Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip sutaupyti, kai gyvenimas neverčia

QUOTE(karra @ 2017 02 07, 20:43)
nesupratau  unsure.gif

Asmenine patirtimi. Kas cia nesuprast? smile.gif
Atsakyti
Karra, jie i futbolo varzybas skrenda, kur ir kaip gyvens nezinau. Nesidomejau. Ne is mano pinigu. As tik mergiotei duosiu, nes ji su vyro sese pora dienu bus, kad nueitu pavasariui rubu apsipirkt.

Na ir priplepejot. Maze man vakar sake, kad pilnatis. Ale ziuriu tikrai😄
Papildyta:
Na, as su 36 men alga (pilna alga, centas i centa) tikrai negaliu nupirkt Vln seimai nei buto normalaus, nei namo. Senos statybos 4 k buta kur Fabuose gal. Naujos kokiu 2 k. Max 3 k. Tai pagal ta teorija, Vln kainos nenormalios. O ir atlygis mano didenia nei vidutinis...taip kad...
Papildyta:
As kazkoki straipsni skaiciau kad ne per 3, o ale 8 metu pajamas reikia imti. Tuomet sakyciau daugiau maziau ok, bet irgi ne senamiestyje arba ne toks kokio noreciau. Bet praktiskai tai neigyvendinama, gi zmogus negali visos algos bustui skirti.
Atsakyti
Na as Pagyvenusios skaiciavimus pakoreguociau ne "1 asmens" pajamos bet "seimos", nes na vienam asmeniui kam reikia kokiu 4 kambariu? O seima su 3 vaikais visvien ne vieno asmens "priketa". 8 metu pajamos jau perebor, sakyciau, uz 8 metu jau ir as vos ne kosmini laiva nusipirkt galiu. Bet tikrai kazkas tame yra, lapk 55-60 grybu 4 seni kambariai buvo imanoma gaut, dbt jau 70++.
Atsakyti
QUOTE(Veluma @ 2017 02 08, 08:23)
Na, as su 36 men alga (pilna alga, centas i centa) tikrai negaliu nupirkt Vln seimai nei buto normalaus, nei namo. Senos statybos 4 k buta kur Fabuose gal. Naujos kokiu 2 k. Max 3 k. Tai pagal ta teorija, Vln kainos nenormalios. O ir atlygis mano didenia nei vidutinis...taip kad...

Bet ir norai tavo didesni nei vidutiniai 4u.gif smile.gif
Ir kaip rašiau, bei po to papildė Mergiona, skaičiuojant vidutinį būstą šeimai (3-4 kambariai) skaičiuočiau šeimos pajamas (du vidutiniai atlyginimai).
Ir konkrečiai mano norai irgi neatitinka mano galimybių. Noriu naujos statybos apie 100 m2 gyvenamo + 40-60 m2 garažo ir pagalbinių patalpų namo gerame kauno rajone. Šiai dienai pagal mūsų šeimos pajamas daugmaž įperkama kokių 80 m2 naujos statybos kotedžas, be garažo ir pagalbinių patalpų. Tik klausimas, ar kainos per didelės, ar norai biggrin.gif Yra tų namukų šiai dienai skelbimuose ne vienas, kur man patinka (na detaliau statybos kokybės neapžiūrėjus, gal pamačius persigalvočiau), ilgai jau pardavinėja. Tai gali būti, kad kaina visgi per didelė pagal pirkėjų galimybes. Arba kokybė labai prasta.
Atsakyti
Na, iki burbulo (iki gruodzio) as naaaaa, beveik buciau patempus 4 kambarius kokiu noriu, tik liko ismokt 36 men negert-nevalgyt-nemoket mokesciu biggrin.gif

o del namuku, kate gydau Tarandej, tai pro naujai statomus namukus vaziuoju, na tokie maziukai blink.gif sakyciau 2 miegamieji virsuje, svetaine su virtuve sujungta apacioje blink.gif tai tik viena vaika gali turet? unsure.gif idomu kokia ju kaina, kelias stukas ten vienodu kepa, sublokuoti- dviem seimom per puse.
Atsakyti
Na, bet is islaidos 5 asmenu seimai skiriasi nuo pvz 3 asmenu. T.y. ,jie negali akirti tiek pat pinigu busto isigijimui. Tai kuo didesne seima, tuo didesnio busto reikia, bet tuo labiau vargsas esi😄😄.

