Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip sutaupyti, kai gyvenimas neverčia

QUOTE(Mergiona @ 2016 12 10, 15:43)
Romy, cia kaip keist zmoniu poziuri tema "kaip gerai gyvent Marse", na super, wow, itikinai. Kraustytis smutkes eit? Tas pats ir tavo zodziai: teorija ir tiek. Kai bus normaliu vietu ir poziuris pasikeis, kaip jau Milaaa, parase.

Mergiona, turbut tik Vilniuje senutes europietisko mastymo.
As is provincijos. Zinau kaip masto. Girdziu. Net nera kalbos kaip ten gerai negerai. Kalba tokia. Kam gimdziau vaikus jei nekarsins. As valiau jiems siknas, dabar Jie man. Taip kalba Kaimas Zemaitijoje.
Atsakyti
QUOTE(Romy @ 2016 12 10, 16:41)
Mergiona, gi suprantu, ne durne as.
Apie poziuri kalbejau.

Pasakyk senam apie seneliu namus. Tai bus ne baime, kad jie prasti. Jie ju nei mate, nei zino. Bet ka zmones pasakys!!!! Vaikus auginau, o ne vienas nekarsins.

Ligonių kasos apmoka senukui 4 mėn. per metus buvimą slaugos ligoninėje. Jau ten aiškiai pasimato, kad jei pats apie save apsirūpinti nebesegebi, tai net pavalgyti normaliai nepaduos. Stipresni senukai ten kiek pajėgia silpnesniems pagelbsti. Taip kad mato ir žino žmonės, kas laukia savimi negebančio pasirūpinti senolio valdiškoje įstaigoje.
Atsakyti
QUOTE(Romy @ 2016 12 10, 16:52)
Mergiona, turbut tik Vilniuje senutes europietisko mastymo.
As is provincijos. Zinau kaip masto. Girdziu. Net nera kalbos kaip ten gerai negerai. Kalba tokia. Kam gimdziau vaikus jei nekarsins. As valiau jiems siknas, dabar Jie man. Taip kalba Kaimas Zemaitijoje.


Romy, dar karta- isvezimas i valdiskus namus lt prilygsta ... na, negydimui jei zmogui gripas, ar angina, ar plauciu uzdegimas. 1 is 100 isgyvens, gyveno be antybu. Bet kodel tavo nuomone zmogus turi noret numirt? Nenori mirt baisia mirtim net senukai. Prie ko cia "mastymas"? Tu noretum kad tave alkana vaikas paliktu MIRT? Va guli lovoj, nepasikeli, vaikas pro duris "mamyt, mastyma keisk!" ir iseina. Va toks pas mus palikimas valdiskuose namuose- bejegis senukas mirs badu elementariai. Ir ne del to kad slauges blogos, uz savo kapeikas jos ten sukasi kaip gali, na ne visos, bet tikrai pilna geru. Bet laiko paroje 24val, o pamaitint bent po kelis saukstus reikia visus. Ir lieka jie "pavalge" unsure.gif
Atsakyti
O as sakau, kad Musu kaime nezino.
Mano mociutei tai net diskusijos ar domejimosi verta tema. Ji niekada niekada apie tai net negalvojo. Ja privalo ziuret Mano mama pagal Jos supratimas. Psio.

Taip Mergiona, ir as net neabejoju, kad I tokius slaugos namus niekas nenori.
Bet as visai net ne apie tai kalbu.
Atsakyti

Romy,tai jei močiutei almaimeris ir demencija, tai jai jau jokio skirtumo, kur būti ir su kuo unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo milaaaa: 10 gruodžio 2016 - 16:30
Sveikos 4u.gif Ir vel karsta tema, labai aktuali man. Mano mamai senatvine demensija, kol kas tik pradine stadija, bet progresuoja greitai. Kalba i pievas kartais, sunku klausytis, negaliu su tuo susitaikyti, labai pykstu, atrodo man, kad ji apsimeta. Sunku priimti jos liga. Didziausia beda visame pasaulyje, MANO NUOMONE, perdaug gerai issivysciusi medicina, visiskai nebeliko naturalios atrankos - senukas jau baiginejasi, o ji vis gaivina ir gaivina ir gaivina. vaikelis gimsta su didziuliais defektais, ligoniukas, o ji vis gydo , gaivina - neleidzia Dievuliui pasiimti. Kartais reiktu leisti zmonems tiesiog iseiti. mano tetule mire per praeitas Velykas, tai dukra buvo gryzusi is DE dviems metams karsinti jos, paseno, iseko pati, nors tetule ir pilno proto buvo iki galo. Apie koki ten bendravima gali buti kalba - babula guli, serialus ziuri, shika i pampersa, tai pussesere kitam kambary i kompa isikniaubia ir taip pabega nuo tos kasdienybes. bet kaip pabegti nuo visu kvapu, bambejimu, etc. Siaubas
Atsakyti
Romy,tai jei močiutei almaimeris ir demencija, tai jai jau jokio skirtumo, kur būti ir su kuo unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(milaaaa @ 2016 12 10, 16:27)
Romy,tai jei močiutei almaimeris ir demencija, tai jai jau jokio skirtumo, kur būti ir su kuo  unsure.gif

Nera dar labai pazenges. Namiskius puikiai atpazystam, I tulika nueina. Bet nepamena ka pries 2min veike.
Viskas ok, kaip kalbam su mama. Kol pati iki tuliko nueina nera Taip Baisu.
Bet jinai Moka psichologiskai mama gniugzdyt. As isitikinus specialiai. Nes mama be tokia stipri.
Mociute sunki, virs 100kg, Mano mama 65kg. Sunku labai butu.
Papildyta:
Just Di, kas mama priziuri?

Kaip Giurzai su mama?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Romy: 10 gruodžio 2016 - 16:35
Just Di, pasirasau po kiekvienu zodziu. Del to JAV visai net jauni zmones atsisakymus nuo reanimacijos ir masinu pasiraso, nes niekad nzn kada gali prabust paraliziuotas nuo-iki su zarna burnoje unsure.gif
Atsakyti
Mergiona, pritariu.

Siaip de dar populiaru "slauges " is LT, lenkijos, latvijos.
Tada senukams iki galo gali savo namuose gyvent. Nezinau kas finansiskai pigiau. Bet be visada pavyksta. Me visos at laiko 24val senoliu igeidziu.
Atsakyti
Romy, pati ji dar gyvena. dar labai pradine stadija, neturiu minciu ka toliau darysim.
Atsakyti
QUOTE(Romy @ 2016 12 10, 16:21)
O as sakau, kad Musu kaime nezino.
Mano mociutei tai net diskusijos ar domejimosi verta tema. Ji niekada niekada apie tai net negalvojo. Ja privalo ziuret Mano mama pagal Jos supratimas. Psio.




Manau, kad pirma turi būti tų gerų prieinamų namų, tada ir nuomonė keisis. O ne atvirkščiai. Tam reikia laiko - laiko su tom gerom patirtim.
Aišku, kad dabar, kai senukas vienareikšmiškai žino, kad ten gali būti tik blogai, tai ir kalba taip. ir, aišku, rūpi "ką žmonės pasakys", nes šiuo atveju jie pasakys, kad "išvežė tėvus numirti".
Atsakyti