Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip sutaupyti, kai gyvenimas neverčia

turiu plana-tarakana, kaip jums atrodo? noriu panom duot 5eurus/sav (po euriuka dienai) kysenpinigiu. bet jei savaites pabaigoje kazkas lieka- as pridedu tiek, kiek liko ir idedam i taupykle, pvz liko 0.5- idedam i taupykle 1 eura. ir ju jau nebeimam, kita sav. na, pabandyt galima, bet yra du klasimai: 1) taupyt jos turi atskirai, taip? Ar kartu visgi? 2) tikslas turi buti apibreztas? bet neaisku ar sutaupysim 0 euru ar 200... ar kazkoks sarasiukas norimu daiktu ivairios kainos? unsure.gif

na kaip? ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Mergiona @ 2017 08 31, 07:58)
turiu plana-tarakana, kaip jums atrodo? noriu panom duot 5eurus/sav (po euriuka dienai) kysenpinigiu. bet jei savaites pabaigoje kazkas lieka- as pridedu tiek, kiek liko ir idedam i taupykle,  pvz liko 0.5- idedam i taupykle 1 eura. ir ju jau nebeimam, kita sav. na, pabandyt galima, bet yra du klasimai: 1) taupyt jos turi atskirai, taip? Ar kartu visgi? 2) tikslas turi buti apibreztas? bet neaisku ar sutaupysim 0 euru ar 200... ar kazkoks sarasiukas norimu daiktu ivairios kainos?  unsure.gif

na kaip?  ax.gif


o ka darysi, jei pasirodys esancios bais taupios ir liks visa suma? bigsmile.gif biggrin.gif
kodel jos turi taupyt kartu? zinoma atskirai, ir tik atskirai 4u.gif gi viena gali isleist viska iki kapeikos ir dar pritrukti, o kita nieko neisleisti, o ta viena kruva tai bus jau bendra...
o del 2 tai turi su jomis aptarti. ar nori kazko, ko tu negali/nenori nupirkti, ar nori tureti atostogu metu ''ledams'', ar neturi noru, tuomet kazkada padeti i ju saskaita unsure.gif
Atsakyti
Skatinti taupyti ir mokyti elgtis su pinigais tikrai yra puiku. Tik aš neįsipareigočiau padvigubinti sumą. Taupytų kiekvienas atskirai ir pats susigalvotų kam taupo.

Su pradinuku panašiai žaisdavom, duodavom savaitei 10 eu į mokykla, daryk su jais ką nori. Nori, pietauk, nori, neleisk maistui, įsidėk sumuštinį.... nori, išleisk visus pinigus pirmadienį biggrin.gif per šventes, gimtadienius dovanos dažnai irgi pinigais. Per metus sutaupė paspirtuką ir iphone nusipirko. Kiek žinau dalį pinigų kai jau susitaupė sumelė dar pas mb padėjęs tipo į banką buvo, gaudavo 5 proc mėnesio palūkanas. Šiemet mb padarė banko kortelę ir pervedinės mėnesiui 80 eu, tegu daro su jais ką nori, perka kortele ar pats išsiima iš bankomatų. Bet turi jau pats ir mėnesinį autobuso bilietą nusipirkti, ir telefono sąskaitą pasipildyti.
Atsakyti
QUOTE(Mergiona @ 2017 08 31, 06:58)
turiu plana-tarakana, kaip jums atrodo? noriu panom duot 5eurus/sav (po euriuka dienai) kysenpinigiu. bet jei savaites pabaigoje kazkas lieka- as pridedu tiek, kiek liko ir idedam i taupykle,  pvz liko 0.5- idedam i taupykle 1 eura. ir ju jau nebeimam, kita sav. na, pabandyt galima, bet yra du klasimai: 1) taupyt jos turi atskirai, taip? Ar kartu visgi? 2) tikslas turi buti apibreztas? bet neaisku ar sutaupysim 0 euru ar 200... ar kazkoks sarasiukas norimu daiktu ivairios kainos?  unsure.gif

na kaip?  ax.gif


dėl kartu ar atskirai: žinoma, atskirai.
Kad nebūtų "skaudu" pridėti tą antrą pusę, tikslą ar sąrašą reiktų atitinkamą pasidaryti. tik gal ne būtinai tas numatytas tikslas turėtų būti toks jau nepajudinamas.
O tavo panos realiai turi,kur išleisti? Šiaip 5 eur tokia nemaža suma unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo san: 31 rugpjūčio 2017 - 07:47
Turi. Daugiausiai maustui. Bandeles ir ko. Maziukes pietus pries 12 o namo gerai po 15 grizta. Alkana buna.
Atsakyti
QUOTE(Mergiona @ 2017 08 31, 08:50)
Turi. Daugiausiai maustui. Bandeles ir ko. Maziukes pietus pries 12 o namo gerai po 15 grizta. Alkana buna.


