Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip sutaupyti, kai gyvenimas neverčia

dabar jau viskas priklausys nuo konkrečios mokytojos. maniškei prireikė kelių storesnių sąsiuvinių (bet plonų irgi reikia, ir daug), gali rašyti su tušinuku (bet su parkeriu gražesnis raštas). bent po 6 pagrindines spalvas reikia pieštukų ir flomasterių.

Atsakyti
Penktokui pirkau aplankalus, plonų sąsiuvinių, kelis pustorius, piešimo sąsiuvinį, akvarelės guašo, pieštukus, trintuką, penalą, nes jau nebenorėjo pernykščio 'leliukiško' didelio, liniuotę su matlankiais visokiais. Rugsėjį nupirksiu ko truks. Jeigu ko neprireiks - bus kitiems vaikams ar namie sunaudos.
Atsakyti
Aciu!
Atsakyti
QUOTE(Eufemija @ 2017 08 08, 10:59)
Penktokui pirkau aplankalus, plonų sąsiuvinių, kelis pustorius, piešimo sąsiuvinį, akvarelės guašo, pieštukus, trintuką, penalą, nes jau nebenorėjo pernykščio 'leliukiško' didelio, liniuotę su matlankiais visokiais. Rugsėjį nupirksiu ko truks. Jeigu ko neprireiks - bus kitiems vaikams ar namie sunaudos.

dar is reikalingu tureti daiktu sakyciau skriestuvas, zodynelis.
o jau pratybomis ir uzdavinynais bent jau pas mus is anksto nepasirupinsi - kiekvienas mokytojas nusprendzia savarankiskai ir per pirma/antra pamoka pasako ar naudos ir jei naudos tai kokias.

p.s. as irgi dziaugciausi jeigu uniformu nebutu.
Atsakyti
QUOTE(Veluma @ 2017 08 08, 08:27)
Busiu nepasiruosus siemet rugsejui...


Mano Didysis Atradimas-"rugs 1 nera pardziu darbo paskutine diena". Nueis i pirmas pamokas, mokytojai susakys ko reiks ir tada pirksiu. Pernai man sutaupe kruva babkiu.
Atsakyti
QUOTE(Mergiona @ 2017 08 08, 16:32)
Mano Didysis Atradimas-"rugs 1 nera pardziu darbo paskutine diena". Nueis i pirmas pamokas, mokytojai susakys ko reiks ir tada pirksiu. Pernai man sutaupe kruva babkiu.

Teisingas požiūris. 4u.gif

Skriestuvą, skaičiuotuvą maniškis turi iš ankstesnių metų. Dėl žodynėlio - geriau palauksiu mokslo metų pradžios, ne visur jų reikia.

Šnd apipirkinėjau dukrą mokyklai, rūbams vėl išleidau 94 eu. Bet tikiuosi viso šio gėrio užteks visiems metams. Dar sau visokių mažmožių papirkau, kitai dukrai, dar 80 eu išgaravo. Reikės pasistengt dbr bent savaitę aplenkt pardes iš tolo.
Atsakyti

Mano Didysis Atradimas-"rugs 1 nera pardziu darbo paskutine diena". Nueis i pirmas pamokas, mokytojai susakys ko reiks ir tada pirksiu. Pernai man sutaupe kruva babkiu.

 

Sąsiuvinių ir rašiklių pirksiu prieš rugsėjį (žadėjau šį savaitgalį, bet taip karšta buvo, kad patingėjau :geda: ). Nes jie vis tiek susinaudoja, o dabar šiek tiek pigiau ir pasirinkimas didesnis.

Dar reikia uniforminių baltų marškinukų ir megztinio nori vietoj švarko.

Visa kita po rugsėjo, kai išsiaiškins, ko ten reikia naujoj mokykloj. Labai tikisi, kad atleis nuo fizinio ir dailės. Nes ankstesnėje mokykloje atleisdavo, jei lankai būrelius arba baigęs dailės mokyklą. Tai šitiem irgi neperku nieko. Tikiuosi nereikės rugsėjį strimgalviais ieškoti.

 

Šypsojausi kitoj taupiųjų temoje skaitydama apie "kultūros" savos produksijos pertekliaus pardavimo palyginimą. Įdomu, "perteklių" parduodantys ir perkantys žino, kokie LT reikalavimai norint nepažeidžiant įstatymų parduoti savo darže išaugintų pomidorų kad ir 1 kg? Eufemija, tu žinai? Pavyzdžiui aš net ir labai norėdama pagal įstatymus to padaryti negalėjau (bent jau prieš kelis metus, gal dabar pakeitė), nes mano daržo žemės paskirtis netinkama. Jau nekalbant apie registraciją VMVT, privalomus kursus, sveikatos pažymą. Ir visa tai ne už gražias akis, susimokėti reikia. Tai čia daržovėms. Neįsivaizduioju kokie reikalavimai pienui ar mėsai. Taip, kad, su tokiais įstatymais kažin ar susiformuos ta "kultūra" papildomą cukiniją ar pomidorą kaimynui parduoti. O dėl tų, kurie pardavinėje nelegaliai - anksčiau ar vėliau vienam-kitam išrašys protokolus ir baudas. Tada gandas pasklis ir likutis patys mes tą užsiėmimą, nenorėdami dėl kelių eurų turėti problemų. Nes iš manęs darbe prašo atnešti pardavimui. Bet aš informuoju, kad nesu susitvarkusiu reikalingų dokumentų ir nieko nepardavinėju. Jei kažko užauga per daug, tiesiog virtuvėlėje padedu perteklių. O jei kas pasiima, tai jau ne mano bėdos - aš nei kam siūliau, nei sklebimus rašiau :ax:

