Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip sutaupyti, kai gyvenimas neverčia

QUOTE(milaaaa @ 2017 08 25, 11:10)
Lim, o grynai tik teoriskai, be jokiu uzuominu, kad taikau tau(neisizeisk), nes daugiau tokiu seimu ''nepazistu'', jeigu tavo namu seimininkas sugalvotu iseiti ir pagal istatymus noretu, kad moketum jam ''islaikyma'', nes jis nedirbo ir augino vaikus, paaukojes kazka '' savo'' del '' tavo'', tu iskart mielai su tuo sutiktum ir moketum? nes tokioj situacijoj(nedirba) ziurint, net alimentu nebutu is kur gauti...
ar tikrai butu lengva tokiai darbo ledi vienai apsiimti vaikus, namus, buiti ir pan? bent kol atsiras pagalbininkai(mama, aukle, valstybes parama).
ar butu lengva kitai pusei, dabar nesvarbu, bet ar butu lengva taip jau ir liekanciajam?

visgi ziurint, skyrybu statistika apie 50proc, niekas nesam apsaugoti nuo ''iseis ir nieko neaiskins'' unsure.gif


Ta prasme "islaikyma" ir "paaukojo del mano"? Turbut reikia paaiskinti, kad "mano del tavo" susitarimas jau baigesi mazdaug pries 3 metus - kol isipatoginau uk ir baigesi tevystes atostogos. Lbai mielai laukiu, kol prades pilnai dirbt uz namu ribu, o ne priebiegiais. Nes manau, kad jis turi kurtis savo gyvenimo vizija ir laikyti visus kiausinius viename krepsyje ne pats protingiausias dalykas, bet ne tiek neramu, kad man tai keltu kazkoki diskomforta. Taip pat manau, kad kol gyvenimas nespaudzia, jis turi i valias laiko daryti tai, ka nori ir kas jo nuomone geriausia. Klausimas siaip ar taip susijes su mano situacija, tai negaliu generalizuoti - taip man patogus toks gyvenimas, bet to neprasau ir tikiu, kad yra laikinas, todel laikas nuo laiko bandau isjudinti kita kryptimi. O renkasi jis.

Jei likciau viena dabar, alimentu negauciau taip. Pereinamu laikotarpiu turbut butu nelengva, bet imanoma. Mokykla uztiktina prailginta ir rytine grupe - turetu sueiti, kol agentura atsiustu aukle. Susiderinciau kitoki lankstesni darbo laika - dabar gi 5 val as jau namie, bet isvykstu anksti. Gyvenant arciau darbo problemos neliktu. Namai ir buitis - 30 svaru namu aptvarkymui per savaite ir aisku atsikratyti perteklinio ploto. Neatrodo man tai kazkoks monstras. Skalbykle, dziovykle, indaplove, internetas pirkiniams. Aisku, jei nori puikios tvarkos - taip, chana. Bet mano reikalavimai buiciai nera labai auksti. Toli nuo perfekcionizmo ir nuo aukstos vietos prioritetu sarase. Tektu kuriam laikui atideti mokslus arba uzuot smaksojus internete ta valanda skirti namams. Nors manau, kad speciau viska.
Atsakyti
Milaaa, bet matai kur atsiduriau? galvoju gal man psicho kokio reikia, kad padetu susidelioti? Nezinau, as gal vyro kaip Lim noreciau, o dabar tai ka -eik dirbk, jei nori, bet sugalvo kas vaikais pasirupins. Tai toks poziuris be rysio man... Ir vis tiek dirbdama kartu as nelaiko imones savo "kudikiu", nes jis ne mano smile.gif. Viliuos tik kad apsitrinsim, uzaugsim abu ir viskas bus ok.
Atsakyti
QUOTE(Veluma @ 2017 08 25, 12:56)
Nezinau, as gal vyro kaip Lim noreciau, o dabar tai ka -eik dirbk, jei nori, bet sugalvo kas vaikais pasirupins.


Nenoretum smile.gif atsimenu, kad tu turi reikalavima vyro parnesamai sumai namo (ar bent jau turejai anksciau). Tu noretum tokio vyro, kaip as biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif sakau, daryk, ka tik sirdis geidzia, o mes jau susideliosim viska tada pagal aplinkybes.


Uzsisakiau nauja Samsung Note 8!!! Nmmm laukiu nesulaukiu. Tikiuos sitas nebus linkes i fejerverkus wub.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *lim->0*: 25 rugpjūčio 2017 - 14:16
Na taip, nes jis vaikais nesiruosia rupintis nuo iki. Tada tegul babkiu bent uzdirba. biggrin.gif biggrin.gif As gi visa gyvenima skalbiu ir lyginu jo marskinius ir ne tik. Jis net nezino kaip skalbykle ijungt ar kur lygintuvas padetas... rasau ir galvoju -reiks suma padidint stipriai biggrin.gif

Ai, viskas bus gerai. Vienaip ar kitaip.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Veluma: 25 rugpjūčio 2017 - 14:25
Prajuokinai su lygintuvu biggrin.gif maniškis irgi nežino kas tai per daiktas. Jei manęs nėra marškinius ant pakabos išdžiovina ir tiek.

