavau užsakymą nudažyt dar vieną partiją tokiom pačiom spalvom... nežnia kaip išsisuksiu iš situacijos biggrin.gif

P.S. Nite, baisiai tavęs pasiilgau ir jaučiu negyjančią skolos žaizdą dėl 4 megztinių...

P.P.S. mano brangiausias, pamatęs nukrautų stalų foto, atsargiai pasiklausė, kokia čia veselia, kad jis nebuvo pakviestas biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

P.P.P.S Ai, kadangi buvo atvejų, kai nesupratau, apie ką kalba eina, tai prakti6kai gavau patarimą-paliepimą perskaityt visus (beveik pusantro tūkst.!!!) puslapius karsta.gif
NEžinau, oi nežinau...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vincis: 26 lapkričio 2017 - 21:33

Freke, Pas mus Brizas :D :D uraganą kiti užsisakė :)

Atsakyti

vinci, viskas gerai matosi ir skaitosi. Paprastai jei kokias nuotraukas keli, tai versijos susipyksta. Naujoje versijoje nesimato įkeltų senoje ir atvirkščiai.

Atsakyti

Kad pirty nebuvau, tai nors receptų prisisaugosiu  :B , kelkit, kelkit skanumynus ką ten turėjot. Nuotraukas apžiūrėjau, matosi, kad linksma buvo  :wub: 

Atsakyti

Pinta,Egloške,Freke,turiu jumi poezijos tris saujas ;)

pasipirtinau,dabar skaitau  :wub: 

Atsakyti

Labos

sesijai nebuvau pasiruošus, su migrena antra diena kamuojuos. Bet kaip smagu skaityt jūsų kvykesius ir nuotraukas apžiūrinėt! Kada nors ir aš sudalyvausiu :)

Papasakokit ir man, ką ten 3 m. mama turi sugebėt  :B 

Mezgu dukrai sarafanus, sukneles, tai oras atšilo  :B Kada nors atvėsus šnekinsiu manekenę.

Swapui norėjau mažą smulkmeną dar padaryt, bet nesugebėjau  :blush-anim-cl: Tokio sunkumo recepto dar nebuvau skaičius... Po visko įkelsiu į kambariuką, gal bus norinčių ir nagingesnių už mane.

Faraway, kibiras sveikatos  :4u: 

Atsakyti

Saulėlydžiukas  :wub:  :wub:  :wub:  :wub: 

dabr beklausydama Gadget suspindėjau - nes kažkada tai mokėjau :D o patapus 2 bernužėlių saugotoja ir Grikio auklėtoja kažkaip išsimušiau iš doros kelio :D Gadget - įžiebei viltį, kad turėčiau ir aš galėti

Oj, didžiu medum tepi, tik aš jaučiuosi gal.. pervertinta. Nėra to laiko tiek jau daug, tik pasirinkau daryti tai, ką noriu. Gyvenimas yra baigtinis. Jis turi būti malonus pirmiausia man.

P.P.S. mano brangiausias, pamatęs nukrautų stalų foto, atsargiai pasiklausė, kokia čia veselia, kad jis nebuvo pakviestas biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

P.P.P.S Ai, kadangi buvo atvejų, kai nesupratau, apie ką kalba eina, tai prakti6kai gavau patarimą-paliepimą perskaityt visus (beveik pusantro tūkst.!!!) puslapius karsta.gif
NEžinau, oi nežinau...

 2. ir nesąmonių skaitymas yra dorybė

1. ištekėjimo už siūlų dievo šventė, mezgančių vaidilučių švenČiama

Atsakyti

P.S. Nite, baisiai tavęs pasiilgau ir jaučiu negyjančią skolos žaizdą dėl 4 megztinių...

:D uojj  :wub: aš irgi tavęs pasiilgau  :wub: vis ieškau ir ieškau laisvo šeštadienio, bet ... turbūt tik sausio mėnesį  :dry2: 

Keisk požiūrį :mirksiukas: negalvok, kad tu man kažką skolinga - galvok, kad tu mano spintos lentynas apsaugojai nuo lūžimo ir suteikei man galimybę dar ką nors numegzt :ax: gal net gražaus :lol: ir dar ramybės man pridėjai  :D nes dabar žinau, kad jei ką nors sau netinkamo numegsiu, nereiks ardyt  :P o mano rankdarbis pateks į geras rankas  :D 

Atsakyti

Rankdarbis į geras rankas :D  kaip koks augintinis

Labas rytas-sunkus kažkoks...

Atsakyti