o aš vis skaitau ir tai tikiu tai netikiu
Baltymai, tai yra proteinai, būtini visoms gyvybinėms organizmo sistemoms – ne tik sportininkams, bet ir visiems, besirūpinantiems savo sveikata! Jie turi įtakos kraujo sudėčiai ir kokybei, normalizuoja hemoglobino lygį, reguliuoja hormonų foną ir aktyvina smegenų veiklą. Ir, žinoma, jie nepakeičiami per treniruotes. Aminorūgštys, kurių yra proteinuose, itin svarbios nuolatiniam ląstelių atsinaujinimui – todėl audinių regeneracija ! Puikiu proteino šaltiniu taps mūsų produktas – kokteikiai...
Ojaaaaazaumarija tas marketingas
Proteinai tai tik mandresnis baltymo pavadinimas, reiškiantis lygiai tą patį taip, jie būtini visiems nuo pat pirmų dienų tiesiog išgyvenimui, nereikia būt sportininku ar besirūpinančiu savo sveikata
Įtaka kraujo sudėčiai - kad organizmas apskritai funkcionuotų, kraujyje turi plaukioti įvairūs baltymai. BET juos organizmas pasigamina pats. Ne tai, kad tie, kuriuos suvalgai, ima plaukiot kraujyje toliau visai pievos tiksliau, nemelas, bet informacija suinterpretuota ir pateikta, kaip jiems patogu o yra taip:
Baltymai iš maisto patenka į skrandį, kur yra susmulkinami, kaip koks rąstas pirma supjaunamas į kalades. Slenkant toliau žarnynu įvairiausi fermentai smulkina ir karpo baltymo "kalades" į aminorūgštis ("malkas"), kurios jau gali patekti per žarnų gaurelių kanaliukus į kraują ir keliauti toliau. Tai tos malkos keliauja į sandėlį (tarsi drožėjo dirbtuves) - kepenis. Čia prasideda stebuklai iš paprastų betkur (beveik) randamų malkų gimsta organizmui reikalingi baltymai. Aminorūgštys surūšiuojamos, nes yra skirtingos, paskui jungiamos tam tikra tvarka, kad gautųsi būtent tokios formos ir dydžio baltymai, kurių reikia organizmui. Pagaminti kepenų ląstelėse baltymai išleidžiami į apyvartą (patenka atgal į kraują ir keliauja į paskyrimo vietą)
Hemoglobinas yra vienas iš organizmo baltymų, kuris apsigyvena eritrocituose, prisijungia geležies ir nešioja po organizmą deguonį. Bet pagaminamas žmogaus kepenyse.
Hormonai gaminami skirtingose organizmo vietose, dalis kepenyse, dalis smegenyse, skydliaukėj ir t.t. Jų gamybai reikalingos aminorūgštys. Nu tai jei gauna organizmas baltymų ir sugeba juos paversti aminorūgštim, tai gal ir "reguliuoja hormonų foną"
Smegenų veiklai, ląstelių statybai, jungtims taip pat reikia aminorūgščių, tai gal ir "aktyvina smegenų veiklą"
Nepakeičiami jie ne tik per treniruotes, bet kaip sakiau, jau nuo pirmų dienų be jų niekaip
Audinių regeneracijai svarbios ne tik aminorūgštys, daug ir kitų veiksnių, bet taip, jos viena iš statybinių medžiagų
Aš pritariu Kurpienės nuomonei, kad dantys skirti kramtyti, o kokteiliai ligoniams kokteiliai prasidėjo ligoninėse nuo trinto maisto. Kartais būna situacijų, kai žmogus negali valgyti pats (koma, burnos nudegimas, išsekimas, psichiatrinės bėdos ir t.t.), tuomet maistas zonduojamas per šlangelę. Jei gali valgyti, bet nesukramto, nepraryja, tai gal gali pats gerti. Tada trinamas maistas ir tipriai skiedžiamas, kad būtų galima gerti. Deja, buvo pastebėta, kad tik trinant maistą ir juo maitinantis, ligoniams maisto medžiagų neužtenka, vieniems reikia daugiau baltymų, kitiems rebalų, priklausomai nuo ligos. Tada prasidėjo visokiausių kokteilių išradinėjimas ir jie tikrai pagerina, papildo ligonių poreikius. Aišku, lygiagrečiai vystėsi ir sporto medicina, kuri išsiaiškino, kad papildžius racioną baltymais, didėja raumenų masė ir gerėja rezultatai. Va ir pasigavo kokteilius sportininkai, dietininkai ir kiti verslininkai.