Mergionos poziciją suprantu. Aš viena likus su vaikais gal irgi taip galvočiau. Bet... gerai ten kur mūsų nėra, nenorėčiau grįžt į 20 a pradžią. Moterų emancipacija - kaina, kurią mokam už civilizacijos patogumus. Ir mana tai visai gerai. Anksčiau moterys irgi daug dirbo. Žiauriai daug. Ir pinigų už tai negaudavo. Ir kažin kas daugiau - vyras ar moteris. Manau moteris net daugiau. Įsivaizduokim koks sunkus darbas buvo pečiaus kūrenimas, valgio gamyba - pačiai pasėt, sudorot daržoves, melžt karves, mušt sviestą, kept duoną, aust, verpt, skalbt rūbus geldoj, skalaut kūdroj... Vyrui privalai paduot garuojantį maistą, kitaip lupt gausi.... Mano močiutė buvo ūkininkė su beveik 30 ha, iš jos pasakojimų dirbo žiauriai daug visada. Samdiniai yra, bet jei nestovi prie jo nedirba. O moters žinioj visgi visi daržai ir namų ūkis. O vyrai ką - jie grūdus augina, šieną pjauna, toli laukuos dirba. Bet net ir tolį t laukus moteriškės eina jiems padėt, sugrėbt šiena.... nu žodžiu negrįžčiau nė už ką į tuos laikus.
Moters dalia VISADA sunki, ir dbr dar feminuzmas ne viską padarė, nėl lygybės visiškos, už tą pat darbą moteris mažiau dažnai gauna...
Atsakyti
Tavo bent issiskalbia pats. O as po visu savaitiniu komandiruociu gaudavau skalbt viska greituoju budu.

Isejau tvoros dazyt, bite I koja igele. O dabar ir lietus. Taip ir baigesi mano geri norai smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Veluma @ 2017 08 25, 16:24)
Na taip, nes jis vaikais nesiruosia rupintis nuo iki. Tada tegul babkiu bent uzdirba. biggrin.gif  biggrin.gif

As gi visa gyvenima skalbiu ir lyginu jo marskinius ir ne tik. Jis net nezino kaip skalbykle ijungt ar kur lygintuvas padetas... rasau ir galvoju -reiks suma padidint stipriai  biggrin.gif


nelabai skamba- nesiruosia bigsmile.gif

maniskis marskiniu nenesioja(aciu D), bet kaip prieiti prie skalbykles ir kokia lygintuvo paskirtis irgi nezino... jei tai paguos biggrin.gif prie viso to namuose nesitvarko.
bet kita vertus, dirbant daugiau nei dvigubai maziau pagal darbo val, butu labai nedora reikalauti ir namus tvarkyti... ar maista gaminti. man sia savaite tik 2dd buvo, tai ir pardej buvau, ir maisto prigaminau, ir namai iskuopti ir dar guliu sau serialus vepsau, knygas skaitau...
vyrisku darbu nedarau.
man kiek artimesne Mergionos pozicija, man irgi atrodo, kad globalines problemos neturi buti ant moteriskiu peciu unsure.gif ziuriu i tevu seima, tetis visad islaike seima, mama dirbo ''savo malonumui'', cia jau kai praejo laikai, kai uz tai veltedziavima bausdavo. buvo laikas, kai nedirbo, gal 10m. vaikai jau dideli buvom, prieziuros nereikejo, mokykla uz 100m buvo, bet tuo paciu vis dar nedirbo, kai gime mano mergiote, tai nuo 2,5menesiu priziurejo, kol eidavau i paskaitas, veliau prieme i darzeli, tada palikdavau tik ligos atv.
kazkaip anu laiku vaikai ir mes savarankiskesni buvom, ir is mokyklos grize pabudavom, ir valgyt mokejom pasisildyt, ir i burelius nuvaziuoti. nu dabar jau vaikai tik vezami /lydimi gali buti...
Atsakyti
Lim na viska pati atsakei. Vyras turi uzuoveja-tave-ir tai tavo nuomone nepadaro jo besmegene vista o suteikia jam laidve daryt ka nori. Vat as ta pati manau. Tik man nepatiktu but uzuoveja. As noriu laisve turet daryt ka noriu. Gerai kad nuomones 100% sutapo pagaliau.

Eufemija as uzuoveja turiu. Ir nemanau kad tai mane vista padaro. Tai man suteikia saugumo jausma ir ryzta daug ka daryt. Aisku cia ne visai tas kad vyra tureciau. Bet neisivaizduoju kaip galima taip primityviai viska i vistas suvest. Vyras namie vaikus dabuoja-paminkla jam. Boba-vista besmegene kuria vyras tyronas dulkina i visas skyles kada panorejes.

