Įkraunama...
Įkraunama...

METŲ mezginiai

Nu gi pirty gaminsim bumbulus, tai va kiek idėjų :D Oj, mano Šarkai patiktų... :D

 

ce89e9bccd81e1bc96129a199af4365b.jpg

 

c51e7ed9c81828a0f22c24962fda3801.jpg

 

1e57c8a69108f600cf7a64fe0df3d5b3.jpg

 

7704947001eef057e78a1f52b19f276d.jpg

 

 

30d9bc15b0bb8144d719cc76787c1fdc.jpg

 

181d48ab9a12f1babc175c19c6e36637.jpg

 

 

 

5c93baddd717b62b74d1056bfbdb250f.jpg

 

cf2cdc83b4e8c4bae2d0cfcec1d56680.jpg

 

94caf9bfa4aeb0e1e3586ff0b29c6790.jpg

 

Katukui, dress kodui, vietoj rožių :D :D

 

5f9bfccabcc5c2d1f3a0516307e99a34.jpg

 

 

 

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Šarangė: 16 lapkričio 2017 - 10:49

ačiū už idėją :D  tas tinkliukas tik nelabai vilioja - sušalsiu

Atsakyti

Labas rytas,

Dar klausimėlis apie 11metes mergaites, ar gavot pasiūlymą skiepyt nuo gimdos kaklelio vėžio, ar skiepijot? Gal Abelo pasisakytų? Man vakar skambino gyd, kad gavo skiepų ir kviečia ateit.

Labas :)

Pirmiausia, tai skiepija ne nuo vėžio, o nuo ŽPV - žmogaus papilomos viruso infekcijos :) ŽPV gyvena žmogaus gleivinėse ir jo tipų yra daugybė (>100), bet skirtingi tipai mėgsta skirtingas gleivines (lytinių organų, burnos) ir ne visi jie žiauriai pavojingi. Nustatyta ir įrodyta, kad blogiausi 16 ir 18 tipai, kuriuos turi visos 3 šiuo metu esančios vakcinos. Šių tipų nešiojimasis gimdos kaklelyje ilgainiui sukelia gimdos kaklelio vėžį.

Kadangi virusas plinta lytiniu keliu IR per lytinių organų lietimą rankomis/burna, keitimąsį skysčiais, rekomenduojama skiepyti iki bet kokio lytinio aktyvumo pradžios (oficialiai Amerika ir kai kurios kitos šalys nuo 9m., LT ir daugelis Europos nuo 11m.).

Vakcinos yra trys: "Gardasil 9" (naujausia iš esančių, nuo 9 tipų ŽPV), "Silgard" (nuo 4 ŽPV tipų) ir "Cervarix" (pati pirmoji nuo 2 ŽPV tipų). Kuria vakcina siūlo skiepytis?

Kam pridėjo tų kitų tipų baltymų į vakcinas? Nes įrodyta, kad kiti ŽPV tipai sukelia kitų gleivinių vėžį (liežuvio, burnos, balso stygų, išorinių lyties organų, išangės) arba iki vėžinius darinius (gleivinių pakitimus, su kuriais nieko nedarant pasidaro vėžys) ir lytinių organų karpas (tikriausiai net neįsivaizduojat, bet žauuuri problema mūsų visuomenėje, nes gydoma kaip ir visos karpos vietiškai, o galutinai viruso išnaikint neina ir kartojasi pastoviai :( ). 

Kokia prasmė? Kaip ir visų skiepų - sudaryti imunitetą, t.y. atpažinimo sistemas - antikūnius, mūsų organizme, kad pakliuvus infekcijai, ji būtų atpažinta ir išnaikinta pradžioje, kol dar neišbujoja gleivinėje ir nesukelia pakitimų. Rezultatas: preliminariais duomenimis ženkliai sumažina gimdos kaklelio vėžio atvejų (nes 90proc. jo priežastis yra šis virusas), kartu ir kitų vėžių bei priešvėžinių pakitimų, ne tik moterims, bet ir vyrams (jie ne šventieji, dažnai turi burnos ir gerklų vėžį nuo šio viruso).

Ar skiepyti? Jūsų reikalas :) kaip ir su visais kitais skiepais :)

Kad vakcinos sukeltų leukemijas (kaip ir autizmą ar kitas grėsmingas ligas) - įrodymų nėra, tik spėlionės ir išvedžiojimai iš vienpusių duomenų. Suleidžiamas ne visas svetimkūnis, o tik jo dalelė - tam tikras kapsulės baltymas, kad atpažint eitų lengviau susidūrus su tikru sukėlėju.

