Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip sutaupyti, kai gyvenimas neverčia

QUOTE(milaaaa @ 2017 01 08, 14:28)
dirbti tam, kad kiti dirbtu tau ir dar siek tiek liktu? biggrin.gif
kai viso sito galima isvengti 4u.gif


O gyvenimo komfortas? Beto daug ka darai pats, nes tai teikia malonuma. Cia tik tuo atveju visus samdai, jei tau absoliuciai niekas daryti nepatinka, pvz, sodininkas ateinantis nupjauti zole musu sklype kas savaite kainuotu tik 30 pinigeliu, koki 50 atiduotum, kai reikia formuoti ir apkarpyti krumus, tai nera brangu, praktiskai visi gali sau leisti, bet daug kas daro patys vien del malonumo - yra gerai tureti pasirinkimo laisve. Bet be pinigu statyti-islaikyti nama yra LABAI SUNKU, ar imanoma , manau, neuzilgo pamatysim smile.gif
Atsakyti
QUOTE(milaaaa @ 2017 01 08, 15:32)
na, kodel mazu babkiu? Veluma, va padejuoja, ale vaikus vistiek patys vezioja... ir zole patys pjauna(jei gerai pamenu) smile.gif


nu dyk... maniskiai patys kulniotu, kaip ir visi kiti konkreciai to kaimo (bet ne tos gatves) namu gyventojai, manau, ten gi autobusas yra.
Atsakyti
QUOTE(JustDi @ 2017 01 08, 15:28)
tai as ir rasiau, kad grazus gyvenimas uzmiestyje, bet viena salyga TAM REIKIA DAUG PINIGU kad gyventi komfortabiliai.

Taip, o Lietuvoj žinom vidutinė alga kokia, tik retas gali sau leist gyvent name kur samdyti žmonės viską sutvarko. O kur dar isterija su prestižinėm mokyklom ir degradavusios likusios mokyklos... žinau n pavyzdžių kur kauniečiai į užmiesčius išsikėlę nebeįstengė vaiku suvežioti ir auka buvo vaikų būreliai ir mokyklos, nes galiausiai pervedė į kaimo. Nesakau, kad tai tragedija gyvenime, gabus vaikas jei norės savo gyvenime pasieks, bet šiaip dauguma vežioja ir vargsta. Beje kiek girdėjau JAV turi leist į savo rajono mokyklą vaiką, užtat prie prestižinių mokyklų būsto kainos kosminės.
Atsakyti
ugu, greztai. Mano teta pikro 4 miegamuju nama su vienu vaiku, nes prie mokyklos tik tokie... "seimom"- diedas dirba, boba namie ir veziouja 3-4 vaikus.
Atsakyti
QUOTE(JustDi @ 2017 01 08, 16:13)
Pavargom, bet labai smagu smile.gif na, nezinau, kaip tau Denaxa viskas taip paprastai ir lengvai rodosi, darbo yra tikrai daug, viskas einasi letai, kainos kosmines, vien pvz, sake 40 pinigeliu, greblys irgi.


Va būtent- smagu smile.gif Aš nesakau, kad tas darbas lengvas ar jo nebūtų daug, tiesiog man tai ne problema, man tokie darbai patinka, jaučiuosi atsigavusi, kai padirbėju gryname ore smile.gif Kaip prasisukti pigiai- iš aplink gyvenančių ūkininkų, kurie nėra bagoti ir taupo viską, sulaukiau n+k patarimų, kaip prasisukti pigiai smile.gif Tai tikrai bus įmanoma. Labai ieškau pirkti nebrankios priekabos su dokais, kad nereikėtų nuomotis mašinos kažkam atsivežti. Esu nuomojusis ir priekabą Lukoile, ir cityBee busiką krovininį- labai nepatogu tai, kad vietoj to, kad liktum ir ramiai sau krapštytumeisi, turi kuo greičiau išsikrauti ir galopu kiek eina lėkti atgal, nes nuomos atveju- laikas pinigai. Labai medžiojuosi kas kur ką atiduoda ir pan., pvz., statysiu malkinę- lentas galima imti šoninio nupjovimo, ar kaip jos ten (na kur žievė iš vienos pusės), iš tokių pačių galima susikalti tuliką, lentpjūvė ten šalia, atsivešiu pati, o kainuoja tokios lentikės pigiai. Čia vienas iš pavyzdžių, norint galima labai pigiai prasisukti, variantų tikrai yra. Didesnis galvos skausmas- kaimynė nori tvoros, laimei, kai ji sužinojo kainą- atšoko jai fantazija. Aš pasiūliau variantą lipdytis pamažu tą tvorą pačioms ir ne tinklinę, o medinę, iš viengubo pjovimo lentų- jos nebrangios, o polius aš pati padarysiu. Nežinau, ką tuo klausimu mąsto kaimynai iš kitos pusės, jų dar nepažįstu smile.gif Bet kokiu atveju ties statybų zoną iš abiejų pusių sodinsiu tujas. Iš "gatvės" pusės noriu pasimūryti tvorikę iš atiduotų plytų/akmenų ir pan., bet gal kokia kitokia idėja dar šaus į galvą. jokių vartų nedarysiu- nėra reikalo, ne miestas ten, visi atvirai gyvena.

