Galima perkišti siūlą pro breketo vielutę danties priekyje iš apačios į viršų, ir tada pasieks arčiau dantenos esančią tarpdančio pusę.
Galima perkišti siūlą pro breketo vielutę danties priekyje iš apačios į viršų, ir tada pasieks arčiau dantenos esančią tarpdančio pusę.
Dantų vietos keitimas breketais dėl to ir įmanomas, kad aplink visą danties šaknį yra retesnio kaulo tarpas, kuris skirtas amortizuoti kandimo metu patiriamą smūgį. Žandikaulio išretėjimas nuo nenaudojimo šiuo atveju negresia, nes kaulas dar ir kaip naudojamas - tik dantis kaule stumiamas ne žemyn (kaip įprasta kaskart kandant), bet į šoną. Tiesiog kai dantys stumiami IR breketų pagalba į šoną, IR įprastai maitinantis žemyn, jų kelionė į pageidaujamą vietą užtrunka ilgiau nei truktų jei dantis būtų judinamas tik į šoną viso gydymo metu. Jei tau laikas ne problema - nieko baisaus, jei ir kramtysi. Aš tai noriu kuo greičiau juos nusiimti, todėl darau viską, kad gydymas truktų trumpiau.
Dantų padėties keitimas breketais įmanomas dėl periodonto raiščio, kuris jungia dantį su kaulu. Kadangi šis raištis yra elastingas ir gyvas audinys, dantys nėra įtvirtinti kaule kaip cemente ir dantų mikro judėjimas vyksta visą gyvenimą
Labai sudomino idėja, kad nekramtant dantys juda greičiau, na jei yra galimybė dėvėti trumpiau, tai iš kart pasidomėjau Tačiau neradau info šia tema... Radau tik šiame http://www.rubberbandsforbraceshq.com/tinklalapyje info, kad su elastikais kramtant dantys juda greičiau ir sutrumpėja gydymo laikas. Bet sudėtinga kramtyti su elastikais, išbandyta O visur kiur parašyta, kad norint, jog gydymas būtų trumpesnis, reikia klausyti ortodonto, palaikyti idealią burnos higieną, saugoti breketus ir vielą, negerti coca-colų ir pan.
Beje, gal kuriai bus įdomu, šiame tinklalapyje http://www.bracesguide.com/duringbraces/braces-pain-management.html rašoma, kad kramtymas (virtų daržovių, makaronų ar pan. minkšto maisto) gali padėti sumažinti skausmą po paveržimų, nes suaktyvina kraujotaką. Taip pat čia rašoma, kad tyrimai rodo, jog priešuždegiminiai nesteroidiniai nuo skausmo vaistai turi įtakos lėtesniam dantų judėjimui.
Ežeruosna, kadangi neradau info apie tai, kad nekramtant dantys juda greičiau, tai valgysiu normaliai, kai man numatyta apie 2 metus dėvėti breketus, ta matyt nelabai pavyks man įsisukti greičiau, ypač kai problema sąkandyje
Rutininis klausimas: kaip issivalyti dantis su siulu? juk siulas ilenda tik iki vielos. Ar yra kazkokiu gudresniu siulu ?
O ortodontė nerodė, kaip reikia paprastu siūlu įsivalyti..? Mane apmokė, tai po truputį praktikos išmokau
Tas Oral-B superfloss yra klinikoje Antakalnio stomotologijos centras Antakalnio g. 38-36, jeigu vilnietė esate ir kur netoliese ši klinika yra, tai galite užbėgti įsigyti, tik nežinau kokia jo kaina ten...
</p><p></p><p>Ežeruosna, kadangi neradau info apie tai, kad nekramtant dantys juda greičiau, tai valgysiu normaliai, kai man numatyta apie 2 metus dėvėti breketus, ta matyt nelabai pavyks man įsisukti greičiau, ypač kai problema sąkandyje
</p>
Na mano ortodonte kaip tik perspejo, kad geriau dantys juda kramtant, kalbant, valant dantis ir t.t.
Pridedu kelias citatas, neįsivaizduoju, kodėl tau nieko nepavyko rasti, nes info apie tai tikrai daug:
https://1stfamilyden...ces-off-faster/
"Constant chewing is tough on braces and can cause wires to bend out of place or prevent teeth from moving in the right direction, so be sure to avoid chewy foods or snacks that include gum, chips, popcorn, or toffee."