Man patinkantys bustai nuo 350-400 t, tai ir 8 metai bado nepadedu. Ir bankas net tokios paskolos neduoda, per seni mes jau😄😄
Atsakyti
biggrin.gif Veluma, pilnatis nuo penktadienio tik smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Mergiona @ 2017 02 08, 10:49)
Na, iki burbulo (iki gruodzio) as naaaaa, beveik buciau patempus 4 kambarius kokiu noriu, tik liko ismokt 36 men negert-nevalgyt-nemoket mokesciu  biggrin.gif

o del namuku, kate gydau Tarandej, tai pro naujai statomus namukus vaziuoju, na tokie maziukai  blink.gif sakyciau 2 miegamieji virsuje, svetaine su virtuve sujungta apacioje  blink.gif tai tik viena vaika gali turet?  unsure.gif idomu kokia ju kaina, kelias stukas ten vienodu kepa, sublokuoti- dviem seimom per puse.


namukas

kotedžas
kakafonija - vienas kotedžas, kita dalis išdalinta butais.

QUOTE(Veluma @ 2017 02 08, 11:14)
Man patinkantys bustai nuo 350-400 t, tai ir 8 metai bado nepadedu. Ir bankas net tokios paskolos neduoda, per seni mes jau😄😄


Baikit, ten skaičiuojasi ne todėl, kad 36 mėnesius badauti, o todėl, kad prie tokios kainos paskolos su palūkanom 20 metų įmoka sudaro iki 20 proc. šeimos pajamų. Tai tiek mokant dar nebadaujama ir nenukenčia kitos gyvenimo sritys. O 20 metų terminas yra logiškas šeimos būstui išsimokėti, nes po 20 metų, kai vaikai išeina, turi išmokėtą būstą ir gali spręsti, ką su juo daryti.
Atsakyti
Kauno kainos!!! Nu netikiu kad algos Vln 3 k didesnes, kaip kainos. Nes zaliakalni reiktu matyt bent jau su Antakalniu lygint.
Atsakyti
QUOTE(Veluma @ 2017 02 08, 10:14)
Na, bet is islaidos 5 asmenu seimai skiriasi nuo pvz 3 asmenu. T.y. ,jie negali akirti tiek pat pinigu busto isigijimui. Tai kuo didesne seima, tuo didesnio busto reikia, bet tuo labiau vargsas esi😄😄.


Nu ten gi ne apie atidejima o tik apie pajamas kalba. Plius jauciu ten nu tipo mastantiems-ta prasme kurie turi tiek vaiku nes uzdirba ju islaikymui o ne tiems kurie turi tiek vaiku nes pasalpos didesnes biggrin.gif

Tas skaciavimas kaip sako Pagyvenusi labiau teorija ir gaires o tu labai praktiskai ziuri. smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Veluma @ 2017 02 08, 10:58)
Kauno kainos!!! Nu netikiu kad algos Vln 3 k didesnes, kaip kainos. Nes zaliakalni reiktu matyt bent jau su Antakalniu lygint.


Aga man irgi pavydu. Bet vln nuo tarybu issilaike toks pat kelis procentus tik prarado iki 5 lyg o Kaunas virs 30% jei atmintis nepaveda sumazejo. Nereikia ten bustu niekam... maza paklausa...
Atsakyti
karra, jei turėsi laiko, labai domintų tavo nuomonė apie šitą variantą.
kambarys bute nuomai

Kaip suprantu, paimtas didesnis butas, suremontuotas ir nuomojama kambariai. Bet vonia, wc, virtuvė bendrai, kaip prasčiausiam bendrabutyje, kur būdavo koridoriaus gale.

Kaip manai, yra tikslinė auditorija tokiai nuomai? Ir priežiūros prasme, ar toks būdas labai imlus laikui ir pinigams? Kaip tu vertintum pelningumą lyginant tarkime 4 kambarių butas nuoma kambariais, su tarkime 2 atskiri butai (2 kambariu ir 1 kambario)?
Atsakyti
Pagyvenus, studentai, bet paprastai (uzsienyje) tada imamas tikrai didelis- tarkim 5-8 miegamuju butas, plius bendra svetaine, ir gyvena. Mano puske N metu taip nugyvenus. Mano aukle taip gyveno vln- 3 mergos, 3 kambariai. Gimine nuomojo- 2 bernai, 2 kambariai. Didesne nuomininku kaita- vienas minusas, nuomojasi vienas, atsiveda merga/ berna- kitas. Vargu ar bus vaikuotu- pliusas. Bet siaip cia kazkoki vidurki suskaiciot turbut neimanoma... buvo 2 padoriu zmoniu seima, paskui vaiko susilauke, suniokojo buta iki visisko baldu ismetimo, tapetus nudraske, i lubas degtukus ar ka saude unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mergiona: 08 vasario 2017 - 18:04