Dėl namukų- dabar po naujų tas pardavėjas, kurį nusižiūrėjau (jis pats asmeniškai važiuoja pirkti namelių ir kiekvieną kruopščiai apžiūri, kad nebūtų supuvęs ar pan., nameliai tikrai geros kokybės), vešis didesnius, geresnės kokybės ir su daugiau pričindalų (plastikiniai langai ir pan.), tai jie kainuos 14-15 tūkst., galvoju apie tokį. Nes pirkti namuką už 5-6 tūks. ir kol jam ten visus langus pakeisi- ne ką pigiau gausis. Apšiltinimas to mažesnio kainuoja 3 tūks., didesnis gal kokia 3,5 kainuos. Dar poliniai pamatai. Grubiai imant- už 20 kavalkų eurų galima turėti normalų gyvenamą namelį.

Papildyta:
QUOTE(Eufemija @ 2017 01 08, 15:43)
Tai kaip gyvensi ten kai nebegalėsi vairuoti mašinos?  unsure.gif tas laikas anksčiau vėliau ateis

O pardavus senos statybos butą naujos statybos niekaop neišeis, kad ir mažesnės kvadratūros.

Šiuolaikiniai vaikai nebelabai ypač vieni po miškus braido, kur erkės ir t.t. Vieni neis, o kartu su jais jei reikia eit tai gali pavažiuot iki laukinio miško, jei retkarčiais tokio norisi. Žymisi saugiau jei vaikai parke žaistų, gali ir vieni jei šalia namų. Pasaulis pasikeitė nuo mūsų vaikystės, patinka mums tai ar ne.

Mes kotedže gyvenam, ir tai kai vasarą mėnesį nebūnam problema su žolės pjovimu. Kaimynas geras nupjauna kartais, bet visąlaik tai jį užknisa ir mums nepatogu prašyt. Grįžę randam patikėk  unsure.gif


O kaip kiti gyvena? taip ir aš gyvensiu biggrin.gif O ir tas laikas ateis dar labai negreitai smile.gif Be to, ateity bus ten viešasis tikrai, labai daug žmonių perkasi sklypus, statosi, jaunos šeimos atsikelia. Čia man vietiniai pasakojo smile.gif Taip kad infrastruktūra tikrai plėsis.

Kodėl neišeis? viskas išeina, aš tikrai nepirksiu buto miesto centre biggrin.gif

Laksto po miškus ir šiuolaikiniai, čia nuo šeimos gyvenimo būdo priklauso smile.gif O kai tas parkas kieme- tai kame problema? Žolę pjauti pilnai ir užtenka kartą per mėnesį, bent jau mane tai tenkina, nemėgstu plikai nuskustų pievų smile.gif O žolę pjauti- malonumas, ko gero, bus man vienas iš mėgstamiausių darbų smile.gif
Papildyta:
QUOTE(milaaaa @ 2017 01 08, 16:05)
Mergiona, tai negi tu perkunkiemi laikai gera vieta gyventi?


Perkūnkiemis yra košmaras +- biggrin.gif galima ir ne ten susirasti kažką padoraus smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Mergiona @ 2017 01 08, 16:11)
na as tada matau prasme max mest pinigus normalaus bet mazo ploto namuko irengimui kur sensi ir po daug-daug graziu metu ramiai mirsi. Tikiu kad iki tada viska pristatyt is ardziu i kaima bus galima, kai ir nebevairuosi. I miesta pas gydytoja- gal kaimynas koks nuvez uz puslitriuka ar maza piniga. Bet tada normalus namas siltas, ekonomiskas, be laiptu, ttt- pritaikytas sent.