Čia apie pastovų kramtymą apskritai, tai manau, mažas skirtumas čipsus ar makaronus kramtai.
http://veryniceteeth...treatment-speed
"PROBLEM 1: ROOT RESORPTION & JIGGLING
Root resorption is the process of tooth root shortening. It is primarily caused by jiggling. Jiggling is a pathophysiological (normal physiology has gone awry) phenomenon. In order to understand jiggling, you must understand normal physiology.
NORMAL PHYSIOLOGY:
Ideally, a tooth should only be moved in one general direction at a time (not back and forth during the day). The tooth moves through the bone by having bone removed on one side (in front of its path) and bone redeposited on the other side (behind its path). This is a process similar to a ship moving through the ocean (water is displaced before the ship, and water is replaced after the ship). Bone removing cells (osteoclasts) and Bone depositing cells (osteoblasts) work together to allow the tooth to float through a sea of bone.
Bone removing cells remove bone in front of the tooth by releasing acid on the bone in that area. This is where the problem of jiggling starts.
ABNORMAL PHYSIOLOGY: PATHOPHYSIOLOGY
If a tooth does not have enough force applied to it for optimal movement speed, it will sit in the acid produced by the bone removal cells for too long.
Additionally, chewing further confounds the system, because the chewing system causes the tooth to move back and force (jiggle) inside the tooth socket. This produces more than one side of bone-removing acid production around the tooth. In essence, the tooth is inside an bone removing acid broth.
Unfortunately, teeth roots exposed to the bone removing acid for extended periods of time (long orthodontic treatments) tend to dissolve and have short roots. For extremely long orthodontic treatments (3 years or more), root resorption can become quite significant.
Conclusion: Short treatment times are better than long treatment times. "
Manau, kiekviena turime savo galvą ir galime spręsti už save, kas geriausia.
Kai užpraeitą savaitę buvau pas savo odontologę ir ji pamatė, kiek mano dantys pajudėję, negalėjo patikėti, kad breketai uždėti tik sausio pradžioje, tai manau, kad man mano pasirinktas kelias pasiteisino, o jūs darykite kaip norite
Pridedu kelias citatas, neįsivaizduoju, kodėl tau nieko nepavyko rasti, nes info apie tai tikrai daug:[url="https://1stfamilydental.com/how-to-get-my-braces-off-faster/"]https://1stfamilydental.com/how-to-get-my-braces-off-faster/[/url] Čia apie pastovų kramtymą apskritai, tai manau, mažas skirtumas čipsus ar makaronus kramtai. [url="http://veryniceteeth.com/patient-education-articles/treatment-speed"]http://veryniceteeth.com/patient-education...treatment-speed[/url] "PROBLEM 1: ROOT RESORPTION & “JIGGLING” Conclusion: Short treatment times are better than long treatment times. "
Pirmąjį tinklalapį tai buvau radusi, bet jame ta pati info, kaip ir visuose tinklalapiuose - nevalgyti kieto ir lipnaus, kad nepažeisti breketų sistemos, nes tai gali pailginti gydymo laiką.
Antras straipsnis tai sudomino, jame kalbame apie problemas, kurios atsiranda jeigu gydymas užtrunka per ilgai, tai pritariu conclusion, kad geriau trumpesnis gydymas, nei ilgesnis
Šiaip bendrai kalbant, tai taip, kiekviena turi pasirinkti sau tinkamiausią būdą
Beje, Ežeruosna, kiek laiko apytiksliai numatyta būti su breketais?
Grįžtant prie breketų temos, kas kiek laiko jums sakė, kad reikės darytis prof. higieną?
Man minejo, kad mazdaug kas 3 menesius
Man burnos higienistė minėjo kad eiti kas 6 mėn.
Kas jau po breketu, ar vis dar nesiojat tas vielutes is viadaus? Man taip aiskiai nepasake, jinai amzinai ar, ne? Kaip ji mane erzina....
Pradžioje sakė, kad apie 2,5 metų, bet planai pasikeitė ir turėtume spėti iki rudens. Šiaip priekiniai nebuvo labai kreivi, pagrinde dėjausi, kad išrautų krūminių tarpai užsivertų ir į vieną pusę pavažiavęs viršutinis lankas (vieno krūminio jau senokai nebėra) grįžtų savo vieton - tai jau beveik ir grįžo.
Papildyta:
Laiką, kiek teks nešioti ją, turi individualiai parinkti gydytojas, bet jau reiktų nusiteikti mažiausiai kokiems 3 metams...
Labas, man kur breketų pati pabaiga - vielutė taip atsikišusi, kad siaubingai drąsko žandą. Pas ortodontę tik kovo18d, ką patartumėt daryt?