Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip sutaupyti, kai gyvenimas neverčia

QUOTE(Veluma @ 2017 08 31, 14:08)
jinai tokia pinigine


kazi i ka biggrin.gif mirksiukas.gif
o siaip atrodo labai protingai tavo pamastymai.
as nebezinau, kokia yra protinga kisenpinigiu suma, bet 80eur/men man atrodo bais daug. o 15 mazai... bet ivertinant vaiku amziu, islaidu nebuvima, Velumos situacijoj, normalu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Eufemija @ 2017 08 31, 08:19)
Skatinti taupyti ir mokyti elgtis su pinigais tikrai yra puiku. Tik aš neįsipareigočiau padvigubinti sumą. Taupytų kiekvienas atskirai ir pats susigalvotų kam taupo.

Su pradinuku panašiai žaisdavom, duodavom savaitei 10 eu į mokykla, daryk su jais ką nori. Nori, pietauk, nori, neleisk maistui, įsidėk sumuštinį....  nori, išleisk visus pinigus pirmadienį  biggrin.gif  per šventes, gimtadienius dovanos dažnai irgi pinigais. Per metus sutaupė paspirtuką ir iphone nusipirko. Kiek žinau dalį pinigų kai jau susitaupė sumelė dar pas mb padėjęs tipo į banką buvo, gaudavo 5 proc mėnesio palūkanas. Šiemet mb padarė banko kortelę ir pervedinės mėnesiui 80 eu, tegu daro su jais ką nori, perka kortele ar pats išsiima iš bankomatų. Bet turi jau pats ir mėnesinį autobuso bilietą nusipirkti, ir telefono sąskaitą pasipildyti.

o 80 eur cia kokio amziaus vaikui?

Maniskiai gauna po 30 eur men (galvoju kelti iki 40) is ju pildosi vilniecio kortele (menesine) ir jeigu buna smulkios rinkliavos mokykloje iki 5 eur irgi patys dengia ( pvz yra pas juos gimtadieniu fondas klaseje). Maistui mokykloje gauna atskirai - pildau elektronine pinigine 2 eur dienai.
Pramogos ivairiai buna - kartais mes pasiulome, kad kur eitu ir tada duodame ( daugiau per atostogas, arba va rytojui gavo kvietimus i multikino ). Jeigu patys sugalvoja tai buva ivairiai. Kartais ir nesuzinom kur eina - pvz uzvakar kavineje buvo. as suzinojau vakar.

Ir pinigai tik atskirai manau. Taupo/leidzia savo nuoziura. Jeigu sagalvoja kokia bendra reikala, tai tada tariasi kaip islaidas dalinasi
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Bekasė: 31 rugpjūčio 2017 - 12:34
Tiesa, mes pramogas apmokame, pvz, eina i filma su draugais. Bilietui duodam, bet jau popcornams ir colai -turi is savu 15 moket. Ir panasiai. Viesojo bilietus supirkom visiems metams iskart. 80 man irgi daug...
Atsakyti
as irgi apmoku menesini, sportklubi, telefona. kai planuoja valgyti, pasako, gauna atskirai, nes siaip nevalgo. papildomom pramogom, kaip ir Veluma, duodu... gi negali zinot pries menesi, kad kazkieko gimtadienis, ar eis i kina.
tai ir svarstau, kokia normali suma tokioj situacijoj?
daug duoti nenoriu, nes yra pasikiaulines, taigi padetis turi buti kontroliuojama biggrin.gif
Atsakyti
Gal ir nemažai 80 eu, bet 15 metų panai net nelabai užtenka. Gaunasi 4 eu dienai, o jei dar atmeti apie 5 eu telefui, 5 eu nuolatiniam mėnesiui, tai suma truputį nesiekia 4 eu dienai. Galėtų valgyti mokykloje, bet ji nori kavinėje, kur kokiam geram steikui ir neišeina, tai turi skaičiuoti ir planuoti kam kada gali išleisti. O kur dar kava po 1.5 eu, 2 eu ir pan. Paauglių poreikiai dideli... Aš jai mokykloje maisto negaliu išpirkti, ne viskas jai skanu, ne viską valgo, tai būtų pinigai į balą. Mokyklines rinkliavas dengiam papildomai. Gauna pinigų dovanų papildomai ar aplankus senelius išsineša pvz po 20 eu smile.gif seneliai palepina... tai kartais ir rūbą ar kosmetiką nusiperka pati, nors šiaip perku aš. Šita mergina nieko nesutaupo, reikia jai rinktis profesiją, kur daug uždirbtų arba turtingo vyro biggrin.gif

Dbr 80 eu bus ir penktokėliui, 10 m, nors dar neįsivaizduoju, kokios maisto kainos bus naujoje mokykloje. Sunku numatyti, bet tikiuosi užteks. Jei už 2 eu pavalgys tai beveik 2 eu atliks saviems poreikiams. Arba nešis iš namų kokį užkandį. Bus matyt kas kaip. Bet jis taupus.