Su "svetimkūniais" susiduriam kasdien, tai visi virusai ir bakterijos, draugiški ir ne. Kaip reaguos individualus organizmas - susirgs arba pašalins sukėlėją mums nė nepajutus. Kuris variantas bus konkrečiai vienam ar kitam žmogui, vienose ar kitose salygose pasakyt neįmanoma. Vertinant populiacinius duomenis akivaizdžiai įrodyta, kad skiepai veikia ir mus saugo :) 

Jei galvojat, kad "jau mano nuostabioji mergaitė ar berniukas neužsikrės", nuvilsiu - užsikrės tikrai, nes tikiuosi, kad užaugs psichologiškai sveiki ir lytiškai aktyvūs jauni žmonės. Tik nepasakysiu, kokiu tipu (priklausys nuo partnerio ir jų kaitos) ir kaip organizmas susidoros su tuo virusu (liks jis ten rusenti ir vėženti ar bus nukautas). 

Atsakyti

Labukas, nu koks gražus saulėtas oras už lango  :wub: 

Ryte ledukas buvo.

Pakuoju Jums dėžę į pirtį  :B  :P​ 

Atsakyti

O man vat įdomu, kodėl linkę neskiepyt? :) Limit? Gal ir kitos ką nors pasakys? Čia šiaip mano smalsumui, jei netingit :) nesmerkiu niekada ir gerbiu pasirinkimą visų ;)

Nuoširdukas tai išgirdau, nes baisu (nors nelabai supratau ko... leukemijos?). Jei baisu, tikrai neskiepyk, nuoširdžiai sakau. Nes labiausiai bijantiems, blogiausiai ir būna, kiek aš susidūrus.

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Abelo: 16 lapkričio 2017 - 11:09

Abelo, ačiū, kad parašei, tai geriausia ta naujausia vakcina? nuo 9 tipų? Aš nežinau kokia, bet pvz jei nueisiu ir sakys ta pati seniausia,2tipų, ką tada daryt? Prašyt geresnės?  :hmm: 

ŽPV aš pati turiu ir jau daug metų, kai sužinojau, labai daug baimės buvo,  neįsivaizdavau iš kur gavau labai jauna buvau... Dabar darausi tyrimus citologinius, stebiu ir tiek, o vat mano draugei rado pakitimus ir labai negerus, siuntė jau į onkologinį, nors kol kas paliko stebėjimui, bet rimta situacija, tai nelinksma...

Atsakyti

Papildomi skiepai dazniausiai neadekvaciai kainuoja. Roto, pneumo, meningokoko, erkinio encefalito, jei viska i kruva sudejus turint ne viena vaika su lietuviskom algom..... 

Atsakyti

Brolio vaikučiui po skiepo gal 2 savaitės praėjo ir susirgo ūmia leukemija. Tikrai baisu kai artimųjų rate taip nutinka, vaikui buvo 3 metukai...

Kai klausinėjau gydytojos, ir ne vienos, ar gali būti, kad į skiepus taip suregavo, sako, gali būti, kad tas svetimkūnis suaktyvino ten viską. Aš tikrai nežinau, bet va po tokio sutapimo aš jų biškį bijausi...

Atsakyti

Abelo, vyro sesuo labai domėjosi, bet jos mergaitei tada jau 14 metų buvo ir ją kažkaip atkalbėjo, tai aš matyt, visa ta informacija ir persiėmiau. Ir šiaip man visi skiepai įtartini :D Nes turėjom šeimoj nuo skiepų kūdikiui labai didelių rūpesčių, nors nieks ir nepripažino, kad tai tikrai nuo skiepų, bet užuominom buvo tai pasakyta.

Bet po tavo parašymo, apie šitą skiepą reiks gal permąstyt  :hm:​ Dar yra laiko

Atsakyti

Abelo, ačiū, kad parašei, tai geriausia ta naujausia vakcina? nuo 9 tipų? Aš nežinau kokia, bet pvz jei nueisiu ir sakys ta pati seniausia,2tipų, ką tada daryt? Prašyt geresnės?  :hmm:

ŽPV aš pati turiu ir jau daug metų, kai sužinojau, labai daug baimės buvo,  neįsivaizdavau iš kur gavau labai jauna buvau... Dabar darausi tyrimus citologinius, stebiu ir tiek, o vat mano draugei rado pakitimus ir labai negerus, siuntė jau į onkologinį, nors kol kas paliko stebėjimui, bet rimta situacija, tai nelinksma...