Atsakyti
Pagyvenus, nežinau biggrin.gif bet nemanau, kad užsiims kas baudas išrašinėt. Čia gi smulkmė ir kaip turguj gaunasi. O ką, ten turi turėt kokį leidimą? Prieš 20 m mano tėvai turguj parduodavo atliekamą gėrį, nesuko dėl nieko sau galvos unsure.gif
Atsakyti

Eufemija, 13 Rug 2017 - 18:50, parašė: Pagyvenus, nežinau biggrin.gifbet nemanau, kad užsiims kas baudas išrašinėt. Čia gi smulkmė ir kaip turguj gaunasi. O ką, ten turi turėt kokį leidimą? Prieš 20 m mano tėvai turguj parduodavo atliekamą gėrį, nesuko dėl nieko sau galvos unsure.gif
Nežinau, kaip buvo prieš 20 metų. Domėjausi prieš 4-5 metus. Tai vmi mokėti nereikėjo, bet turėjai turėti žū paskirties žemės. Ir reikėjo VMVT registruotis. Bent jau Kaune tai MVT inspektoriai turgus tikrina. Po darbovietes ir namus nevaikšto, nebent gautų raštišką skundą. Tada privalo tikrinti.
Atsakyti
QUOTE(pagyvenus @ 2017 08 13, 19:35)
<p></p><p></p><blockquote  class="ipsBlockquote" data-author="Eufemija" data-cid="71756750" data-time="1502639416">Eufemija, 13 Rug 2017 - 18:50, parašė: Pagyvenus, nežinau vartotojo įkelta nuotraukabet nemanau, kad užsiims kas baudas išrašinėt. Čia gi smulkmė ir kaip turguj gaunasi. O ką, ten turi turėt kokį leidimą? Prieš 20 m mano tėvai turguj parduodavo atliekamą gėrį, nesuko dėl nieko sau galvos vartotojo įkelta nuotrauka</blockquote> Nežinau, kaip buvo prieš 20 metų. Domėjausi prieš 4-5 metus. Tai vmi mokėti nereikėjo, bet turėjai turėti žū paskirties žemės. Ir reikėjo VMVT registruotis. Bent jau Kaune tai MVT inspektoriai turgus tikrina. Po darbovietes ir namus nevaikšto, nebent gautų raštišką skundą. Tada privalo tikrinti.


Eina sau unsure.gif nu bet gal taip bando apsaugoti pirkėjus, visokių žulikų būna, gali gi išties kenksmingus sveikatai produktus pardavinėti. Bet jei pvz kaimynas iš kaimyno, ar pažįstamas iš pažįstamo ką nuperka, bendru sutarimu, niekas nesiskundžia, tai vadinasi turbūt galima smile.gif unsure.gif nesvarbu tokiu atveju gal kokia ta žemė...

Ryt į Nidą wub.gif būtų gerai kad susiturėtų nelytų ateinančią savaitėlę.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Eufemija: 13 rugpjūčio 2017 - 20:08
QUOTE(Eufemija @ 2017 08 07, 06:17)
Kur gausi tą lenkišką? Turbūt jis nebus toks kaip visų, skirsis nors kažkuo. Pvz ant alkūnių čia yra lopai. Gali paskui vaikui būti nesmagu išsiskirti  unsure.gif


Dekui kazkam virsuj, kad mano vaikai megsta isskirti biggrin.gif.
Bet uniforma nesiskiria lenkiska nuo suvyklines nei modeliu, nei spalva. Medziaga aisku siuvyklos geresne. Pirksiu bazeje. O gsl netgi senaji svarka atnaujinsiu, nes dickis pareiske, kad jam jis geras.
Atsakyti
Yra gyvu😄?

As sia savaite einu i du darbo pokalbius🤔, vis tas noras nepraleist aukso puodo verti pasiulymo. Nemoku as is vyro pinigu gyvent, vis man atrodo kad as nieko nenuveikiu ir pan. Zinau, kvaila.

Dar susigalvojau kad noriu tvora perdazyt, tai turesiu veiklos iki rugsejo. Nuo ryt jau " ipuolam" i bureliu ritma, veziojimai kasdien, rungtynes, zirgai ir co. Rugsejui vaikai neparuosti, mazei tik akcijines pedkelnes vakar nupirkau.
Atsakyti