Mergiona, su kokiu tikslu tu gyveni? Patogiai ramiai susenti poliklinikos pašonėje? Aš tai turiu tikslą įdomiai nugyventi gyvenimą, ir iki paskutinės minutės gyventi, būtent- gyventi. Ir taip, kaip aš noriu. Ir šiaip amžiaus cenzas vairavimui neribojamas, su B kategorija gali vairuoti ilgai ilgai. Aš dar galvoju ir keturratį pirkti- pats tas ir prie ežeriuko palėkti, ir žiemą sniegui valyti galima pritaikyti, ir parduotuvėn nulėkti, ypač kai susensiu ir peškom bus per toli biggrin.gif Žinok, kad programuojant sau ankstyvą senatvę ir gyvenimą prie poliklinikos- taip ir turėsi, tai įsirašo tavo ateityje kaip jau užsakyta programa. Ką užsisakysi, taip sakant- tą ir turėsi ax.gif
Papildyta:
QUOTE(JustDi @ 2017 01 08, 16:22)
Zole cia niekis, nieko jai neatsitiks, grysi ir susitvarkysi, bet as manau, nesaugu nama ilgam palikti be prieziuros vienkiemyje. Nors ir kaip saugu atrodo, kaimynai geri, bet tai nera garantas, kad siais laikais Lietuvoje niekas nepridarys iskados


tai ten nebus vienkiemis, mes ten būsim trys kaimynai, aš per vidurį, o tas vienkiemis kur šalia jau irgi nebesiskaitys vienkiemis tada smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Mergiona @ 2017 01 08, 16:25)
toli, ir paskolos ilgos- ar ji turi galimybe pasiskatyt "ka nors" dbr o "ant senatves"- perstatyt?


Paskolos neilgos- tik 6m. Ir nieko ten nereikės perstatinėti, kurių velnių? biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(JustDi @ 2017 01 08, 16:28)
tai as ir rasiau, kad grazus gyvenimas uzmiestyje, bet viena salyga TAM REIKIA DAUG PINIGU kad gyventi komfortabiliai.


Komfortabilumas labai asmeniškas dalykas. Kiekvieno poreikiai skiriasi . Mano poreikiams daug pinigų nereikia.

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo denaxa: 08 sausio 2017 - 17:39
Veluma namo netvarko 10 m, zoles nepjauna 2 m, geliu nepriziuri 2 m. Nezinau ar pomidorus siemet auginsiu.
Jo, reikalas tik vaikai, bet kad as laisvu grafiku dirbu, tai ir tai jau nebeda. Dar keli metai ir viskas. O jei pasakyciau kad beda, pasamdyrume greit.
Kiekvienai situacijai yra sprendimas.

Kol vaikai filme, nusipirkau striuke. Nei labai reikejo, nei ka, bus kitiems metams, nes tada jau tikrai butu reikeje pirkt. Komandiruotes proga😀
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Veluma: 08 sausio 2017 - 17:54
QUOTE(Veluma @ 2017 01 08, 16:54)
Veluma namo netvarko 10 m, zoles nepjauna 2 m, geliu nepriziuri 2 m. Nezinau ar pomidorus siemet auginsiu.
Jo, reikalas tik vaikai, bet kad as laisvu grafiku dirbu, tai ir tai jau nebeda. Dar keli metai ir viskas. O jei pasakyciau kad beda, pasamdyrume greit.
Kiekvienai situacijai yra sprendimas.

Kol vaikai filme, nusipirkau striuke. Nei labai reikejo, nei ka, bus kitiems metams, nes tada jau tikrai butu reikeje pirkt. Komandiruotes proga😀

O nuotaika pirkinys pataise? 4u.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(denaxa @ 2017 01 08, 17:36)
Mergiona, su kokiu tikslu tu gyveni? Patogiai ramiai susenti poliklinikos pašonėje? Aš tai turiu tikslą įdomiai nugyventi gyvenimą, ir iki paskutinės minutės gyventi, būtent- gyventi.

