Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip sutaupyti, kai gyvenimas neverčia

Mergiona, nuskambes ziauriai, bet man atsibodo labdaraut afrikos kaimams ir vaikams. Pirma savus reikia aprupint, kad ir katinus. Labiausiai vaikus ir senus.
As ne vienus metus aukojau fondui, kuris padeda seniems vuenisiems zmonems numirt. Juk vienam taip baisu.. Tad buna zmones su jais kartu, leidzia laika, kalbasi ir taip iki galo..
Su tom afrikos labdarom daug blogio ten padarem. Labai... Ne nuo to gali Viskas pradeta buvo..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Romy: 09 gruodžio 2016 - 23:00
As ne konkreciai apie afrika, bendrai apie vaikus. Afrika prie kainu paminejau. Siaip sutinku. Ten labdaros daznai tik blogi daro, net geriausios- pvz uzdraust vaiku darba unsure.gif Drauge neleido savo vaikams kazkokia pradinuku maratone zambijos vaiku labdarai dalyvaut. Pasake aukos zambijai kai lt visi sotus bus.

O ka reiskia "padeda numirti"? unsure.gif
Atsakyti
Ta prasme globoja, buna su jais iki pat mirties. Tai labai vienisi, be artimu, gal artimu apleisti zmones. Ne finansiskai, is zmogiskosios puses.
Papildyta:
Ta prasme globoja, buna su jais iki pat mirties. Tai labai vienisi, be artimu, gal artimu apleisti zmones. Ne finansiskai, is zmogiskosios puses.
Papildyta:
QUOTE(Mergiona @ 2016 12 09, 23:15)
Pas mus maltieciai kazkiek to uzsiima  unsure.gif as negaleciau su senais dirbt  unsure.gif

Maltieciams ir aukojau, bet DE ir tik seniems.
Atsakyti
Pas mus maltieciai kazkiek to uzsiima unsure.gif as negaleciau su senais dirbt unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Mergiona @ 2016 12 10, 00:15)
Pas mus maltieciai kazkiek to uzsiima  unsure.gif as negaleciau su senais dirbt  unsure.gif


na, kazkas juk turi galeti 4u.gif
seni, tai dar puse velnio, man tai baisiau atrodo tas hospisas. kiek suprantu, pas mus tik 1, kas yra labai ziauru...
beto vokietijoj ant kiekvieno kampo seniu namai, net bet kuriam kaime turbut yra unsure.gif jie gi visi(turbut didzioji dauguma) savo tevus / senelius ten sukisa... ir jiems tai yra normalu, nes jie nelabai supranta, kad gali buti kitaip, kaip ir mums sunkiau suprantama, kad gali buti taip... o ir salygu pas mus tm nera ir dar turbut ilgai nebus.

Veluma, man tai eilini karta idomios tavo mintys bigsmile.gif 4u.gif
kai pagalvoju apie save, tai ''londonas'' butu paskutine vieta, i kuria susiruosciau unsure.gif priezastis kvaila ir labai juokinga biggrin.gif nenoriu i vieta, kur visi lt kaimieciai ir kiti liausiai isvaziavo...
o tu turi labai placias galimybes, tai ir stebina todel 4u.gif
Atsakyti
Milaa, nu as pati nezadu savo vaikui ant kaklo senatveje uzsikart ir nenoriu, kad Jis man sikna valytu. Tikiuos, kad tures pakankamai samoningumo mums su vyru tinkama vieta padet issitinkt ir mus lankyti.
Nesuprantu is kur tas noras pas vaikus grustis 🙄
Uzvis Mes su vyru seni tevai. Vaikas gal tik gyvenima ir seima bus susikures, o CIA tevus karsint Bet Mes ta tema jau diskutavom manau.

Vyro 93 metu mociute labai graziuose seneliu namuose gyvena. Labai. Kiekviena diena programa jiems. Ka veiktu viena per dienas, Kai tevai dirba?
Aisku tai kainuoja nepigiai. 2500eur per menesi. Kiekvienam pagal galimybes.
Mano mama jau sunkia depresija isitaise mociute karsindama. Labai sunkia. Iki gyvenimo galo bus ant vaistu. To linkime savo vaikams?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Romy: 10 gruodžio 2016 - 13:39
o kokia tu iseiti matai lt?????
nera cia tiek tu prieglaudu, jos toli grazu ne tokios ir dar ilgai nebus nei puse tokios 4u.gif