Žiauriai individualu su tais vaikais, bet turi mokytis ir sveikatą saugoti. Bent kiek aš save pamenu negalėdavau nevalgyti mokykloje, buvau kūdena labai valgi, nešaudavo į galvą taupyt pietų sąskaita. Tiesiog tada fiziškai nepakeldavau išbūt.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Eufemija: 31 rugpjūčio 2017 - 12:48
QUOTE(Eufemija @ 2017 08 31, 14:44)
... ji nori kavinėje, kur kokiam geram steikui ir neišeina, tai turi skaičiuoti ir planuoti kam kada gali išleisti. O kur dar kava po 1.5 eu, 2 eu ir pan. Paauglių poreikiai dideli...


blink.gif
kokius leidi turet, tokie yra...
man nelabai normalu, 15m eit steiku valgyt, ar kava po kelis eur pirkaliot unsure.gif

mano mergiote, ir ta, nesasi kava termosiuke i darba biggrin.gif nors yra mergaiciu, kurios kasdien ateina su vienkartiniu kavytes puoduku biggrin.gif
Atsakyti
Manau, Eufemija turejo minty koki mesos kepsni. Steikus mes tik per sventes valgom, jei kavineje, namie labiau apsimoka smile.gif

Mano mergiote tai kokiam McDonalde ar tigeryje istasto pinigus.
Atsakyti
QUOTE(milaaaa @ 2017 08 31, 13:49)

kokius leidi turet, tokie yra...



drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(milaaaa @ 2017 08 31, 12:49)
blink.gif
kokius leidi turet, tokie yra...
man nelabai normalu, 15m eit steiku valgyt, ar kava po kelis eur pirkaliot unsure.gif

mano mergiote, ir ta, nesasi kava termosiuke i darba biggrin.gif nors yra mergaiciu, kurios kasdien ateina su vienkartiniu kavytes puoduku biggrin.gif


Sveikatos prasme tas kepsnys ant grotelių, višta dažniausiai, tikrai geriau nei koks mokyklinis žemaičių blynas, ar tas pats kotletas, neaišku kokiuose riebaluose ir iš ko gamintas... jei noris šilto maisto, nes namo pareis tik 19 val...
Kavą kartais nešasi termose, ar candenį gertuvėje turi visada, bet kartais tikrai perka. O ką, nemačius, kad paaugliai dbr pagrindiniai visokių verocafe ir pan lankytojai? Visi eina, o ji oi ne, aš iš termosėlio? Paaugliui taip pasielgt??
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Eufemija: 31 rugpjūčio 2017 - 13:04
QUOTE(Eufemija @ 2017 08 31, 14:00)
Visi eina, o ji oi ne, aš iš termosėlio? Paaugliui taip pasielgt??


O jei tėvai elementariai neišgali?
Atsakyti
QUOTE(san @ 2017 08 31, 13:31)
O jei tėvai elementariai neišgali?


Tada jie ir masto. Eufemija isgali. Sesers panos kysenpinigiai gerai per 200 bet is ju daug ka apmoka pati ar perka pati.
Atsakyti
QUOTE(san @ 2017 08 31, 13:31)
O jei tėvai elementariai neišgali?

Aš klausiu jos, ar tikrai visi eina, juk tai brangu, sakobtaip, apskritai toks vaizdas, kad moksleiviai prabangiai gyvena, man irgi tai brangu ir neatrodo normalu, bet ji pasakoja, kad visi eina be problemų... turbūt vis dėlto gerai gyvenam, tik dejuot mokam...
Arba gal tėvai kurie neišgali leidžia vaikus į mokyklas šalia namų, ne miesto centre, kur daug pagundų... gal tik tam tikrose mokyklose tokios aplinkos susikuria... šiaip tai man tai yra žiauru, oi kaip norėčiau, kad Lietuvoj neliktų privačių ar prestižinių mokyklų, kad būtų skandinaviškas modelis, bet tai kita tema... dbr turim ką turim. Jei norim vaikui kažko daugiau, ieškom tipo gerų mokyklų, vežiojam per pusę miesto... tokia beprasmybė, gal esu per silpna, kad pasiduodu šiai bangai ir dalyvauju šioje nesąmonėje. Bet tikrai bijau vaiką išleist į savo rajono mokyklą, vieną blogiausių pagal reputaciją visam Kaune... mokykla man pati skaudžiausia tema... nu nenormali jų padėtis
Atsakyti