Paskolos neilgos- tik 6m. Ir nieko ten nereikės perstatinėti, kurių velnių? biggrin.gif


anekdotas: "uzrasas ant psichiatro duru: "visus radusius gyvenimo prasme gydytojas priima be eiles" biggrin.gif

Denaxa, as lb senatvine pesimiste. Visos mano-tikisi-planuoja kad iki 90 lakstys kaip 18kines, lai ir bus rauksletos, isvaizda dzin, o paskui suskaus sirdele, bac- 10 sekundziu ir "svieikas, Dievuli". Deja kiti laikai... zmones mirsta leta kankinancia mirtimi, absoliuti dauguma... pjausto gabalais, chemijos, svitinimai, skausmai, alchaimeriai, parkinsonai, demensijos... aparatai, reanimacijos, slaugos namai... tai kad "gyvent iki paskutines minutes"- duok Dieve kad gautusi, bet manyti kad to realiai pakankamai auksta tikimybe kad butu galima ja remtis planuojant- nemanau. Ir taip, poliklinika pasoneje man svarbu, kaip ir parde ir kiti civilizacijos patogumai.

6 metai paskola sklypui. Paskolas skaicioja su max imanomu atidavimu. Reiskia 6 metai- taupyt be paskolos atidavimo galimybe minimali. O is kur dar 20 stuku? Kada ateis tas "ramiai verandoje atsisesiu" unsure.gif nesuprask neteisingai, as lb dziaugiosi kad judi tikslo link ir tau optimizmo uztenka. As buvau optimiste dar pries kelis metus... bet dbr, stebint tevus. Dbr man sunkus luzio periodas. Jau kazkiek susitaikiau kad ju senatve pasibelde minimum 10 metu anksciau nei galvojau... bet galvojant apie save... iki 60 uzauginsiu vaikus, tikiuosi iki tada bent du stoves ant koju ir tikiuosi bent dar 5 metus turet nors kiek senatvei pataupyt. Jei ne... na ka... sukasim dantis ir susispaude kartu kaip nors gyvensim (na, ankstyvas nestumas, be vyro, ar skyrybos, ar profesija neleidzianti LT oriai gyvent...) o tada jau kaip Dievulis duos. Kazkaip "a vot togda ja zazhivu" iliuziju neturiu. unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mergiona: 08 sausio 2017 - 18:02
Denaxa, ką darysi kai bus tau kokia 90 metų? Pensija 300 eu, vairuot negali, kas mėn reikia į polikliniką tyrimų, vaikštai sunkiai, pardė toli. Taxi kaskart? Geri kaimynai kartą du nuveš bet ne pastoviai. Giminė iki 87 vairavo, bet dėl akių ir prastos sulėtėjusios orientacijos vėliau nebeleido. O žmogus gyvena, jau 90 ant nosies... nu nėr taip kad vienadien skraidai kitądien trach ir mirei. Dažnai dar nemažai metų būna lėto gyvenimo kur poliklinika ir pardė kieme išganymas. O apsisukimai tokie kad vos kambarį apsitvarkai kur jau ten laukai smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Eufemija: 08 sausio 2017 - 18:04
Mano NIEKADA nenesiojusi akiniu 69mete mama per 7 men prarado 7 eilutes, dbr vos-vos 2 mato ir toliau krenta rega.
Atsakyti
Realesne, MB sake turi kitu planu NT atzvilgiu, tai nutariau nebesukt galvos. Vyras ar ne vyras jis galu gale😀.

Ilgai svarsciau (kaip man) ar pirkt ar ne. Bet kadangi vistiek reiks ir kadangi dabar su nuolaida, tai paemiau. Is biudzeto neislipau. Taupymui vistiek atidesiu kiek numatyta (dienpinigius ir pirmos savaites suma jau atidejau, siemet as taupau kas savaite). Tiesa, taupymo tikslo vis neturiu dar.
Atsakyti
QUOTE(Veluma @ 2017 01 08, 17:54)
Veluma namo netvarko 10 m, zoles nepjauna 2 m, geliu nepriziuri 2 m. Nezinau ar pomidorus siemet auginsiu.
Jo, reikalas tik vaikai, bet kad as laisvu grafiku dirbu, tai ir tai jau nebeda. Dar keli metai ir viskas. O jei pasakyciau kad beda, pasamdyrume greit.
Kiekvienai situacijai yra sprendimas.

Kol vaikai filme, nusipirkau striuke. Nei labai reikejo, nei ka, bus kitiems metams, nes tada jau tikrai butu reikeje pirkt. Komandiruotes proga😀

Kodėl gėlių neprižiūri? Nubodo? Bet gi gražu. Ar samdiniai kuria grožį?

Aš šnd irgi pasitaškiau, merginoms po batus ir skuduriukų...
Atsakyti