Taip, Gardasil, mano nuomone, geriausia. Man dėl to ir įdomu, kokią siūlo, nes kaip suprantu ją kompensuoja? Gali pabandyt prašyt kitos, bet manau, kad valstybė nupirko tik kažkurią vieną ir keisti negalima. Gali atsisakyt skiepyt šita ir skiepytis pilna kaina kita vakcina.

Papildomi skiepai dazniausiai neadekvaciai kainuoja. Roto, pneumo, meningokoko, erkinio encefalito, jei viska i kruva sudejus turint ne viena vaika su lietuviskom algom..... 

Pneumo nuo 2015m. yra privalomam skiepų kalendoriuje nemokamai. Taip, kainos žiaurios, kaip ir lietuviškos algos. Bet žmogus gi visada renkies prioritetus ;) va tik Roto vakcinos reikalingumu normalioj valstybėj, ne Afrikoj, aš abejoju, o visos kitos, mano maža nuomone, yra net labai reikalingos.

Nuoširduk, taip, sutapimai visokie, kuriuos mes patys sutapatinam yra patys baisiausi. Bet tavo papasakotu atveju, man iškart klausimas, o kada prieš tai buvo darytas kraujo tyrimas? Prieš pat skiepą? Ir jame tikrai tikrai nebuvo pakitimų jokių? Net mažiausios anemijos? Kad taip jau tiesogiai ryšys kabinamas? Žinau, kad tikriausiai tokių smulkmenų nežinai, bet dvi savaitės mažokas laikas skiepui "viską užvest" ir dar spėt diagnozuot leukemiją. Per 10-14d. tik susidaro tie antikūniai konkrečiam skiepui. Taip, tuo metu imuninė sistema aktyviausia, bet jei tai priežastis, tada ji tik pradeda išsikreipti. Norint nustatyti reikia pirma dėl kažko atlikt kraujo tyrimą (atsirado simptomai kažkokie?), tada siųsti pas hematologą, atlikti kaulų čiulpų punkciją, vadinasi užtrunka dar kelias dienas, apie savaitę. Mano spėjimas, kad anas skiepas ne prie ko, o viskas ten jau ruseno.

Atsakyti

Abelo, vyro sesuo labai domėjosi, bet jos mergaitei tada jau 14 metų buvo ir ją kažkaip atkalbėjo, tai aš matyt, visa ta informacija ir persiėmiau. Ir šiaip man visi skiepai įtartini :D Nes turėjom šeimoj nuo skiepų kūdikiui labai didelių rūpesčių, nors nieks ir nepripažino, kad tai tikrai nuo skiepų, bet užuominom buvo tai pasakyta.

Bet po tavo parašymo, apie šitą skiepą reiks gal permąstyt  :hm:​ Dar yra laiko

Apie atkalbėjimo argumentus irgi norėčiau išgirst smalsumo vedina :) nes rekomenduoja skiepytis net suaugusias moteris, su salyga,kad jos neturi šiuo metu ŽPV. Tyrimą gali atlikti ginekologas ir nustatyti tipus (vienas tyrimas, kad ŽPV + arba -, kitas kokių tipų ten nešiojies). Ir kita sakyga, kad bent dvi savaites moteris bus niekaip lytiškai neaktyvi. Tai įdomu, kuo 14-metė skiriasi nuo tokios suaugusios moters :)

Atsakyti

Kadangi tai buvo jau prieš daug metų, tai tik pasakysiu, kad vaikas buvo sveikas, valgus, po skiepo tapo vangus, labai išblyškęs, tada brolis pats nuvežė vaiką padaryti kraujo tyrimų (jau jie labai rūpestingi šiuo klausimu), ir negaliu dabar tiksliai pasakyti, 2/3 savaitės praėjo po skiepo, nu vnz,, žinoma, gal tai tik sutapimas, aš netvirtinu, kad tai tikrai nuo skiepo.

Tai manau, valstybė tikrai nebus geriausio skiepo nupirkusi, tai jei tas kur nuo 2 ar 4 tipų, tai tada nė kalbos, geriau nereikia :)

Atsakyti