Ka cia toliau ir kalbet. Tokia ir lygybe biggrin.gif

Lb pritariu Milos zodziams del Velumos wub.gif
Papildyta:
QUOTE(Eufemija @ 2017 08 25, 15:31)
Moters dalia VISADA sunki, ir dbr dar feminuzmas ne viską padarė, nėl lygybės visiškos, už tą pat darbą moteris mažiau dažnai gauna...


Nzn. Mano akim sumazejo tik vyrisku pareigu o moteris liko su pecium ir ukiu o prisidejo jai laukai ir sienas dar. unsure.gif cia lt. Kokiam US labiau lygybe. Bet padejus ranka ant sirdies kuri skyrybu atveju noretu gauti 50/50 custody? Vat su tokia laisve as tikrai nesiskirciau ir meiluziai kojas buciociau kad imtu tik vyra ir paliktu vaikus.
Atsakyti
Nežinau. Turbūt turi būti pirmiausia pagarba bet kuriam žmogui. Padėti neskirstant į pareigas. Kas gali tas daro. Atsižvelgt į kiekvieno norus, polinkius tam tikriem darbam irgi reikia. Aš pvz prie mašinų nelendu,, neturiu apie jas supratimo, bet kai vyras paprašo paimu iš serviso sutaisytą jei jis negali. Vyras pyragų nekepa, super vakarienių nedarys, bet jei aš pavargus vaikai alkani neliks, makaronų ar kiaušinių išvirs. Čia man atrodo protinga lygybė. Yra sferos, kas už ką atsakingos, natūraliai nusistovėjo. Pvz aš retai siurbiu, bet dažnai valau dulkes... Man atrodo taop įdomiau, lygybėje. Aš prasiblaškau darbe, namie stogas nučiuožtų. Vyras džiaugiasi mano uždarbiu, jam saugiau, galim taip paremt vienas kitą. Ir visa tai davė feminizmas, ilga kova dėl lyčių lygybės. Bet pvz niekada vyrui neatiduočiau laiko su naujagimiu, nesidalinčiau pirmų metų su leliumi namie. Nu bet čia niuansai. Esmė kad turim dabar žymiai daugiau pasirinkimų. Gyvenam tijrai geriau nei prieš 100 m, gyvenimo trukmė ilgėja ir gyvensim dar geriau. smile.gif
Atsakyti

MB santuokoje su manimi jis jau gyvena ilgiau, nei iki santuokos. Tai jei jis ko ir nedaro, ar daro ne taip, kaip man norisi - galiu tik pati savęs paklausti, kaip aš čia tokia tobula nesugebėjau per tiek laiko nei šito perauklėti, nei geresnio susirasti :hmm:  :D

O Mergionos pozicija man nesuprantama. Ne pats noras būti už vyro, kaip už sienos. Nors man to nereikia, bet aš galiu suprasti, kad yra moterų, kurios to nori. Nesuprantamas nusiteikimas, kad trūksta tokių vyrų dabar būtent vakarų kultūroje ir dėl to kaltas laikmetis ar feminizmas. Nors pati pavyzdžius pateikia, ir kitos taip pat rašo, kad kaip praeityje buvo tų vyrų visokių, taip ir dabar yra.

Nežinau iš kur pas ją toks įsitikinimas, kad prieš 100 metų "briedžių", kurie galvodavo "apatine galva", ar viską praleisdavo per gerklę, ar pastatydavo žirgų lenktynėse, buvo mažiau, ar jų žmonoms ir vaikams gyvenimas buvo kuo tai geresnis nei šiais laikais.

Atsakyti
Eufemija imho tai ne feminizmo nuopelnai o naturali pasauliniu karu pasiekme. O musu kraste tarybai ir 1917 revoliucija letena pridejo. Femenizmo amerikom reikejo. Juk akivauzdu kad jis stipresnis butent karu nepaliestuose norgeje swedijoje ttt

Pagyvenus mes kalbam apie lb siaura sryti. Imho sudejus pilna paveiksla-nuo vyru savizudybiu iki geju (sorry netikiu kad ju toks aukstas procentas "natur") visai ne taip viskas grazu ir ruzava. Ir va cia femenizmo nuopelna izvelgiu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mergiona: 25 rugpjūčio 2017 - 17:35
QUOTE(Mergiona @ 2017 08 25, 16:00)
Lim na viska pati atsakei. Vyras turi uzuoveja-tave-ir tai tavo nuomone nepadaro jo besmegene vista o suteikia jam laidve daryt ka nori. Vat as ta pati manau. Tik man nepatiktu but uzuoveja. As noriu laisve turet daryt ka noriu. Gerai kad nuomones 100% sutapo pagaliau.




Absoliuciai musu nuomones nesutampa. As jam ne uzuoveja ir jis man - ne. Arba abu vienas kitam uzuoveja - kokiu kampu paziuresi. Na ir siaip gi mes ne apie vistas, o apie moteriskuma ir feminizma.

Ir su 50/50 custody as sutikciau. O ir meiluze nebutinai vyro. Meiluzis gali buti ir moters.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *lim->0*: 25 rugpjūčio 2017 - 17:48