Aš laikausi nuomonės, kad maistas turi būti atskirtas nuo taupymo (turiu galvoj būtent vaiko taupymą pramogoms, žaislams ar kitiems malonumams). Aš nenoriu, kad mano vaikai taupytų maistui - nenoriu, kad vaikščiotų alkanas dėl paspirtuko.
Atsakyti
QUOTE(san @ 2017 08 31, 08:03)
Aš laikausi nuomonės, kad maistas turi būti atskirtas nuo taupymo (turiu galvoj būtent vaiko taupymą pramogoms, žaislams ar kitiems malonumams). Aš nenoriu, kad mano vaikai taupytų maistui - nenoriu, kad vaikščiotų alkanas dėl paspirtuko.


Na jo. Bet as ka noriu pasiekt- ne kad sutaupytu kazkokia suma bet kad pries pirdami kazkoki ciulpinuka ar kita S galvotu ar tikrai jo nori/reikia.

Atsakyti
QUOTE(Mergiona @ 2017 08 31, 09:41)
Na jo. Bet as ka noriu pasiekt- ne kad sutaupytu kazkokia suma bet kad pries pirdami kazkoki ciulpinuka ar kita S galvotu ar tikrai jo nori/reikia.


Tai jo. Bet aš vistiek atskiriu "bazinį maitinimąsi" nuo malonumų (ar žaisiukas, ar čiulpinukas). Aišku, ir tada nesi garantuotas,kad įdėtas sumuštinis neatsidurs griovy ar nebus atiduotas draugui. (aš pati tėvų paliktus pietus nuelisdavau į klozetą unsure.gif ) Bet bent jau iš savo pusės padarau "viską". Aš atskirčiau sumą maistui, ir sumą "kišenpinigiams - leisk, kur nori".
Atsakyti
As apmoku pusrycius ir pietus mokykloje. Jei nenori dar bandelei leist-tikrai gali kaip Eufemija raso isidet maisto.

San o kaip tu atskyrei?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mergiona: 31 rugpjūčio 2017 - 11:08
QUOTE(Mergiona @ 2017 08 31, 12:07)
As apmoku pusrycius ir pietus mokykloje. Jei nenori dar bandelei leist-tikrai gali kaip Eufemija raso isidet maisto.

San o kaip tu atskyrei?


Maniškiai iš esmės nešasi iš namų. Taip, kad beveik nėra tokių maistpinigių. Gauna kišenpinigius, kurios gali leisti nors ir traškučiams...
Dičkei pasitaiko, kad valgo valgykloje. Bet paprastai tai žinoma iš anksto. Tą savaitę prie kišenpinigių pridedu reikiamą sumą. Kaip ir nuolatiniam bilietui pirkti.
Papildyta:
QUOTE(Mergiona @ 2017 08 31, 12:07)
As apmoku pusrycius ir pietus mokykloje. Jei nenori dar bandelei leist-tikrai gali kaip Eufemija raso isidet maisto.




bet pradinikui pakankamai reali situacija: įsidėt pamiršo/patingėjo. Bet bandelei pinigų leisti nenori. Ir grįžta visas piktas iš alkio. T.y. alkanas yra realiai, o ne tik dėl malonumo norėjo tos skanios bandelės. T.y. aš nežinau, ar ta "bandelė" taviškei yra būtina kalorijų norma, ar jai tiesiog šiaip norisi.
Atsakyti
San maniskem abi situacijos mazai imanomos. Ir pamirso isidet ir buvo alkanas del taupymo.
Atsakyti
Pas mus vaikai gauna 15 eur meneiui, pirma meneio diena. Didieji i korteles, maze -grynais. Maista apmokame mes -pusryciai namie, pietus mokykloje (saskiata menesio gale), dar perkame vandeni ir kartais koki uzkandi, jei yra burelis po mokyklos. Tuos pinigus isleidzia cipsams ir pan., arba taupo. Siemet didzioji mergina pareiske kad eis valgyt i salia esancia kavinuke-valgykla, nes mokykloje neskanu. Tai sakiau apmokesiu pietus pagal saskaita, nes jei duosiu i prieki -bus nevalgius, o taupys, nes jinai tokia pinigine, reikia jai pinigu daug.
Atsakyti