prie ko cia noras pas vaikus grustis??? nelabai kokiu pasirinkimu yra...
nezinau kokia dalis lt pensininku, galetu patys susimoketi uz gyvenima tuose namuose? jei ta dalis isvis yra unsure.gif

o jei jau toks poziuris, tai kodel gi seneles neitaisot i seneliu namus?
atsakyma manau ir pati zinai... taigi 4u.gif
Atsakyti
Romy... sotus alkano neatjaucia. Kai turi 2500 euru- jega, o kai neturi? I sulini ta senuka ismest ar ka siulai? "depresija isitaise"... na tai butu kas padetu gal neisitaisytu... pinigais, pvz, ar darbais, ar slauges samdymu. Mano mamai padejo mano tetis darbais, teta- pinigais. Na tai nebuvo taip klaiku nors 7 sunkus metai, is ju 2 ant patalo, bet tetos deka turejo kaip seneliu namus apmoket per tos du paskutinius metus. Prabangius biggrin.gif Seimunai ten savuosius laiko... na klaikuma ir neduok Dieve nors kiek sveiko proto tokioje vietoje dieneles baigt verysad.gif
Atsakyti
Neitaisom, nes Jos supratimas, kad vaikai turi karsinti vaikus ir valyti Jos reikalus. Nes ji ne tik dimensija turi, bet ir depresija ir bandytu nusizudyt.
Zinau, kad LT dar nera didelio pasirinkimo. Ir ilgai nebus, nes vis dar poziuris toks, kad oi pagimdziau tave ir uzauginau, tai dabar tu karsini mane.
Jau, kad seneliu namuose, neteiskia, kad pamirsti jie. Vyro tevas motina min kas antra diena lanko, o ir dazniau. Per sventes namo parsiveza. Bet nenori jinai ilgai but. Reikalu ir renginiu pas save daug.
Kai baigsis baubai ir poziuris ka zmones pasakys, prades situacija geret. Aisku reikia ir valstybes pagalbos. Nes issimoket pagal LT pencijas butu beveik neimanoma.
Atsakyti
Ir dar papildysiu- kokie min 15 metu iki mirties negalima senuko is vietos judint... mociute persikrauste arciau musu budama sveiko proto, 79. Ir ka? kai prasidejo Alcheimeris verzesi i senus namus, prisimine kad gyveno ten, o nauju namu- ne. Suko po buta ratus, verke kad nesupranta kur yra, prasesi namo, nors iki ligos pradzios minimum 6-7 metus naujoje vietoje nugyvenus buvo.

Drauge mociute i miesta is kaimo atsiveze- puikiai prisitaike, apsiprato, o paskui prasidejo- orkaitej lauzas- ji "krosni kurena"...

Tak chto i seneliu namus ir Londonus lb is anksto apgalvot reikia unsure.gif
Papildyta:
QUOTE(Romy @ 2016 12 10, 15:11)
Kai baigsis baubai ir poziuris ka zmones pasakys, prades situacija geret.


tai kai bus normaliu seneliu namu ir poziuris pasikeis. Mociute Kanadoje "seneliu komplekse"- didziuliai normalus daugiabuciai. Skirtumas tik turi medikus kurie budi visa para, kiekvienam kambaryje pavojaus migtukas. Gali maista i namus uzsisakyt. O taip- butas kaip butas, nieko nesiskyria, du miegamieji, svetaine, virtuve, du tulikai-vonios, istiklintas didziulis balkonas "sun room"- ne zakamurke kokia su kita senute per puse. unsure.gif Ir irgi visko pilna vyksta, baseinas, sporto sale, bureliai visokie.
Atsakyti
QUOTE(Romy @ 2016 12 10, 14:11)
Nes issimoket pagal LT pencijas butu beveik neimanoma.


Man atrodo, kad pagrindinė priežastis vis tik yra čia, o ne kitur.
Jei pagal vidutines Lt pajamas būtų įperkamų normalių tų namų, tai ir tas požiūris ir "tradicijos" savaime pasikeistų. Dabar gi geriausiu atveju, už slaugos pinigus galima nusamdyt slaugę dienos metu, kol pats dirbi.
O Lt sąlygom atidavus į slaugos namus greitai "problemą išspręstum".
Atsakyti
Mergiona, su alsheimeriu jie visada prisimena tik senus laikus. Mano mociute tik apie vaikyste kalba, o neatsimena ka pries 5min valge.

Vyro mociute stipriai apstojo progresuot alsheimeriu, Kai gavo kasdiene ptofesionalia prieziura. O perkrauste I kita de gala.
Atsakyti